Gangs of London

Veľká Británia, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (viac)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

InJo

Možná nejdrsnější a nejbrutálnější gangsterka televizní historie. Gareth Evans nezůstal své pověsti akčního génia nic dlužen a naservíroval nám strhující a naprosto nekompromisní mix mafiánského dramatu, policejního thrilleru a radikálního akčního nářezu. Vrcholem jsou, nepřekvapivě, epizody režírované přímo Evansem (pátý díl je pomalu dokonalost sama). Kdyby se to ke konci dějově trochu nerozsypalo, v podstatě by to nemělo chybu. Uvidíme, s čím přijde druhá série. S01: 90 % ()

KoRner

Tak nakoniec mierne sklamanie. Tešil som sa na komplexnú gangsterku s parádnymi akčnými scénami, nuž a v prvej časti všetko nasvedčovalo tomu, že to bude jazda, avšak zakolísanie príde hned po nej. Prázdne kecy a nezaujímavé scény divák prepáči, ale nebyť superakčnej piatej časti, ktorá je však totálne o ničom, pretože divák vie, že tu sa dej vôbec neposúva, hodnotenie by išlo ešte nižšie. Nečakaný záver mi pripomenul neslávny seriál Hrdinovia, kde sa vytvotil jeden uber-nepriateľ a v ďalšej sérii sa to všetko buď urovná, alebo pôjde do hoven. Inak samotná prvá séria proste neustojí. ()

Zombi

Brutální gangsterka, která má v prvních pěti epizodách, které má na svědomí většinou Gareth Evans, parádní akční scény. Pátý díl je naprostý masakr, škoda, že nějak podobně neproběhl závěrečný díl s pořádným zůčtováním. Později se více řeší vztahy mezi postavami a další věci kolem byznysu, krvavé scény nechybí, ale už to není tak vymakané. Celkově spokojenost, i když závěr není úplně top. Doufám ve druhou sérii, kterou by si střihl Evans komplet. ()

Kothy

Prostě wow! Tohle jsem nečekal. Rukopis Garetha Evanse tam jde dost vidět. Po Raidech je z něj hvězda, a tak si zkusil natočit i seriál z prostředí londýnského podsvětí. Je to dost dobře udělané. Akce tam moc není, ale když je, tak pořádná. Po smrti hlavního bosse vzniká menší chaos. Syn chce zaujmout jeho místo a byznys se začíná hroutit. Všichni se snaží najít jeho vraha. Je nám představeno několik hlavních postav a je tam i pár známých herců. Taky se tam skvěle pracuje s kamerou. Kupodivu to není jen o akci, ale má to i dost propracovaný příběh. Sledujeme boj o moc mezi jednotlivými mocenskými skupinami a zároveň se pomalu dostáváme pod pokličku tomu, kdo vlastně tahá za nitky. Akce je neskutečně promakaná a jsou tam věci, co jsem zatím neviděl. Uvidíme, co bude dál. "Podívej se z okna." ()

Ouwen

Jestliže tu někdo zmiňuje něco o realistickém a autentickém podání, tak by mě zajímalo na základě čeho to tvrdí. Možná se pletu, ale neříká se, že UK má dost přísná omezení ohledně střelných zbraní, apod? A při tom, to v zdejším světě přetéká palebnou silou. Což by byl ale můj nejmenší problém se seriálem, pač je tu daleko víc věcí, které jsou absolutně nepochopitelný pro mě. Předně; představte si Berandal natáhnutý na devět dílů, říznutý Londýnem. A máte tenhle seriál. Ano, je to i fízlovi, co je undercover a maká pro tu hlavní mafii. O třídu horší akční scény, místama až komediální a hlavně jednotvárný. Protože se snad každej konflikt zde musí řešit zbytečným násilím, protože scénář nemá čím vystužit to co se odehrává tady. Jestliže někdo očekává chytrý slovní přestřelky, tak na to rychle zapomeňte. Krom toho, že je to předvídatelné, tak to pracuje i s těmi největšími klišé momenty. A strach o Elliota? Vždyť ho nikdo ani nepodezřívá!! Mafie nemá ani tendenci si o něm zjistit, co je zač, prostě automaticky začne pro ně makat. A taky, nevím proč bych měl mít sympatie vůči lidem, jako jsou v tomhle seriálu. Jeden otřesnější charakter, než ten druhej. Takový ty lidi, se kterými bych nechtěl mít nic společného. Bez morálky, protože se to tam prostě řeší zbytečným násilím. "Ou, týpek přišel o otce a jelikož neví, kdo za to může, každej je v podezření. Takže to automaticky znamená, že vyhlásil každé, jednotlivé mafii válku, protože jinak se to řešit nedá". Co se týče bitek, tak krom otřesné kamery, na úrovni Zelené Trávy, působí choreografie nacvičeně a né moc autenticky. Jakože, když vás někdo postřelí do ramene a přijdete o spoustu krve, stejně budete kolem sebe mávat sekerou jako největší king. Tohle že dělal Evans? Ten člověk, kterej dbal v Raidu na něco jako, autentické prvky? Kam zmizelo vůbec nějaké napětí během soubojů? Pot, strach, intenzita, cokoliv z toho? Násilí v tomhle seriálu je až směšně komiksové. Pátej díl sice nabízí dost zajímavej home invasion, ale ty nelogické momenty bijou do očí. Postavy zde navíc vydrží fakt neúnosnou bolest a když někoho střelíte jednou, nestačí to, musí schytat celej zásobník aby se mu tělo rozervalo na kusy. Tenhle až přehnanej důraz na násilí postrádá sebemenší pointu, protože i v tom Raidu násilí a okolnosti kolem toho, působili náhodně a překvapeně, tady je to jak přes kopírák. Dost nevyvážená audiovizuální stránka též nepotěší. Jindy kamera působí docela pěkně, místama zas nechutně vyblitě, jako kdyby se spousta scén točila před zeleným plátnem. Zvuky zbraní jsou strašně off a chybí i nějakej kvalitní soundtrack. Je zde jinak asi miliarda postav a jejich poskoci a vlastně mimo národnost, se jejich motivace nijak neliší, takže působí jednotvárně. Co též nechápu; spoustu na efekt mučících scén bez pointy a onak tu stopáž jednotlivých dílů. Natahovaná kaše. Mno myslím si, že druhou sérii jednoznačně vynechám, protože zdejší chatrné zápletky, charaktery nefungují, takže nefungují ani akční scény po stránce emocí. Prostě jsem to sledoval bez zájmu. () (menej) (viac)

• V epizodě několikrát zazní píseň „Only You“ od The Platters. (Duoscop)
  • Starostou Londýna byl zvolen Nasir (Parth Thakerar) z Pakistánu. V roce 2016 byl na post starosty v Londýně zvolen Sadiq Khan, který má taktéž pakistánské kořeny. (Duoscop)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (viac)