Gévaudan, hornatý kraj centrální Francie, je sužován děsivou bestií. Oficiální stanovisko je, že jde o obzvláště nebezpečného vlka. Je povoláno vojsko, které začne vybíjet vlky z celého kraje. Všichni doufají, že mezi nimi bude i vraždící bestie. Jev přichází na králův rozkaz zkoumat přírodovědec Grégoir de Fronsac. Intriky šlechticů a politický zájem krále stojí proti poctivé snaze mladého vědce zbavit kraj děsivého nebezpečí, jež má na svědomí už přes sto životů. S Fronsacem do kraje terorizovaného bestií přišel i jeho indiánský pokrevní bratr Mani, který nejen ovládá různé druhy tradičních bojových umění, ale dokáže i komunikovat s přírodou. Mani naslouchá tajemným hlasům, které ho dokážou přivést až k hrůznému tajemství řádícího netvora... Jejich protivníkem ale není jen netvor samotný. Středověké francouzské městečko ponořené do nočních mlh skrývá další hrozivé tajemství.

Příběh vychází ze známé francouzské pověsti, všechny hlavní postavy kromě Maniho skutečně existovaly. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Včera jsem si to z nudy zase pustil a opět se zasmál. Tenhle film má docela kvalitní scénář, herci předvádí uspokojivé herecké výkony, ale mě to prostě zas až tolik nesedí. Když pominu směšně vypadající bestii, která staví pouze na digitálních efektech a skoro pokaždé vypadá jinak tak je to jen průměrný film. Ze všech nejlepší je Mark Dacascos, jehož souboje na férovku jsou ozdobou filmu. Jen škoda, že rytíř vyčerpal ten kouzelný prášek na tu buchtu a ne na něj. Největší mínus bych dal za zbytečně dlouhý příběh, který dost často nudil. Jo a nesmím opomenout italskou bohyni Monicu Bellucci--- tu bych chtěl potkat v bordelu:))) -Zbytek osazenstva si už tak dobře nevedl, ale to neznamená, že by herecké výkony byli vyloženě špatné. Spíše dost průměrné, což vlastně také ovlivnilo můj celkový pohled na tento film a finální hodnocení.50% ()

Omnibus

"Co to tu vyje, krev mi to pije? Z křovíčka bafne, za prdel rafne... Není to vlkodlak, na nějž se píská... je to jen čuba, baskervillská." Ježkovy oči! Když podivnému kříženci vlkodlaka s ježkem naskáčou mezi bodliny a do falešného, vypelichaného kožichu, místo blech psích jen politické breberky a pletichářské štěnice, a pak mu tam místo hryzání jen intrikaří ve jménu krále, stojí to strašení za starou belu. Škoda, protože zpočátku jsem si užíval, hon i štvanici. Pak se to ale zvrhlo, v politickou polízanici, naše čuba ježkovitá stáhla ocas a zalezla do boudy. Takže já teď, spolu se zmatenými kynology (jaká že rasa nás vlastně hryzala), vztekle a nešťastně vyju: Strčte si tu bezzubou politiku laskavě do... šuplíku, já jsem chtěl zuby! ()

becki_tu

Zatímco někteří se utápěli ve výstřihu Monicy Bellucci, já jsem se utápěl v nudném, absolutně nezajímavém a roztahaném ději, ve kterém jde v podstatě jen o to, proč to zvířátko zabíjí a kdo je jeho páníčkem. Nebýt několika zajímavých akčních sekvencí a vůbec celkově slušného řemeslného zpracování, asi bych šel z hodnocením i níž. A to jsem zkousnul i to, že nejoblíbenější bojovou technikou rytířů ve středověké Francii bylo kung-fu :) ()

Skejpr

Poprvé: Dlouho to nevypadá úplně špatně, vizuáně zajímavý, atmosféra se buduje docela dobře, srovnání se Psem Baskervilským se nabízí automaticky, jenže pak se začne vykrádat Ospalá díra (styl ztvárnění krajiny), a začne to tak nějak nudit... a když Indián v francii v 17. stol. vytáhne Kung - fu... jde všechno do háje... Závěrečné odhalení obludy docela vychází, jen kdyby nebyla tak evidentně digitální. ** Několik dalších shlédnutí (i když nikdy ne úplně celé): Bratrstvo vlků je strašně zvláštní... Je to zcela evidentní, uvědomělý a záměrný kočkopes, který kombinuje opravdu úplně všechno. Angická detektivka, francouzské velkofilmy, drsnápoetika pohádek bratří Grimmů, asie (skrze indiána, s vlastním exotickým přínosem) a především cool comicsárna (tu bych rád zdůranil, obzvláště ve finále je zcela evidentní). Je tak nějak smutným faktem, že tenhle film zavrhnou nejvíc opravdu vzdělaní lidé, neposkrvnění (bohužel pro ně) modenrní popkulturou. Každopádně ten film začínám mít čím dál radši.. **** ()

• Skalp bestie bývá připisován Jeanu Chastelovi, stejně tak mu ale bývá připisováno, že bestii vytrénoval a na útocích se podílel. (kwaicheng)
  • Počet mrtvých ve filmu je 40. (ČSFD)
  • Emily Dequenna získala v roce 2001 za svou roli cenu Cabourgského filmového festivalu pro nejromantičtější herečku. (Terva)

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Christophe Gans mění plány

Christophe Gans mění plány

30.03.2008

Onimusha se odkládá. Adaptace videoherní samurajské fantasy se už rýsovala ve velmi konkrétních konturách (Takeši Kaneširo v hlavní roli, stanovený rozpočet, lokace i termíny natáčení), ale několik… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)