V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

bloodline

Nová vianočná klasika. Keď polovicu filmu utierate slzy z krajíčka, číha z toho zárobok na (nielen) animovaný film roka. A pritom Klaus netasí príbehové esá z rukávu, ale jeho poňatie je tak úžasné, že kvantum ľudí opantá rozprávkovou láskou na prvý pohľad. Deti by sa mali smiať, preto nech je táto rozprávka posvätením prostriedkom spolu s čarokrásnym leitmotívom pre dospelých - A true selfless act always sparks another. ()

Teg

Je to celé hrozně osudové (což teď frčí) ale originální to není, spíše bych řekl, že pro hledání inspirace se nemusí chodit daleko. Se zařazením jako komedie nesouhlasím, u animáku se chci především bavit a to se mi tady nepodařilo. Zlé to není, ale jsou jistě hezčí a zábavnější pohádky. ()

Milodar

Nádherná vánoční.... ale hovno, jak může mít tahle kýčovitá, nasládlá věc 90% ? Hnusně nakreslený, přehnaný jak gumáci v devadesátkách a do toho přiblblý árt, jakože z šedi a závisti se najednou stane barevná cukrová vata, hm, dobrý, ČSFD komunito. ()

mclenin

Pomerne originálny koncept originu S. Klausa, (ktorý pochopiteľne bude bližší najmä americkému publiku) s peknou animáciou, tou správnou zimno - vianočnou atmosférou, hoci miestami infantilný a ako vystihol užívateľ "nascendi" zvláštne rozloženými prvkami polarity dobro / zlo. Za zhliadnutie však určite stojí. ()

Harapes

Pohádka začala pro mě ne moc pozitivním dojmem,ale co poté dokázala vykouzlit je pro mě nečekanou krásnou vánoční podívanou. Překrásný vánoční příběh. Pro mě nejlepší animák roku 2019. ()

Prochy38

Nádherný příběh! Veselé, dojemné, hezky namalované. Takové pohádky mají být a je jedno, že je to pohádka nám třeba cizí. Film skvělý! ()

Wishkah

Krása, nádhera, emoce, dojetí....víc o tomhle filmu asi nedokážu napsat. Nádherný, dojemný a veselý snímek, který od teď bude navždy patřit mezi moje vánoční klasiky ()

janesX

Salvador Dali. Toto ma napadlo hneď pri prvých obrázkoch tejto, naozaj vydarenej animácie. A ako by reagoval tento slávny španielsky maliar, ak by ešte žil? Asi by z krádeže nikoho neobvinil, ale určite by za tým videl viac, ako len inšpiráciu a Sergio Pablos, scénarista a režisér v jednom, by mu prišiel skôr ako talentovaný manažér. Samozrejme bežný divák si to nikdy nevšimne, to by musel mať v počítači uložené všetky Daliho diela. A nakoniec čo je na tom zlé, keď výsledok je takýto skvelý a ja sám by som možno Sergiovi udelil štátnu cenu za propagáciu Španielska. No ale nie je všetko len o animácii. To agresívne striedanie stopercentného dobra so stopercentným zlom mňa osobne až iritovalo. Veď takto to vo svete nefunguje, takže ani o nejakej edukácii, alebo výchove tu nemôže byť reč. Jasné že decká tomu "A" budú tlieskať, ale to len preto, že nevideli, a ani nemohli vidieť "B". Tá ľúbezná spievaná skladba v strede filmu ma ešte viac presvedčila o Sergiových, skôr manažerskych schopnostiach. No, ja som si film musel rozdeliť na dvakrát, už či ma to celé nebavilo, alebo nudilo, nepomohol som si ani na druhý deň. Ale páčilo sa mi, ako Santu nechali pekne odísť a nemuseli sme sa pozerať ako umiera, tak to bol dobrý nápad. A ešte sa mi páčilo ako jeden zo zapriahnutých sobov zakýval ušami - no to je málo na viac ako dve hviezdy. ()

Darth Maul

Po všetkých stránkach (originálna animácia, strhujúci príbeh, silné postavy...) nádherná vianočná rozprávka, ktorá dokáže rozcítiť aj tie najtvrdšie srdcia. Navyše, pre mňa osobne je Klaus filmovou láskou na prvý pohľad a časom určite aj klasikou predvianočného obdobia. ()

Rozjimatel

"Go home, you loser!" "Oh, yeah? Well, if I'm a looser, then you're a, uh... You're too far. You're gone."     Milý a zábavný príbeh o zrode legendy o Santa Clausovi, o tom, ako to vlastne celé začalo (ten samotný nápad je stobodový). A tiež o tom, že aj v tej najhoršej divočine plnej nenávisti môže zakvitnúť kultúra a láskavosť, hlavne ak je k tomu dobrá vôľa     ("A true act of goodwill aways sparks another.").     Hlavný hrdina Jesper je bezočivý, rozmaznaný fagan (inak ale veľký sympaťák), a tak sa zdá byť tým najmenej pravdepodobným človekom, ktorý by dokázal do odľahlého a neprívetivého mestečka Smeerensburg, skrz-naskrz presýteného zlom, vniesť trochu toho ľudského tepla. Jemu sa to však akosi zázračne podarí a nielen to, on tam dokonca spôsobí doslova revolúciu. Animácia sa mi páči, má svoj štýl, humor je síce taký detinsky strelený, ale inak celkom fajn a bavia ma aj jednotlivé postavy, najmä Jesper, Klaus, učiteľka Alva a zlaté laponské dievčatko Márgu, ktoré stále niečo vypráva, ale nikto jej nerozumie. Ako slabinu (okrem ešte pár drobností ako sú niektoré klišé) vnímam hudbu, ktorá jednoducho netrafila do môjho vkusu. Inak ale ide o svieže dielko, ktoré tým svojím emotívnym záverom roztápa všetky ľady.     "Nice move! How'd you know I wouldn't get knocked off too? Never mind. Don't answer that." ()

jarmik

Jedna z nejkrásnějších pohádek! A to i bez úchvatných kouzel, princezen a nejlepších efektů. Víc k tomu nemám co dodat. Skvělé. ()

feeme

Když jste v dobrovolné karanténě a je vám chvíli ouzko – potřebujete pohádku, tohle je to, co fakt pohladí a odreaguje! ()

PF 2020

PF 2020