Skurvená noc

• Slovensko Prekliata noc (viac)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

genetique

Veľmi ťažko uveriteľný, no veľmi dôkladne scenárovo spracovaný thriller, odrážajúci sa na osudnej zhode náhod z pohľadu viacerých ľudí v malom mestečku. Nenápadne odohrávané chaotické príbehy sa postupne spoja do jedného veľkého vyvrcholenia s podareným koncom. Všetko je vďaka stopáži veľmi rýchle, svižné, komicky brutálne čierne a konečne Swayze! 80%. ()

Hakha

Styl vyprávění ala Babel, 21 gramů či Cash- neboli obrovská porce náhod a osudové propojení mezi sebou. Kvalitní podívaná s dobrými herci, scénářem a provedením. Mé hodnocení 4 hvězdičky... ()

Le_Chuck

Mozaika, ktorá s každým novým kúskom ponúkne trochu iný pohľad na udalosti, ktoré sa stali jednej noci o 23:14. Človeka v jednej scéne nenávidite, aby ste ho v duhej milovali. Tempo, forma, hafo absurdných tragikomických situácii, ruka v ruke s akurátnou stopážou a čiernym humorom v štýle "keď sa sere" (a ešte výborná hudba C.Mansella) dali vniknúť naozaj netradičnej a výborne fungujúcej chuťovke. 90% a to som bol z počiatku skeptik. P.S. Rovnátková Hilary Swank so šušľavým hlasom alá Deedee z Dexters Laboratory je čarovná. ()

castor

Tenhle snímek mi dlouho unikal, ale teď jsem rád, že jsem v hledání nepolevil. Obratně napsaný příběh představuje jakýsi americký zapadákov, ve kterém se během jedné proklaté noci sejde několik ztroskotanců, s různě těžkými průšvihy. Postupně se staneme svědky několika přehmatů, kolizí, mrtvol.. udržet si v tomhle maglajzu čistou hlavu nebude úplně snadné!! Příjemná jednohubka na jedno podívání překvapí poměrně svěžím a skrznaskrz černým příběhem, který rozzáří poměrně dobře napsané dialogy a herecké obsazení. Zhruba tucet známých i méně známých hvězd i hvězdiček se tak prodírá až k závěrečnému spojovacímu článku, který film vytlačil na 4*.. Potěší i délka.. ()

*CARNIFEX*

Absolútne za vlasy pritiahnutá rozpletačka, ktorá prekvapila súrodým príbehom zlučujúcim viacero osudov postáv v jednu "dokonalú" story. Pre mňa prekvapivo zaujímavý snímok, ktorý od úvodu až do samého záveru nijak nenudí. Rozuzlenie je už čistá "balada", takže za mňa obrovský palec hore. ()

Rex Mundi

Skurvená noc alebo Prišiel na psa mráz... Bláznivá variácia na v poslednom čase módne thrillery, kde sa nám predstaví skupinka ľudí so zdanlivo nijako nesúvisiacimi osudmi, aby sa postupne ukázalo, ako všetko so všetkým súvisí. A každý s každým. Dej tohto filmu síce pomerne rýchlo stráca prekvapivosť a hneď ako tomu "prídete na kĺb", stane sa rozuzľovanie príbehu spoľahlivo predvídateľným, ale aj tak ide o film s nadpriemerným potenciálom baviteľnosti diváka. Každá časť skladačky obsahuje konskú dávku čierneho humoru a šikovní tvorcovia vás vývojom deja prevedú od zhrozenia, údivu a rozhorčenia cez pobavenie, škodoradosť a zlomyseľnosť až po uspokojenie... uspokojenie z toho, ako sa kruh uzavrel a z toho, že ste tých 82 minút nezabili celkom nadarmo. 3,5* ()

MM_Ramone

Detailne poskladaný thriller z jednotlivých zdanlivo nesúvisiacich príbehov. Scenár je to prepracovaný a presne to nakonec všetko do seba zapadne. Aj filmové spracovanie je pomerne dobre urobené. Snáď možno keby sa niektorí herci trocha viac posnažili. Lenže toto všetko som už neraz videl. "Zkurvená noc" je zasa ďalší film, ktorý sa mi čoskoro vyparí z hlavy. Ale pozeralo sa na to fajn. *** ()

D.Moore

Hmm, chyběla mi nějaká závěrečná pointa, navíc film vlastně neměl ani pořádný děj - víme sice, co se jednotlivým postavám stalo, ale už jsme se bohužel nedozvěděli, jak dopadli ti, kteří přežili. Scénáristovy (a režisérovy) nápady jsou nicméně velice příjemně černohumorně zábavné a dívat se na ně dalo bez velké újmy. Tři a půl.__P.S. Větší idiot než člověk, který vymyslel český název, je snad akorát ten, který ho pak schválil. ()

HOCKEYKA

Greg Marcks mal v čase nakrúcania tejto snímky 26 rokov a takmer žiadne režisérske skúsenosti.Filmy natočené formou mozaiky nie sú ničím novým,v jeho podaní však ide o mimoriadne pozerateľný,svižný kúsok,ktorý si nevyžaduje príliš mnoho rozmýšľania a ktorý pobaví ľahkou absurditou a vkusne naordinovaným čiernym humorom.Film je navyše celkom slušne obsadený a zahraný,takže mu v podstate niet čo vytknúť.Azda len to,že mohol byť ešte o čosi lepší...80%. ()

gogo76

Starší snímok, ktorý sa mi doteraz vyhýbal, ma celkom milo prekvapil. Krátka, svižná a pekne zapadajúca mozaika príbehov, kde si z mnohých vezmete niečo do života. Minimálne nemočiť z auta, ktoré má posuvné dvere... 80%. ()

Phobia

Od filmu s takovým názvem jsem nečekala zázraky... Ne, že by ten název neseděl, ale originální "11:14" by mě navnadilo lépe. Už za úvodní silniční titulky jsem byla odhodlána dát nějaká procenta, ovšem následující děj mě vcucnul a dal tušit, že se nezastavím na jediné hvězdičce. Na amerických silnicích je veselo, smradi se tam opíjejí, jedni roupama nevědí co dělat, jiní shánějí peníze, do toho se motají zmatení rodiče a tak má místní policajt napilno, až mu nestačí pouta ani místo ve služebním vozidle. Morbidní mozaika tragických událostí se postupně skládá dohromady a tak jsem byla poněkud nemile překvapená závěrem, který nastal příliš brzy a vlastně nechal osudy zúčastněných otevřené. Nijak by mi nevadilo, kdyby "Zkurvená noc" pokračovala dalších 15 minut a přinejmenším naznačila, kam doběhli Hillary Swank a Shawn Hatosy, případně jak si nakonec se situací poradili ti tři (vlastně čtyři:-)) kokoti v dodávce - podařilo se přišít, byli dopadeni? Nedotaženost tedy zamrzí, na druhou stranu jsem se dobře bavila, černý humor fungoval, v nejmenším mě nezmáhal spánek, tak nezbývá, než pochválit herce (pro jednou dobrý dabing) i režiséra a dát palec nahoru. 77% Dodatek pro Richieho666 (a SPOILER!): Jestli ono to nebude tím, že (jak bylo patrné z rozmlženého záběru na silnici) řidič pád těla neviděl a předpokládal, že zabil chodce sám;-). U nás v Absurdistánu žádný důvod k panice, ale v USA by se s ním za zabití v opilosti nemazlili ;-). ()

Hrabka

Takovéto filmy mě hodně baví. I Zkurvená noc (Co je to proboha za překlad?) stála za to. Ačkoli se nejedná o nějaký geniální příběh, tak právě tento styl vyprávění mě dokáže udržet v pozornosti. I přesto, že je to místy hodně ujeté a nereálné, tak jsem si film užil. 75% ()

juta

Po doporučení v práci jsem si film hnedka pořídil a nelitoval jsem. Byla to docela bžunda. Další film s postupným odkrýváním děje a plněním skládačky, která ke konci všechno spojila krásně dohromady. Přišili mu ho nakonec nebo ne? :D ()

Fiftis

Tak toto bola jazda. Pamätám si na to akoby to bolo včera a pritom som to videl prvý krát asi 10 rokov dozadu. Keby sa dalo pridať do obľúbených filmov 50 kúskov, dal by som tam aj tento. Skvelá snímka. Veľmi zaujímavo a originálne spracovaný film s niekoľkými navzájom sa prepletajúcimi príbehmi kde "to" zapadá k "tomu" a odkrýva "tamto". Človek to musí vidieť. Herecké obsadenie je tiež dobré. Nezostáva než odporučiť ak vám nevadí čierny humor, pretože toho je tu nutná dávka. Je to úplne skvele spracovaná a nastrihaná prehliadka. Podľa mňa by sa to malo kategorizovať medzi kultové filmy. Film má úplne perfektne zmiešanú zápletku. Je dokonale detailný a aj napínavý a podporuje vašu fantáziu a váš mozog premýšľať a dedukovať - teda pokiaľ to vidíte prvý krát. Pokiaľ ale po viackrát, tak už sa skôr bavíte a viac si užívate detailov. Film odporúčam všetkým, ktorí chcú detailne vyplniť kúsok svojho voľného času. Inak tento film ma uchvátil hneď na prvýkrát. ()

lamps

Zvratů jak v české politice, ušmiknutý penis a poskakující prsa Rachel Leigh Cook. Logiku nikdo příliš neřešil, ale výše vyjmenované společně s roztomilou naivitou, s níž je cosi jako příběh sešroubováno dohromady, mi nedovoluje jít pod průměrné 3*. Sexuální scéna na hřbitově je prostě boží.. ()

Pepinec

Za prvé: Nevím, co si kdo chtěl dokázat tím poetickým překladem názvu. Aby snad nedošlo k mýlce, že 11:14 by se mohl jmenovat záznam Utkání hvězd NHL, napadla někoho asociace „Zkurvená noc.“ Výborně. Ona ta noc de facto zkurvená vážně je, jde ovšem o to, že název film shazuje na ubohou úroveň české sprostoty. A přitom je to podívaná fakt dobrá, ba co víc – poutavá a zábavná. Pravda, člověku nedá velkou námahu poodhalit sled událostí, pokud má alespoň tolik dedukce, jako Ace Ventura (a to věru není hodně), ale komu by pořád mělo něco vadit, když se pobavil a bylo mu potom dobře? Řeč je stále o filmu... (Filmfest Hurghada 2012, 30/67) ()

Boogeyman

Zajímavě poskládaná mozaika v atraktivním a moderním hávu, vykonstruovaná přesně podle současného populárního trendu, na rozdíl od podobných bratří plná příjemně neokoukaných kvalitních herců. ()

petaspur

Napíšeme si příběh, rozstříháme ho na puzzle a zkusíme to nějak dát dohromady. Vyšlo to? Jo, jo vyšlo. Skvělý scénáristický cvičení, k jehož realizaci stačilo sehnat něco málo přes deset většinou živých a pohlavní orgány vlastnících herců. Puzzle složeno, o zábavu postaráno, vyhovující stopáž a na ceny my prdíme. My se chceme bavit! ()

Cappuccino

Čiernohumorná skladačka, na ktorú sa síce celkom dobre pozerá, ale neponúka nič také, čo by vás ohúrilo. Keby aspoň tie jednotlivé diely skladačky mali stúpajúcu tendenciu, čo sa kvality týka, ony sú však všetky zhruba na jedno kopyto. No na druhej strane ich hodnota aspoň neklesá. Lepší priemer. ()

S.Quentin QUALE

Jo, náročný divák si řekne, že to zas taková paráda nebyla, ale já mám pro filmy podobného typu slabost. A velkou. A kór, když je to černá komedie. Takže něco velmi málo k příběhu, ale jen tak aby se neřeklo, abych kontraproduktivně nespoileroval. Sledujeme sérii rádoby nešťastných náhod, která na pozadí není ani náhodou tak náhodná, a když už je, tak s parádní dávkou ironie osudu. Když bych mohl přirovnat, asi bych sem lupl o 10 let novější (a lepší) Zastavárnu. Za sebe můžu doporučit! ()