Prokletí

• Veľká Británia Eight for Silver (viac)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

majo0007

Zatiaľ moja tohtoročná topka v horore. Zabahnené vidlákovo, temný les, cigánsky "holocaust", hmla ako v starých Hammer filmoch, jump scares, gore, polonahá Kelly. Brutalo Lakocinka. ()

Deyw

ty vole to je narez! kelly ma pekny kozy 😍 a nikdo se tu s nicim nesere, to gore dpc a takhle tahla atmoska tu dlouho nebyla...snad ve witch co si pamatuju...boyd skvelej...pitva narez..strasna pecka kurva! - jak tam na zacatku rozsekali ty cikany na sracky 😂😍 a vlkodlak/ monstra jsou taky kruty -> vypadaji jak ze hry order 1886 😇 ()

Nivenx

Anglie, temno, mlhy a skvělá atmosféra prostředí  bohužel k obsahu a scénáři nuda bez překvapení a těch hororových prvků dost málo. A happy end nic moc. ()

Motinski

Viac ako čistokrvný horor je film mystery drámou. Viac ako napätie funguje ponurá atmosféra 19. storočia a námet mal určite väčšie ambície aké sú zúročené v scenári. Ja mam ale slabosť pre podobné témy. Chladné lesy, strach z neznámej hrozby a mýticke pozadie sú ingrediencie ktoré si vždy rád dám. Ajkeď ani jedna postava nie je výrazná, pár motívou mohlo byť rozvinutých viac (strašiak, preludy, fungovanie premeny v beštiu) a niektoré scény pôsobia fakt lacno. CGI bolo strašné a pritom sa väčšinu času krásne pracuje s minimálnym ukázanim monštra na detail. Do toho sa našli aj fajnové krvavejšíe pasáže a vlastne celý rozbeh mal správny tajuplný nádych. Bol som spokojný ajkeď určite nejde o výnimočný film na viac pozretí. Klišé sa ždíma na maximum a záver nemá takú silu aku chce. ()

BROKEN_

The Cursed nakonec nesplnil prvotní nadšené reakce “jeden z nejlepších hororů roku“. Jedná se ale ve finále o povedený kousek s dobovou atmosférou, kde dojde na pěkně natočené sekvence, několik nepěkných krvavých scén a solidních hereckých výkonů. Problém je ale ten, že styl hororových scén se opakuje a s postupem času se film nikam dějově neposouvá a postavy nejsou dobře prokresleny a nebo mají méně času na plátně. I přesto se jedná o vcelku povedený snímek, který by měl fanoušky hororů potěšit než zklamat. Stopáž ačkoliv má skoro dvě hodiny nenudí a film dobře odsýpá. Divák se ale nakonec neubrání pocitu, že z tohohle filmu se dalo vytěžit mnohem víc. 6/10 Více ZDE :-) ()

filmmovier

Díky kolegům z MZ jsem dostal tip na tento velmi zajímavý film, který do hororového žánru rozhodně spadá a velmi mu to tam sluší. Eight for Silver (či Cursed) sice není nikterak děsivé ani strašidelné, ale to vůbec není žádný problém, neboť mě ohromila úchvatnou dobovou atmosférou (staré sídlo, mlha, sychravo), kostýmy, samozřejmě prostředím a zasazením (venkov, středověk) a líbilo se mi také navázání na dění v Gévaudanu. A hlavně je to teda - a to hlavně - konečně pořádnej film s vlkodlaky! Přesně tyhle filmy mám rád. Nenápadné, o kterých se moc neví, a o to větší mám pak radost, když ten výsledek za to stojí. Tohle je skutečně povedená žánrová lahůdka. 75%. ()

oveckaoa

Průměrný vlkodlačí horor, který kromě prostředí nemá čím zaujmout.  Banda chlápků vyvraždí jakési cigány a jedna ženská je prokleje pak objeví jakési děcko zuby nasadí si je (proč to dělalo?) a stane se z něho vlkodlak. Je to nudné a táhne se to. Jediná dobrá scéna je porod vlkodlačího děcka nebo co to bylo naopak konec je stupidní a nedává smysl jelikož to děcko je zabíjelo, ale oni pohodička nevadí nám to hlavně, že pokousaní musí umřít, ale děcko nemusí pohodička. Jinak režisér neumí natočit davové scény  jedna je z dálky tak, že o ničem a v  druhé se umírá tak rychle, že z toho máte úplné hovno. Pusťte si radši Romasantu, která je 18 let stará, ale proti tomuhle je zlatá a kvalitní. ()

bizz_mjc

Hodně silná 3, slabší 4? Silnou devízou filmu je autentická atmosféra a pochmurnost, ale povedený je i casting vč. hereckých výkonů a syrovost. Ale celý příběh dobře plyne v podstatě bez škobrtnutí, takže nakonec 4*. ()

zdenny

53 %. Nuda a žádná atmosféra. Poučení - nezabíjej cikány, budeš proklet. Filmy "Hon na bestii" nebo "Ospalá díra" jsou minimálně o dva levely výš. ()

Skeksis

Cigánska kovová protéza, ktorá ľudí mení na vlkodlakov. To je proste strašná blbosť! Ale vo výsledku dobre natočený, miestami nudný a predvídateľný film. Najväčšia blbosť je celá pointa - keď mali tí cigáni patent na protézu, ktorá z ľudí urobí vlkodlakov, mohli vyrobiť viac, nie len jednu a predávať ich vo veľkom. To by mali plné rite peňazí a nemuseli sa tam handrkovať o kus pôdy. ()

xLIGHTx

Kto má rád atmosféru v podstate na spôsob Psa baskervillského, tak je na správnom mieste. V prvom rade, nejakým drastickým scénam sa Eight for Silver/The Cursed nevyhýba, takže to vie byť občas celkom surové, to je v rámci žánru len prínosné. Tiež, je z toho cítiť, že režisér a scenárista Sean Ellis robil, čo mohol, aby film nebol úplne priemerný. Skrátka je to vidieť, aj čo sa týka výpravy, časových línií a taktiež efekty monštier, nielen že ich aj tvorcovia dostatočne ukázali (občas tu behajú ako živé striebro ;), ale zároveň boli celkom vydarene spracované. /Možný SPOILER, mnohokrát sa tu priamo odkazuje na prípad beštie zo Gévaudanu (Bratrstvo vlků - Hon na bestii), koniec možného SPOILERU./ Boyd Holdbrook aj Kelly Reilly boli v podstate akoby ústredné duo oukej (teda vlastne skôr Kelly Reilly ;). Spokojnosť. Za štyri striebristé hviezdy. ;) ()

sedm.1

Ačkoliv zrovna nepatřím mezi příznivce vlkodlačích filmů, tak musím uznat, že zrovna z této podívané jsem si odnesl docela průměrný zážitek, což je pěkné a považuji to docela za úspěch. Co mě tedy rozhodně neoslovilo pozitivně, tak to byla zápletka, která není ani jakkoliv objevná, ani zajímavá, ani výrazná, a především celá působí fakt nezáživně a pomalu, zklamalo mě ale i převtělování člověka ve vlkodlaka, které v podstatě nebylo ani jednou vidět a to málo, co mé očko zaznamenalo, tak stejně nepůsobilo vůbec přesvědčivě a jinak mě nepotěšilo ani závěrečné finále, respektive zúčtování s vlkodlakem, které bylo akčně chaotické a následná pointa pak zbytečně happyendová. Naopak, co mě vážně bavilo, byla výrazná atmosféra, pramenící především z doby a prostředí, kde se film odehrával, působila totiž poměrně ponuře a syrově a celé této podívané rozhodně dominovala, pochválit jinak musím ale ještě i opravdu slušné gore efekty, které byly fakt drsný a nekompromisní, a je jen škoda, že jich nebylo mnohem víc, a samozřejmě nemohu opomenou ani fajn obsazení, čítající pár známých jmen a ty filmu též rozhodně přispěli pozitivním dojmem, a to i díky ucházejícím postavám, které sice nedisponovali ničím zásadním, zároveň ale nepůsobili ani otravně, či trapně, takže ve výsledku vlastně také ok. Eight for Silver zkrátka patří mezi podívané, které diváka sice nestrhnout a ani nikterak neohromí, na druhou stranu času u něj stráveného skutečně nelituji, na to totiž zas nabízel docela slušně stravitelný žánrový zážitek. ()

borec999

Ako by to asi vyzeralo, keby boli všetky tie báchorky a legendy typu Beštia z Gévaudanu pravdivé. A mňa  naozaj veľmi, veľmi bavilo sa na to pozerať. Eight for SIlver je dobre natočený ( v áčkovej produkcii), s pekným vykreslením doby, intenzívnou atmosférou a napätím, kvalitnými hercami a plne vážnym pojatím príbehu (žiadny humor). Poprava osady v úvode je dostatočne neríjemná a naturalistická aby ste v ďalšm sledovaní všetkým priali len to najhoršie a samotná Beštia je trikovo obstojná a konečne dokázala ako tak budiť nejakú vážnosť a nepozeral som na ňu so smiechom ako v Asylum filmoch. Chuťovka pre užší okruh divákov, pri ktorej subjektívne hádžem aj piatu hviezdu, Sean Ellis mi svojim filmom dokonale zapasoval do môjho vkusu. PS: ako to, že takýto film sa k nám nedostal do kín?! 90% ()

Han22

Jeden menší restík, který se do kino žebříčků dostal až loni. A trošku jiný horor, než jsem za poslední roky zvyklý - historické drama, kde zapadlou komunitu ohrožuje "vlkodlak". Má to plusy i mínusy - mezi plusy patří pár brutalit, zejména čistka cikánského tábora a "strašák" stojí za to, monstrum je relativně povedené i když není moc ukázané, pěkná atmosféra a výprava také ujde. Jen je zapláclá tím hnusným odkolorovaným filtrem, který tvůrci poslední roky neúnavně cpou do čehokoliv z minulosti a díky kterému to místy vypadá jak černobílý film. A postavy nejsou nijak zajímavé, vlkodlak má podivný upgrade (chlapadla, kokon s tělem, vzhled) a to co s ním udělá stříbrná kulka je poněkud podivné. Celkem slušný film, který mě ale nijak nestrhl. ()

Corpsegrinder

Takovej mix Sleepy Hollow a Brotherhood of the Wolf. Nečekal bych že se rejža po Anthropoidu vrátí zrovna k hororu, každopádně je znát zkušenější ruka za kamerou. Předpokládám francouzskej prdelákov z 19. století vypadá dobře (možná až moc dobře, trocha špíny by neuškodila) a netradičně pojatý vlkodlaci byli ok, stejně tak občasný výživný gore. ()

666Carnage

Pěkně udělaný, dobový horor. Atmosféra super, včetně lokaci a nápadu. Na vlkodlaky sice nezbylo tolik peněz i tak se mi to líbilo. Jen možná to mohlo být kratší. 60% ()

Flopik

Za mňa palec hore nakoľko takýto atmosferický horor s vlkodlakom sa hľadá len ťažko. Dobová atmosféra ako som spomínal výborná, je to natočené pekne a herci skvelí. Po hororovej stránke je toho pomenej, ale to čo je je perfektné. Drsný úvod, pitva a celkom podarený vlkodlak určite chválim. Koniec mohol byť rozhodne lepší ale dobre. Skoro dve hodiny ma film udržal a tak nemôžem inak ako dať 4*. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna