Po příjezdu tajemného kněze na jeden ostrov se jeho obyvatelé stanou svědky zázračných událostí a děsivých znamení. (Netflix)

Kejf.

Na prvni dobrou velky nadseni, prostredi uzasny! Ale nekdy v pulce moje nadseni opadlo.. premira neskutecne nudnejch nabozenskejch dialogu, lamani 6. a 7. dilu lepsi, ale ta Beverly… jezisi ta mi neskutecne pila krev! Takze priste min tlachani a vic akce a Mike si u me spravi reputaci. ()

tenebrae86

Vynikající minisérie s nádherným vyvrcholením. Nízké hodnocení některých uživatelů chápu, je to opravdu extrémně pomalé a ukecané, ale mě osobně filozofování o víře a smrti baví, proto mi seriál sedl. Líbilo se mi snad všechno. Příběh, herci, scénář, postavy, vizuál... Strašení je tu sice málo, ale za to je velmi intenzivní a atmosféra izolovaného ostrovního městečka nemá chybu. Za mě nejlepší a nejvyrovnanější počin Mike Flanagana. Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale ty si ještě prozatím nechám s tím, že natěšeně vyhlížím jeho další projekt. Hodnocení: 85% ()

Marius_ss

Mike Flanagan ma opäť raz nesklamal (vlastne ma sklamal len raz - 2. sériou The Haunting, aj keď...viem si domyslieť, že to inkluzívne obsadenie a príbehy nebol jeho nápad...). Pomalšie tempo možno nesadne každému, no s tým ja našťastie problém nemám...pokiaľ je dobrý scenár. A Polnočná omša má skvelý, a dá sa povedať že aj originálny scenár (!), dobre napísané postavy a parádnu atmosféru, podporenú vynikajúcou kamerou aj hudbou. Ako bonus ešte doplním, že seriál je popretkávaný zaujímavými a peknými myšlienkami. Hlavne tie o otázke (nad ktorou sa často zamýšľam), " Čo je po smrti?, sú veľmi zaujímavo zanalyzované... aj keď trochu jednostranne. A tu sa dostávame k jedinému zádrhelu. A ním je samotný Netflix, ktorý sa opäť raz ukazuje ako spoločnosť, ktorá sa na jednej strane tvári ako liberálna, ktorá dáva šancu všetkým a žiadny názor neutláča, no práve aj pri Midnight Mass (aj keď je to podané veľmi striedmo !) je pekne vidieť, ako extrémne názorovo vyhranená spoločnosť to je. A na pousmiatie je, že čo sa týka kresťanstva a celkovo konzervatívnych názorov, tak sa u Netflixu vždy rozbliká červená kontrolka, zatiaľ čo pri inom, oveľa konzervatívnejšom a agresívnejšom náboženstve (Islam), to akosi nikdy u Nerdflixu nie je problém. Len dúfam, že si tí šejkovia s ich "progresívnymi" hodnotami a náboženstvom popri futbalovým klubom či F1-tke nekúpili aj streamovacie spoločnosti, či ich už predbehli "komouši" z Číny ? Tak či onak, Netflix ma s tým krucifixom k*rva problém :) ()

Klajnik

3,5/5 Tvůrci skvěle pojednávají o tom, že křesťanství je pouze nástroj, jež může sloužit jak dobru, tak zlu. Může lidi držet na nahou v těžkých časech a dodat jim naději, klid nebo jistotu, ale může z něj vzejít taky fanatismus, pýcha a vraždění ve jménu něčeho vyššího. To jest tím přesahem, který tento seriál zdařile pojímá a kvůli kterému má především cenu, tomu věnovat čas. Flanagan napsal kvalitní scénář, který však prozkoumává řadu zajímavých témat. Celé se to však nepovažuji za hororovou látku a rozjíždí dosti pozvolna (vidím, že to mnoho lidem nesedlo), ale vzhledem k tomu, jak kvalitní jsou dialogy, tak jsem osobně nebyl otravován nějakým vyprázdněným balastem. Jsem toho názoru, že čím lépe jsou postavy napsané, čím lepší mezi sebou mají dynamiku, čím zajímavější jsou jejich interakce, tím méně se toho může dít v příběhu a divák se přesto bude bavit. Také jsem se díky pozvolnému rozjezdu mohl lépe seznámit s celou ostrovní komunitu a později lépe rozumět postavám a jejich akcím. Negativa: Na druhou stranu - znovu si už Midnight Mass nejspíš nepustím. Není potřeba se k tomu vracet. Zas tak zábavné to totiž nebylo. Snad to bylo víc zajímavé než zábavné. trochu se to také začne dějově rozpadat v momentě, kdy postavám nedochází, co s nimi je. Kdybych nemohl na Slunce a toužil po krvi, nemyslel bych si, že je to dar od Boha. Divák tuto nerovnoměrnost může zkoušet vyladit tím, že si řekne, že se seriál odehrává ve světě, kde neexistuje koncept upírů. Vzhledem ale k tomu, že v seriálu opravdu upíři existují, tak je o to víc pravděpodobné, že by se něco takového v mytologii objevovalo a bylo to tematizováno v populární kultuře a pak prostě nelze věřit tomu, že by to nikomu nedocvaklo. Všiml jsem si ještě některých dalších trhlinek v uvěřitelnosti a rád bych viděl ještě několik prvků (vizuálních či dějových), které by to celé ještě o něco povýšilo, které mě při sledování napadaly a které by nebylo příliš těžké zpracovat. ()

Oralfabet

Možná zatím nejlepší Flanaganův projekt, co jsem viděl, ale pořád se pro mě úplně nevymanil ze škatulky extrémně talentovaného filmaře, jehož filmy a seriály obsahují náznaky opravdové výjimečnosti, které však nikdy v konečném důsledku tak docela nedosáhnou. Přišlo mi, že pár věcí úplně nedávalo smysl a některé emocionálně vypjatější momenty pro mě kvůli nepřirozenosti dialogů (nebo spíš monologů) nezafungovaly tak, jak měly. Jinak ale hodně zajímavý, myšlenkově podnětný hororový příběh s Kingovským nádechem, který mě i přes drobná zaškobrtnutí bavil od začátku do konce. A Hamish Linklater, jehož jsem doposud vůbec neznal, mě svým výkonem celkem uchvátil. 8/10 ()

Wancohoff odpad!

Po druhom diely to mam chut prestat pozerat. Az na mrtve macky a jedneho mrtveho psa sa tam nic nedeje, len plno blbych nabozenskych kecov... milujem tychto ludi tu na csfd co to vehol poldna vyšvyhnu na 88% clovek sa tesi na novy super serial, a nakoniec je to sracka ktora bude mat po tyzdni 45% ... ak tomu dam sancu a rozbehne sa to, doplnim komentar EDIT: po 4tej casti som to vzdal. neskutocna blbost.  jediny horor na tom je tie nabozenske keci. ODPAD ()

Jugamaru

Viděl jsem už toho opravdu požehnaně, ale takovou nevyváženou sračku to jsem opravdu dlouho nezažil a doufám, že dlouho nezažiji. Nemám problémy, když mají postavy delší dialogy než by měli mít ale kurva, celou dobu se tam mluví samé blbosti, které vůbec neprospívají k postavám a jejich vývoji maximálně až tak na jednu, takže se to táhne tak moc že jsem měl někdy chuť raději jít dělat něco jiného než s tím ztrácet čas. Většinou když se mi tohle děje, tak se to později u snímku či seriálu zlepší a nakonec se najde něco zajímavého, co by mohlo upoutat mojí pozornost Midnight Mass ale není tímhle případem. Od samého začátku až po konec se jedná o neskutečnou nestrašidelnou nudu a jestli se jedná o horror tak já jsem asi svatý papež, za celé hodiny se tam mihnou maximálně tři, čtyři, „lekačky“ které, jsou naprosto tragické a levné, scénář je naprosto stupidní a předvídatelní, soundtrack je k ničemu. Herci se hodně snaží a hrají ale, je jim to prd platné když to je celé nezáživné a o ničem, atmosféru to má, za horror to nepovažuji a kdybych měl, tak se jedná o zneuctění hororového řemesla jako takového, protože tady se fakt nic nedá najít, co by bylo strašidelné. Vesměs je tu je stokrát viděné někde jinde, atmosféra je sice hutná ale to je nic, když to má 7 hodin a řeší se nepodstatné postavy, které mě ani nezajímaly, jak to s nimi dopadne i když jim tvůrci dali nesmyslný prostor který, je stejně k ničemu. Ti co hledají, horror ten tu asi nenajdete možná tak horror je sám o sobě tenhle počin. Není to strašidelné, nemá to dobrou zápletku, postavy nejsou zajímavé, zápletka se objeví až příliš pozdě, tohle se nepovedlo. ()

Muel

| Netflix | Bol som odpálený a na všetkých frontách maximálne uspokojený z tohto majstrštyku od muža menom Mike Flanagan. Začína to pomerne nevinne, dialógovo, pričom to niektorých môže odradiť už na začiatku. Ale keď sa už veci začnú diať okolo tej 3-4. epizódy, tak bez nejakých väčších spoilerov ide o epický biblický horor najväčších možných rozmerov. Ževraj Flanaganov najosobnejší projekt. Je to na tom sakra vidieť. Príbeh samotné postavy pomaly rozplytváva a pripravuje ich na to najhoršie (alebo najlepšie?). Záverečná katarzia je pre mňa vrcholom tohtoročnej seriálovej tvorby a automaticky jedna z mojich najobľúbenejších minisérii ever. Na záver spomeniem ešte herecký výkon Hamisha Linklatera ako kňaza. Mám zimomriavky čo i len pomyslieť na to, čo tam predviedol. V tomto bol geniálny a dúfam, že o ňom budeme ešte veľa počuť. | Hodnotenie: 10/10 | ()

Flopik

Mike ma v poslednej dobe seriálmi veľmi neohuruje a podobne je to aj v tomto prípade. Rovno poviem, že kto nemá rád pomalé tempo môže rovno seriál vypnúť, nakoľko rozbeh má asi v 4 časti a niečo sa začne diať v posledných dvoch. Inak je to skôr čisto o zdĺhavých dialógoch a svojských postavách. Tie nám však Mike vykreslil veľmi dobre, a aj keď asi žiadnej fandiť nebudete, sú minimálne zaujímavé. Scenár je takisto  veľmi zaujímavý a vo svojej podstate aj veľmi krásny. Po hororovej stránke veľká slabota, anjel/upír je tam veľmi kratúčko a ani veľa krvi sa nedočkáme. Spojenie upíra a kresťanstva veľký klobúk dole, takto podané to bolo veľmi originálne. Záver celkom pekný, bohužiaľ chýbala nejaká vyložené hlavná postava. U mňa za 3*, vyššie ani keby chcem ísť nemôžem. Ak máte 7 hodín voľno a radi pomalé príbehy tak nič nestratíte, inak by som sa ale asi skôr vyhol. ()

petikacka

Začalo to dobře a i když to má pomalé tempo, udržovalo si to pořád napětí. Potom přišel v půlce zlom, kdy se to začalo lámat ovšem místo vzestupu, přišel pád. Myšlenka byla výborná. Ta ukázka manipulace náboženských vůdců vůči námitkám a pochybám obyčejných lidí je prostě dokonalá. Hlavní je kvalitní demagogie, zlomení osobnosti či přímo vydírání. A o to všem církevním zmetkům jde v první řadě, udělat z lidí poslušné ovce a ty ať hlavně drží hubu a krok. A tak je to pořád dokola už přes 2 000 let. Tak si říkám, že už by mohly ty ovce konečně prozřít a poslat všechny pánbíčkáře do prdele. Za mě 50% ()

SatyR.film

Partia hercov, ktorá je nám známa z dvojdielnej Flanaganovej netflixovej série The Haunting sa zišla opäť. Podobne ako tomu bolo už v spomínanom Hauntingu, čakajú nás nudné hodinové dialógy postáv, hlavne v prvých štyroch dieloch, kde až na pár zábleskov sa nič podstatné nedeje. Horor určite nečakajte. Všetko zachraňujú posledné tri časti a dvíhajú úroveň seriálu na 3*. Inak nič nové neprináša, náboženská fantazmagória a fanatizmus mixnutý s vampirizmom. ()

JM87

Wow, jeden z nejlepších seriálu, co jsem kdy viděl.  Seriál je jak, kdyby ho napsal King a autoři se evidentně netají ani inspirací, když u jedné z hlavních postav uvidíte několik Kingovek v pokojíčku v knihovničce. Nebudu spoilerovat, takže jenom řeknu, že se jedná o jeden ostrov, kde žije náboženská komunita a něco se tam začne dít. Celý to podle mě stojí na originální zápletce, super castingu a dobře postavených postavách obecně . Co dává seriálu velkej rozměr jsou občas celkem filosofický rozhovory a právě to je možná důvod, proč nemá na CSFD seriál ani 70%. Škoda, za mě absolutní pecka. ()

gonga

Výživná studie fanatismu, pánbíčkářství a víry ve falešné proroky. Lidé tak touží po zazracich, že ani nepoznají, že pochází od ďábla. Pomalý rozjezd, ovšem poslední tři díly vše vynahrazují. Luxus a pro fajnšmekry událost roku ()

Omnislash

Neni to vubec spatne a dane vykresleni panbickarstvi je mi velmi blizke. Ale.. ty nekonecne monology :( Boze, proc?! Od poloviny uz na ne budete mit alergii. Jakmile uvidite podezrely najezd kamery, hudbu a zasneny pohled postavy, bude vam jasne, ze desiti minutovka pseudofilozofickeho vylevu prichazi :( ()

warrenur

Po vybornych "The Haunting", som si nemohol nechat ujst ani tento kusok. Vyborna Kate Siegel to tu suverenne herecky spolu s mladym byvalym vaznom tahaju. V druhej epizode obcas atmosfera dosiahla dokonca urovne "The Outsider-a", co je pre mna jeden z najlepsich atmosferickych hororovych serialov vobec. Zial, viac epizod ma ako celok sklamalo a ta zaverecna uplne. Co je skoda. Pretoze predposledny diel s kostolovou scenou bol vo svojej absurdite a scene takmer dokonaly. Skoda, ze Flanagan sa radsej neposnazil o treti serialovy The Haunting. Tie boli kvalitou radovo dalej. Na vlastne riziko, necakajte vsak kvalitu spominanej serie. 45% Velke sklamanie. Snad dalsi Flanagan-ov kusok bude navratom k ducharine a atmosferam, ktore tam vie podat. ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (viac)