Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

sniperjozef

Zábavnější verze Johna Wicka a nebo Equilizera. A ano, lidé tu zmiňují, že ta poslední akce trochu kazí celkový dojem, s čím souhlasím, ale obecně je to nadprůměrné béčko. Bob Odenkirk se na roli hodí. Chápu, že některým přijde hlavní role nudná, já si ale myslím, že to byl cíl. Znuděný, vysloužilý zabiják... Za mě je to naopak skvělé obsazení a příjemná změna od Denzela a Keanu. ()

Recenzon

Takový odlehčený akční film, ke kterému se vždy rád vracím. Vidět Saula Goodmana jako profíka v boji je opravdu zajímavý a nevídaný. Mám pocit, že jsem tam viděl takový malinký závan humoru, který mi tam vůbec nevadí a je naprosto přirozený. Film navíc obsahuje neskutečně bezchybnou bojovou scénu v autobusu, která mě k tomuhle filmu vlastně přilákala. Zkráceně takový odlehčený John Wick. ()

DoubleJack

Variace na Johna Wicka. Z počátku se to tváří velmi vážně. Každá rána bolí a téma dlouho skrývané agrese, která se dere každý den na povrch, je velmi hezky zpracovaná. Bob Odenkirkovi doslova role sedla a věřil jsem mu každý utržený úder. Jak ale děj ubíhá, film se dostane do čím dál víc nerealistického zpracování. Kulky lítají, hloubka děje se ztratí a stane se z toho čistá devadesátková řež. Postava Hutche se změní a místo Johna Wicka se překopí spíš do Johna Mclaina. Sice by mě víc sedělo, kdyby film zůstal ve vážném tónu, ale ve výsledku si nestěžuju a bavilo mě to. ()

Dinsberg

Najšulerova akční ujeťárna. Z tradičního komika udělal bad asse, ačkoli u mě o z něj dělat nemusel, já ho do té doby neznal. Přesto dokázal zahrát bývalého tajného agenta, který zatoužil sám po rodině v okamžiku, kdy se šel přesvědčit, zda ten, komu dal druhou šanci, seká latinu. Námětová logika u akčních snímků, je-li vůbec jaká (jako u Baye), hraje druhé housle. Přesto Bob Odenkirk nepůsobí nemístně, jen jeho postavu bylo třeba víc rozpracovat. ()

Mamutol

Akční a svižná oddechovka na způsob Johna Wicka. Děda a jeho brokovnice byli TOP. Pokračování si nenechám ujít. PS : Nekoukejte na trailery !!! ()

Adaaamecek

Film, který si jde nekompromisně za svým cílem. Úžasná, nápaditá a skvělá audiovizuální osmdesátková akční jízda! Film, na který si moc rád zajdu podruhé do kina. A to si myslím, že mluví za vše. 8/10 ()

Facerr

Na začátku mi to připomnělo stereotyp Americký krásy, pak Akci Johna Wicka a nakonec i trochu RED. Dohromady vážně sympatická jízda s vyváženým "nobodym", kterej parádně vcucnul. ()

Luckyboy

Tohle sedlo, ačkoli kdybych na to neslyšel dobré ohlasy, tak bych asi zůstal stát opodál. Protože spojení "komedianta" Bod Odenkirka a akčního filmu by mě nikdy nepřitáhlo. V Breaking Bad a Better Call Saul je výbornej, ale tam mi přišel, že "hraje" skoro sebe. Ne, že by jako Nobody šel přímo cestou, po které kráčí John Wick, protože tohle je spíš o hodně drsnější Kingsman. Citelně odlehčený žánrový, trochu béčkový akčňák, u kterého jsem se několikrát opravdu upřímně zasmál nad vypointovanou scénou, nebo hláškou. Pevně doufám, že se rozhodnou natočit s Bobem opakování. ()

Kinofil

|| R || Universal || Rozpočet: $16 mil. || USA: $27 268 035 - ČR: 1 096 788 Kč- Celkem: $55 405 035 || I přes velký hype jsem nečekal bůhvíjaké zázraky, přesto jsem velice mile překvapen. Nikdo je jednoznačně přiznaná béčková parodie Johna Wicka a proto je premisa téměř totožná. Pár zajímavých rozdílů tu ale je - Odenkirk má rodinu, kterou musí chránit. Sice tato myšlenka není úplně dotažená (rodinka je víceméně stále v bezpečí), alespoň něčím se Nikdo od Wicka odlišuje. Samotné bitky jsou celkem 3, přičemž nejzábavnější a nejujetější je ta poslední ala erkový Sám doma. Ani mi nijak nevadilo, že cca po 20 minutách je to Wick v bleděmodrém, který víc tahá za humornější stránku, ale ne přímo k parodii. Ilja Najšuller se ukázal jako zručný režisér, kterému sluší podobné americko-ruské šílenosti. Stopáž uteče jako nic, nejsou tu téměř hluché místa a naopak několik skvělých hudebních podkresů. Jen jich je možná až moc a někdy záměrně pomalý song brzdí celou akci. Zápletka je tentokrát ještě hloupější, jelikož vzniká úplnou náhodou, kvůli čemuž to vypadá jako poloamatérský celovečerák chlapů z kaskadérské tělocvičny. A ono vlastně je. Navíc, kvůli příběhu jsem si tento film nepustil. Záporák o ničem, ale vynahrazuje ho minimalistický Chris Lloyd, který se snad dožije dvojky. Ve výsledku jde o nadprůměrnou poctivou akční podívanou, která dává vzpomenout na podobné komerční haluze jako 96 hodin. Největší problém pro Odenkirka zůstává ten, že žije ve stínu daleko lepšího Johna Wicka, což sráží jeho existenci. Nač dvě totožné série? Ačkoliv raději další podobná béčka, než další pokračování Terminátora nebo Ramba. Očekávám do dvou let pokračování. 75%. ()

ShortyIC

Akčná pecka, ktorá musí sadnúť každému divákovi. Inšpiráciu Johnom Wickom cítiť síce v každej scéne, ale to vôbec nevadí. Tvorcovia servírovali jednu drsnú scénu za druhou a aj vďaka pomerne kratšej minutáži som sa ani chvíľku nenudil. Akčné scény veľmi pekne a hlavne kvalitne natočené (najmä scéna v autobuse), záživný príbeh, dobrý výkon hlavnej postavy a v neposlednom rade parádny výber hudby počas akčných scén (v živote by som nečakal, že práve v takomto filme budem počuť hymnu môjho obľúbeného futbalového klubu; YNWA ). ()

AndrewNewman

Kto by povedal, že uvidíme Saula Goodmana v nabitom akčnom filme. Skvelá akcia, aj herci avšak celkovo je film bež režisérskej invencie a rovnako tak je na tom aj scenár. Dej je totálne predvídateľný a akcia nízkorozpočtová. Preto tomu nedávam viac ako tri hviezdy, pretože sú aj lepšie akčne filmy. ()

Emílio

Také veľmi veľkorysé gaučové 3 s tým, že som za tých 92 minút asi dvakrát mrkol na hodinky. Stále šmrncovná Connie je len komparz, Ironside ani neviem koho hral a to odskakovanie si až niekde do paródie asi tiež nebude moja šálka čaju - finále už je úplne mimo.. Neurazí, nenadchne, vyšumí a zaplácne chvilku voľného času. 50% ()

xxmurphyxx

Civilnejší a o niečo menej štýlovejší no ďaleko viac uveriteľnejší John Wick. A musím povedať, že som sa bavil podstatne viac ako práve pri poslednom diely spomínaného filmu. Bob Odenkirk je asi ten posledný adept na zemeguli, ktorý by ma napadol ako hlavná postava do tohto filmu. A práve to je jeho sila. Využil svoje postavenie underdoga na 100% a dodal postavu, ktorá kľudne môže byť váš sused od vedľa. Príbeh je klasické Béčko, ktoré sa aspoň nesnaží hrať na niečo viac a miestami sa vôbec neberie vážne a slúži len ako krovie pre kopec choreografických pasáží, ktorým nechýba taký úplne prirodzený pouličný štýl, nápad a čaro improvizácie. Akcia nie je chirurgicky presná a načasovaná ako vo Wickovi, je špinavá, miestami kostrbatá a primitívne jednoduchá no úderná, účelná a hlavne uveriteľná a človek sa s ňou vie stotožniť a predstaviť si sám seba v podobnej situácií. A to je asi to najväčšie čaro a pozitívum filmu. Čerešničkou na torte je Christopher Lloyd, ktorý si kradne každú scénu pre seba a s Odenkrikom tvoria zábavný tandem otca a syna v akcii. Už teraz sa teším na pokračovanie. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)