Vironey

Všechno špatně: počínaje tou opičí tlamičkou v hlavní roli, přes divně přehrávajícího krále, černochy vypraný v Perwollu, podivně rozplizlé tempo, až po nudnou zápletku, která už ani nevím, o čem byla (asi trouchnivím, viděno teprve předevčírem). Nuda, brak a hnůj s lehkým líznutím levičáckého lejna. Divná pachuť, na další díly kašlu, asi si raději pustím pravou Hru o trůny od znova. Ušmudlané 2- ()

Melios

"Ak mám byť úprimný nikdy som neprepadol tejto šialenej sérii o Piesni ľadu a ohňa..." Týmito slovami som opísal pôvodné GoTko a stále si za tým stojím. Nikdy ma pôvodný seriál nejak extra nebavil, no pilot House of The Dragon je už iná liga (resp. pieseň). Som namotaný krásnou produkciou, prevedeným a zápletkou, ktorá mi zatiaľ príde zaujímavejšia ako celé Game of Thrones. Ostal som milo prekvapený, očakávam ďalší materiál. "You Son of a Bitch, I'm In!" ()

Arkanoid

Hneď začíname kvalitne podávaným rozprávaním. Bohužiaľ ho kazia nezaujímaví herci a dokonca černoch ako člen rodiny Targaryenovcov. Táto rasová vyváženosť je slabosťou dnešných umiernených tvorcov, ktorí vyznávajú cancel culture a pritom sa tvária ako tí najtolerantnejší. Počujeme modifikovanú melódiu GoT a necháme sa unášať letom nad mestom na jednom z desiatich drakov. Hlavnými postavami sú kráľova sebavedomá mladá dcéra a jej na trón si nárokujúci strýko, ktorý svojmu bratovi, kráľovi, robí vrásky vzatím spravodlivosti do vlastných rúk pri trestaní zločincov hlavného mesta pred turnajom, kde podlo skopne koňa syna pravej ruky svojho brata, ktorý s ním nesúhlasil. Je to podstatná záporná postava na vytváranie konfliktov a napätia. Kráľ verí na základe sna na mužského potomka, no pri musí zaplatiť veľkú daň. Čudoval som sa, koľko brutality bolo na turnaji, niekedy to vyzeralo ako boj gladiátorov a nie šľachty. Kráľovi radcovia spoľahlivo intrigujú, každý podľa svojich schopností a je sa na čo tešiť v ďalších epizódach. ()

kenkaku

Tak 172 let před “blížící se zimou”… celkem solidní volnost nad Trůny zaručena. Epizoda jako taková se hodně snaží jak nastínit situaci (hodně se mluví), tak nenudit (turnaj, čistka Zlatých plášťů). Dál se (překvapivě) hodně snaží držet laťku i zvolenou hladinou přístupnosti. Za sebe nesu zle smrt královny. V Trying je skvělá a byla jediná solidní volba castingu :(. ()

Chmur

Miluju knihy George Martina. Ze seriálu Hra o trůny jsem viděl všehovšudy asi 3 série. Pak už jsem to nedával a ten seriál z mnoha příčin nenávidím. Rod draka vznikl na základě relativně nudné předlohy, popisující historii Targaryenů. V prvním díle se autoři celkem věrně drží předlohy a zároveň dějepisné předloze dodávají šťávu. Výběr herců mi zatím připadá většinou velmi dobrý. Nemám rád, když se někam cpou afroameričané jen kvůli kvótám či rasové korektnosti a tento seriál není výjimka. Corlys Velaryon má v předloze krev Valyrijců, pro které je typická hodně světla kůže ale budiž. Není to nic, na čem extra záleží. Jen je to hloupé. Některé scény např. turnaj vs porod jsou režijně zvládnuty bravurně. Moc jsem ale nepochopil některé souboje v turnaji. Pokud by princ Daemon dřevcem zaútočil na koně namísto Hightowera, musel by být dle pravidel Martinova světa vyloučen. Také souboj s Colem byl divný. Zkušený princ Daemon by se určitě neotočil k soupeři zády, aby se pak nechal porazit. Jsou to drobnosti, ale moc nechápu uvažováni režiséra. Snad se to nebude moc často opakovat. ()

KoRner

Nakoniec úvodná časť celkom fajn. Je brutálna, ma dosť bitiek a povinnú malú bojovnú princeznú, ktorú zlí protokolisti nechcú nechať bojovať, ale v ďalšej časti seriálu objaví svoj skrytý talent a holými rukami zmasakruje menšiu armádu. ()

LEATHERFAC

Genderově a rasově vyvážená hyperkorektní sračka bez zajímavého děje, zato plná hnusných a nesympatických opičích ksichtů béčkových herců bůhví z které prdele vytažených. Casting dělal totální idiot zřejmě. Že by za ty prachy nemohli najít nikoho lepšího než tuhle sebranku, která je vám celá naprosto ukradená? Zatímco LOTR i GOT měly vynikající zajímavé (byť taky skoro všechny neznámé) herce i děj co vtáhnul hned od začátku, tady dva dny po shlédnutí nemám už v hlavě nic. Pro mě zklamání roku. A co jsem viděl ukázky ze seriálového LOTR, obávám se, že to bude to samé  :(   PS: a ten negr s bílou parukou je fakt na poblití, stejně jako český dabing na úrovni Ordinace v růžové zahradě - fuj! ()

WathanajX

Já jsem si zkrátka musela počkat. Po zpackané poslední sérii Hry o trůny se mi do tohohle seriálu upřímně ani moc nechtělo. Ale abych pravdu řekla, tak takový sešup a střemhlavý pád do děje jsem tedy nečekala. První díl je jednoznačně nadupaný jednou akcí za druhou. Během této hodinky se stačil posunout o takový kus, jaký by jiné seriály nedokázaly ani za sérii. Tvůrci na nic nečekali a chrlí na nás jednu postavu za druhou a všelijaké dějové zvraty. Co dále také čekat od Targaryenů? No nejspíš nic míň, než poctivou řezničinu a tu nám tvůrci také naservírovali. A draky samozřejmě draky (i když ta podoba mi přijde dost divná…) Jako úvodní díl to nevnímám vůbec špatně upřímně ani jsem nic nečekala takže za mě vcelku překvapení. Ovšem na rozdíl od GoT je pro mě osobně katastrofou nesympatické a vzhledově téměř nestravitelné herecké obsazení z nichž prozatím na rozdíl od GoT nemůžu najít jedinou postavu, která by se mi zamlouvala. V GoT to byl na první pohled Ned a Jorah tady ani toho Daemona nemůžu vystát. Divnějšího herce fakt vybrat nemohli…Škoda. Jinak musím uznat, začátek velmi slušný. ()

panWolf

Teda  pánové a dámy, rozhodně ne zklamání,ale ten  barevnej lord je tam jako pěst na oko. A to se rozhodně necítím jako rasista. ()

Kevadros

Wtf..kde jsou nějaký zajímavý postavy špinavý od sra*ek fantasy středověku? Neztotožnil jsem se ani s jedinou z nich, přišlo mi to vizuálně a výpravně krásný, ale neskutečně plochý a povrchní. Ok ta královo prdel od vředů ze sezení na železným trůnu..to bylo supervtipný. ()

Esgalnor

Reziser nejlepsich epizod Hry o truny pripravil velmi zdarily uvod do noveho serialu. Co GoTku zabralo vetsinu prvni serie, se zde kvalitne zvladne behem jedne epizody. ()

mira007

Nikdy jsem nebyl fanoušek Her o trůny, ale zkusil jsem první díl tohoto příbuzného a akorát jsem se přesvědčil, že to není pro mne. Fantasy středověk s drakama, rozjíždějících se více linek se spoustou postav, sázka na brutalitu ( včetně toho laciného porodu s císařským řezem ) a sex. Jak říkám nic pro mne, ale věřím, že milovníci tohoto stylu a žánru mají žně, protože jestli před něčím musím smeknout, tak je to výprava a vizuál, které mají parametry podívané toho nejdražšího velkofilmu. Hlavně za to dávám hvězdy. ()

LachtanShows

Předsudky tu panovaly, nevěřil jsem tomu a nechtěl to ani vidět. První nečekaně pozitivní recenze mi vnukly myšlenku, že uvidím dle dalších pár epizod a zkouknu na konci podzimu celé. Nevydržel jsem, zkusil jsem a chrochtám blahem. Mám z toho nejen GOT, ale i loňský Last Duel vibes! ()