V tomto animovaném příběhu o začátcích Santa Clause naváže mladý pošťák nepravděpodobné přátelství se samotářským výrobcem hraček. (Netflix)

NextOne

Pohádka opravdu skvělá. Nejsem ten typ co by koukal pořád na vánoční animované pohádky, ale tuhle si pustím za měsíc klidně ještě jednou. Trošku se bojím co to vyvolá u dětí v USA, které věří na létající soby a na to, že Santa chodí komínem, protože tady se jim ukáže, že to tak vlastně není. :D Každopádně za mě pohádka roku :) ()

LordMalak

Velmi příjemné překvapení. Začátek byl trochu pomalejší a dost klasický, nic nového nepřinesl. Ale od setkání s Klausem chytil příběh zajímavou jiskru. Dobrý skutek vyvolá další a ve mě řetězovou rekaci se spoustou emocí. ()

kyblik2

S kľudným vedomím plný počet. Neuveriteľne krásny a originálny príbeh. Španieli toto natočili? Úžasné. Príbeh, nápad, spracovanie a animácia na jednotku. Burtonov štýl. Audiovizuálny skvost a dúfam, že sa dostane medzi nominácie na Oskara! Budem sklamaný ak to tak nebude. Odteraz každé Vianoce táto rozprávka! Sergie Pablos, napíš toho viac a zrežíruj všetko! Dlho tu nebolo niečo taktéto, čo ma chytilo za srdce. Bolo to mierne strašideľné, zábavné, smutné a hlavne emocionálne s výbornou sprievodnou hudbou. ()

bigmatko

tento film som v ponuke služby obchádzal a k jeho pusteniu ma v tomto prípade presvedčili mimoriadne priaznivé recenzie. a veru nie je čo ľutovať. Krásny vianočný príbeh pripomínajúci práce Tima Burtona. Animácia je neokukaná a originálna a príťažlivá. Postavy som aj zábavné aj čarovné . výborný film ()

Medwjed

Bomba! Vizuálně podmanivé, emotivní a neskutečně gradující příběh, který musí vtáhnout každého i kdyby měl srdce z kamene. Celý příběh mě vzal hned od začátku a na konci jsem jen zavřel pusu, kterou jsem měl od půlky filmu dokořán... ()

Krnac

9,5/10 V roku v ktorom si Pixar siahal s filmom Toy story 4 na cenu animáku roka to u mňa osobne vyhral tento film. Začiatok taký retro a aj detsky čo mne až tak nevadilo, potom sa to ale neuveriteľným spôsobom rozbehne a začiatok poslednej tretiny je úplná emocionálna bomba, áno je to predvídateľné ale nevadí, tento film je o konkrétnych scénach a momentoch, to je niečo čo tu strašne dlho nebolo, film sa kompletne odtrhol od Amerického štýlu a to od animácie po spôsob rozprávania deja čo fungovalo úžasne a bolo vidno ako to režisérovy vyhovuje. ()

flyer.nick

Film, na který budu dlouho vzpomínat. Jsem sice odpůrce Santy, ale tahle verze příběhu se mi líbí, není ani tak o tlusťochovi v červeném, ale spíš o té myšlence a jak vlastně vznikají "pohádky". Osobně se mi teda jen moc nelíbil styl animace, ale to je už čistě subjektivní názor, a k tomu severskému světu to docela sedí. ()

pivson22

Originální a zábavný animák. Co se týče vánočních filmů, tak jeden z nejlepších. Leckdy člověka chytne za srdce a tak trochu mu připomene pravý význam vánoc :-) ()

OLAFtrueLOVE

2019 jsem se poprvé s pochybnostmi kouknul na tento Netflix animák a 2020 na Vánoce se z něj stává něco, co si budu každý rok v tento čas opakovat. Nejkrásnější vánoční snímek co jsem kdy viděl. <3 ()

Bogrant

Pravdepodobne najžiarivejší vianočný animák posledných rokov. Klaus je číre kúzlo, s pohlcujúcou atmosférou, vizuálnou stránkou, vydarenými vtípkami, ale predovšetkým s nádherným príbehom, ktorý svojou nevinnosťou vráti do detských čias. A pokiaľ ste sa niekedy zamýšľali nadtým, ako Santa brzdí so svojimi "lietajúcimi" sobmi, tu nájdete dokonalú odpoveď. ()

PF 2020

PF 2020