Daemon navštíví svou ženu v Údolí. Viserys a Rhaenyra uzavírají dohody s Velaryony. Alicent se snaží odhalit pravdu o princezně. (HBO Max)

Remivsremi

Poslední epizody mě nedokážou příliš okouzlit. Je tady málo všeho. Chybí lepší dialogy, propracovanější podání motivů hlavních postav i celkový čas strávený se zúčastněnými, aby jejich pohnuty měly tu správnou energii a tah na bránu. Je to pro mě polovičaté. Chtělo to ještě inkubaci v scénáristické místnosti. ()

BROKEN_

Sakra tahle epizoda je Tak dobrá. Výborné dialogy, herecké výkony, všechny pohledy postav jsou výborné a samotné vyvrcholení svatby klasické GOT. Emily Carey dostala ve své poslední epizodě větší prostor a na svůj věk odvedla úžasný výkon. Budou mi Emily s Milly chybět. Next two episode director Miguel Sapochnik. I'm so fucking excited! ()

elanius

Ser Criston, WTF? Celú svadbu sa k niečomu schyľovalo, napätie sa dalo krájať, ale to čo vyparatil snílek mi moc zmysel nedáva. V tomto dieli HOD zúročil to čo štyri časti budoval. Paradne napísaný diel fakt. Som veľmi zvedavý čoho sa dočkáme teraz. (9/10) ()

Eleanor05

Telenovela s hezkou výpravou a hezkými kostýmy. Nic víc. Místo toho, aby se řešila politika, boj o moc a intriky, všichni se zabývají akorát tím, kdo s kým spí, a kdo s kým v budoucnu plánuje spát. Svorně jsme nadávali na Weisse a Benioffa, když postupně kazili Hru o trůny, ale Weiss a Benioff byli po většinu času, oproti nevýraznému Ryanu J. Condalovi, mistry dialogu a komplikovaného děje. Rod draka je pouze jednoduchoučká vztahovka, která jenom těží ze slávy svého daleko kvalitnějšího předchůdce. PS: Z jakého důvodu se Rhaenyra a Laenor vzali narychlo v nějaké jídelně? Jenom proto, že se na hostině porvali nějací dva no name rytíři, naprosto nevýznamní pro říši? Nedává to smysl. 2,5*. ()

Sany33

Príbeh: Deamon sa so svojou zákonitou manželkou vysporiadava po svojom.  Kráľ dohodol svadbu s Morským hadom a jeho teplým synom. TO extrémne vyhovuje Rhaenyre, ktorá neplánuje naplniť svoje manželské sľuby. Pred svadobná hostina ale všetko skomplikuje. Prevedenie: O dosť lepšie ako predchádzajúca časť. Dosť veľa vecí sa deje a dosť sa tým posúva aj príbeh. Ak sa tliacha tak to má nijaký význam a nejde to iba tak do vetra. Krvavá svadba za mňa, super nápad. 75% ()

kenkaku odpad!

Bezkonkurenčně nejnudnější epizoda řady. Čistých 54 minut 100%ní nudy… pak se dva debilové poperou. Někdo umře. A konečně titulky. To je celé. Takže si pusťte posledních 5 minut a budete stále v obraze. ()

Arkanoid

Spoznávame chromého lorda Larysa, ktorý sa mihol v minulej epizóde. Alicent spoznáva svoju chybu, kráľovi je na lodi nevoľno a Rhaeneyra si určuje hranice budúceho vzťahu. Criston Cole si celý milenecký vzťah príliš idealizoval a psychicky svoju prehru nezvládol. Ak po tomto bude žiť, je veľmi otázne, čo sa stane, možno ho Alicent povolá a vyhlási vojnu. Po stránke intríg uspokojivé, aj keď sa to rozbiehalo pomaly. Po akčnej stránke menej, ale je tu trochu brutality. Po vzťahovej stránke uveriteľné, ale sú to nevyzretí amatéri. Kostýmová a atmosférická stránka vyhrávajú. Jazykové okienko: be taken with somebody/something. ()

WathanajX

Je pravda, že polovina tohoto dílu by se dala označit za opět slabší a ukecanou. Konec to ovšem docela vynahradil a tak můžu o trochu zvednout hodnocení. V tomto díle mi ono veškeré politikaření přišlo o trochu víc zajímavé, než tomu bylo doposud. K mé velké radosti jsem o trochu více začala mít ráda postavu Rhaenyri i když se tady docela odkopala a chladně a tvrdě dala najevo své záměry a její hru o trůn, což ranilo nejedno srdce a ublížilo nejednomu muži. Jen škoda, že se s touto herečkou musíme pro příští díly rozloučit, protože si jako prozatím jediná dokázala alespoň částečně získat mé sympatie. Velice hezky se v tomto díle všechny postavy postupně odhalují a konečně jsou zde jasné veškeré úmysly a záměry. Závěr a vyvrcholení dílu slibuje podobně jako celá svatba krvavou honbu za korunou a možná v dalších dílech i nějaký ten konflikt. Slibný výhled do dalších epizod. ()

Mitin

Koukat na HotD po Rings of Power je jak sledovat Kubricka po Kameňáku. Že obojí vyšlo najednou je to nejlepší, co se mohlo stát. Je skvělý vidět, jak si HBO s Bezosem vytírá prdel. ()

Ant_Antony

Tak nějak to ztrácí dech... Napětí jakoby neexistovalo, protože GoT nás všechny vychovalo v očekávání čehokoliv - obzvláště na svatbách... Tak nějak mi žádná z postav nepřirostla k srdci natolik, aby mi záleželo na jejím osudu... ()

LachtanShows

V současném souboji o přízeň podzimního streamingu na poli fantasy žánru bojují dvě velké strany, já se klaním jen k jedné. A tou je ta, co i bez velkolepých bojů dokáže nabídnout skvělý zážitek. Kvůli cliffhangeru už chci zase hned pondělí! ()

warrenur

Rhaenyra metaforicky buducemu manzelovi: "..and after, each of us dine, as we see fit". :) heh,.mrska. O to viac ma vsak potesila reakcia "rytiera na bielom koni", Criston-a: "so, you want me to be your whore?!" Pecka! Chlap ma svoju hrdost. :) A nakoniec napatie, ktore by sa dalo krajat pri hostine, co sposobila ohrdnuta kamaratka....fuu :) A velavravne pohlady pocas uvodneho tanca jasne naznacili, odkial sa moze vyhrnut buduci "shit-storm". Stryko? Milenec? 1, ci 2hy? Kralovna? Vyborna cast, i ked postradala "tradicnu" akciu. Az teda na tu v zavere. Ponaucenie? Neplet sa do cesty milujucemu Dornanovi. :) Kamera v poslednych piatich sekundach a pribehnuvsi potkan.....dokonale. 90% ()