Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Tomko87

Vyborná filmografia. Strašnensa mi páči že Forrest, ktorý naučil Elvisove pohyby, teraz hra jeho slizkého manažera. Proste to nevymyslíš. To je život. ()

Velislav

Sledovať film o historicky jednej z najväčších kultúrnych ikon a pritom tá ikona v tom pôsobí sekundárne a na plátne vidíme postavu manažéra, o ktorej bežný človek asi ani nepočul, je čudné. Odhliadnuc od toho, Tom si opäť všetko ukradol pre seba a opäť dokázal, že nie je len hercom 20. storočia. Dráma je to ale kvalitná, výber hlavnej úlohy asi v poriadku, podoba tam nie je, ale naliehavosť a hravosť áno. Po muzikálnej stránke by človek, zvlášť hudobník, čakal možno trochu viac. Zaznelo ale zrejme asi všetko podstatné, čo zaznieť malo, okrem nedobovej hudby, doplnenej do obrazovej medzihry ako nutný prvok súčasnej doby, ktorý ma ale nebaví. Luhrmann mi trochu pripomenul svojho Gatsbyho v pompéznosti. Tentokrát však pracoval s témou skutočného velikána, nie knižného, ktorý spôsoboval rozruch, lebo bol iný. Nezabudlo sa ani na ten skutočný záver. Keďže sa jedná o príbuznú látku, tak porovnanie z Bohemian Rhapsody je u mňa na mieste, s veľkým rozdielom. Queen poznám a mám radšej, ale zároveň nie nekriticky a primárne - Elvisa som nevidel na veľkom plátne. Vtedy sa pocit subjektívnosti pri celkovom dojme skresľuje. (HBO Max) 8/10 ()

VLADEK

Není to životopisný film, pár věcí mi tam schází, ale je to skvělé filmové řemeslo a velkou část stopáže i umění. ()

miksch

Od začátku parádní jízda, která sice ve své polovině trochu ubere z plynu, ale i tak uteče více než dvě a půl hodiny jako voda. ()

Heywood

Výkon Austina Butlera byl na Oscara. Tom Hanks podruhé v životě vzal zápornou roli a byl skvělý. Hudbu díky rodičům mám naposlouchanou, chybělo mi jen Merry Christmas Baby  a byl bych na 101%. Ale i tak to byla skvělá podívaná (tvůrci se vyhnuli tomu, jak Presley blokoval vstup Beatles na americký trh, ale nešť) i tak to byl náramná podívaná se skvělou muzikou, střihem a dobou, která tam politicky zaznívá v pozadí a s tím, že Elvis byl KRÁL. K talentu přidal obrovskou píli a film to úžasně zprostředkoval. Po dlouhé době něco, čemu se dalo dát 5 hvězd. ()

Grázl83

Velmi zajímavě natočeno, ale je to dlouhé, místy to nudí, jindy je to zase strhující. Druhá polovina se dost táhne a postavy se chovají divně. Takže max 4* ()

Naghavi

Král rockenrollu a jeho životní příběh, natočený s úctou k této legendě a vyhýbá se záběrům jeho drogových excesů, což filmu za mně pomohlo...Ale stopáž přece jen může být pro někoho moc, ale toho střihu je tam i tak hodně a nedá se svítit, líp to nešlo. ()

stanlyOu

Elvis ma prekvapil, takmer dojal k slzám, v prvom rade ale kvôli technickej dokonalosti a výtvarne ustráženým úletom režiséra. Príbehovo neucelené ale o to viac originálnejšie. Farebné a odvážné.   9/10 ()

esmoke

Příběh Elvise Presleyho natočený z pohledu jeho manažera Toma Parkera. Baz Luhrmann natočil audiovizuálně stylizovanou pohádku, která se pouze volně inspirovala životem skutečného Elvise. Je to dlouhé, místy nudné, místy zajímavé. Muselo to stát strašně moc práce a je to hezký ALE ... prázdný. (CZ dabing) Rozpočet: $85 miliónů, Tržby: $285,914 miliónů. ()

allegria

Jsem vděčná za tenhle film, protože jsem o Elvisovi nevěděla skoro nic, byl pro mě zapomenutá osobnost, bílé místo na mapě. Film mi "otevřel oči". Navíc skvělý střih, vynikající a přesvědčivý výkon herce v titulní roli, i přechod v pravou chvíli do skutečnosti na konci. Kvalitní podívaná, která stojí za to! ()

Atron

Spíše to byl film o "plukovníkovi" Toma Hankse, který byl fakt výborný. Také hodnotím střih. A jako jiným mi chybí část šedesátých let, o kterých se vlastně ohledně Elvise moc neví. ()

p.a.douch

Nepochopil jsem roztříštěnost příběhu (nebo spíš mě rušila). Neustále vstupování plukovníka mě taky dost vytáčelo. Zdá se, že režisér chce tvořit historii a vůbec ho nezajímá co se dělo v postavách jeho filmu.  Elvis by zasloužil lepší film. I když nejsem jeho fanda, je to zkrátka megastar dodnes. Butler podal patrně životní výkon.  Někomu se Luhrmannova práce líbí, mně zkrátka ne. Viděl jsem jsem vlastně všechny jeho filmy. Všechny mě minuly až tak, že jsem je ani nehodnotil. Teď už to zkrátka udělám, jedna hvězda za film, jedna za Butlera a jedna za Elvise. ()

JeffScylla

Nekonzistentní zmatek asi jako sežrat kilo LSD a pak jít do kina a prokládáno místy  "rádoby hudbou" která s tím co dělal Elvis a z čeho pocházela jeho tvorba fakt nemá moc společného. škoda ()

haack

Mistr kýče a pozlátka Luhrmann se zase vyznamenal svou prostinkou povrchností, což nemůže dobře fungovat u životopisného filmu. Za slušnou stopáž se o Elvisovi mnoho nedozvíte, ale zase uslyšíte staré dobré hity. Kdo nečeká nic hlubokého, nebo vypovídajícího, tak bude nejspíš spokojen. Celkově to působí jako film pro lidi, kteří vůbec netuší kdo byl Elvis Presley a pro ně to bude mít svůj význam. Tom Hanks působí neuvěřitelně uměle jako ostatně několik posledních let a není to jen maskou, ve které hrál... Viděl jsem lepší snímky o Elvisovi, které sice působili skromněji, ale měly násobně více obsahu. 4/10 ()

ElFifo

Střídavě líbilo, střídavě nelíbilo. Nesedělo mě vypravování a ani herci. Projekci jsem rozdělil na 2 půlky a po odkoukané 1. půlce filmu jsem ani nedostal chuť na to to dokoukat. 4/10 ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou