Smradi

• Česko Zlouni (viac)

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov  šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn. Čo si s tým počať? A ako sa majú zachovať, keď uvoľnený trón pre najväčšieho záporáka zaberie niekto iný? Budú s ním zaobchádzať v rukavičkách, alebo si to s ním vybavia ručne? (CinemArt SK)

Rocky88

Banda věčných záporáků (vlk, tarantule, žralok, had, piraňa) jsou špičkovými zloději, jenže co to zkusit na opačné straně zákona? A není ve hře ještě vychytralejší konkurence? Zábavné překvapení. ()

Kwaichi

Webs, hit it. Poriadna partia ako sa patrí. DreamWorks sa opäť raz predviedol v tom najlešom svetle. Mám rád tieto zvieracie animáky, pôsobia ako moderné ezopove bájky. Pripadá mi to ako vhodnejšia a menej nátlaková cesta ako ukazovať na potreby riešenia kontroverzií dnešnej doby. Pán piraňa s mexickým prízvukom nikomu nevadil, naopak, pôsobil sympaticky. Líška ako starostka mesta bola ako stvorená na túto pozíciu. Vôbec nikto sa pri nej nepozastavuje nad tým či je to žena alebo muž. Zvieracia ríša povoluje autorom omnoho vyšší stupeň voľnosti a na detské publikum pôsobí ukážkovo edukatívne. ()

Kempe

Když jsem viděl v traileru tuto partu, jednak jsem se po dlouhé době těšil na animák, ale zároveň jsem se bál, že od toho čekám moc. A jsem moc rád, že jsem se mýlil. Ta crew, ty akce… panečku, to bylo super. Po Zootropolis tady máme další zvířecí filmeček, u kterého jsem se náramně bavil. A zatím je to jedna z nejlepších komedií, které jsem tento rok viděl. Krásné zpříjemnění pomaturitního období. ()

C0r0ner

Zklamání. I poměrně slabé (v úrovni animáků) Encanto je lepší než tohle. Moc se mi to nelíbilo vizuálně (lidi, zvířata, napůl lidi se zvířaty), ani obsahově, kde byl příběhový oblouk jasný od začátku. K tomu to nebylo kdovíjak vtipné, takže celkově jen lepší průměr. Hodně podobné Zootropolis je někde úplně jinde. 65% ()

Martrix

Docela strašný, jak amíci vymývají dětem hlavy. I průměrně chytré šestileté dítě, se pozastaví nad tím, jak piraňa a žralok chodí a dýchají na souši, proč mají některá zvířata lidské vlastnosti a jiná ne, proč jsou do toho zamíchání lidé... . I animák má mít smysluplné prostředí, ve kterém se odehrává. České děti odkojené večerníčky, které jsou jen málokdy hloupé, bychom takovým paskvilům vystavovat neměli. Obsahově je to taky dost slaboučké a profláknuté. Máme tady Úžasňákovi, Já padouch, Špióni v převleku...všechno o třídu lepší, vtipnější, nápaditější, chytřejší. Nebyl důvod dělat druhojakostní konkurenci. Velmi slabé 3* ()

FrankSusta

Tady ta neskutečná animovaná ujeťárna mě zkrátka a dobře už od samýho začátku (úvodní dialog jak z Pulp Fiction) chytla a díky své neuvěřitelně hravé, akční a chytlavé animaci, vtipnému, působivému a návykovému storytellingu, alfa, macho a zkrátka skvělým charakterům mě tak i udržela po zbytek stopáže, která svou délkou hodiny a čtyřiceti minut ani na chvíli nenudí a stále překvapuje dobrými a účelnými zvraty. Postava Vlka a celkově Zlounů mě neuvěřitelně bavili a já si užíval každé jejich byť trochu debilní rozhodnutí, naštěstí doprovázenými cool hláškami a Tarantinovskou hudbou (úplní Gauneři). Buď jak buď, já si tenhle vystylizovanej animovanej akčňák (s jakože fakt nápaditou animací téměř přirovnatelné k Rodině na baterky) jakože fakt užil, protože přesně takovouhle dávku úplně debilní geniality jsem teď potřeboval. ()

UhLee

(7/10). The Bad Guys jsem vnímal jako potencionální comeback studia DreamWorks. Celkový koncept byl hrozně nápaditý a synopse slibovala originální podívanou. Dočkal jsem se nakonec něčeho neobyčejného  a jedinečného? To asi ne, ale snímek mě v některých aspektech dost potěšil. Jako největší pozitivum bych viděl rozhodně animaci, která je opět originální a v dnešní době je tohle rozhodně vítané. Dalším skvělým aspekte jsou samotní "hrdinové". Každý má rozmanitou osobnost (jestli se tomu tak dá u zvířat říkat) a má svoje charakteristiky. Žádné ze zvířat není ploché a každé z nich tady má část svého prostoru. Posledním pozitivem bych zmínil neověřitelnou nápaditost co se týče zločinů a loupeží. Jde vidět, že toho mají tvůrci hodně nakoukané a nechali se inspirovat plejádou heist filmů. Bohužel, aby to byl výborný animák, tak mi tady chyběl moment údivu a překvapení. Ten film je hrozně předvídatelný a kdo je pravým záporákem jde odhadnout opravdu lehce. Jinak se jedná o originální počin, který měl možná ambice ještě trochu výše, ale rozhodně si to zaslouží uznání. Také kvůli snaživým hercům, kteří dabují jednotlivá zvířata. ()

Lachtaan

Zábavná, energická, nápaditá a neutichající animovaná jízda, která si bere kousek z každého možného žánru (který je schopen korespondovat s přístupností pro celou rodinu) a okamžitě staví Zlouny na pozici nejpozoruhodnějšího animáku, co možná celý letošní rok nabídne. DreamWorks zase zkusil originální cestu a vydařilo se na jedničku. ()

LUKICKK

Je cool, že může fungovat i animák pro děti, kde jsou hlavní hrdinové zlouni. Fajn animáček pro všechny věkové kategorie. ()

oveckaoa

Zatím nejlepší animák co šel letos do kin. Na rozdíl od Proměny to nepůsobí dojmem, že to je mířené na malé děcka a každá postava je zajímavé. Trochu nedořešené je to, že ve světě kde je jeden mluvící vlk  jeden mluvící žralok jeden mluvící had  jedna mluvící tarantule a jeden mluvící piraňák je těžké je chytit , ale to je asi jediná větší chyba jinak není moc co vytknout. Potěší i to kdo je záporák jelikož pokud se nepletu to ještě v animákoch nebylo. 80 procent ()

elanius

(28/2023) / Príjemný heist animáčik s parádnymi postavičkami. Sam Rockwell ako The Wolf výborný. Príbeh je taký akurát, nič zložité ale prevedenie fajn. Feel-good. (7/10) ()

VasaX

Velmi povedený komediální "heist" animák. Klasické schéma prošpikované humorem, gagy s moc pěknou animací pobaví svou okázalostí akcí jak děti, tak i dospělé. ()

hroubek

Hodně povedený animák, který jsem si dost užil. Film má super nápady, je hravý, vizuální stránka se mi velmi líbila, a užil jsem si netradiční hrdiny a jejich vývoj. Jediné, co se mi moc nelíbilo, bylo přeplácané finále, které mi přišlo až moc na sílu. Těším se až to někdy pustím synovcům, kteří z toho budou nadšený. ()

ondraondra

Konečně pořádný akční animák pro všechny věkové kategorie. Zlouni se můžou chlubit nejenom stylovými akčními scénami a parádní hudbou, ale taky sympatickými postavami a dobrým humorem. Rozhodně ale nečekejte originální zápletku nebo překvapivý konec. To, jak film dopadne, musí dojít každému už po přečtení synopse. Avšak v rámci rodinné zábavy se jedná o příjemnou záležitost, kterou byste si neměli nechat ujít. Tohle strčí do kapsy obě letošní Pixarovky. DreamWorks poslední dobou fakt válí. 8/10. ()

Hollohlaway

Má to nakročeno k dospělejšímu humoru, ale nakonec zůstane jen u pokusu. Přesto mě to nečekaně bavilo, animace je hodně příjemná a byť zvířata v lidském světě nepůsobila zrovna uvěřitelně, téma zvířátkové bandy zlodějíčků je příjemně odlišné. Humor ujde a narážky na heist filmy potěší, je to prostě zapamatovatelný animák, narozdíl od spousty jiných z poslední doby. ()

blackkocour

Ne, že bych nemusel studio Snovápráce, ale už mě z těch animovaných jednokvašek bolí ocas. Zlouni se mají zdát jako animovaná parodie na nejslavnější heist filmy, ale to už nikdo neřekl, jestli se má dospělý smát celkově animáku, nebo jen pasážích, které jen mají parodický nádech těch nejzarytějších škvárů jako Denyho flanďáci, Mafiáni, Nemožná misia a další nevýmaje. A jeden odkaz na palp fikšn nezachrání moje hodnocení. Kdyby tu aspoň byla špetka invence. Mám na seznamu ještě další tři animáče, ale pokud ta sestupná tendence nových animáků bohužel směřuje k bodu mrazu, a jeste k tomu od studia, co nám nadělilo Madagaskar, Šreka a Příběh žraloka, tak je to velký náznak toho, že se nebe nadobro uzavře. ()

Koda

Sympatický, dobře provedený, bláznivý animák, který uteče než by řekl švec. Tady člověk klidně může fandit záporákům a nemusí se za to stydět. Dabing je výborný a nejvíce se mi tam líbil Petr Rychlý. Partička se kolikrát dostane do pěkných průserů, ze kterých až do poslední chvíle konce filmu musí vymotat. O to víc je to zajímavější, že člověk nečeká konec. Zasloužené 4 hvězdy. ()

Elerrina

Skvělou akcí a jednoduchými gagy našlapaná jednohubka, cílená především na všechny, co si právě založili mozek do šuplíku s tím, že ho vlastně ani tak moc nepotřebují. Vykrádačky a honičky týhle partičce seknou, když ovšem přijdou ty neblahé chvíle, kdy se mají najednou zčistajasna polepšit nebo předvést sílu přátelství, je to asi tak uvěřitelné jako volební program libovolné politické strany. A zřejmě proto, aby to nebyla taková prvoplánová moralitka, dojde i u jiných postav k zásadním, ale nijak blíž neobjasněným twistům na ose dobro/zlo, které navíc v druhé polovině slouží jako jediné dějotvorné posuvníky. První liga to tak rozhodně není, ale jako prostinká pocta všem heist filmům obecně a George Clooneymu konkrétně to funguje velmi dobře. ()

Wally

Jako jooo....bylo to s ohledem na to, co sem tam přijde do kin, docela dobré a lhal bych, kdybych tvrdil, že sem se párkrát nezasmál. To, co mi holt lehce vrtá hlavou je fakt, že by mělo jít o film pro děti...já tedy nevím, ale je to samý výbuch, akce, honička, lasery... Asi jsem už starej... ()