O deset let později. Rhaenyra čelí Alicentiným neustálým dohadům o svých dětech, zatímco Daemon a Laena zvažují nabídku v Pentosu. (HBO Max)

David.Darco

Touto cestou by som rád venoval House of the Dragon cenu za najhorší časový posun, aký som kedy v audiovizuálnom diele videl. Preobsadenie nedáva zmysel. Starnú iba určité postavy, nerozumiem že iné nemohli dostať aspoň slušnú masku pri takých rozpočtoch. Krkolomné skákanie v čase a vynechávanie snáď všetkého zaujímavého naďalej hrá prím a začína byť skutočne neznesiteľné. Mám pocit, že na konci seriálu by z neho šikovný strihač dokázal spraviť obstojnejší celovečerák, ako je tento divne zvolený a divákom prezentovaný patvar. ()

viperDavid

Z tohoto dílu jsem neuvěřitelně zklamaný. Bral bych posun o deset let, ale za přeobsazení hlavních postav a zrození úplně nových nesmyslných bych jim uřízl jazyk, aby už dále nemohli vyprávět tuhle sračku. Přes to hodnotím "minimálně první polovinu" seriálu více než kvalitní. Škoda takového přehmatu. ()

kristianzen odpad!

wtf? to jako vážně nebo je 1.4.? Co to je sakra za nesympatické lidi, kteří nahradili naše známé postavy se kterými jsme si vytvořili pouto? nějaké hlavní postavy vymění ale ser criston a jiní jsou zároveň stejní a postaví je vedle sebe jako že nic?! no tak to je už tak absoultně absurdní výjeb s divákem. ti tvůrci jsou normální idioti. ()

BROKEN_

5 hvězd musím dát, protože jsem tento díl hltal jako ještě žádný doposud. Olivia Cooke je fantastická. Závěrečná scéna vynikající a celé se nám to začíná již připravovat na očekávaný konflikt. Daemona bylo zajímavé vidět v jiné pozici než jsme ho zatím viděli. Spokojenost. Už aby byl další díl :-) ()

Eleanor05

Argentinská telenovela Rod draka se od děje z minulého dílu "kdo s kým spí a kdo s kým bude spát", posunula k "kdo s kým spal" a následným trablům s tím, kdo je otcem čích dětí. A ženy v obsazení zestárly, ale muži ne, tomu se říká rovnoprávnost. :D Jinak tato jednoduchá vztahovka trpí hned několika neduhy - především nudným a nevýrazným scénářem, nudnými a nevýraznými postavami a nudnými a nevýraznými herci. A také trpí tím, že je v ní málo dějových linek, odehrávajících se v jen pár stále se opakujících prostředích. Potom to celé nepůsobí jako freska ze Západozemí s životem jak šlechty, tak poddaných na rozsáhlém území (jako to bylo ve Hře o trůny), ale pouze jako levná televizní inscenace odtržená od zbytku Sedmi království. Zjednodušeně řečeno je Rod draka jednoduchým příběhem o milostných vztazích pár bělovlasých panáků, kteří chodí mezi dvěma pokoji a jedním nádvořím. Místní pěti hvězdičkáři a čtyř hvězdičkáři nikdy neviděli kvalitní seriál. 1,5*. ()

Sany33

Príbeh: Posúvame sa v deji o 10 rokov dopredu. Rhaenyra má už tretieho syna ale evidentne nie so svojím manželom. Kráľovná si uzurpuje právo na železný trón. Pobočník kráľa umiera za záhadných okolností a novým pobočníkom sa stáva Oto. Deamonova žena umiera pri pôrode tretieho potomka. Prevedenie: Tvorcovia sa nám snažia nakecať, že za 10 rokov sa v celej ríši nič nedialo iba sa rodili deti a teraz za 40 minút sa pohnú ľady vo všetkých dejových linkách. Navyše sa nám vymanili niektorý herci čo značne poznačilo celý feeling. Diel vyslovene iba na posunutie deja do roviny aby sa niečo mohlo udiať. Ale akoby sme boli zas na začiatku. Pobočník sa nám vracia a Ostrovné kráľovstvá zas vystrkujú rožky. 55% ()

kenkaku odpad!

Cože? HOP O DESET LET!? To jako není potřeba reagovat na “strkanici na svatbě?” Tohle vyprávění příběhu je opravdu perla… nejen, že se tam polovinu seriálu nic neděje, ale ještě ani není nijak uchopena linka, hlavní postava (nebo postavy) a o co vlastně vůbec v seriálu jde. Tuna nových xichtů. Kdo je kdo je evidentně putna. Hlavně že má kdo s kým krafat o kravinách. Seriál je čistá exhib žumpa co parazituje na úspěchu svého předchůdce. Jediné pozitivum je přeobsazení protivné ropuchy. Retardovanost děje je jinak nebetyčná. Lumena si nadělá 3 pobledlé děti (když má za manžela cappuccino) a nepočítá s tím, že by si někdo všiml? (včetně toho debila co je udělal). Neskutečný. ()

Arkanoid

Zmena hercov nastala pri princezne, kráľovne, princezninom mužovi. Herecky sa mi to zdá slabšie, vzpurnosť vidno v herečke princezny. Criston Cole sa stal kráľovniným bodyguardom. Kráľovna si dáva zavolať princezninho syna hneď po pôrode. Okrem nového syna má pár už dvoch starších, ktorí sa vlasmi obaja podobajú na sira Harwina, veliteľa City Watch. Kráľovná sa stala zákernejšou, Laenorovi vraví, aby sa snažil a potom dostane potomka, čo by sa mu podobal. Kráľovninho druhého syna Aemonda šikanujú Aegon aj princeznin syn.  V rámci poklesnutej morálky odkazujúcej aj na GoT tu Aegon masturbuje v otvorenom okne, pričom ho prichytí jeho mama. Criston Cole je krutejší ku princezniným synom. Kráľovnino prianie je ako prianie Henryho II. Povedané v opilosti, tu ani vyslovené, no s desivými dôsledkami. Až tu lepšie spoznávame Larysa, ktorý je skutočný hráč o tróny. Daemon sa v epizóde ukazuje ako pokojný človek, napriek tomu, že mu umrie žena, ktorú miloval. Po príbehovej stránke opäť skvelý vývoj, po akčnej bohužiaľ skoro nič, len trochu šermu a letu na drakoch. Jazykové okienko: upper hand. ()

WathanajX

Nenávidím časové skoky v seriálech. Tady mě to fakt bolelo. Nakousne se něco tak povedeným zakončením předchozího dílu a pak to prostě tak nějak vyšumí do ztracena. O co všechno musel divák přijít? Nesmysl… Co dalšího mi na tom vadí, je sice ano logické přeobsazení některých postav, které ale vypadají jako kdyby zestárly ne o deset ale rovnou o dvacet let a jiné zase jako kdyby neuplynula ani minuta. Jelikož byl tento díl jednak nesmyslně dlouhý a také za mě neskutečně nudný utkvělo mi opět jen pár momentů. Neda Starka na vás a na ty, co si opravdu myslí že ty dva by dokázali zplodit tři hnědovlasé kluky. Líbil se mi ten výcvik mladých princů a draci jasně. Ale zbytek? Na můj vkus na jeden díl seriálu moc keců, moc dětí a moc porodů naráz. Sem tam nějaký drak to moc nezachraňuje a Daemon momentálně také ne. Tahle část seriálu se moc nepodobá těm ostatním a já opravdu doufám, že té nudné výplně už bylo dost, protože další podobný díl už bych fakt nezvládla. ()

Shimargh odpad!

V polovine serie udelat skok o deset let a vymenit hlavni hrdinku, mimochodem asi tu jedinou koukatelnou? A to uz jsem si blahove myslel, ze ten serial nemuze byt horsi. ()

Ant_Antony

Ne, že bych se ztratil v těch přeskočených deseti letech... ALE... Nějak to úplně nezafungovalo, chybí tomu jedna vložená epizoda nebo alespoň nějaký "prolog", který by těch deset let shrnul... Závěr ač vystavuje další dějové "zvraty" na odiv byl tak nějak mimo - bude to nejspíš tím, že jsem si nedokázal vybudovat jakýkoliv divácký vztah k dotčeným postavám... ()

LachtanShows

Lidem, co tomuhle dávají odpad, bych upřel možnost dýchat. Tak se na to prostě vykašlete a běžte sledovat Policii v akci, když si stěžujete, že se tady nic neděje. Je mi vás líto, že nemáte vkus a nedokážete ocenit skvělými dialogy protkaný seriál. ()

warrenur

Roky ubehli a svary medzi kralovnou a princeznou Rhaenyr-ov sa vyostrili skrze ich deti. S prekvapenim, kral este zije, takze zrejme nemal "stone disease". Co sa stalo z kralovny a zatrpknuteho "white-knighta", co chcel spachat seppuku som si teda nepredstavoval. Pripodobnenie krivajuceho "chrobaka" a jeho "bezjazycnych" assassinov fest pripominalo "Littlefingra" z povodneho GoT. Silna bola i scena Deamon-ovej zeny a najvacsieho draka, ktoreho lebku sme tak-isto videli v katakombach GoT. Ingtrigy a vymknutie sa niektorych veci z pod kontroly "at it's best". Pecka, hoci opat takmer bez akcie. 85% A ano, bude nam chybat svojrazna a britka predstavitelka mladuckej bielovlasej princezny, je to jasn zostup. ()