Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Luk Skywalker

Volání domova, Daleko od domova, Bez domova... Co bude následovat? Je to Marvelovka, vcelku vtipná, ale Spider-Man je prostě přehnaný idealista a podle toho to vypadá. Proto jsem fandil realistovi Dr. Strangeovi, kdy je Benedict prostě skvělý (a na jeho "sólovku" nejspíš zajdu). "Solóvky" už nejsou solovky, ale větší nebo menší skupinovky, zde dokonce parťáci a záporáci z paralelních světů, kteří jistě potěšili fanoušky Spider-Mana. Pár nelogičností by se taky našlo, ale působí to kompaktně. Konec působil dospěle a potitulkové scény, to je již tradice. ()

baiskon108

Spider-Maní epopej napříč dvaceti lety –⁠ myslím, že mluvím za každý svý alternativní já, co to vidělo. Série se dočkala sakra velkýho vykoupení, které lze připsat nejen tomuto ambicemi nabitému crossover projektu, ale i samotnému Hollandovi, kterému zde osobnější scénář konečně dává šanci zahrát si, a podává tak svůj nejlepší výkon vůbec. Tenhle film byl stvořen prostě pro mě :) a další dlouholeté diváky. Zažil jsem si bez přehánění druhé Endgame –⁠ s tím plusem, že se zde hrátky s multiversem neupínají jen na MCU svět. Vidět zas dávné zločince (hlavně ty z Raimiho trilogie) byl prostě požitek. Ale spatřit ty tři pohromadě… to byl doslova fanouškovský infarkt!! Scéna na střeše topovka. Od té chvíle jsem skutečně pochopil, že se dívám na něco neopakovatelného. Upřímně jsem si jen myslel, že především Tobey bude za toho hlavního nostalgického tahouna, Garfield ale překvapil, kradl si to hlavně on a dokázal si mě neuvěřitelně získat. Ale to jak snímek končí, je podle mě absolutně nejpovedenější. Dlouho mě nic tak nesemlelo. Tom Holland je zde opravdu Spider-Man. ()

Gediman

Skvělý film - hodně staví na nostalgii a staví na ní dobře. Tohle se nevidí tak často. Green Goblin je skvělý padouch, Dafoe si ho fakt užívá. Je fakt dobré, že se tvůrcům podařilo přivést všechny herce zpátky (i když dva jen jako hlas, ale i to se počítá). K tomuhle filmu nemám moc co vytknout, jen pár drobností ohledně logiky kouzla... a možná vědomostí Electra. Ale to jsou maličkosti. Více v mé recenzi. ()

Pat_rick_fan

Trochu nerozumiem miestnemu nadšeniu, alebo som už taký otupený Marvel produkciou, ale nič také výnimočné som ja na plátne nevidel. Prvá polovica prakticky klasický digibordel s na môj vkus už strašne ohranými fórmi, druhá polovica už servíruje ten toľko spomínaný, ale zase fakt veľmi vydarený fanservice a tiež ďalšie fóry, trochu viac fungujúce asi z hľadiska nostalgie. Veď hej, celkom pekné, nie zle vymyslené, tá spomínaná nostalgia fakt SUPER a potitulkové scény museli u fanúšikov spôsobovať mentálne erekcie, ja ale stále čakám na komiksový film čo mi odstrelí dekel. Toto sa o to ani nepokúšalo. Hollandovi a producentom by som odporučil romantické komédie, celkom by mu to šlo a nemyslím to nijak uštipačne, lebo tieto emotívne veci zahral prekvapivo solídne a z nálepky pavúčieho muža sa bude chcieť pravdaže čo najskôr vymaniť. ()

Sorry

Nostalgie z detstvi a nadseni. Bohuzel logika skocila oknem pryc, takze dve hvezdicky ubiram za neuveritelne hloupy a nelogicky scenar. ()

Rathalos

Jednoznacne najlepsi film o Spider-Manovi,perfektna Marvelovka,ktora jednoducho nema absolutne ziadnu chybu,obsahuje vsetko,co by mala mat,zabavna zalezitost,ktora podla mna patri k vrcholu v tomto zanri...:-) ()

BOURQUE

Tretia časť Marvelovského Spider-Mana je tá, ktorá je najkreatívnejšia, najosobitnejšia a zároveň najviac uctieva pamiatku dávnejších sérií. Základy príbehu sú postavené na motivácii hlavnej postavy, ktoré sa dajú pochopiť. Konfrontácia a boj Spider-Mana s Dr. Strangehom by mohla byť viac vypracovanejšia. Nebol zlým ťahom, že neprišiel nejaký nový zloduch, ale tvorcovia sa snažili zohriať to, čo už mali v džbánu. Bolo dobré vidieť staré tváre, nehovoriac o tom, že všetky tri ikonický predstavitelia Petra Parka sa dali dokopy. Z nich najviac potešil Tobey Maguire, ktorý potvrdzuje, že prečo bol a je jedným z najvyrovnanejších predstaviteľov Spider-Mana. Film má svoje slabé stránky, ale z celkového pohľadu (mix humoru a vážnych tém, nostalgický faktor, odkazy na iné snímky, atď.) je možno najvydarenejším Marvel snímkom z toho, čo v poslednej dobe toto štúdio predstavilo. P.S.: Delikatesou je post-scéna s T. Hardy aka Venomom – triviálna ale pobaví. Z určitého hľadiska sa dá pochopiť, že prečo sa Venom nezmestil do hlavného príbehu. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

agassi68

Je to čoraz viac priteplená a multikulti vypreparovaná dúhová pubertálna vtákovina, ktorú som pozrel kvôli špičkovým efektom vizuálnym aj zvukovým. Tretia hviezda za Dafoa s Molinom.. ()

massdonfel

Musím říci, že bylo dobré vidět Doctor Octopuse a hlavně Green Goblina zase na scéně.  Nicméně to je zároveň i ten největší problém postavy z předešlých spidermanu jsou mnohem zajímavější než postavy nové.  Celý film je postaven na nostaligii, bez ní je ten film přinejlepším mediocore. Ačkoli se zde snažili o pořádný vývoj postavy nového Petera Parkera, tak vzhledem k předchozím filmum a velmi nezajímavým side postavám to moc nefunguje. Navíc tím že na konci vlastně udělali reset to trochu zabili. On jako postava si prošla dobrých shitem a da se zde předpokládat že postava "poroste" ale nikdo jiny si nic pamatovat nebude. Nevím no ... Nicméně u filmu jsem se nenudil a na Marvelovku je to velmi dobré .  8/10 s odřenýma ušima ()

Trešlson

Hollandovu "Home" trilogii mám rád, Holland jako Spider-Man je výborná castingová trefa, ale čeho je moc, toho je příliš. Fanservice neznamená automaticky dobrý film a prorvat film nejrůznějšími odkazy a provázat ho s ostatními filmy zní na papíře super, ale ve finále to zas až tak super nedopadlo. MCU se mi začíná pomalu zajídat. Snahy o experimenty se stejně vždycky nakonec zvrhnou v akčně-komediální podívanou (WandaVision), ve filmech po Endgame dostáváme stále to samé, jen v jiném kabátu a s horší (!) CGI než byla před pěti lety a vlastně jediné projekty, které stojí za zmínku od Endgame jsou Hawkeye, Eternals a s přihmouřeným okem a zapomenutými posledními díly ještě WandaVision. Generická nuda, která na mě už zkrátka přestává fungovat a koukám na ni jen ze setrvačnosti. Prvních deset let jim nikdo neodpáře a nikdo nějakou dobu nepřekoná. A to ani samotný Marvel/Disney. Děsím se chvíle, kdy dojde na crossover s tragickým Venomem a ještě tragičtěji vypadajícím Morbiem. Tahle pohádka musela jednou skončit, ale asi jsem doufal, že to přecijen potrvá malinko déle. ()

helloween93

Nejvyhypovanější film roku 2021, který se stal tradiční vánoční filmovou událostí i v rámci covidového roku a zcela zastínil jiný návrat slavné franchise - Matrix Resurrections. Tvůrci pavoučího muže vsadili karty na multivesmír a přemluvili k návratu předešlé dva Spider-Many i jejich ikonické záporáky z Raimiho trilogie i z Webbových dvou filmů. Vrátili se tedy Green Goblin, Dr. Octopus, Sandman, Lizard a Electro. Příběh je slabší, protože vlastně Spideyho svět moc neobohatí ničím novým, spíš režisér Jon Watts milkuje dřívější záporáky a jejich motivace. Hodně lidem vadí, že z Hollandového Parkera udělali idiota, co dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým a nebýt jeho, vlastně by se nic z událostí filmu No Way Home nestalo. Na druhou stranu, každá postava si musí projít určitým vývojem. Ve druhé polovině už film jede na plné obrátky, a to i díky chemii mezi všemi Spider-Many a vděčnému fan servicu. Finále je standartní a závěrečná scénáristická berlička v podobě kouzla zapomnění je důvod proč nemohu dát plný počet hvězd. To ale nic nemění na faktu, že je tenhle Spidey asi jediná zajímavá Marvelovka od EndGame eventu. Spidey zboural na přelomu roku 2021/22 kina a utržil 1,9 mld $. ()

B.Wilde

Tenhle film je prostě skvělej a i když jsem ho viděla už několikrát, stále mě neskutečně baví... i když ten první dojem tehdy v kině může být jen jeden a byla to paráda. Přiznám se ale zcela dobrovolně, že největší tahoun je tady pro mě Andrew Garfield, kterého mám v roli Petera Parkera prostě extrémně ráda (čert vem, že ty sólo filmy nejsou v mnoha věcech nic moc extra, ale viděli jste tu chemii, co má s Emmou Stone? Uff!) a vykoupení jeho postavy, všechny ty narážky, hlášky, další detaily... neskutečně mě baví každá scéna s ním i co mají jako tým. A ten moment s MJ? Ta scéna mě dostane prostě pokaždé. Pardon, prostě tohle je jen můj rozplývací komentář, který pro některé nebude mít žádnou vypovídající hodnotu, ale já tenhle film prostě miluju a bude už vždy v té topce. ()

strikeman

Až příliš mnoho dobroserství a rádoby slzuplodných konverzací vyvažuje solidní akce a přítomnost herecké ikony jménem Willem Dafoe... 65% ()

greenlord

pribeh a akce dobry, to me bavilo, i kdyz se parker chova jako debil. vata okolo hruza hruzouci, kolikrat se to nedalo poslouchat a tahlo se to jako smrad. zkratit o 30-40 minut a byla by to bomba. nejlepsi je doktor, jak porad vsechny stira. ()

Olík

Jakožto zástupce generace, které superhrdinný boom poslední dekády ne úplně učaroval a pro kterou budou už navždy pavoučí Romeo a Julie Tobey Maguire s Kirsten Dunst, musím konstatovat: „V pořádku“. Sice to víc, než akční sci-fi působí dojmem možná až příliš dlouhého památníčku skalního fanouška, ale ta nostalgie prostě funguje. Takže dávám tři pavučiny z pěti a Tobeymu bych, vzhledem k jeho věku, poradil, ať červený kostým už moc ze skříně nevytahuje. ()

RoneXxXD

Musím říct, že tohle se povedlo. Skvělej nostalgickej trip, který prosvištěl nehorázně rychle. Což je na jednu stranu škoda, na druhou alespoň si to udrželo tempo. Práce s audiem je vynikající, humor zde naprosto úsměvný (doslova jediná Marvelovka, u které jsem měl úsměv na své tváří) a hlavně... Nostalgie táhne. Zní to vše pohodově, jenže... Kde je problém? No, ačkoliv je film opravdu dlouhý, toho prostoru pro tolik postav bohužel není. Dalším problémem jest, osobnostně se mi záporáci (výhradně ti od Raimiho) zdáli naprosto cizí. Což je problém. Ačkoliv se scénárista snažil, nešlo z toho cítit Raimiho "cheesy" avšak velmi kvalitní dialogy. Zde zůstalo pouze "cheesy" a jejich osobnost mi byla poněkud cizí... BUT on the other hand... Co se týče Spider-Men sféry, well. Yeah. Tam to bylo dobrý. Můj další problém tkví v tom, že tím, jak postavy mají zdánlivě menší prostor, vyskytuje se nám tu spousta děr a nevysvětlených pojmů - mezi největší otázkou mi zůstává, jak to sakra bylo s tím Goblinem. Odkud ho sakra vytáhli, a proč vypadal staře oproti jiným cgi kolegům. Jasně, jedna možnost je si to vysvětlit sám, jenže takhle to na mne působí jako další "Palpatine" situace. Pokud bych se tedy měl řídit vlastní hlavou, dle slov Octavia usuzuji, že je to opravdu oživlá mrtvola. No, ve zkratce vynikající film, rozhodně nejsem tak slepej abych o tomhle řekl "Nejlepší spidey film", ale rozhodně je to v TOP 3 Spider-Man filmů a možná i v TOP 5 MCU filmů ever. Takže jediné co bych tomu vytkl je opravdu nedostatečná stopáž, ale což, to asi nejde ovlivnit, co ale lze ovlivnit.. Je skill psaní. Každopádně skvělá jízda, oceňuji memes na každém kroku a vše s tímto spojené. Hodně pozitivních 80% za mne. ()

FilipStinef

Pro každýho nerda v sále to byl zážitek na celej život. Nevím, jestli si Jon Watts šetřil všechna esa v rukávu na poslední film trilogie, nebo až teprv u tohohle filmu začali scénáristi při psaní trochu přemýšlet, ale poprvý za dlouhou dobu jsem měl u Marvelu pocit, že se dívám na chytře napsanou a zručně zrežírovanou hříčku, která naprosto geniálně načasovává humor. Odebral bych bod za pár menších plot holes a za to, že celou tu zápletku vlastně od půlky filmu pohání jedno stupidní Spider-Manovo rozhodnutí. ()

JamesConnorG

9/10 - Jsem nanejvýš spokojen. Tohle byl peckový film a tamtéž zážitek. Film splnil všechny má očekávání a po odchodu s kina jsem byl nanejvýš spokojen. Příběh je dobře zpracován a tleskám, že to tak dobře udělali. Postavy byli super a bavili mě. Vztah MJ a Petera byl v tomhle filmu tak silný, že na konci mi málem ukapla slza, ale to nebudu spoilerovat. Hudba byla peckova jako vždy a akce slušná. Rozhodně film doporučuji, je to asi jediný film v tomhle roce, co mě až tak překvapil. Prosím, ti co film viděli, nespoilerujte ostatním a rozhodně nevyhnechte tenhle krásný počin! ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)