Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

funkyman

nie, nie, nie..presne tolko nie kolko ich je tam v tych napasovanych oblekoch...mam problem pochopit a akceptovat tieto rovnake sablony a opakovania ..akoby mi stale dookola spieval Michal David...a je jedno ci v rokoch 80 tych alebo o tridsat kil mohutnejsi teraz..stale len rovnaky duc duc...tato tema je uz oplacana a vykradnuta..evidentne vsak boduje v hitparadach viac a viac..presne ako spominany top umelec..beda beda ...evidentne potrebujem pana Strangea aby mi vymazal vsetko o tomto produkte ..a nechal  len tuto spomienku https://www.youtube.com/watch?v=-jXBx249xaI.. ()

Raziel811

Nedávám maximální hodnocení kvůli tomu, že by se jednalo o řemeslně dokonalý film, to ani náhodou. Hodnotím odvahu tvůrců přijít s něčím, co dosud měl jen animák a že si dali tu práci sehnat "pár" herců a dokázali to celé zakomponovat do celku, který není hloupý a dokázal nakopnout sérii i postavu o několik levelů výše. ()

Tomulka

Velké nafintěné nic zaobalené do přehršle postav a efektů a pokusu o napojení na emoce. Tohle si Spidey nezasloužil. A tak jediná super věc v podání Willema Dafoe je Green Goblin, který dostal velmi málo prostoru. Ostatní jsou trapáci a Lizard (chce se mi brečet zoufalstvím když si na Lizarda v tomto filmu vzpomenu. Konec filmu a pod titulkové scény rozhodně vybízejí na slibný další díl ale vzhledem ke dvěma minulým si nedělám naděje. ()

nudlis

Já z toho zas až tak nadšenej nejsem. Připadá mi to takový instantní, místy i trochu nudný. Jasně, zapojení Strange je fajn. Stejně tak zapojení "starejch" Spider-manů a "jejich" záporáků. Ale celkově to ve mě nezanechalo v podstatě žádnej pocit. Nic. Průměr (2,5 hvězdy). ()

Vreckovka

Strasne som chcel dat 4*, ale nemohol som. Tento trend reheshovania vsetkeho, co uz bolo natocene natom aby sme udreli po nostalgii ma uz zacina unavovat. Nezachranil to ani Willem Dafoe, snazil sa, ale aj tak to nezvladol. Ani ked tych spidermanov tam bude 600 to nepomoze, ked to je o nicom a nelogicke. Dr. Strange je vlastne kto? Totalny panak, ktory robi vsetko co mu spiderman povie? Totalne necha so sebou zametat nejakym teenagerom a je z neho uplny lokaj? Len aby sa to lahko pisalo, totalny lazy writing toto ()

Dandirion

Mám rád sci-fi žánr, takže celou tvorbou Marvelu pohrdám, ale občas si něco z jejich rádoby univerza pustím, většinou se znechucením. Ale v tomhle případě musím říct, že je to v pohodě. Bonbonky v podobě starýho, dobrýho Spidyho a jeho zaporáků mi chutnaly, obzvlášť Willem Dafoe, kterej do filmu vnáší herectví, což tam nebývá zvykem. Mínusů je tam celá řada, ale co, je to prostě Marvel... ()

motyka52

Třeba říct, že tohle jsem viděl prakticky hned po Eternals, takže mi to bezprostředně po závěrečných titulcích přišlo jako minimálně stohvězdičkový film, který by měl navždy zůstat v pantheonu filmové zábavy a každý rok automaticky sbírat všechna filmová ocenění, která se ve všech alternativních realitách rozdávají. Střízlivý pohled mi říká, že je to zábavné, jsou v tom emoce, skvělé akční scény, střízlivý humor, důsledný fan service a v rámci možností chytrý konec. Nic jiného od Marvelu nečekám a nic jiného od něj ani nepotřebuju. ()

Ivuska71

Spidermana v podání Toma Holanda prostě vážně miluju. To nic nezmění. Nemůžu však jinak, než říci, že tento další marvelovský kousek vážně překonává zase další hranice. Koukám na to jako ve snu, jo jako by to byl sen, trip nebo halucinace... a jsem šťastná. Fakt děkuju. Vaše dobrá sousedka Ivuška. ()

feds1

Totalna zlatanina. Cele to bolo ako high school reunion studentov (Spidermani) a zaporaci mohli byt mix ucitelov, Jamie Foxx nasrany udrzbar a Willem Dafoe pprdeli ucitel matfyzu. ()

zurivymlok

Poslední dobou už buď stárnu nebo jsem totálně přesycen všudypřítomného digitálního bordela, že mám obrovský problém si užít komiksové akce. To platí i pro tento snímek, kdy akce bylo to, co mě na filmu nudilo. Co mě však nenudilo, bylo dramatické rozpracování jednotlivých postav. Vztah mezi Spider-manem a MJ tu konečně dostává nový rozměr, důležitou roli ve vývoji Spider-mana sehrává i teta May a konec konců nakonec další dva Spider-mani (například Spider-man Andrew Garfielda tu dostane hned dvojího zadostiučinění). A ten konec - ten byl emocionálně neskutečný. Spider-manova oběť byla obrovská a právě to je důvodem, proč tomu dávám plný počet (bez toho by to byly standardní čtyři hvězdy). Co mě trošičku zamrzelo, že i při tak velké stopáži nezbyl větší čas na padouchy. Oni vypadali jako hlavní tahák tohoto blockbusteru, ale nakonec jsem je spíše vnímal jako kulisu. Osobně si myslím, že kdyby se ubralo na akci a více se rozpracovaly i další vztahy, líbili by se mi to ještě mnohem více, ale už by to nebyl marvelovský blockbuster. ()

raikonen16

Skvělá věc pro nostalgiky (mezi které se řadím). Vidět spolu na plátně Garfielda, Maguirea, Molinu a Dafoea je paráda a vlastně asi hlavní tahák filmu, který jakoby někde zapomněl scénář. Zatímco předchozí dva díly fungovaly jako skvělý středoškolský superhrdinský film, tady jako by přechod na vysokou vše zbrzdil a celý film trpí až určitou přeplácaností. O charismatu Toma Hollanda hovoří nejvíc fakt, že se v nejdojemnější scéně nevyskytuje. Pořád jde ale o dobře vypadající zábavu, Marvel nicméně zoufale potřebuje novou krev. Ms. Marvel a Moon Knight musí přinést něco svěžího. ()

Jardys88

Konečně můžu aspoň ohodnotit po velmi dlouhé době nějaký film se spidermanem. Od dob Tobey Maguire všechny další filmy stály úplně zaprd, ale vážně úplně. Možná proto jsem se ted tak rozvášnil a dávám 4* protože konečně to bylo sledovatelné. A ne díky Hollandovi a Zendaye. Největší podíl na super filmu měli právě všichni herci z původních filmů. Hlavne tedy ze série s Tobyem. Pro dnešní děti to asi nemá význam, přeci jen byl první Spiderman dvacet let zpět ale pro nás co jsme v té době byli teenageři a sledovali ho ještě na VHS je to super vzpomínka. Takže všemožné kraviny ve filmu mi byly jedno ale tento krásný vzpomínkový zajezd mě fakt potěšil. ()

Polux

8/10 | Po tom neskutečném všudypřítomném hypu bohužel lehounké zklamání (vysoká očekávání jsou prostě mor:-)). | Smysluplnost zápletky raději neřeším, protože slovy klasika "čím více se nad smysluplností cestování časem přemýšlí, tím méně pak dává smysl" (mám takový dojem, že na výsledné pasece se podepsaly i dotáčky a související přehození premiér NWH a dvojky Dr. Strange) a tady je to podobně. I to chování postav - pro někoho zvláštní/hloupé - imho nijak extrémně nevybočuje z MCU standardu (a.k.a. už jsem v rámci marvelovek viděl větší blbosti:-)) a nemám s tím výraznější problém. Fan service samozřejmě super a k tomu i smysluplně zaimplementován do děje s několika opravdu povedenými třešničkami na dortu (MJ saving moment je pecka a velké zadostiučinění Garfieldovi, stejně tak i diskuze na tím, jak to má kdo s generováním pavučiny:-), nebo pomrknutí po právnickém ďáblovi (snad nezůstane jen u toho a Cox tímto oficiálně míří do dalších MCU filmů, potažmo seriálů). | Co taktéž velice pěkně funguje, je i zakončení linky s Tomei (konečně i Holland má svůj "tragic turning point", který jej převedl přes práh dospělosti). Skvěle zvolen byl i koncept nevyužít záporáky čistě jen k tomu, aby dělali prostý mayhem, ale ukázat je i v jiném světle (tedy jako lidi, kteří sešli z cesty a stojí za to se alespoň pokusit s tím něco dělat jinak než fyzickou eliminací) a pochvala i za rozhodnutí nepasovat Maguiera s Garfieldem do pouhých cameo vystoupení. Garfield má imho o dost lépe napsanou roli a vytěžil z toho maximum. Maguire mi přišel takový jakoby "unavený", ale nejsem si jistý, zda je to jím samým, nebo za tím byl nějaký záměr (jakože si ve své realitě zažil dost nebo tak něco). Na opačné straně pořádku a zákona vévodí nepochybně Dafoe, který si roli vysloveně užívá a i Molina za ním nikterak výrazně nezaostává. Foxx to má již horší (za což může asi hlavně to, jakým způsobem má roli napsanou) a Ifans s Hadenem Churchem jsou tady v podstatě jen do počtu. | Nicméně po slibném úvodu a parádní akci na mostě (imho nejlepší akční sekvence v celém filmu, zbytek akce neurazí, ale ani nenadchne a to včetně finále) dojde ke zvolnění tempa a imho trochu filmu dochází dech, přičemž trvá nějaký čas, než se opět pořádně rozjede (pochopitelně s nástupem Maguirea a Garfielda). A přestože má film velkorysé 2.5h, dojíždí tak jako Raimiho trojka a Webbovky na příliš mnoho záporáků, se kterými musí ve finále tvůrci šetřit a "posílat" je na hrdiny tak říkajíc postupně ve vlnách (přestože by logicky měli udeřit všichni najednou právě proto, aby využili momentu početní převahy). Ne nadarmo jsou nejlepší díly v tomto ohledu (Raimiho jednička s dvojkou a Wattsova jednička) právě ty, kde se soustředí jen na jednoho a mají tak dost času propracovat jak jeho charakter, tak jeho (osobní) vztah k PP. Holland žádnou osobní linku s nikým z nich nemá a Maguire a Garfield nejsou ve filmu tak dlouho, aby předvedli něco více, než jen komentář o tom, že se s někým z nich znají a to je vše. | Přitom by klidně stačilo, aby ve filmu byl jen Dafoe s Molinou (a dejme tomu ještě Foxx, aby to bylo tři na tři:-)) a screentime Ifanse a Hadena Churche (kteří nejsou ani zmíněni v hlavních titulcích, tudíž předpokládám, že se natáčení vůbec neúčastnili) mohli investovat do nich. Jako jo, fan service by byl menší a odkazy na Sinister Six by padly, ale filmu by to imho dramaturgicky prospělo. Buď měli vyhodit půl hodiny vaty a zrychlit tím tak tempo, nebo naopak natáhnout film na 3h a dopřát všem postavám patřičného prostoru (tak jako u Endgame). No a nesmím zapomenout na samotné finále, které je klasicky a nepřekvapivě celé ve tmě. Tvl, tak když už ne Sony a Disney dohromady, tak kdo jiný by měl mít prachy na to, aby trikaři nemuseli používat tenhle laciný trik (ehm:-)), zvláště když nemají problém zaplatit Dafoea, Molinu a Foxxe. | Každopádně po prvním zhlédnutí bych z Wattsovy trilogie na piedestal asi přece jen dal Homecoming. Sice těsně, ale přesto mi po příběhové i dramaturgické stránce přijde jako lehce lepší (a podíl na tom bezpochyby má i Keaton a celá jeho linka s Hollandem). Asi stárnu a fan service na mě už nepůsobí tak mocně, abych jen kvůli němu házel absolutní hodnocení. Ale kdoví, časem s dalšími zhlédnutími možná půjdu ještě nahoru (kdy již budu oproštěn od možná až nerealistických očekávání). | V souhrnu rozhodně velice povedená marvelovka, lomeno obecně komiksovka, silné zakončení trilogie, miliarda a (snad) hodně přes plně zasloužená (vydělat méně, než znatelně slabší FFH, by byl téměř zločin:-)) a těším se na týmovku s Hardym. | PeZet () (menej) (viac)

pblicek

Takoví ti lidi, co si ujíždí na Marvelovkách to možná ocení. Pro všechny ostatní to bude nelogická, zdlouhavá trapná pubertální kravina. ()

Qer

I když je Holland a jeho Spider-man v podstatě hňup s ADHD, skvělou akcí, propojením hned několika komiksových vesmírů a libereckou radnicí se vyšplhal až na čtyři hvězdičky. Pátou hvězdu dostává zvlášť starej dobrej Tobey, kterej by si zasloužil vytoužené třetí pokračování svého samozřejmě zcela nejlepšího ztvárnění pavoučího muže. A jedním z pilířů by mohla být smrt Marry-Jane v podání ukňourané Kirsten Dunst hned v úvodu filmu, protože tahle kreatura nemá v žádném jiném pokračování, ani v jakémkoliv jiném filmovém vesmíru, vůbec žádný důvod k životu. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)