Vládcovia nebies

• Česko Vládcové nebes (viac)
USA, 2024, 8 h 28 min (Minutáž: 48–77 min)

Tvorcovia:

John Orloff

Predloha:

Donald L. Miller (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Bel Powley, Barry Keoghan, Stephen Campbell Moore, Sam Hazeldine, Josiah Cross, Ncuti Gatwa (viac)

Počas druhej svetovej vojny riskujú svoje životy letci 100. bombardovacej letky – bratstva ukutého z odvahy, straty a triumfu. (Apple TV+)

diccon

Byla to parada. Skoda, ze dilu neni 10. Ve vzduchu nad Evropou to byly doslova jatka o jakych se mnoha pesim jednotkam ani nezdalo. Konkretne 100th mela temer 80% ztraty (a az do '44 litali masakrovaci sebevrazedny mise temer bez doprovodu - tolik btw asi k tomu, jak USA a UK dbaly na zivoty vojaku ve srovnani se SSSR... ) Vyrazne lepsi nez The Pacific (lepsi dej, sympatictejsi hrdinove, jasnejsi dejova linka). Sam bych byl radsi za vic akce (i napr. ze zivota stihacu apod.) a min deje na zemi, ale chapu, ze dneska holt uz produkce setri a miliony nikdo nesype z rukavu. Jedinou vytku, kterou bych mel je, ze Anglani jsou v serialu vyobrazeny jen jako sebranka nafrnenych nabobu. Tak to samozrejme nebylo. Pro vsechny dopurucuju, pro nadsence je to povinnost. ()

Plaque

Veľmi podarený a hutný miniseriál sa tým dvom opäť poradil sprodukovať. Bolo to neuveriteľne chytľavé a v podstate som to zhltol na posedenie. Seriály tohto typu majú vlastne len jednu chybu - sú skutočne krátke. ()

meatball

Mistři nebes trpí nachlup stejnými neduhy jako předchůdci. Patos. Velkohubost. Neprofesionální jednání důstojníků. Přelidnění prázdnými postavami, z nichž některé z hlavních vyčuraně pojdou hned a jiné bohužel nikdy. Chaotická snaha o obsažení celého mnohaletého konfliktu. Ryan fungoval, protože šlo o jednoduchý, konkrétní příběh skupinky lidí, zasazený do relativně úzce vymezeného prostoru a času. Měl jsem o ně strach. Zajímalo mě, koho asi cestou potkají a co se s nimi stane. Velkolepost filmu to všechno doplňovala, ale nevytvářela. ()

KLFPIM

Show je to veskrze nádherná / kdy divák sotva že dýše / Obloha barví se do černa / při bombardování Říše / V oblacích uprostřed inferna / bojovnost panuje nezměrná / Budu to hodnotit výše / navzdory přemnohým klišé. ()

cubiczech

Pár slabších epizod, nepřehledných časových a lokačních přeskoků. Pak teda trochu trvalo než jsem se zas dějově zorientoval. Dost tomu pomáhá svěží neokoukané obsazení. ()

rigby

Nemohu upřít vynikající zpracování a vůbec celkovou kvalitu. Ale děj je tak trochu očekávatelný a ničím nepřekvapí. Perfektní dílo, které nemá obdoby. Vlastně má, a to je ten největší průšvih, proč nedávám plný počet hvězdiček. Bratrstvo nehrožených. A tady mi chybí něco navíc, takový ten Wau efekt, kdy se jen zatají dech. Co nechybí, tak je očekávaná pořádná porce amerického patosu na závěr. Takže jen 4+ (Jo a taky nejsem zrovna milovník letadel). ()

jjjerry

Bohužel zklamání. Oproti Bratrstvu či Pacifiku nuda. Nemastné neslané. Trochu moc vyumělkované. Mám pocit, že to chtěli zkopírovat, přidali pár rádoby dojemných scének. Zbytečně dlouhé a nudné scény z lágru. Moc pohodové. Jediná dobrá epizoda návrat jednoho letadla. Happy end rozhazování pomoci a loučení byl trapný, zbytečně prvoplánovaný. Žádný herec mně nepřirostl k srdci. Slabší scénář a režie z tématu nevytřískala maximum. škoda ()

PeteBuck

Bratstvo neohrozených som videl asi 5 rokov dozadu, bol to dobrý seriál, Pacifik som nevidel, ale tento seriál ma sklamal. Kostra bola asi taká, že približne do polovice letci vzlietli, kydli bombu niekomu na hlavu, potom späť s väčšími či menšími stratami, pouvažovanie, aká je vojna zlá, že nám to lezie viac a viac na mozog, že Briti netrafia v noci ani hovno a sú posratí, zatiaľ čo Američania sú úžasní, lebo lietajú cez deň, majú väčšie straty a lepšie výsledky. Popri tom dáme nejakému Britovi na hubu, poprípade sa vychrápeme s niekým, ožerieme sa a letíme späť. A postupom času nám to lezie na mozog viac a viac. Od polovice vidíme aj líniu zostrelených letcov v zajateckom tábore. Všetko ale ploché, nudné, bez života, bez nápadu, sterilné a extrémne čierno-biele. Technická stránka veci celkom v pohode, ale scenáristicky to pokrivkáva. V podstate urobené sčasti podľa knihy a veľa osudov iných postáv asi zrekonštruované z toho, čo autor počul. Názor jedného vojaka. Prečo nie? Bohužiaľ, zabalené do nie zrovna podareného hávu. Bratstvo neohrozených mixnutý s Top Gunom, až na to, že šlo o bombardéry, takže ťažko očakávať nejaké letecké bitky. Aj keď pri konci sa niečo objavilo. Mne tento seriál nesadol. Malo to dosť nedostatkov, chápem, že jednostrannosť z toho čišila aj na základe spracovanej knihy, ale epizódka s afroamerickými vojakmi bola daná akoby nasilu, pôsobila mi tam skôr ako päsť na oko. A nevyhlo sa to opäť ťažkému americkému heroizmu, kde nútený stoický kľud Američanov mi pripadá ako nútený stoický a chápavý pohľad súdruhov v istom nemenovanom propagandistickom seriáli, ktorý už nebudem radšej menovať. ()

bonovox

Ďalší skvelý seriálový pohľad na II. svetovú vojnu, tentoraz z výšky. Seriál kvalitne mapuje boje v druhej polovici vojny, keď prišli americkí piloti do Európy aby pomohli vyhrať bitku s nacistickým Nemeckom. Kvalitne napísané postavy, parádna výprava a pekný záver, tak akurát vlastenecký...Kvitujem, že seriál sa zameriava na rôzne aspekty vojny - letecké bitky, pohľad do zajateckých táborov či pohľad na život pilotov medzi bojmi. Mínusom pre mňa je miestami uponáhľaný dej (jedna epizóda naviac by neuškodila) a taktiež by mohlo byť zobrazených viacej leteckých bitiek (aj keď chápem, že sa takmer vždy jednalo o rovnaké priebehy bojov). 85% ()

Tomas_PO

Nepriamo už tretia 'séria' famóznych Band of Brothers (2001) a The Pacific (2010), ktorá sa po pešej a námornej divízii tentokrát zameriava na leteckú. Konkrétne 100. bombardovacia letka američanov so základňou v Anglicku, ktorí na rozdiel od nočných britských náletov oblasti Wehrmachtu bombardovali cez deň, keďže disponovali sofistikovaným radarom, ktorý ale fungoval len počas dňa. A to bolo samozrejme nebezpečnejšie. Kruté zábery na rešeto rozstrieľané B-17ky, ťarbavo a bezmocne sa predierajúce cez vybuchujúce protiletecké granáty prinášajú tú najsilnejšiu emóciu, ktorú dopĺňajú velitelia vyzerajúci navrátivšie lietadlá z domovskej základne. Zopár epizódam síce dôjde dych, najmä keď chýba letecká akcia a fokus je sústredený na osobné vzťahy. No pochopiteľne, tvorcovia sa takto pokúšali naviazať diváka na postavy. Viacero epizód sa opiera o skutočné udalosti, takže ani následne googlenie, či sa to naozaj takto stalo, nechýba. Od polovice seriálu sa dokonca výrazne zmení celý dej aj umiestnenie postáv, no to už by bol spoiler. K záveru sa tvorcovia dotkli aj tradičnej politickej korektnosti na tému černochov, ktorí v Amerike počas vojny od bielych ešte zažívali tvrdú segregáciu, no vo vojne mali bojovať rovnako srdnato. Veľký paradox, celkom dobre znázornený. Grand finále nemôže chýbať, ktoré sa však okrem šťastnéhoto oslobodenia dotkne aj mrazivej témy holokaustu. Síce krátkym, no emotívnym spôsobom. A je to tak správne, keďže tému si je zjavne potrebné pripomínať v dnešnom svete čoraz viac. Z celého seriálu cítiť značnú ameriku, občas až patetickú, no na to sme pri Tomovi Hanksovi, ako výkonnom producentovi zvyknutí. Druhým do partie spoluproducentov je Steven Spielberg, takže seriál je proste povinná jazda. Až na jeden diel za 3 hviezdy a dva za 4, všetko plný počet. ()

Pavelkedar

Jako fanda Bratrstva/viděl 3x/ a Pacifiku /2x/ musím říci, že mě tohle až tak moc nechytlo. Ale určitě tam je zajímavý vhled do "kuchyně" letky. Jinak ale příjemná a skvěle zvládnutá věc s průměrným zvukem DD. ()

UncleMorty

Není to akční jako Band of Brothers, není to krutý jako Pacifik, ale pořád je to seriál co si drží vysoko kvalitu. Druhá světová válka si drží stále spoustu dodnes nezpopularizovaných příběhů, které pořádně lidé neznají. Pokud někdo čeká heroické ztvárnění pilotů, bude značně zklamaný, Vládci nebes jsou spíše přísnou ukázkou toho, že válka je peklem ve všech směrech. ()

Knifeos

Je až vtipný, jak moc se budu lišit. Jedni zde pohotově vyčkávali na tento seriál deset let, jiní dokonce dvacet. Studovali každou zákulisní novinku a budovali v sobě na papíře zcela opodstatněný hype. Mnozí navíc svými znalostmi druhé světová války svá očekávání doplňovali o představy jak by měl konkrétní materiál být zpracovaný. No a pak jsem tu já. O seriálu jsem poprvé slyšel týden před premiérou, když ke mně náhodou zavanulo ono napjaté očekávání ostatních. Teď je březen a já mohu říct, že jsem si seriál z výše jmenovaných důvodů užil více než většina fandů. Já totiž nejsem zklamaný, přesně naopak. Skvělá zábava, vizuálně sice ne vždy dokonalý, což platí i o ucelenosti děje, ale zatraceně atraktivní hodinové epizody nenudí ani chvilku a vztah k postavám, kteří si jiní nevybudovali, ve mně pevně zakořenil - speciální klobouček dolů čtveřici Turner, Boyle, Mann, Butler. Z Austina se klube top hvězda i v kontextu Elvise a letošní Duny, což je moc dobře, charismatu a talentu má na rozdávání. 7,5/10 ()

feds1

Vizualne spracovanie pekne, velkolepe, ale chcelo to viacej leteckych akcii. Pribehovo uz slabe. Vela postav islo do stratena, neustale preskakovanie v deji, ziadna kontinuita alebo zbytocne postavy a ziaden pribeh. 3.5* ()

Polux

7/10 | Rozhodně je nutné ocenit, že duchovní nástupce Band of Brothers a Pacificu po dlouhých průtazích nakonec skutečně spatřil světlo světa a v rámci možností nabízí fanouškům historie WW2 další působivou podívanou, tentokrát z pohledu válečné fronty, nacházející se nikoliv v blátě, ale vysoko v oblacích. Přesto jistá pachuť po jeho dosledování zůstala. | Pominu titulkovou sekvenci, která namísto ilustračních záběrů k "nasátí atmosféry" bez obalu převypráví celý děj série, tudíž hned v úvodu prvního dílu je divákovi neznalému historie prozrazeno, jaké události budou postupně následovat a čím se bude finále série uzavírat. Přemíra na první pohled patrného cgi v leteckých scénách je asi nutná daň za to, že bitevní sekvence jsou stran výskytu letecké techniky a předváděných manévrů velkolepé a intenzivní, zatímco rozpočet bohužel není neomezený, přesto mě proměnlivá kvalita triků, respektive patrný kontrast mezi digitálními a praktickými efekty (tj. použitými replikami letadel), u projektu podobného rozsahu nepříjemně překvapila. | Větším problémem je však zbytečně velké množství postav a nevyvážená struktura děje. Kromě ústřední dvojice v podání Butlera a Turnera zbytek postav značně splývá, protože žádná z nich neoplývá výraznějším charakterem a když už se nějaká taková na scéně objeví (prostořeká a bezprostřední Powley), její příběhová linka zůstane ve výsledku nedořešena. Hned v několika epizodách z počátku série se narativ neustále dokola opakuje (větší část děje je věnována nepříliš zajímavému dění v zázemí, zbytek děje je zaměřený na mnohem atraktivnější akci ve vzduchu, kvůli čemuž to celé, předpokládám, vzniklo), zajímavé vedlejší linky (romance Boylea s Powley) vyšumí do ztracena, jiným je věnována neúměrná pozornost, přestože s hlavním děním nemají žádnou souvislost (Tuskegee Airmen), nebo jsou naopak trestuhodně odbyty (Overlord), případně úplně vynechány (Great Escape). | Reputaci si série vylepšuje díky výborným hereckým výkonům Butlera a Turnera (v rámci hostujícího castingu asi nejvýraznější stopu zanechává Powley), vítané změně perspektivy a tím pádem i atmosféry s nástupem některých postav do zajateckého tábora, zakomponování důležitých kapitol z historie (odboj na okupovaných územích, masakr v Rüsselsheimu, vykreslení života ve Stalag Luft III, nasazení Volkssturmu, následky Holokaustu, atd.) a v neposlední řadě samotným leteckým sekvencím, které jsou (při odhlédnutí od rozporuplné trikové stránky) patřičně rozmáchlé, napínavé a s pomocí "dokumentárně" roztřesené kamery vtahující (velká škoda, že jich není v sérii více). Band of Brothers zůstává  nadále nepřekonáno, ale celkově se jedná o poctivý kus filmařiny a důstojného pokračovatele. | PeZet ()

Miroslav.Zac

Letecké válečné filmy/seriály mám rád ze všech možných nabídek nejmíň. Jako blátošlapa, který by byl ve válce dobrý akorát tak jako kanonenfutr mi vznešení letci přišli vždycky tak nějak nóbl a na rozdíl od pěšáků z Bratrstva neohrožených nebo Vojína Ryana se s nimi nedokážu ztotožnit. Taky mě štve, že skrz ty jejich masky absolutně nevím, kdo koho právě sestřelil, což byl tady problém asi u prvních tří dílů. S dalšími díly ale moje nadšení ze seriálu stoupalo, a na konci jsem si to vyloženě užíval, protože už to nebylo jen o létaní, ale celkově o přežití, o přátelství a lidskosti. Jen škoda, že se kluci z Tuskegee dostali do seriálu až v pozdější době. Jejich příchod (jak se říká) obarvil dosud jednobarevnou společnost. ()

jarmil8

Vcelku úmorná podívaná. Především v prvních dílech spousta postav, a když už mě začne osud některých zajímat, tak ze seriálu nečekaně zmizí. Mnohé dějové linky jsou náhle ukončeny a nemnohé vysvětleny v krátkém komentáři. Pokud se tu stavěl nějaký pomník hrdinům, tak se to oproti starším sériím opravdu nepovedlo. A vskutku, akcí nad zemí si moc neužijeme. ()

Skyw4lker7

"Lord, guard and guide the men who fly through the great spaces of thy sky. Be with them traversing the air in darkening storms or sunshine fair. Thou who dost keep with tender might, the balanced birds in all their flight. Thou of the tempered winds, be near, that having thee they know no fear. Fly through lonely ways beneath thy sky."🎖️⭐🛩️✈️🌟| Masters of the Air - Opening Title Sequence ()

Habansz

Slabší, než predchozí díla dua Spielberg / Hanks a to ve všech ohledech. Téma zajímavý, ale to samý se nedá říct o ději uz po 3. - 4. díle a už vůbec ne o postavách. Bratrstvo neohrožených jsem viděl naposledy (zároveň tedy i poprvé) cca pred 7 lety a dodnes si pamatuji postavy a jejich příběhy. To samé se dá říct o The Pacific. Když tady umře jedna z hlavních postav a já si na to vzpomenu až když ho zmíní v dalším díle někdo jiný, něco je špatně. To něco je jak už tu bylo řeceno slabej vývoj postav. Žádna nedostane prostor najít si cestu divákovi na takové úrovni, abych si řekl ALE NE. Už v 6. epizodě jsem to chtěl vzdát a dokoukal jsem to jen proto, že jsem to vydržel tak daleko. Letecké souboje také nejsou kdovíjak dechberoucí a většinou tam tak prostě jen jsou a skončej. Vrátí se 1 letadlo z 11 a mě, jako divákovi to je úplně jedno, protože i když obdivuju odvahu těch chlapů ve vzduchu, kteří tam byly skutečně, bojový scény mi to neuměli prodat. 3/5 ()

Doctor Who má novou tvář

Doctor Who má novou tvář

09.05.2022

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (viac)

Fukunaga a cyberpunkový komiks

Fukunaga a cyberpunkový komiks

28.03.2021

Režisér první řady Temného případu či nové bondovky Není čas zemřít Cary J. Fukunaga si vybral svůj příští snímek. Bude jím adaptace cyberpunkového komiksu Tokyo Ghost pro studio Legendary. Příběh se… (viac)