Prázdnota

• Česko Prázdnota (viac)

Po tom, čo z ospalého mestečka na Stredozápade začnú záhadne miznúť tínedžeri, obyvatelia začnú tušiť, že tieto zmiznutia môžu nejako súvisieť s desivou miestnou legendou. Bývalý policajt James Lasombra (James Badge Dale), ktorý sa stále spamätáva zo smrti vlastnej manželky a syna, začne vyšetrovať udalosti, ktoré otriasli komunitou. Jeho pátranie naberie bizarný spád, keď odhalí tajnú skupinu okultistov, ktorí sa snažia privolať na tento svet desivú mýtickú bytosť z inej dimenzie. Už onedlho je jasné, že nielen on, ale aj jeho blízki sa ocitli v obrovskom životnom nebezpečenstve a všetci sa môžu stať obeťami nadprirodzených síl. (TV JOJ)

BoPo

Snežný začiatok pôsobil nádejne. Následne sa prehupnete do klasickej duchárskej vyvražďovačky mladých, okolo ktorých pobehuje 40 ročný týpek. Potom sa príbeh pokúša o akýsi Kruh rozmer. Dlhé jak sviňa, neustále striedanie zaujímavých a nezaujímavých momentov, a predovšetkým s pointou, ktorá túto nevyváženú cestu vôbec nikam nepovýšila, skôr bola vyšepkaná do stratena. ()

Astaroth12

Celkom som myslel, že idem pozerať niečo ako Candymana, či aspoň niečo veľmi podobne. Lebo obsah mi nebol cudzí a pri jeho čítaní som si predstavil viacero hororov. Lenže on ide svojou cestou, nie hororovou, ale mysterióznou s krimi prvkami. Začiatok v hore je dokonalý, tá ponurosť miesta a nevedomosť, čo bude ďalej bola ohromujúca. No, ale potom sa príbeh presunul do mesta k partičke, ktorá sa hrala s nadprirodzenom. A vzápätí bolo dobojované. To všetko mi je veľmi známe, videl som to x-krát. Tak som čakal, že príde nejaký killer, ktorý bude prenasledovať partičku a tí zomrú bolestne, ale hlavne efektne. Teraz neviem, či mám byt rad, že som sa v príbehu mýlil alebo nie. Lebo žiadna vyvraždovacka sa nekonala, zato prišiel rozťahaný príbeh o hľadaní pravdy s dosť zvláštnou pointou. Po remeselnej stránke je film ukážkový a kamera je tiež skvelá. Lenže 137 minút je na takýto film neúnosné, keby sa to skrátilo o cca 30 minút, tak by to už bolo niečo úplne iné, svižnejšie i dramatickejšie. Ale nestalo sa tak i keď snaha tu určite bola. Silne 3*. ()

slord

Zaujímavý horor, ktorý ma príjemne prekvapil. Už samotný asi 15 minútový prológ nalákal na fajn horovku, ktorá zaujme vo veľa veciach a natočená je veľmi kvalitne a vie sa vyhrať so zábermi. Plot twist na konci ma dosť šokoval a prekvapil, avšak neprišiel mi úplne doladený, no napriek tomu som si ten film vychutnal a musím uznať, že je to skrytý klenot v žánri a mrzí ma, že je na CSFD tak podhodnotený. 8/10 ()

raimi

Tohle je divná chyba v matrixu. Naprosto fatálně podceněnej film, o kterým se moc nepsalo, a když už, tak ohlasy byly spíš kritický. A přitom je to film, kterej mě dostal do hypnotickýho transu a naprostýho nadšení. Takhle si představuju vynikající horor. Mindfuck, z kterýho jsem měl husinu už od tajemnýho objevu v jeskyni. To jest od pátý minuty. A do konce mě ten pocit neopustil ani při poměrně masité stopáži. Od Priora jsem kdysi viděl jeho čtyřicetiminutovou haluz AM1200, která mě fest bavila. A v Empty Manovi svůj talent potvrdil. Teď jen doufat, že na jeho další zářez nebudu zase čekat 12 let. ()

Philcze

Šílenej mix j-hororu s fincherovskou procedurálkou a kosmickými polemikami ve stylu True Detective. Rozbíhá se to do všech směrů a v každém z nich je to šokujícím způsobem kompetentní. Dvouapůlhodinový pomník filmům, „které už se dneska netočí." Ignorujte všechny spletené – tohle je čistokrevný kult. Pokud něco takového v době streamingové ještě existuje. 80% ()

Helo

Až na podivnou nekoherentnost děje v první a druhý polovině se tomu prakticky nedá co vytknout. I když je to dlouhý, dokáže to bavit díky atmosféře, napětí, otázkám a celkově silný řemeslný stránce. ()

M.i.k.e

výborný horor.Od Asterova Děsivého dědictví vlastně nejlepší horor,který sem viděl a upřímně mě překvapuje jak brutálně podhodnocený je,protože tohle si nezaslouží.Priror totiž ve svém první opravdovém celovečeráku exceluje hlavně co se vytváření atmosféry týka.Podobně jako již zmíněný Aster se totiž nesnižuje k laciným lekačkám a stereotypnímu strašení,ale díky kameře a hudbě buduje amtosféru a zvyšuje divácké očekávání i ve chvílích kdy se vůbec nic neděje a nestane a já mám tyhle psycho hrátky fakt rád.Všechno navíc podporuje i slušně vystavěný a funkční příběh.Chápu,že kdo čekal teen srágoru typu Slender mana bude zklamán,ale tohle je úplně někde jinde.Nevím do jaké míry za to může fakt,že jsem do Empty mana šel úplně naslepo aniž bych viděl i jen trailer,ale zřejmě to bude velké plus.Skvělá věc...80% ()

bourec

Ten začátek byl vskutku zajímavej, a zdálo se, že je zaděláno po dlouhý době na vskutku povedenej film s prvky mystiky, nadpřirozena a hororu. Nakonec z toho je psycho blbina, která byla dlouhá, a dost nepřehledná. Prior měl určitě velký ambice natočit film s přesahem, ale sám ani neví, co chtěl přesně točit. Asi nejlíp charakterizuje film a jeho přiblblost věta " Zachraň svět, zabij se". Dost příšerně rozvleklý. 30%. ()

cariada

Úvod krásně navnadí, aby vzápětí to usne na místě a poměrně se vleče. Přes dvě hodiny je moc a já kus proklimbal. Konec byl slušný a mělo to dobrou atmosféru. Není to film pro každého. ()

dubinak

Nejvíc mě děsila ta stopáž a ve finále mi to uteklo jako voda. Důvod bude ten, že The Empty Man je něco naprosto neviděného v hororovém žánru a těžko se mi tu k němu bude vyjadřovat, protože na to, abych to lépe interpretovala, by byla potřeba ještě jedna projekce. Za žádnou cenu od toho tedy nečekejte nějaký duchařský slasher, jež se prezentuje v traileru a nechte svou mysl zeširoka otevřenou. Řemeslně je tento horor na špici, už jen ten prolog připravoval na fakt masakroidní příběh, ovšem já si netroufám spekulovat o veškerých motivech co se tu objevily, protože tu nechci tvrdit něco, co tvůrci třeba vůbec nezamýšleli a spíš jsem si v tom našla svoje teorie. Pro oddané filozofy každopádně zajímavý materiál k uchopení a opět, jako u  nového Candymana, oceňuji využití hororové stránky jako znázornění hlubšího konceptu. Někdy bych se k tomuhle ráda vrátila. ()

PROCESOR

Mám rád mýtické věci, tajemno a nějaké ty záhady. Tady po úvodu v Himalájích to mělo našlápnuto neskutečně. S přibývajícími minuty jsem byl nadšený stále víc. Tajemný okultistický řád, a to jsem si začal chrochtat „chro, chro“, to bude pecka. Také několik opravdu výborných lekaček, mě utvrdilo, že sleduji veledílo, jenomže potom ouha, jako by došel benzín, s každou další minutou se propadáte do stále většího zoufalství a ano začíná Vás z toho svědit mozek. Kdyby to netrvalo třeba tři hodiny a nebyly tam zbytečný scény, které nic nikam neposouvají, tak prosím, ale takhle musím jít s hodnocením hodně dolů. ()

Martrix

Snad náhoda, nebo nějaký filmařský šotek, mi podruhé v krátké době poslal dva filmy, které mají nemálo společného a zaslouží si tak jakýsi battle. Před pár dny to bylo Silent Night vs K zemi hleď!, a teď to bude Proroctví z temnot vs Prázdnota. Oba snímky spojuje legenda o bytosti, která přestává být pouze abstrakcí a mýtem. A pak také skvěle navozená atmosféra. V případě Proroctví z temnot jsem napsal: "Pellington z nepříliš dobrého scénáře dostal maximum. Velmi dobře zvolené zvuky a hudba v kombinaci s kamerou, vytvořily slušnou atmosféru. Jenže to samozřejmě nestačí. Vztah Jacka s policajtkou byl jako když se vaří amarouny...zabublalo to a najednou to bylo hotový. Postava Gordona byla celá špatně a když se to tak vezme, tak pointa toho všeho je....před tou nehodou se dělo něco divného a nějak...netuším jak, to souviselo i s úmrtím Jackovi ženy. Myslím, že zmatení diváka je takový bonus navíc...asi jako když vám dají ke stejku...zadarmo i kus tofu... ." Jak je na tom se scénářem Prázdnota? Nu, je o tři levely jinde. Propracovanější, složitější, ale přesto srozumitelnější a především je velmi dobře vypointovaný. Po skončení filmu vám nejspíš nebude šrotovat v hlavě, proč, co, kdo udělal a co tím kdo myslel...co to všechno vlastně znamená. V tomto filmu totiž došlo k málo vídanému prolnutí skvělé režie a velmi dobrého scénáře. Vše práce chlápka, který do té doby nic nenatočil. Už jen to je obdivuhodné. Navíc se do toho pustil poprvé až ve svých padesáti letech. Na plné čáře tak válcuje tvůrce Proroctví z temnot...přestože to tak podle diváckého ohlasu, ani recenzí vůbec nevypadá. Vysvětlení je dle mého názoru prosté. Je jím ta jediná věc, která mluví v neprospěch Prázdnoty a tou je absence známé tváře, třeba v podobě Richarda Gere, která sama o sobě přiláká spoustu diváků. A to diváků, kteří do kina nešli ani tak na strašidelný thriller, jako spíš na R. Gere v "nějakém mysteriózním filmu". Srovnání je malinko nefér na obě strany, protože filmy od sebe dělí téměř dvě dekády a Prior se přizpůsobil vývoji žánru. Speciálně horory totiž prošly velkou změnou. Mnohem častěji splývají s thrillerem...tzn. mají i jiný obsah, než nahánění blondýn po lese. Dnes už s pouhou řezničinou a gumovou potvorou nikdo neuspěje. Budoucnost hororu je v rukou chlápků jako je Mike Flanagan, Ari Aster, Robert Eggers a doufejme, že i Davida Priora. ()

Juto

Film, ktorý napísal a režíroval David Prior vo svojom celovečernom debute, sa otvára úhľadne vytvoreným a priam efektným prológom, ktorý vytvára dostatočne silný základ pre jeho hlavný príbeh. Režisér Prior si dáva na čas a dovoľuje aure predtuchy, aby obklopila okolie prirodzeným spôsobom, a nikam sa neponáhľa. Jeho neustále strašenie, znepokojujúca atmosféra, okultné prvky a existenciálne témy ešte viac umocňujú náš záujem o príbeh. K zážitku zo sledovania pridávajú ešte zlovestnejšie prvky klinická kamera a  skľučujúca partitúra. Prvá polovica filmu je špičkovo spracovaná. Práve v tej zvyšnej polovici to začína trochu pokrivkávať a zamotávať sa do vlastných predstáv. Herecké výkony sú presvedčivé a James Badge Dale vhodne vyjadruje zmätok, strach a neistotu svojej postavy z vlastnej reality. 6,5/10 ()

angel74

Nejsem si jistá, jestli jsem správně pochopila pointu, ale čert to vem, jelikož přesně kvůli tomu tísnivému pocitu ze zla, který mě provázel během celého filmu, se párkrát do roka ráda nechám děsit nějakým dobrým hororovým příběhem. Ani přes sáhodlouhou stopáž jsem se vůbec nenudila, proto nemám moc důvodů něco kritizovat, i když samotné rozuzlení mě tak úplně neuspokojilo. Cesta k němu však byla výživná a patřičně psychózní. Obzvláště pokud vezmu v potaz neuvěřitelnou souhru náhod, kdy se hlavní hrdina James Lasombra pod vlivem strašidelných zvuků probral ve tři hodiny a čtyři minuty z nočních můr, a já zachumlaná do deky jsem přitom zrovna zavadila pohledem o digitální budík v mém pokoji, jenž právě ukazoval naprosto totožný čas! V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal, jak jsem se bála. (80%) ()

majo0007

Úvodná polhodina v barmských horách ešte stála za niečo, ale akonáhle sa dej preniesol do mesta, začali sa úmorne nekonečné sektárske bláboly. Ja by som film rozdelil na 3 časti - od úvodu čakáte, že film bude o posadnutosti, neskôr vám začne na chvíľu pripomínať urban legend o Candymanovi. Všetko vedľa - napokon sa z toho vykľuje nejaký podivný hybrid Angel Heart... Empty Movie! ()

Aargh

Při pohledu na ignorantské hodnocení místního publika si jde jen povzdechnout. Tenhle film docení až čas a opravdoví filmoví fajnšmekři. Ostatně třeba The Thing taky měla ze začátku hrozné ohlasy. ()

Cedr

Sympatický a ambiciózní mix žánrů, který se nestydí svůj příběh odvyprávět po svém. Víc mysteriózně detektivní než by se z hororového úvodu mohlo zdát, ale to filmu právě prospívá. S přimhouřenýma (polozavřenýma) očima 9/10 ()

Johnny.ARN

Ehm, no dobre ludia, neberte drogy! Potom z toho vznikaju takéto mystery-horory-krimi, ktoré dobre začnú a potom ... potom už nestíhate sledovať myšlienkovú niť autora. A hlavne ani nechcete, lebo je to pičovina. Len za úvod 1 z 5 ()

Sfinkter

Snímek není natolik kvalitní, aby trval šílených 137 minut, za které divák nedostane výraznou odměnu. Míchání žánrů je na škodu - sice se mi mnoho pasáží líbilo a celkový mysteriózní nádech je dobrým tahem, tak další výplň je zbytečná a příběh negraduje adekvátním tempem. ()