DJ_bart

"Peace was never an option" aneb zajímavá modernizovaná odpověď na Peaky Blinders servírovaná na seriálovém podnose od Garetha Evanse, současného nekorunovaného bosse akčního žánru. Totožně jako v duologii RAID, i zde najdete špičkovou dynamickou akci – leč ten zbylej matroš mezi tímto je de facto kaše z prášku. Problémem je, že Gareth Evans umí mistrovsky pojmout akční sekvence, jenže nedokáže implementovat alespoň jednoduchý strukturální drama a vztahový peripetie mezi jednotlivými charaktery, což z celýho seriálu dělá celkem nudnou záležitost. ()

montongery

Surová, typicky britská, brutální jízda. Takhle by musela vypadat spolupráce Guy Ritchieho a Salvaniho! Každá epizoda je pojatá naprosto jinak (obzvlášť ta pátá je doopravdy nečekaná hodinová filmová slast) a vždy něčím originálním, ať už stylem vyprávěním nebo zasazením děje do různého prostředí či atmosférou. V každé epizodě jsou ale nádherné záběry rozmanité Británie, jedny z nejlepších kamer co jsem za poslední dobu viděl, originální, syrové a po dlouhé době doopravdy zábavně natočené akční scény (i díky zmíněným kamerám), super obsazení (drzej obličeje Joa Cola z Peaky Blinders, Colm Meaney a mnoho jiných), skvělé zvraty a výborně podané temné podsvětí Londýna. Prostě čistokrevná gangsterka se vším všudy, která se s ničím nemaže.. ()

PeteBuck

Dostal som sa k tomu ... vlastne ani neviem ako. Hrabal som sa v Peaky Blinders a pozeral, čo robia iní herci, a tak pozerám, že nebohý John Shelby hrá v tomto. Hneď vedľa neho Colm Meaney (alias Chief O´Brien), známy to írsky herec. Hodnotenia slušné, a tak som si k tomu jedného dňa sadol. A dávkoval opatrne. Prvý diel (spoznal som, že toto je kvalitka), dva diely naraz, potom jeden diel, dva diely a ono je to ako otvoriť fľašu kvalitnej (20 ročnej) whiskey, dáte si jedného frťana, potom ďalšieho a ani neviete ako a je celá fľaška v prdeli. Teda nie doslovne. Tu som to dávkoval opatrne a po poslednej časti iba pokrútil hlavou a povedal si, že dúfam, že ďalšia fľaška, pardon, séria bude rovnako skvelá. A tú dám naraz. Fantázia. Výborný dej, skvelí herci, nestále zvraty, zaujímavé zápletky, kde vlastne sú zlí asi všetci a životnosť každého "hrdinu" je extrémne diskutabilná. Počet mŕtvol na časť (vlastne aj na celú sériu) neuveriteľný a dočkáme sa odpálenia aj celého mrakodrapu. Veď prečo tých najväčších hajzlov nestrestať tam, kde ich to páli najviac - na ich peňaženke. Čo tam po ľuďoch.  Nie že by som tých mŕtvych vyžadoval. Ale keďže sa to volá Gangs of London, tak to nebude nevinné ako Dobrodružstvá Toma Sawyera. Nejaká tá vata tam občas bola, sem-tam dialógy, čo museli byť medzi akciami a zvratmi, ale to treba. Niečo takto skvelé som dávno nevidel. Klobúk dolu. Spomenul som si na Fantozziho, keď odišiel od svojich kolegov v práci, modliacich sa za skorú smrť svojho šéfa, aby v kostole dal slúžiť omšu. Farár sa ho spýtal: "Za niekoho, alebo proti niekomu? Proti. Tak to bude trojnásobok - 30 000 (predsa len, boli to líry) a spievaná 50 000. Spievaná." Takto ďaleko asi nezájdem, ale pomodlím sa, aby tá druhá séria bola aspoň rovnako dobrá. Lepšia nemusí byť. ()

Mamlas

Předem je třeba uznat, že některé bitky a akční scény byly v 1. sérii natočeny výborně. Také se tu a tam objeví chvilka, která je nápaditá, filmařsky brilantní a zaujme. Třeba hned první scéna. Jinak v prvních 2 dílech procpáno rodinně sociální vatou a chaosem, že jsem to skoro vypnul. Ve zřetelné míře se tento nešvar projevuje ale v celé sérii. Pak pár dílů dobrých, ale tak trochu zbytečných. Poslední díly jako by točil někdo jiný. Skoro bez akce, převažují intriky a drama. Konec nějaký byl, ale dveře dál zůstaly pootevřené a rád se podívám, jak to dopadne. Pokud to tvůrci moc nezmrší. (54%) ()

dO_od

// Surový, nekompromisní a hodně, hodně krvavý. Přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu po vynikající první polovině v závěru došla trochu šťáva a děj se zbytečně zamotal směry, bez kterých by se to klidně obešlo. Přesto velká parádička a jestli to Evanse posune v hollywoodském potravinovém řetězci dál, tak prosím, jen tak dál. 8/10 ()

• V epizodě několikrát zazní píseň „Only You“ od The Platters. (Duoscop)