Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

Bozvav

Největší kámen úrazu bylo jednoznačně obsazení bandou nesympatických jedinců, kteří neuměli zahrát žádné, ale opravdu žádné omoce. Námět fajn. Za mne průměrná záležitost. ()

Aurus

Tohle to je hodně povedený a pořádný akční film který si tolik procent zaslouží. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Akce je v tomto filmu neuvěřitelná, lokace jsou zájímavé a skvělé a kamera filmu je fakt super. Pokud má fakt někdo rád akční filmy tak velmi doporučuji. Stopáš tohoto filmu je akorát, není zbytečně dlouhá a ani krátká prostě akorát. Za mě 8/10. ()

Dlaha

Nobody trpí trochu krizí identity. Je to myšleno vážně nebo jako komedie? Ani po závěrečných titulcích nemám jasno. ()

Untentrauer

To je takový klišé a tak nadhodnocený film, až se mi tomu nechtělo věřit. V USA žije v každým druhým domě super ultra tajný agent tvrdší než žula. Jeho spořádaný rodinný život naruší samozřejmě nesmyslný zkrat a on musí opět opravdu, ale opravdu naposledy do akce…Bože můj, kolik takových filmů jsem viděl? Zde je ovšem, jako bonus absolutně nevhodný herec do takové role. Jako fotřík kterýmu rupnou nervy - proč ne? Ale do něčeho takového NE! Ani mě nepřekvapilo, že jeho hlavní soupeř je ruská mafie, která tu dostane na prdel, jako Rusáci u Kyjeva…Filmu se nedá upřít nadprůměrná brutalita, některé scény jsou povedené, hlášky však nikoliv. Hudba je skvělá….Ale to u mě nevyváží pachuť 100x obehrané desky. Konec zachraňuje ale, opravdu zachraňuje Dr. Brown, který se kvůli tomu musel vrátit opět v čase a tak se z toho stává doslova stařecká scifi parofraška. Od filmu jsem čekal prostý příběh o člověku, kterého chytne rapl z jeho monotónního a nudného života. Rozhodně jsem nečekal takovou taškařici hraničící s parodií, kde se opravdu povedla jen scéna v autobuse. ()

molcan2

Svätý Bože! V poslednej dobe som videl toľko priemerných akčných filmov, že som zabudol, ako môže byť skvelý film zábavný! Tento je úžasný! Skvelé herecké výkony, skvelá choreografia, skvelý humor a vždy som sa tešil, čo sa bude diať ďalej. Do všetkých detailov ma tento film naozaj prekvapil a kopem sa za to, že som si ho minulý rok nestihla pozrieť v kine. Vyšvihol sa medzi moje najobľúbenejšie akčné filmy všetkých čias. ()

Rathalos

Rusky reziser Ilja Najsuller sa mi zacina ku*evsky pacit,po extremne akcnom ulete Hardcore Henry z roku 2015 prichadza s dalsou peckou,ktora sice nie je az taka adrenalinova,no nic to nemeni na tom,ze je to paradna jazda,z ktorej som sa tesil ako maly chlapec,opat je to drsne,brutalne,krvave a nekompromisne,do toho vsetkeho hraje vyborna hudba a herec Bob Odenkirk mi zo zaciatku nesedel,ale potom,ked zacal rozdavat rany,hned som zmenil nazor na neho,bol skvely,jednoducho nemam co vytknut,tento film je moja krvna skupina...:-) ()

Sydonai

Po Johnu Wickovi uz jsem necekal podobny snimek s prijemnym hlavnim protagonistou, ale Odenkirk je bozi v kazde scene. Mene “prumerne vypadajiciho” herce vybrat nemohli a za me zatim prijemne prekvapeni. PS: Skvely vyber hudby! 80% ()

Kopi1

Retired John Wick. Nijak jinak tento film ani nejde popsat. Akorát místo psa je zde ukradnutý náramek dceři a pak se to celé tak nějak semele. Jednoduché, zábavné a drsné. ()

P.J.2

Nobody není až tak úplně nobody. Po celou dobu lze nalézt náznaky že film se nemá brát až tak úplně vážně a ani by to pořádně, kvůli přepálenému finále nešlo. Ale je potřeba jednou za čas vytvořit takovéhle filmy, člověk vypne, odpočine si a rozhodně se pobaví. Jsem zvědav co nám Ilja přinese příště. ()

Rockerman

Skalní příznivci akčních filmů musí být spokojeni. Já sice skalní nejsem, ale spokojený jsem také. Je to krátké, svižné nic se nevysvětluje, s mnoha klasickými scénami, typickými pro tento žánr a značně přehnané. I to je typickým znakem a pro mne zdrojem zábavy a smíchu. A když ještě ke všemu dostávají na prdel Rusáci ( zvláště ten černý Rus byl super!), kteří jsou u mne v nemilosti od roku 1968, těší mě to dvojnásob. ()

animario

Hodně slušnej,až komiksovej mix veteránů z Red,Johna Wicka,Volnýho pádu atd.,kde jedinou přidanou hodnotou a změnou na pozici Punishera je univerzální frustrovanej ex-čistič z FBI (a dalších 3-písmenných organizací)v podání drsnýho taťky Boba Odenkirka.Suma sumárum dobrý,ale nic až tak extraórdinérního jak jsem po všech ohlasech čekal.Především jsem ale čekal mnohem větší nálož černýho humoru,kterej by pana Nobodyho vystřelil o level výš (dočkal jsem se aspoň černýho Rusa)..3,5*. ()

greenlord

paradni reznicina, zacatek je vybornej a jasne na 5*, postupem casu uz to neni tak super a tem jatkam na zaver uz jsem moc neveril. na 4* to ale bohate staci. odenkirk je bozi. ()

BOURQUE

Režisér Ilja Najšuller už pri jeho prvom filme ukázal, že dokáže do akčného žánru vzniesť trochu fantázie. Po siedmych rokoch sa vrátil filmom, ktorý napriek určitým chybičkám a nedokonalostiam radím medzi nadpriemer dnešných akčných filmov. Režisér ani neskrýva svoju inšpiráciu, pozorný divák si určite všimne kúsky z filmov, ako John Wick, Taken, prípadne Shoot 'Em Up. Nepovedal by som, že sa jedná o kópiu týchto filmov, spíš o ich mix s celkom dobrou rovnováhou ich jednotlivých prvkov. To by však ešte nestačilo, keby ste na rolu hlavného hrdinu nenašli takú osobu, ktorá dokáže k tomu dať charakter a „život“. Bob Odenkirk sa nebojí ísť do tuhého a jeho postava pasuje na charakter filmového Hutcha, ktorý sa snaží každý deň fungovať „normálne“, ale keď ho niečo z toho vykoľají (hlavne rodinný život), tak to v neho zobudí predátora. Z vedľajších postáv ma najviac prekvapil Christopher Lloyd (je ho dobré vidieť, aj keď vo veľmi netradičnej roli) a Aleksey Serebryakov v roli Yulian Kuznetsov. Akčné scény majú svoje nápadité momenty (napr. šarvátka v autobuse, prekvapenie z kapoty auta) a prestrelky decentne pripomínajú už spomínané filmy, ktoré režisérovi poslúžili inšpiráciou. Ten záver a vzájomný boj Hutcha a Yulaian by mohol byť viac rozobraný a postupne gradujúci. Film Nobody je vo svojom žánru dosť vydarený snímok, hlavne v týchto čias, a po pravdu povediac ma neprekvapuje, že sa črtajú prípravy na jeho pokračovanie. Hlavne pozor s tým! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Zaitsev

Vynikající, ještě teď jsem z toho žánrově rozechvělý. Chvíli jsem si říkal, tý jo, to je týpek podobnej Christopheru Lloydovi z Back To Future, který už určitě nehraje nebo je po smrti a ve chvíli, kdy starší pán začal střílet brokovnicí (do dolní části těla frontmana z kapely Leningrad) a kulit u toho očima mi došlo, že je Christopher Lloyd naživu a při síle :) Jinak mi tento snímek dal úplně všechno, co od akčního žánru potřebuju a jsem rád, že se ještě takové "úpadkové" filmy točí a neberou se u toho úplně vážně. Scénu z autobusu si přidávám do svého zlatého fondu #násilícosipustíšznovuvklipu. Basement hm, třeba bude dvojka, proč ne :) ()

helloween93

Komornější John Wick z amerického předměstí. Stylová, feel good podívaná, která divákovi servíruje zajímavou bojovou choreografii, nápditou akci a vtipně podaný příběh s nadsázkou. Bob Odenkirk si asi střihl životní roli a za sequel bych se tady nezlobil. Christopher Lloyd v roli otce hlavního hrdiny zase jednou působil jako šílenec typu profesor Brown a rád jsem ho po letech viděl. :D 4* ()

korok

Úplně mi to připomnělo Equalizer s Denzelem Washingtonem. A můj oblíbený chorál You´ll never walk alone tomu nasadil třešničku na dort. :-) ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)