Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

darkrobyk

Úvodní titulky nemají chybu! Jinak fanoušci gore, akce a sexu u tohoto dílu zapláčou. A je třeba na rovinu říci, že tohle je přesně ono Západozemí, jak ho v Písni ohně a ledu popisoval Martin. Intriky, pletichy, intriky, pletichy, boj o moc. A když si vzpomenu na Hostinu pro vrány, jeden z mých nejoblíbenějších dílů, tak tam se téměř neustále jenom kují pikle. Jediný problém mám s opičí hubou princezny, ale tak ne všechny princezny byly hezké, že... Skvělé po vizuální stránce! Absolutně nejlepší je dechberoucí scéna na mostě. Vše se tedy pěkně připravuje a smrt si již brousí kosu... ()

Marius

Za mňa určite team Black.  Ak pominiem také tie hlúposti akože Daemon na Dragonstone potreboval z Kings Landing ukradnúť dračie vajce,  keď ich skladovali badabumtsss na Dragonstone,  epizóda s jedinou epickou scénou,  ktorá ale nemôže potiahnuť celú epizódu a niektoré dialógy úplne príšerne trhajú uši. 6/10 ()

Kaka

Průměrné pletky a machinace, typicky "trůnovská" atmosféra a jedna jediná opravdu strhující scéna a to ta s draky na Dragonstone. Trochu málo na jeden z pouhých 10ti dílů, ale chci věřit, že se to po čerstvě vypadající jedničce zbytečně nezpomalí a nezacyklí. ()

filmfanouch

První díl seriálu Rod Draka se musel obejít bez intra, v druhé epizodě ovšem dochází k milému překvapení. Seriál má po vzoru Hry o trůny velmi stylové intro, které navíc doprovází stejný hudební motiv Ramina Djawadiho jako právě v případě inter Hry o trůny. Stejně jako intra Hry o trůny představovalo stěžejní lokace seriálu jako Zimohrad či Královo přístaviště, Rod Draka ve svém intru představuje doslovnou pokrevní linii rodu Targaryen. Jde opět o naprosto vynikající intro, které se po vzoru Hry o trůny stane jasně povinným intrem, které by se nemělo přeskakovat. A i když je snadné vyčíst, že se pro intro nepřišlo s novým hudebním motivem, tento Djawadiho ústřední motiv je nadále tak fenomenální, že se to snadno odpustí. Jen je poté otázka, zda se tento hudební motiv použije i pro všechny ostatní budoucí seriály ze světa Západozemí. Druhá epizoda poté skáče v ději o pár měsíců a její prioritou je vystavět půdu pro konflikt, který by měl svět Západozemí ovlivnit stejně zásadně jako pozdější Válka pěti králů. Režie druhé epizody se poté chopil Greg Yaitanes, který na rozdíl od režiséra prvního dílu Miguela Sapochnika nemá již zkušenosti se Hrou o trůny, i tak se ovšem od počátku dokáže osvědčit jako ideální volba pro seriál, především při představení postavy jménem Craghas Drahar, které se krmič krabů neříká pro nic za nic a který se prozatím jeví ještě větší nezkrotná síla oproti jinému nezvedenému princi. Ano, Matt Smith si jako Daemon Targaryen nadále krade prosto pro sebe a vypadá to, že by se časem mohl stát zajímavěji a zajímavěji vykreslenou postavou. Stejně zajímavá je ovšem nadále i Rhaenyra Targaryen v podání Milly Alcock, která má smůlu v tom, že jí na trůnu nikdo nechce kvůli jejímu něžnému pohlaví. Pasované dědičce tak chybí od mnoha mužů, kteří buďto nevěří, že je žena schopná vládnutí či se jim zhnusí představa, že by jim měla právě žena vládnout. Nadále tak platí, že tento motiv bude jeden z těch nejzajímavějších, který se v seriálu bude objevovat. Nadále se poté musí ocenit tempo, které seriál má a přitom se zdá, že se vlastně nic zásadního nevynechává. Rázem to totiž působí, že Rod Draka je právě teď po prvních dvou epizodách někde, kde by Hra o trůny byla po polovině 1. série. Už dříve se ostatně říkalo, že 1. série seriálu pokryje období 28 let, i vzhledem k prodloužení pro 2. sérii je poté jasné, že je materiálu ještě dostatek. Stěžejní ovšem je, že se toto období Západozemí skutečně stává stejně fascinující jako pozdější období známé ze Hry o trůny. Radost je poté skutečně sledovat nové draky, především při konfrontaci na známém Dračím kameni, kdy se Daemonův drak Caraxes projevuje jako děsivější drak, než tři draci Daenerys Targaryen dohromady a je snadné si při pohledu na něm vzpomenout na Šmaka z trilogie Hobit. Až dojde k nevyhnutelnému Tanci draků, bude to snad správně velkolepé. Druhá epizoda po vzoru první epizody ještě tak trochu připravila půdu, od příští epizody by ovšem definitivně mělo začít jít do pravého tuhého. Rod Draka nicméně mohl před svým uvedením vzbudit zvědavost, nově si ovšem po dvou epizodách zaslouží pozornost.... () (menej) (viac)

Cappuccino

Beriem, že The Rogue Prince bola iba druhá epizóda, no aj tak by som očakával, že sa dej trochu viac odpichne. Miesto naťahovaných náznakov sporov a (očakávaného) rozhodnutia kráľa som dúfal v nejaký twist, ktorý by sa vyrovnal napríklad záveru prvej časti GoT. Tak možno nabudúce. ()

Anderton

Možno bude vojna, možno nebude vojna. Možno si preto kráľ zoberie za ženu istú novú ženu, možno si kráľ ale zoberie za novú ženu niekoho úplne iného. A možno bude preto vojna. Možno sa s bratom dohodne, možno sa s bratom nedohodne. Je dobré, že zaujímavá, i keď nijak zvlášť originálna zápletka je prerozprávaná tak prehľadne. Väčšinou sa postavy len rozprávajú, ale čaká nás veľmi pekne nakrútená scéna na moste a možno prídu aj dvaja draci. ()

Frajer42

Po dějové stránce to prostě není vůbec marné a vesměs se vracíme ke kořenům. Má to intriky, má to zvraty, neustále se pletichaří. Bohužel se musím znovu zopakovat a pravděpodobně to budu psát u každé epizody, ale veškerý dojem intenzivně narušuje výběr herců. Herecké výkony jsou zcela v pořádku, ale žalostně zde chybí pořádné osobnosti, jaké byly v původním seriálu. V původním seriálu bylo milion postav, které jste buďto milovali, nebo klidně i nenáviděli, ale nestalo se vám to nejhorší, co vás v nějakém seriálu může potkat, ty postavy vám nebyly ukradené. Tady je takřka nemožné si ke komukoli vytvořit vztah. Zde mám bohužel pocit, že se mnohem větší význam kladl na to, aby zde byly zastoupeny všechny etnické a genderové skupiny, než se snažit seriál nacpat hromadou brutálně charismatických jedinců, jako tomu bylo v původním seriálu. Negra s bílými vlasy jsem považoval za vůbec největší omyl a selhání, ale v rámci tohoto dílu to hravě trumfla jeho mulatská dcerka. Člověku je opravdu na blití z té okaté a na sílu hnané touhy narvat na podstatné pozice nějaké negříky, i když se tam absolutně nehodí a působí hůře než pěst na oko. Je to dobré, ale ne tak dobré, jak by to mohlo být. [75 %] ()

Arsenal83

Zas môžem len povedať, že ten dialógový štýl, kde sa posúva dej ma veľmi baví. Draky zatiaľ len na okrasu, ich vajcá už menej, pekné zábery na námorníkov v životných bojoch s krabmi to tiež dali hore a nigerijský vládca sa naštval tak pozor, možno bude aj migrácia. Ale stále chýba tomu prekvapenie. ()

marhoul

Kromě Suchařípy mizerný casting, vsechny držky unylé, nezábavné, bez charisma, nejhnusnější princezna, co svět fantasy pamatuje, herecké absolutní poleno, děj udřístaný o ničem, toto nesahá GoT ani po palce a obávám se, že se to už nevybere. Pusť si první a druhý díl Trůnů a pochopíš, kde to drhne. Všude. Nuda k uzoufání. Dvě za hudbu a úvodní titulky. Červíčci a krabi pro efekt to opravdu nezachrání. ()

Necrotongue

Ach jo. Já si nemyslím, že musí být kvalitní díl fantasy seriálu plný akce, potoků krve a volně poletujících částí lidské anatomie, pokud tvůrci zvládnou dát dohromady dialogy na úrovni rozhovorů Varyse a Tyriona z GoT. Ryan J. Condal to ale neumí. No, a tak divák sleduje spoustu nudných a svým způsobem zbytečných žvástů, což mě po půlhodinovém porovnávání, kdo ho má delšího, fakt hodně otrávilo. K dovršení všeho neštěstí, tady draci fungují jen jako to, co Britové nazývali "fleet in being". Dnes se tak používají jaderné zbraně. Prostě čas od času zvednete dekl sila, aby všichni ostatní viděli, že ještě nezkorodoval. Proti nukleárnímu arsenálu má drak ovšem tu výhodu, že můžete jeho schopnosti využít při táboření nebo kremaci. Byla to fakt bída, ale díky českému dabingu jsem se naučil už druhé slovo, které jsem dosud neznal. Kamenotepec. Přísahám na holý pupík, že než se změním na hromádku instantu, chtěl bych toho řemeslníka vidět při práci. To bych si opravdu moc přál:-D / Poučení: A pedofilové zklamaně zavyli... ()

Chermy

Hlavní konflikt, který tady král rozstřelil v úplném závěru, nedává v kontextu toho co jsme viděli žádný smysl. V knize je to nejspíš daleko lépe prodané a rozepsané, ale tady si scénáristé opět vybrali slabší chvilku a v touze po šokování, provedli zvrat, u kterého si člověk jen tluče na čelo... Král se ještě nevzpamatoval ze smrti své ženy, neustále mluví o velké lásce k ní, ale okolí ho začíná tlačit k pomýšlení na následníka trůnu a tedy ženy, která mu dá dědice. Do toho se moc nehrne, jednak protože je nabízené partii jen 12 let, ale protože mu také záleží na památce jeho ženy a jak to všechno přijme jeho dcera. Ale na království se žene potenciální hrozba a nabízený sňatek by alespoň posílil jednotu a vojenskou sílu království... jeho dcera to chápe, takže není o čem, že? Na dvanáctiletou holčičku nemusí x let ani sáhnout, všechny umlčí a sjednotí.. ale ne, na konci dílu jednou větou pochčije památku své ženy, protože si radši vezme atraktivní zrzku, dá facku své dceři, s tím že je mu v podstatě u zadku co si myslí, prakticky všechny naštve a celá původní myšlenka sňatku je postavená na hlavu, protože přijde o vojenskou podporu, jednotu říše... prostě o všechno... a v kontextu seriálu to nedává absolutně žádný smysl, kromě "ŠOKOVAT diváky" laciné a hloupé, bohužel... ()

Praxis

Tentokrát jsme výrazně zpomalili a začalo se budovat politické drama. Povídání jednotlivých postav je velmi zajímavé, ale bez akce (a koz a šukání) a tak se první díl jevil o něco výše. Každopádně převládá i nadále spokojenost. Tady už chybí jen červené víno :-) ()

Luicy

Já jsem zatím velice spokojená. Nové intro se po vizuální stránce jeví moc pěkně, ta proplouvající krev je cool. Jediné co mě zamrzelo je hudba - jak v průběhu epizody, kde hudba nebyla nijak výrazná, tak i samotný výběr do intra. Sice mám tu znělku ráda, avšak čekala jsem něco originálnějšího, ale nevadí. Příběh se zatím drží kánonu, ty dialogy k tomu jsou povedené a dobře doplňují strohou dějepisnou předlohu. Rovněž politikaření mě velice baví a moc se mi líbí, jak pracují s charaktery a až v tomhle díle musím uznat, že to obsazení je vskutku dobré.  Ke střihu a kameře taky nemám, vyjma rozhovorů, vyloženě výhrady, líbí se mi prostory a lokace, slabší cgi je sice znát, ale není to nic co by mě hrozně štvalo… nějaký teleport bych fakt neřešila (ostatně by mě ani moc nebavilo koukat, jak Otto pluje na moři k Dračímu kameni). Osobně jsem zatím mile překvapená, od předešlého dílu, který měl několik drobností které mi neseděly (kupříkladu turnajový souboj Daemona), vidím posun k lepšímu a doufám, že to tak bude i v následujících epizodách... ()

Cheeter

Za mě asi větší spokojenost, jak s první částí. Ano, stále schází větší akce, ale to vůbec nevadí. Osobně jsem názoru, že k dramatu není potřeba nutně řežba. Kolikrát pletichy udělají víc. ()

Martrix

Člověk se jen těžko ubrání srovnávání a samozřejmě si při tom bude počínat poněkud unáhleně. Protože jakkoliv jde o svět který známe, postavy se změnily a s nimi i herci, které jsme vídali mnoho let. Takže když napíšu, že mi s výjimkou asi pěti postav, nepřipadá žádná zajímavá a zapamatováníhodná, je to po dvou epizodách trochu nefér. Ale abych jen nefrflal, tak musím říct, Matt Smith jako Daemon a Milly Alcock jako Rhaenyra jsou castingové výhry. Chemie mezi jejich postavami, i mezi samotnými herci funguje parádně. Možná se mi to jen zdá, ale vykreslení charakterů ostatních postav je poněkud chudé, resp. rozmanitost postav je malá. Zatím. No a pak je tady ten starý dobrý efekt většiny pokračování. Chybí kouzlo překvapení. Všichni už víme, co můžeme čekat. Tvůrci se před tím snažili kličkovat i v poslední řadě GoT, ale bylo to za cenu vymýšlení zvratů, které nebyly...však víte. Tady se mi to zatím zdá být docela předvídatelné, dokonce se opakuje motiv s děvkou, která ovlivňuje jednu z postav. Ono taky co chcete vymýšlet za intriky, když mají všechny postavy pořád stejné motivy. Nicméně jsem rád, že je Martinův svět zpět a že se tvůrci snaží v každé epizodě ukázat aspoń na chvíli draka. Snad se povede dostat do toho i nějaký další zajímavý motiv, protože jen intriky by mě nebavily. Což by dle posledních pár minut této epizody mohlo přijít. Nemít Rod draka takový "úvodník", jakým byly GoT, jistě bychom si tady učurávali blahem, protože fantasy je to pěkné. Ale hold tvůrci museli tušit, že budou přelézat vysoko nastavenou laťku. ()

LasT_Olt

To nové intro se mi líbí ještě víc než to v GoT. Hodně se zpomalilo tempo, celý díl se jenom konverzuje o důležitých věcech, takže pravý opak seasonu 8. Kamenoschody a Crabfeeder budou nařáchlí. ()