Trying

Veľká Británia, (2020–2024), 15 h 19 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Andy Wolton

Scenár:

Andy Wolton

Esther Smith, Rafe Spall, Imelda Staunton, Sarah Niles, Robyn Cara, Simon Bubb, Ophelia Lovibond, Oliver Chris, Phil Davis, Paula Wilcox, Peter Bramhill (viac)

Jediné, po čem Nikki a Jason touží, je dítě. To ovšem mít nemůžou. Rozhodnou se tedy pro adopci. Usoudí adopční komise, že jsou připraveni být rodiči, i když mají hrozné přátele, šílené rodiny a naprosto chaotický život? (Apple TV+)

JimmyII

Neskutečně příjemná britská záležitost, která je třeskutě vtipná a přitom hluboce lidská. Chemie mezi Rafem Spallem a Esther Smith je nakažlivá. Ultimátní feel good. ()

kenkaku

1.řada: ***** V první řadě je potřeba si uvědomit, že jde o seriál z UK = obsahuje anglický humor. Epizody mají po 1/2 hodině a každá obsahuje jeden až dva geniální vtipy (a pár dalších průměrných). Jako celek to funguje bezvadně a casting je naprosto perfektní. 2.řada: ***** Přijde mi, že přibylo “vážných témat” a Nikki trochu změnila charakter (přijde mi víc labilní), nicméně to nijak nesnižuje kvalitu dílů (myšleno v porcích humoru) a nápadech kam děj posouvat. Série se netočí sv kruhu a to dost seriálu pomáhá. 3.řada: **** Vážných témat opět přibylo a to škodí tématu. Celá série obsahuje dvě fenomenální epizody (první a poslední). Zbytek je jen takové povinné vyplnění, kdy humor lehce kulhal. I tak (stále) nejlepší počin na AppleTV. ()

mclenin

Ultimátna feel-good záležitosť romanticko-dramaticko-komediálneho charakteru, so sympatickým obsadením a výborným soundtrackom, ktorá zahreje na duši. Niekedy viac netreba. ()

Malarkey

Lidsky příjemná záležitost z milého prostředí londýnské čtvrti v Camdenu. Nečekejte z toho nic zásadního, vtipné je to také jen tak na půl. Jako odpočinek a relax ale tento osmidílný seriál funguje poměrně obstojně. ()

• Když se Nikki (Esther Smith) a Jason (Rafe Spall) zeptají, proč se o ně stará Noah (Karl Collins) a ne Penny (Imelda Staunton), odpoví Noah, že Penny někam povýšili, zřejmě na královnu. Jedná se o narážku na seriál Koruna (od r. 2016), kde Imelda Staunton skutečně hraje anglickou královnu. (tomslavik)
  • Seriál se kompletně natáčel v Londýně, hlavně ve čtvrti Camden. (hansel97)