Chrustyn

Pokračování výborné gangsterské rubanice, které je takové ... zbytečné. Gareth Evans na režisérské stoličce chybí a otěže přebírají méně vitální tvůrci a je to znát. 2. série se odehrává rok po první a kdo neviděl, nemá šanci se orientovat v postavách a jejich vztazích. Celých 8 dílů je založeno pouze a jen na tom, kdo a kdy, koho a kde zradí, zabije, okrade nebo jinak zneužije. Čas od času se objeví nějaký slušný akční zářez, ale nikdy se nedočkáme něčeho pamětihodného, čímž nás předchozí série zásobovala prakticky v každém díle. Není to zlé, akční scény většinou stojí za to a udělala by se z nich výživná dvacetiminutovka, ale na osm hodin je to dost plytké, přestože se to snaží být seriózním počinem. ()

Fr

„BUĎ MOC, NEBO RODINA. NEMŮŽEŠ MÍT OBOJÍ…“  Tak hlavně je to často dost přitažený za pačesy. Prostě blbě se tomu věří, nebo se v důležitejch okamžicích zachovaj jako idioti. (A nejvíc to poserou v závěru!) Škoda. V každým dílu je (cca) jedna akce, naštěstí uspokojeně brutální. Hlavním tématem je „Boj o Londýn“ a je to skoro jako „Hra o trůny“. Samý intriky, srabáctví, podrazy, hrdinství, pomsta... Umíraj Kurdové, Gruzínci, Albánci, Arabáči … dalo by se říct, že mě to baví, ale po první sérii bylo očekávání větší.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu se zapojit v boji o Londýn. 2.) Přemejšlím, že vyčistím město.  ///  Thx za titule „Samanthe“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Návrat velkolepé gangsterky od Garetha Evanse je pořád solidní londýnskou gangsterkou, ale na první sérii bohužel nemá ( možná i zapříčiněno, že Evans tentokrát jen dohlížel, ale nerežíroval). Do města přijíždí nový mob boss Koba ( hned se mi vybavil záporák z PLanety Opic!), který chce ovládnout Londýn a má své drsné metody. Jde z něj respekt, je zahraný hodně přesvědčivě a pro sérii je rozhodně velkým přínosem, ikdyž druhou půlku série už nedostával tolik prostoru. Vrací se staří známí a přibyde i pár nových postav, opět se tu řeší drogy, zbraně, investoři a celá ta špína a korupce Londýna je z toho vyloženě hmatatelná. Trochu mě štval hlavní hrdina Elliot, který se první 4 díly hledal, nevěděl pořádně na čí straně být, boji se záměrně vyhýbal, ale zlepší se to v závěru. Každá postava si tu urve jednu silnou scénu pro sebe. Luan má skvělý úvodní home invasion, Lela má perfektní Survival a útěk z domu a Elliot exceluje v Paříži v klubu. Akce tentokrát není úplně tolik, kolik bych chtěl a převažují přestřelky. Čistě fyzický kontakt v raidovském stylu tu byly asi jen 3. Rozhodně 2 série postrádá něco ve stylu epizody číslo 5 v první sérii, což bylo půlhodinové akční inferno, které je už teď kultovní, tady se nic tak epického nekoná. Naštěstí po stránce násilí, mučení a gore je Gangs of London opět výživný a nikdo se tu s nikým nesere, hudba je až nepříjemně děsivá, která všechny brutální sekvence podtrhává a rve to koule. Vizuálně slušné, řemeslo parádní, herecky excelentní, příběh má dobré tempo a šlape a došlo i na pár zvratů, takže rozhodně skvělý návrat a nechŤ je už trojka, ta slibuje opět zajímavé věci. 8/10. ()

AffectedFace

Jakmile nemá Gareth Evans svojí režijní ruku ani nad jedním dílem v sérii, jedná se jednoduše o průser, protože jeho osobitý styl natáčení nikdo nedokáže nahradit. Druhá série určitě nepostrádá zvraty, ani emocionální hrátky s divákem, ale nepřináší skoro vůbec žádnou významnou akční scénu, která by stála za zmínku. A to přesně fanoušek první série postrádá nejvíce (viz. 5 epizoda 1.série), kterou režíroval již zmiňovaný Evans a dokázal diváka připoutat ke gauči. Druhá série to nedokázala ani jedním dílem, což je obrovská škoda a upřímně se na třetí ani moc netěším (pokud se samozřejmě Evans nevrátí na režijní stoličku, to už bych radostí opět plesal a nemohl se třetí dočkat). Jednoduše řečeno mám velice smíšené pocity a bojím se, kam se seriál bude posouvat dál, protože po scénáristické stránce se furt točí skoro v těch samých kruzích, ale zároveň furt diváka nějakým zvláštním způsobem baví. Koba je zmrd! Čisté čtyři hvězdy s divnou pachutí v ústech dám, ale potřebuju víc Evanse a míň Corina Hardyho. ()

grogodil

Raj na zemi pre gangsterov ten Londýn. V prvej sezóne sa polícia tiež zrovna snažením nepretŕhala, no pri druhej sérii už úplne rezignovala a možno pri tých jatkách ani nezaregistrujete nejaký policajný maják v diaľke. Fyzická prítomnosť už vôbec. GoL je proste stále tak nejak nie úplne kompaktný a tak nejak rozrusený nesúrodý mix fakt až priblblej, prostoduchej gangstersky a nekomromisne brutálnej akcie. No zatiaľ čo v prvej sérii to druhé dostatočne výživne kompenzovalo svojou dravosťou tú šestákovosť toho prvého, tak druhá sezóna už ani v akčných pasážach nezaujme ničím viac, než brutalitou. Na akčný seriál málo akčné a na serióznu vážnu gangsterku príliš naivné a povrchné. Dramaturgicky už to je nad limit únosnosti a proste je čoraz väčšia zívačka sledovat ako sa tu pár nasranych xindlov s kamenným xichtom neustále ojebáva navzájom. A par efektných krvavých momentiek (skoro všetky v traileri), ktorým v druhej sérii chýba tá Evansova nápaditosť a energia, to z priemeru vyššie nevykúpi. ()

M.i.k.e

na druhé sérii Gangs of London je stále dost vidět Evansův rukopis, ale zároveň s tím je na nich dost vidět, že tentokrát zůstal pouze na pozici producenta a neseděl alespoň u pár dílů i na režisérské židli. Pořád tu tak máme nadstandardní akční řežbu s výbornou akcí a slušnými zvraty kdy jdou všichni proti všem, nikdo nevěří nikomu a prakticky každá postava je tu menší, tu větší svině (tady vévodí nový záporák Koba, což je taková starší a brutálnější verze Mickeyho z Podfucku), ale prakticky úplně chybí momenty/epizody, které by se divákovi vypálili do mozku tak jako Evansem režírovaná pátá epizoda první řady. Vzhledem k tomu jak poslední kapitola rozdala karty bych nicméně uvítal další sérii, nebo klidně uzavření v celovečerním formátu, ovšem s Evansem jako režisérem...80% ()

okkac

Oproti první sérii je tahle konzistentnější, kdy v první sérii bylo prvních 5 dílů nabušených a zbytek jel na volnoběh, ale tady u druhé zas bohužel chybí Evansův rukopis, který by to povznesl výš. Přesto některé killy jsou opravdu originální a brutální. Stále je to jeden z top akčních seriálů. 8/10 ()

Soweek

Většinou si na seriály stěžuji, že jsou velice rozvleklé a vyplněné vatou. GoL naopak jedou každý díl v neskutečném, až přemrstěném tempu. Chce to být hodně akční a hodně jako GoT, ale zbytečně moc tlačí na pilu. Třetí serii dám, ale musí se hodně polepšit. ()

husokachna odpad!

Marně vzpomínám, jestli si pamatuju seriál, kde by druhá série znamenala tak neuvěřitelnej kvalitativní sešup, jako u GoL. Už první série nebyla kdovíjaká scénáristická masterclass....ale tohle? Hloupost vršená na další, osudové proslovy o hovně, otravná výplň a navrch trochu hlouposti. A i tohle všechno bych skousnul, kdyby člověk dostal porci kvalitní akce a napětí, jako v sérii první. Tak otřesně nasnímaná a neinovativní akce jako je v druhé sérii GoL, to by se snad mělo někde vyučovat....no otřesný to je, končím u čtvrtého dílu a když vidím, že se chystá třetí řada, tak s jistotou, že dělám dobře. ()

warrenur

Serial si stale drzi kvalitnu kameru, brutalitky a obcas velmi pekne akcne sceny. Avsak, uz sa objavuju diery v scenari, naivity a mnohokrat zbytocne prepalene akcne sceny, ci prilis natahovane emocne vypate sceny. Evans-ovi sa vsak jeho remeslo rozhodne paci a tu jeho vasen je vidiet. Trocha sklamanie, lebo kvalitu prvej serie to nedosahuje. Stale odporucam. ()

dannyyy

MASAKR!!! Hlavně poslední 3 epizody nabraly pořádné likvidační tempo, jak jsme byli zvyklí u první série. Ve druhé sérii překvapí nový záporák Koba, který se role zhostil na výbornou. Luan zase dokázal, že když mu jde o rodinu, tak dokáže být nezastavitelný stroj. Lale v šesté epizodě exceluje, jako John Wick v dámském podání a samotný Elliot bohužel moc prostoru na svůj performance styl kosení protivníků nedostal, ale v sedmé epizodě si toho užije dostatečně :) Poslední scéna posledního dílu potěšila, protože dává najevo, že třetí série bude hodně zajímavá ve všech ohledech. Kdo se tomuto seriálu do teď vyhýbal, tak by to měl rozhodně přehodnotit. ()

montongery

Tak bohužel co platilo pro geniální a originálně pojatou první sérii, zde neplatí vůbec. Průměrná gangsterka, kde příběh občas nedává moc smysl a originality je zde pramálo. Možná jen styl vyprávění, se dá vyzvednout, kdy nevíme, co je důležité jen pro aktéry nebo i pro samotný děj. Ale kromě toho se tahle série snaží děj utáhnout jen na přeexponované násilí, těžce uvěřitelné zvraty a laciné wow momenty. Velká škoda... ()

bararich8

Opět neskutečný masakr. Ač tam možná už nejsou tak velkolepé ikonické akční scény, které píší historii, ale pořád je tam spousta jiné akce, na blízko, točena stylově, přehledně a handheld zároveň, prostě je tam vše, co si člověk může přát - přestřelky, survival s Lale byl boží a téměř jsem nedýchal, otravy a další. Navic sakra tolik gore jsem už dlouho neviděl. A plus jsou tu opět precizní postavy a příběh, kde prostě nevíte dne ani hodiny, zvraty jsou téměř v každém díle a je nutno si přiznat, že to jsou všichni do jednoho parchanti a hyeny - opět třeba scéna s Lale, neskutečný. Nechápu, že tenhle seriál nedostává více pozornosti. Tohle si prostě nebere servítky, jen málo věcí mě takhle dostane. Hodně se těším na pokračování. 5* ()

Mamlas

Kupa různých šmejdů z jakéhosi gangsterského holdingu se tam handrkuje, kdo bude vozit zbraně a kdo ne. Úpřimně je mi to lautr jedno. Všichni jsou to šmejdi. Je tam nepřiměřeně moc postav, moc jmen, překomplikovaný děj. Jeden velký nepřehledný bordel. Kdyby aspoň ty postavy ubývaly, ale ono ne, oni furt kecaj a vymýšlej hovadiny. Tak 90% stopáže tvoří otravné kecy a zbytečně natahované záběry. Druhá řada je obsahem velmi vleklé sociální drama s občasnou troškou akce ve formě zdařilých mlátiček a stříleček. Za akci díky, zbytek k hovnu. (29%) ()

muti

Druhá séria určite lepšia ako prvá, malo to riadny spád, v každej časti sa toho stihne celkom dosť, čo by bolo možno aj na minifilm. Miestami mi príde nadmerná brutalita seriálu až prebytočná. Hranice krvavých detailných scén sa posúvajú, pričom každý má v zásobníku pištole viacej rán ako má kalašnikov. Uvítal by som viac realistickejsich scén. Na to že v seriáli sa zabíja jedna radosť tak každý sa snaží akoby o nejakú fatalitu alebo kombo, aby mal najviac bodov. Za celý čas ani jeden nájomný zabijak nikomu ani nezlomil väzy, ale idú radšej cez rôzne akrobatické kúsky. Chápem že je to možno vizuálne atraktívne, ale v realite by boli tie súboje určite kratšie. Obzvlášť teda v súbojoch kde sa nehrá na body. ()

smarkus

Stále výborné ale už solídne prekombinované, diery v motiváciách postáv. Nie je tam komu vyložene fandiť, keďže všetci sú tu podvraťáci a hadi. Postavy neubúdajú len sa inak rozmiestňuje šachovnica. Niektoré spojenectvá sú až moc neuveriteľné, hlavne po predošlom vývoji - áno ukazujem na teba Indoš. No som zvedavý na 3. sériu ale už to pripomína násilnícku telenovelu... ()