Suburra

• Česko Suburra (viac)

Rím je mesto moci, kde zločin hľadá priamu cestu ako všetkým vnútiť svoj vlastný zákon. Film Suburra je príbehom o veľkých peniazoch roztočených okolo plánovanej výstavby, ktorá má pobrežie v Ostii premeniť na talianske Las Vegas. Tento projekt majú pomôcť presadiť skorumpovaný politik Filippo Malgradi, zapletený až po krk s podsvetím; mafián známy ako Číslo 8, ktorý je hlavou vplyvnej rodiny ovládajúcej územie Ostie, a predovšetkým Samuraj, najobávanejší predstaviteľ rímskeho podsvetia a zástupca mafie z juhu. Mechanizmus dokonalého plánu se ale začína rozpadať kvôli ľuďom, ktorí žijú na okraji týchto mocenských hier. Príbeh o zločine sa odohráva vo veľmi krátkom časovom úseku: 7 dní. Behom tohoto krátkeho časového obdobia sa rozpúta brutálna vojna. Okrem zločincov vtiahne do svojich tvrdých bojov aj chamtivých kardinálov, politikov, a tiež nevinných obyčajných ľudí. Posledný deň nastáva Apokalypsa. (CinemArt SK)

Selixinho

Film o podsvětí, mafii a špinavé práci. Skvělé obsazení. Od začátku jsem se ponořil do takového zvláštního deliria a hltal jsem každou scénu, každé slovo. Místy mi přišlo, že se režisér Stefano Sollima trochu nechal inspirovat filmy Refna. Asi kvůli různým designovým prvkům a vyšperkovaným scénám, které tento film nabízí. Je třeba zdůraznit soundtrack - a to hlavně nejpopulárnějšími skladby od kapely M83, díky jimž dostává Suburra ode mně pátou (velmi cennou) hvězdu. A přece to jde. Tak lehké. ()

kukkik

Hudba samozřejmě skvělá, herecké výkony vynikající, příběh.. Mě si prostě tenhle film nezískal, ačkoli kvality na to určitě měl. Možná za to může herecké obsazení, možná ten krimi nádech, možná i to vědomí, že víc než filmem je Suburra dokumentem i současné Itálie. Za mě 4/5 ()

waska

Konečně po delší době zase dobrá kriminálka, jako ze staré školy Corada Cataniho. Perfektní propletenec, kde si chce každý urvat svůj kus koláče. Skvělá hudba, perfektní kameru a neskutečně fantastická ponurá atmosféra. Každý dostane přesně co má. ()

Likan7

Efekt motýlího křídla ve filmu, který vás naprosto strhne. Film o jedné dejme tomu malé události strhne lavinu dalších, při které jen koukáte a nervozně čekáte co ještě přijde. Je to neskutečně podmanivé (i díky soundtracku skupiny M83, který je neskutečně padnoucí a neobvyklý), brutální, realistické a SKVĚLE ZAHRANÉ. Vázně jsem přemýšlel, ve kterém jiném filmu je snad 20 postav a každá je perfektní. A abych nezapomněl, ryze akčních scén tam je jak šafránu ale kamera při úniku po přestřelce v lázních je neskutečný maso! Tleskám a posílám do Itálie jednu velkou poklonu. Dám si to snad hned znova. ()

bearmeedek

Největší devizou filmu je to, že nevzniknul v Americe, ale v Evropě. Syrový mafiánský týden v dnešním Římě. S mafií je zde propojen (ať chce nebo ne) snad každý, od cikánského gangu až po církev. Brutalita nebo sex zde nejsou samoúčelné, naopak brutální scény jsou někde jen v náznaku. A k tomu hudba, která k filmu sedla jak kotouč celuloidového pásku do plechové krabičky. Nebo jsem to spletl a má tam být prdel do gatí? Já už nevím. ()

ER

Už během filmu jsem si říkal,že tady se dívám na Traffic,nadvláda gangů po italsky. Třeskutě zabijácká atmosféra a finále v dešti řadí film k tomu nejlepšímu,co se na toto téma zrodilo. ()

Ivo

Když po velenudné a lehce nechutné půlhodině člověk pořád neví na co se to vlastně dívá a jaký ty scénky dávají smysl a souvislost, je asi lépe to ukončit. Jedna hvězdička za možnost vypnutí ... ()

neo93

Brutálně nadupaný thriller, který k nám připutoval z italsko-francouzské produkce. Dlouho jsem již neviděl tak sugestivní, podmanivý snímek, který ale vypadá neskutečně reálně a přirozeně. Itálie, Řím. Věčné město poodhaluje svou temnou stránku. Vysoce postavený zkorumpovaný politik, ovládající a soupeřící mafie, prostitutka, bohatý úředník Ti všichni jsou namočeni do různých dějových linek, které se asi v polovině filmu, začnou krásně propojovat. Výborná narativní struktura jde ruku v ruce se zručným dávkováním krvavých a násilných scén. Celá audiovizuální stránka je také neskutečně skvěle zvládnutá a výtečně pasuje do věčně deštivé atmosféry města (film, ve kterém ve večerných hodinách téměř stále prší). Vidíme, že jde natočit poctivý žánrový snímek i bez natřískané akce, slavných jmen či nepřemožitelných a jednostranných postav. Subura je nám důkazem. ()

markotter

Italům se po dlouhé době podařilo navázat na tradici jejich politicko-mafiánských dramat z přelomu 70. a 80.let. Tady je to ještě dotaženo skoro k dokonalosti - politiky není zas tak moc, aby se u toho člověk nudil. Všichni zúčastnění jsou více méně hajzlové a to jak na sebe jejich akce nasedají a souvisejí spolu je udělané opravdu dobře. Snad jen ten konec byl takový neuvěřitelný. SPOILER: Politik se na konci vůbec nezajímal o svýho syna, atd. Celkový dojem podpořila i výborná muzika. ()

Franc1s

Hodně silný film z prostředí mafiánů, politiky i "normálních" lidí.. Jak vše nastartuje jedna událost, díky které vše spěje k jedné velké apokalypse, která sebou vezme všechny zúčastněné. Všechny postavy výborně zahrané a napsané, napínavé, temné až mrazivé...Ano todle bylo něco 9/10 a ten soundtrack - bezchybný... ()

Maximilianus

Po toľkej chvále na csfd som čakal niečo viac, resp. niečo iné. Mňa osobne film až natoľko neoslovil, každopádne ma nenudil, je dobre natočený, vývoj postáv a najmä gradácia deja je zvládnutá na výbornú. Vadilo mi v tomto prípade trochu pomalšie tempo a stopáž mi pripadala zbytočne dlhá. Každopádne za pozretie stojí, no jedenkrát stačí. 8/10 ()

Hashirama

Omamná a hypnotická exkurze do nablýskaného italského podsvětí s božským vizuálem a soundtrackem, při níž si člověk musí občas hlídat záda, aby mu vyprávěcí struktura neprobodla krční tepnu, ale na naprosto odzbrojující suverenitu v oblasti technické i scenáristické nerezignuje v jediném momentu. Celé je to ještě protkáno neony a jemnou symbolikou, je to nekompromisní, ale zároveň s poetickou aurou. Klasika mafiánského žánru. 10/10 ()

rublik05

Vůbec nechápu, proč jsem se k této kriminálce dostal až teď, jak mi mohla tak dlouho unikat. Až nepříjemně autenticky zpracovaný thriller, který má místy až mrazivou atmosféru, perfektně zahrané postavy (klobouk dolů před castingem) a přímo vražedné tempo. Některé scény mě svou otevřeností a autentičností doslova posadily na zadek, fakt jsem nepochápal, jak se tvůrcům tak silné emoce a napětí povedly dát na plátno, respekt. Kupodivu mi ani nevadila trochu delší stopáž, jelikož se pořád něco děje, stále je se na co dívat. Precizně napsaný scénář, kvalitní kamera, trefný soundtrack, prostě filmařské orgie. Malinko mě ale zklamal samotný závěr, který mohl být trochu lépe uzavřený, ale to je asi tak jediná věc, která se z mého pohledu dá vytknout. Jinak je Suburra neskutečně šílený thriller, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu, opravdu silný zážitek, který všem vřele doporučuji. 9/10. ()

junxi91

Spousta násilí, vydírání, zvráceností a zabíjení - to je hlavní náplní tohoto filmu, ve kterém jsou propojeny vysoká politika, mafie a také římskokatolická církev, a nikdo z těchto subjektů nemá ruce čisté. Děj se odehrává během několika dní v listopadu 2011 před blížící se apokalypsou 12.11.. Italský poslanec Filippo Malgradi je zapojen do návrhu zákona o změně klasifikace jistých administrativních oblastí - cílem je umožnit vznik realitního projektu na pláži v Ostii, díky kterému se z ní stane "italské Las Vegas". Malgradi má úzký vztah s místním zločineckým bossem "Samurajem", který je bývalým fašistickým teroristou a nyní se z něj stal profi kriminálník, který se kryje jako majitel čerpací stanice. Ten má o tento projekt velký zájem, stejně tak má vazby na Vatikánskou banku, která má tento projekt financovat a mít z něj profit. To je ono propojení politika-mafie-církev. Po náročném jednání v poslanecké sněmovně si jde Malgradi ulevit do hotelu se svou prominentní kurvou Sabrinou a její asistentkou Jelenou, která je ovšem nezletilá. Píchá se ostošest a stejně tak se kouří crack, který ovšem Jelena nezvládne a zemře na intoxikaci. Malgradi se potřebuje zbavit těla, a na to Sabrina povolá svého kamaráda - cigána Alberta "Spaldina" Anacletiho. Ti dva spolu vyhodí Jelenino tělo do řeky. Spaldino pochází z bohaté cikánské mafiánské rodiny, které velí Manfredi Anacleti, typický příliš bohatý a špinavý cikán, žijící v nechutně nevkusné vile se spoustou uřvaných děcek. Tato cikánská mafie půjčila peníze otci jistého Sebastiana, který ovšem po večeři se svým synem spáchal sebevraždu. Sebastianův otec byl pasák, který pořádal tajné večírky v Manfredově vile pro vysokou italskou společnost. Dluhy otce tak chce Manfredi po mladém Sebastianovi, který je ovšem pochopitelně nemá. A tak se bude muset mladý Sebastiano vzdát své vily, aby mohl zaplatit dluhy svého otce. Cikán Spaldino se rozhodne vydírat Malgradiho, což se mu samozřejmě nelíbí. A tak Malgradi požádá jistého Aureliana neboli Osmičku, drsného italského mafiána, aby zastrašil Spaldina. Ten se ale nechce nechat odbýt, rozhovor se vyhrotí a Aureliano Spaldina zabije, a tak starý cigoš Manfredo touží po pomstě. Aureliano vlastní dům a celou pláž, na které má být zhotoven projekt italského Las Vegas. Jeho otec byl také známý mafián a blízký přítel Samuraje. Se Samurajem se Aureliano dohodnul na rozdělení zisků, pokud se mu bude dařit "přesvědčovat" místní maloobchodníky k tomu, aby své nemovitosti prodali za nízkou cenu Samurajovi. Aureliano má také svou lásku, těžkou fetku jménem Viola. Prominentní kurva Sabrina se bojí o svůj život a tak se uchýlí domů k Sebastianovi, a za odměnu mu chce umožnit si zapíchat, což on unaveně odmítá. Sabrina prozradí Sebastianovi jméno Spaldinova vraha, a ten to pak jde oznámit Manfredimu v naději, že tím získá milost a zpátky svou vilu. A tak se Manfrediho muži pokusí neúspěšně zabít Aureliana. Samuraj se obává, že by válka mezi cigány a Italy mohla ohrozit jejich realitní projekt, a tak se snaží nastolit mír. Manfredi se o tomto projektu také dozví a chce svůj podíl. Manfredi vydírá Sebastiana, aby mu vydal Sabrinu a ta mu pak pod nátlakem řekne jméno politika, který stojí za projektem - je to její dlouhodobý píchač Malgradi. A tak Manfredi vtrhne k Malgradimu do domu a vezme si jeho syna za rukojmího, a požaduje podíl na projektu. Malgradi žádá Samuraje o ochranu, a Samuraj se pokouší domluvit s Aurelianem, ten jej však pošle k šípku s tím, že je "starý a zastaralý". A tak se raději Samuraj rozhodne toho mladého a horkokrevného Taliána zlikvidovat. Při přestřelce se povede Viole schovat se pod plážovým domkem a utéct. Nyní se bude o zisky dělit pouze Samuraj s Manfredim. Sebastian doufá, že mu Manfredi vrátí jeho vilu, ten jej místo toho ale surově zbije. Návrh zákona je nakonec schválen a Malgradi by mohl slavit, kdyby ovšem nebylo nalezeno Jelenino tělo a Malgradimu nehrozilo vyšetřování. Sebastiano už toho má plné zuby, vtrhne k Manfredimu do jeho cikánské vily, zmlátí ho, sváže ho a zavře ho do klece s jeho milovaným agresivním pitbulem, který ho roztrhá na kusy a zabije bolestivou smrtí. Tato část filmu se mi líbila nejvíce - cigoš dostal to, co si zasloužil. Po schválení zákona premiér rezignuje na svou funnkci a Malgradimu hrozí soudní vyšetřování. A Viola si to vyřídí se Samurajem a zastřelí jej při odchodu z domu jeho matky. Takže si myslím, že to dopadlo dobře - cigoš, mladý mafián a starý mafián chcípnuli, prominentní kurva také nedopadla nejlépe a Sebastianovi zůstala jeho vila, zatímco chlípnému Malgradimu se stáhnuli půlky, jelikož mu začal reálně hrozit trest za jeho zhýralost. A tak se mi to líbí! () (menej) (viac)

DavidWebb

Taliansko-francúzska variácia na Drive s prímesou vyššej politiky. Píšem to preto, lebo od prvých minút mi to s M83 tak pripadalo a asi do necelej polovice som to považoval za pozitívum - prínos hudby na celkové vyznenie filmu odhalil relatívne dávno napr. Sergio Leone, ktorý veľmi plodne spolupracoval s Enniom Morriconem, a že im to spolu išlo. Lenže režisér Stefano Sollima to nakoniec nezvládol a paradoxne hudba je to, čo mi na Suburre vadilo najviac. V podstate počas celého snímku (okrem prvého Midnight city) používa ten istý hudobný motív a to príliš často, mnohokrát v nevhodnú dobu a nevhodne dlho. Samotný príbeh bol slušne realistický a aj sugestívne podaný, takže celkovo ma to bavilo a niekedy som sa cítil až nepríjemne stiesnene z toho, ako som tomu uveril. Takže si myslím, že to mohol byť ešte silnejší zážitok, ak by rejža experimentoval s hudbou iným spôsobom. Aj tak to však na štyri v pohode vystačí. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz