Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Juto

Je to dve a pol hodinová zábava, dráma, smiechu, sĺz a kopu akcie, naozaj si tu môže nájsť každý niečo. Tento film opäť raz podnietil moju lásku k franšíze a som skutočne nadšený z toho, čo príde ďalej. V celom filme je veľa momentov, pri ktorých stratíte reč. Toto je jeden neuveriteľne dobre vyzerajúci film, ktorý má oslnivé špeciálne efekty, závratné akčné scény, dve a pol hodiny doslova utečú. A tá nostalgia ma chytila za srdce a na konci som už bol dojatý. 8,5/10 ()

carly

Tie styri hviezdicky su cisto za herecke vykony, stretnutie vsetkych Spidermanov a Andrewovu redemption s MJ. Lebo co sa tyka pribehu, tak je to rovnako ako Endgame, form over substance. Malo z toho filmu davalo zmysel a co je extra iritujuce, niektore postavy presli uplnou zmenou, aby zapasovali do tohto zmatku - Hello, Dr. Strange. Vela scen, ktore mali mat emocny dopad, ma skor nahnevali. Bola to iba zbierka niekolkych velmi uspokojivych scen poprekladanych cukrovou vatou. Peter ako postava sa vydaril. Aj jeho vztaj s Nedom a MJ. Ale zasluzili by si ovela lepsi film. A tak ma srdce bolelo na dvakrat. ()

PavelVanekArt

Největší fan servis v historii filmografie. Start je trochu pomaljší, ale jakmile dojde na první náznaky z jiných Spider manů, tak se to rozjíždí a nezastavuje až do konce. Obrovskou měrou si to herecky krade pro sebe jeden člověk a není to žádnej SM. DaFriend to tady neskutečně zabíjel (doslova) a užíval si každou chvilku na plátně. Samozřejmě všechna camea potěšila a ke konci už jsem málem euforií (dvojsmysl!) plakal. Hrozně přeju Garfieldovi, ať si ještě natočí jeden film s Venomem, Tobey ať si střihne čtyřku s kýmkoliv a Holand ať už dál nepokračuje, tohle je důstojná trilogie. 5* a.k.a 95% ()

LasT_Olt

V TOMHLE KOMENTÁŘI BUDU BEZOHLEDNĚ SPOILOVAT ÚPLNĚ VŠECHNO, TAKŽE BUĎ READY. Mám rád Raimiho původní trilogii. Vyrostl jsem totiž na ni. Jsou to marvelovky z jiné doby, byly kuty jiným kladivem, než jakým jsou formovány ty dnešní. Uchechtaný Green Goblin, Dr. Octopus, kvůli kterému jsem jako malej týden nespal, Sandman a jeho vykoupení a vlastně i ten skoro až depresivní pocit, který provází ty filmy v celé jejich délce (mám na mysli třeba to jak hrozně broke Tobey je nebo zničená teta May). U Garfielda se přiznám, že jsem neviděl druhý díl, ale mám to v plánu. První třetina No Way Home, je klasická Hollandova spidermanovina. Oni mají totiž v Marvelu ve zvyku z toho kluka dělat totálního blbečka. Člověk by řekl, že po tom co zachránil vesmír už bude mít trochu rozumu, ale nee. Prostě musí být blbec, aby to k němu sedělo a lidi rozesmívalo. No co už. Když se potom ve filmu začnout objevovat jednotliví záporáci, měl jsem co dělat, abych nevyletěl z kůže. Všichni jsou totiž skvělí a já si zase jednou připadal jak děcko, fakt je to až k nevíře. Oc, Sandman a ten Norman..tyvoe oni tam fakt překecali i Willema Dafoe :D. No každopádně k jádru věci - když se na scéně ukáže portál a z něj vyleze Tobey Maguire v tom svém šprťáckém oblečení a začne hrát ta jeho znělka tak jsem byl hotový. Skoro jako když po letech potkáš skvělého kamaráda z dětství, který z tvého života úplně zmizel. Fakt jsem byl dojatý totálně. Zbytek filmu je od jeho objevení už naprostá jízda, nabitá skvělými dialogy, scénami, souboji, prostě je to vlhký sen meho jedenácti letého já, které stále spí někde hluboko v mém nitru a vyleze jen při takovýhle příležitostech. Jakože naprosto teď chápu ty ulítlé fanoušky Star Wars, které jsem v roce 2014 potkal na půlnočce Force Awakens. Jsem skutečně nadšený a uspokojený. Užil jsem si to víc než poslední dva Avengers filmy a směle to konkuruje mým milovaným strážcům. Po Endgame jsem říkal ,že to Marvel už netopne, no a podívejme. Netuším čím chtějí topnout tohle, snad už jedině nějakým crossoverem s DC, kde bude Spiderman bojovat s Flashem. Šílenost. PS: Peter Parker, brilliant, but lazy. PS2: :)) , PS3: Jací lidi chodí pryč před potitulkovou scénou wtf?, PS4: Raimiho Doctor Strange je další peak na obzoru, bude to magnificent, PS5: Nekoupíš, jsou vyprodané. ()

BoXBe

This was fun.  Jedna z nejlepších comicsovek od Temného rytíře, nebýt teda ještě Homecoming, Logana, Dr. Strange, Spider-Verse, Spidermana 2 apod. :) Jinak opravdu těžkej fan service s velkou porcí dobré nálady, nadšení a snahy. Je až alchymie, možná kouzlo, možná je to ještě nepoznanými fyzikálními zákony, jak tento Peter Parker Spiderman drží pohromadě a jak dokonale funguje přes všechny nedostatky. Je fantastické, jak moc jde na něm vidět snaha všech zúčastněných darovat letos pod stromeček událost roku a potěšit spoustou dárků. Spiderman: No Way Home je pocta franšíze, komiksu, celému univerzu. V Sony vytěžili co mohli. Troufám si říct, už to líp jde jenom v případě, že máte o milion navíc na dalšího scénáristu, dvacet přetáček, měsíce ve střižně, jenže všichni víme, co to jsou deadliny a nároky a zájmy z milionu stran a ten výsledek je stejně na jedničku, když se sečte všechno kolem a kolem. My, co jsme se nenarodili v USA a poprvé jsme v roce 1992 drželi v ruce číslo 1 "Záhadného Spidermana" a od té doby nás to nepustilo, věřím, že my těm 148 minutám leccos rádi odpustíme a jestli mi něco nesedělo, přebila to stovka jiných věcí - hlášky, nápady, překvapení, triky, humor, akce (bitka přes patra, přetahovaná se Strangem) a dojemný a chytrý závěr. Spiderman: No Way Home je i díky tomu velký comicsový blockbuster, povedený jako dlouho nic a ani Avengers: Infinity War a Endgame mi nenaservírovaly takové potěšení jako Holland a spol. Těším se na repete. A nepamatuji si, kdy by naposledy tak prorostla comicsová popkultura do hlav současné generace, že by se v Ostravě dvakrát v kině tleskalo. A ten úsměv po skončení je k nezaplacení :) 2024: Extended version není kdovíjaký nový level, ale sranda to je a ten film je fakt dokonalý. Pecka. Palce hore za ten nápad, dát to všechno takhle dohromady. ()

Šimpy

Prosakují zvěsti, že se jedná o NEJlepší pavoučí film vůbec. Já bych s těmi superlativy šetřil. Pokud bych měl použít slůvko nej, pak ve významu NEJhloupější Peter ever. Dále budu SPOILOVAT. Peter už by moh vědět, že pokusit se změnit něčí daný osud je vždycky cesta do pekel. Ať už se jedná o cestování časem, multivesmíru nebo jen o znalosti svého osudu. V tomhle by měl věřit staršímu a zkušenějšímu Strangovi a ne své naivní tetičce, která by se snad pokusila převychovat i Hitlera....jejich chování je prostě nejen naivní, ale hloupé. Ale dobře, premisa filmu mi nesedí, ale hejtit nemůžu...dál se to pěkně rozjede a vše funguje, jak má. Samozřejmě jsem si užil návrat padouchů z ostatních verzí a ještě víc návrat původních Spidermanů. A obzvlášť jejich interakce s jejich vlastními padouchy...včetně původních hudebních podkresů. Garfieldovi prospělo, že je trošku starší a že má nad sebou dobrého režiséra. No a pak je tu můj nejoblíbenější Spiderman (Tobey, vy bezvěrci!)...s tím svým sestřihem, vyvalenýma očima s okolníma vráskama sice vypadá trochu jako Pavel Kříž, ale když hodí ten svůj naivní parkerovský úsměv, tak tam toho Peťu vidím. :-) A nejlepší herectví? Willem Dafoe. :) Škoda, že první hodina filmu je slabší. No a závěr mi pořád přijde nelogický...všichni všude zapomenou, kdo je Peter Parker..oukej...všichni? Na magistrátě, na matrice atd.? To by asi neměl mít žádnou identitu, ne? Nebo papírově existuje, ale nikdo ho nezná? Fakt nevím. A dodatek: Ještě mi něpřijde úplně logický samotný průchod postav z jiných vesmírů...domníval jsem se, že se prostě otevřou pukliny mezi vesmíry a postavy to vtáhne, ale myslel jsem, že jsou to pukliny jen prostorové...ale zřejmě to kouzlo vtahuje postavy, které ví, že Peter je Spidey nezávisle na prostoru a čase...jak jinak vysvětlit, že oba Spider-mani jsou starší než ve svých filmech (i Sandman), ale padouši jsou vytaženi z průběhu těch filmů? Goblin před svojí smrtí, Octopus dokonce teprve po prvním nepodařeném pokusu...a když je vyléčí a oni se vrátí do svých světů a do stejného času, neznamená to, že dojde k paradoxům, protože se tím upraví děj těch přechozích filmů? ()

FrankSusta

...aneb film, u kterého je největší spoiler obsazení. Budou tam, nebo nebudou? Tady Feige zase zkouší fanouškovskou loajalitu a podstivost (zaprvé těch, co to viděli (že to nevyzradí) a za druhé těch, co to neviděli (že se udrží a nebudou zbytečně hledat v obsazení či jinde)). Já jsem se pokoušel tomu všemu vyhíbat, ale jelikož je doba jaká je, tak jsem asi čtvrtinu filmu měl plně vyzrazenou (ta další třičtvrtina - kdo by podle vás točil zdlouhavý kecy?). Většině lidí přijde, že začátek je zbytečně dlouhý, natahovaný a kecy-prdy-beďary. Mě naopak přišel až moc rychlý.   Nejlepší na tomto filmu je to, že tam je vidět skutečně ta snaha. Snaha zaujmout diváka, a hlavně, aby tam ten divák měl víceméně cokoliv co kdy chtěl (samozřejmě chce ten divák někdy občas nějakou kravinu, ale i tak...). Přišlo mi, jako by to byla první MARVELovka, u které byly spoluautorem scénáře sociální sítě, na kterých vznikali konspirační teorie o tomto filmu... kterými se scénáristé inspirovali.   No, a teď hodnocení   8/10   (a přesněji  84,5/100)        P.S.  film o tom, co se stane, když nevezmete někoho konkrétního na vejšku ()

campix

Jon Watts to zvládl i napotřetí a dokonce tuhle novou trilogii uzavřel s velkou grácií. K ruce mu byla celá historie spidermanovských filmů, takže počáteční kapitál byl znatelný, ale důležité bylo udržet vše pohromadě. To se povedlo velmi dobře a máme tu tak spíše uzavření všech tří troligií najednou než pouze té Hollandovské. Největší výtka míří asi k počáteční premise, že je Peter Parker v Hollandově podání prostě sobecký parchant. To mi ve finále trošku vadí a vůbec to nestačí k nakopnutí celého finále. Díky tomu je první hodina je hodně pomalá a nezáživná. Mohlo se to odpíchnout úplně jinak. To co se děje poté, je velká smršť digibordelu, ale také hlášek, pomrknutí a eastereggů celého universa. Takhle by podle mě měl moderní blockubster v tom nejpozitivnějším ale i nejnegativnějším slova smyslu vypadat. ()

KajusaK

Za mě nejlepší díl se spidermanem Hollandem. Každopádně jde i tak o nejslabšího. Nesympatický herec. Oceňuji návrat starých hrdinů. ()

NiWi

Vyvrcholení první MCU trilogie s Tomem Hollandem je po všech stránkách velkolepé. No Way Home spojuje postavy ze starších filmů od Webba a Raimiho s těmi současnými, dovoluje jim interagovat mezi sebou, špičkovat se a každá reference do minulosti sebou přináší příjemnou nostalgii. Film se však i přes množství postav soustředí především na Petera samotného, jeho vztah s MJ a přátelství s Nedem, vidíme spoustu osobních a emocionálních scén, kterých v dřívějších MCU filmech nebývalo mnoho. Každé rozhodnutí sebou nese následky, a každý pokus o nápravu sebou nese jen další problémy, pro charakter Petera tak jde opravdu o těžkou cestu lemovanou nejedným těžkým rozhodnutím a nejednou ztrátou. Od určité chvíle se film stane opravdu silným fanservisem, se kterým sem já jako správný geek neměl vůbec problém, naopak. Jako výtky bych zmínil pomalejší první polovinu filmu, práci s hudbou která je zde opravdu nevýrazná.. neobjeví se jediný výraznější motiv, ani se nepracuje se staršími motivy například padouchů, což mě zklamalo. Peter místy působí dost nevyspěle, víceméně vše co se stane jsou jen jeho hloupé dětinské chyby, a když se nad tím člověk zamyslí, působí zápletka docela hloupě. Závěr filmu je opravdu dost hřejivý avšak smutný zároveň, podle mě ideálně setupuje případnou další trilogii, a dělá příjemnou tečku za tou aktuální. ()

Reverse01

Prvé dva filmy neberiem ako úspech, Watts zistil že priniesť niečo originálne nie je jednoduché a tak režisér tentokrát vsadil na istotu. Nemôžem povedať žeby sa mi to nepáčilo ale oporná chrbtica celého filmu spočíva v už natočenom/existujúcom. Emócie, ktoré nám film servíruje nie sú malé a tiež patrím do generácie, ktorá je odchovaná na trilógií Spidermana od Raimiho. Režisér dosiahol čo chcel, scény kde sa objavili známe tváre s jemným popraškom dobrého humoru sú skvelé. Komu však ďakovať? Vďaka je na mieste v tom že niečo takéto vôbec vzniklo, beriem to ako veľký úspech, ktorý poteší množstvo ľudí. Ako ďalšie mínus je priestor pre jednotlivé postavy. V niektorých prípadoch sa z toho dalo vyžmýkať oveľa viac. Naopak veľkým plusom boli vizuálne efekty, ktoré boli úžasné 60% ()

nineweh

Tenhle film je fakt natočený jen a jen pro fanoušky, a mně to vůbec nevadí. Asi první marvelovka, na kterou budu chtít jít do kina ještě jednou. ()

CinemaRanger

Očekávání byla vysoká, zejména kvůli všem těm leakům a trailerům, které odhalily vše, co se dalo. Kdyby nechali překvapení až do kina, odpustil bych ten děravý scénář, otravného Hollanda i přepálenou stopáž a užil si tento epický fanservis na maximum. Takhle je to jen fajn setkání se starými známými a zavzpomínání na starší Spajdrmenský filmy. Díky akci (Strange vs. Peter rulez), skvělé chemii mezi postavami a kupodivu i dost emocionálnímu zakončení trilogie se přikláním k vyššímu hodnocení. Čekal jsem větší nářez, ale můžeme být rádi, že to vzhledem k množství postav nedopadlo hůř. 7/10 ()

Susinnon

🕸️ Výborne efekty 🕸️ Krásny vizuál 🕸️ Skvelý príbeh 🕸️ Úžasný Tom 🕸️ Výborné prekvapenia 🕸️ Revala som ako fontána 😀 ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kdo je Peter Parker? Jsem rád, že jsem se na to nakonec dostal do kina i přes ty zkurvený opatření dopíči. Námět je fakt dobrej, co se týče toho propojení a návratu dřívějších Spajďáků, ale když se podívám na konec filmu, tak je to v podstatě film o ničem, jelikož to, co se za celý film, děje je nakonec to, co jsme mohli zfouknout hned na začátku, prostě jsme si prošli něčím, co vůbec nemuselo být a nikdo si na to stejně nevzpomene. Celé to zjištění, nebo odhalení je tady hozený jen tak pro zbytek děje, což je trochu škoda, ale když už se tam teda vmísti Doktor Strendž, kterýho fakt nemusím a taky mě tam nebavil.. No holt začnou se spaunovat stáří dobří kamarádi, který rychle nastrká do karantény, a začne s tím, že jsou to vlastně chudinky, takže je musíme sejvnout. Díky Pítre, že jsi šoupl Strendže nachvíli mimo záběr. Oktopuse ještě stihne, ale zbytek se klasický nenechá ojebat. Takže začíná souboj, kde nás chudák Mej opustí. Přičemž se teda spaunou i další dva kámoši, díky tomu retardovi, kterému do toho ještě mele babka, fakt ftipný. Ohledně tohohle spaunu, po zhruba polovině už jsem je nečekal, takže mě to potěšilo, ale během pár minut, když začali kecat blbosti a začal ten mega nudnej koncert, jako od kapely Evendžrs. Každopádně Osborn je nejlepší záporák, myslím že jsem se ho dokonce i kdysi v tom starým bál. Abychom ještě zahráli na city, tak je tady rozlučka, po které jako po každé kalbě dojde i na trapnej rozhovor a sled události. Fakt bomba. :)  ()

Sabrewulf

Překousl jsem úvodní nevěrohodný obrat o 180 stupňů, kdy půlka města začne téměř lusknutím prstu Spider-mana nenávidět (vím, že lidi dokážou být tupé ovce, ale v kontextu toho, že zažili emzáky a superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi, by to takhle nemohlo fungovat), překousl jsem i to, že čumět potřetí na tu komplet stejnou sestavu postav (MJ, Happy, May, Ned, Flash, no prostě celá dementní třída i s učitelem), mi už hrozně lezlo krkem, no i tu povinně a uměle vloženou multikulti rodinku v autě jsem překousl, ale po tom, co Doctor Strange NEBYL SCHOPNÝ chytit Spider-mana (oni se v Marvelu s tím nepoměrem superschopností furt snaží zvýšit laťku), jsem začal proklikávat vpřed jen na klíčové momenty filmu. Čekal jsem, že setkání se záporáky a ostatními spider-many bude atmosférické, s husinou a tak, ale... Ne, nefungovalo to. Už ne. Už tu byli dohromady nacpaní oblíbení akční herci v sérii Expendables, už tu byly filmové postavy ze samostatných filmů nacpané dohromady v Avengerech a už je toho MOC. Před nějakými 10ti lety bych možná uchcával, teď jen jedu na horské dráze a jiných atrakcích a cpu do sebe jednu sladkost za druhou a nedokážu si to užít, bolí mě z toho břicho, zvlášť když si tu z většiny dříve seriozních postav dělají tvůrci prdel (Octopus). Navíc, ze všech těch navrácených postav jsem roli věřil jen Garfieldovi, protože ten jediný vypadal úplně stejně, jak si ho pamatuju z jeho Spider-manů, ostatní buď zestárli (Maguire), nebo působili jak z jiného filmu (Fox). Co ale film posílá nejvíc do kytek, je fakt, že kdyby Hollandův Peter Parker nebyl degen, tak film bez zádrhelů skončí v polovině a jedna z postav by vůbec neumřela! Něco jako když celé Endgame existuje jen kvůli blbosti Star Lorda. Nikdy ve filmech nevytvářejte obří problémy kvůli debilnímu jednání hlavních hrdinů, akorát je divákovi ještě víc zprotivíte! Střídání extrémně vážných scén s extrémně jakože legračními je na facepalm (docela už trademark posledních Marvelovek). Když shrnu celou Hollandovu trilogii - Tihle Spider-mani jsou nejinfantilnější, cpou se tu neustále multikulti agitky, dost Parkerovi pomáhají Starkovy udělátka, čímž postava Spider-mana jako takového ztrácí na váze a je to už všechno na jedno brdo. A Holland se mi neuvěřitelně příčí. Hrozné sračky. Ještě pár takových filmů a Marvel u mě bude sprosté slovo (DC neradujte se, vás nemusím od začátku). ()

Radiq

To si Doctor Strange zadělal na kolosální průser! A tím myslím i kinematografickej. Kdo neví, tak vězte, že já fakt nemám rád filmy o cestování časem (protože to vždy smrdí časovým paradoxem) a filmy o alternativních vesmírech (protože jich je nekonečno... a možná i víc). Nejen proto se bojím následného filmu s Doctorem Strangem. Mám totiž takový dojem, že to, co jsme viděli tady, byl jen začátek. No nadšenej z toho nejsem, ale musím uznat, jak vtipně a nápaditě se povedlo zakomponovat do děje i předchozí filmy a záporáky spojené se Spider-Manem. Hlavně vyzdvijuji Willema Dafoea, který tady byl lepší, než v původním filmu. Na druhou stranu je to tak trochu replikace něčeho, co jsme už kdysi viděli... obzvlášť když ani tenkrát jsme z těch filmů moc nadšení nebyli. A když vidím, že se chystá propojení i s Venomem, no jímá mě trochu hrůza. Takovej matla patla guláš, to teda nevím, co se bude dít dál. Ale líbí se mi, že se to nesnaží distancovat od něčeho, co fanoušci znají. Můj verdikt se ale odvíjí od toho, jak moc mě to bavilo... Takže nic moc... ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)