Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

JohnCZ

Technicky obdivuhodné, herecky velmi uvěřitelné, výborně hudebně podbarvené a hlavně, od začátku do konce fest napínavé a nepředvídatelné. Funguje to jako varování pro děcka i jako dramatický seriál. Má to tah na branku, nepůsobí to nijak zvlášť televizně (což je u českého webseriálu obdivuhodné o to víc), neplýtvá se zbytečně stopáží a ještě to má logické vyústění. Možná nadhodnocuju, ale hodně příjemně mě to překvapilo. ()

ledzepfan

Některé herecké výkony jsou zoufalé (sorry, ale je to tak) a je trošku škoda, že totožnost vyděrače vnímavý divák odhalí dlouho dopředu... Ale jinak je to poměrně úderný a tím pádem snad i výchovný projekt který je zároveň i svižný a jaksi poutavý.. ()

movieband

Surové, řekl bych autentické a s těžkou atmosférou. Marty si na nic nehraje a prakticky jde od úvodu přes retrospekci k jádru pudla. Výborně zahrané. ()

Trevor

Napriek relatívne silnému odkazu sa treba zamyslieť skôr nad inými vecami. Jednak je spracovanie najmä v poslednej epizóde veľmi zlé, aj keď sa kamerou snažili zvýšiť autenticitu videa a viac vtiahnuť diváka do deja dosiahli opačný efekt že to celé pôsobí nesúrodo a prehnane hlasná hudba na zážitku tiež nepridala. Generácia Ypsilon, miléniové deti majú veľmi zvláštny rebríček hodnôt (česť výnimkám) a podstata tohto projektu vystihuje ich zmýšľanie - ja môžem kritizovať každého, mňa nikto (online názory mladých na politiku sú toho jasným príkladom) a ich naivita že v kyberpriestore si môžu robiť čo chcú im dodáva odvahu, ktorá im chýba pri konfrontácii s problémami v skutočnom svete. Podstatne lepší je dokument Na hory a je aj podstatne kratší, ale problém kyberšikany vykresľuje oveľa lepšie. Facebook nastavený v jazyku angličtina, polícia nekoná pri smrti mladého človeka a samozrejme nakoniec ešte dáme nefungujúci súdny systém. Tieto bludy iba dokreslili to aký slabý je tento projekt a aké hodnoty sú pre dnešných mladých ľudí podstatné. Lajky, lajky a ešte raz lajky. K ostatným komentárom a vysokému hodnoteniu iba toľko, chlapec čo hrá Martyho je pekný tak to má seriál za 5*...Aj toto je ďalším dôkazom vyspelosti dnešnej mladej generácie. Česť výnimkám. ()

kajas

Osm epizod o cca 11 minutách hravě zvládnete za jeden večer, protože upřímně, po částech by se dívat ani nešlo. Tvůrci totiž našli vynikající timing pro gradaci jednotlivých dílů a hlavně vyprávěli opravdu napínavý příběh s tematikou kyberšikany. Rozsekalo mě to víc než "V síti". A zároveň jsem si trochu povzdechla nad tím, jaké jsem měla hezké dospívání bez sociálních sítí a chytrého telefonu. ()

honajz2

Nebudu psát komentáře k jednotlivým epizodám, zhlédl jsem to všechno najednou. Z čehož logicky vyplývá, že mě to zaujalo a připadalo mi to napínavé jak sviňa. Překvapivě jsem v tom pokračoval i po tom špatně natočeném bezemočním pilotu, tak ještě že se to pak tak rozjelo. Každopádně špatné to nebylo, atmosféru to má určitě (no jo, Pavel Soukup, není se čemu divit) a kromě dvou slabých epizod to pořád mělo něco do sebe. I tak se tam ale většina zvratů dá odhadnout, místy mi připadalo, že je to zbytečně vyhnané do nějaké větší akce a na konci mě zklamalo, že se to neukončilo úplně a nejspíš bude druhá série. Na tu bych ale kouknul taky. Jinak to celkově působí jako česká verze Disconnect se špetkou z Dark. Špatné to rozhodně nebylo, napínavé to bylo jak sviňa, ale víc jak lepší 3* si podle mě ten seriál nezaslouží. ()

easaque

-4* Co napsat o tomto českém webovém seriálu, o kterém se mluvím dokonce i ve světě, díky jeho ocenění? Už jsem viděl pár snímků na téma kyberšikany, tak mi to není cizí, i když už mám skoro padesátku na krku. Příběh a chování postav je uvěřitelné a celé je to dobře zpracované, a to, že mu tady někteří vyčítají neoriginalitu mi nevadí a beru ho prostě jako další příspěvek. I když nejsem cílovka, tak mi přijde vhodný jak pro rodiče i puberťáky, kterých se to nejvíc týká. Ale to ať si posoudí každý sám. Za mě si však 4 hvězdičky odnáší. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: Virtuální svět se čím dál víc prokousává do našich duší a nevím jestli jsou na to připraveni ()

hhannie

Když jsem "#martyisdead" viděla u jednoho svého oblíbence, říkala jsem si: "na co to, sakra, kouká? A ještě je to český! To bude nějaká ultra chujovina!". Ale když jsem viděla, jak to hodnotil, tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. A jo, líbilo se mi to. Hned první díl mě vtáhnul do děje a chtěla jsem vědět, co z toho v závěru vyleze. Netajím se tím, že prostě nemám ráda české věci, i když samozřejmě existují výjimky, a tohle je jedna z nich. Je fajn, že takové počiny vznikají jako varování pro dnešní mládež. Kyberšikana je totiž dost aktuální téma. Těším se na druhou sérii, kterou si opět nenechám ujít. ()

M.i.k.e

nebudu soudit,zda je Emmy zasloužená,protože sem neviděl s čím "Marty" soupeřil,každopádně velký úspěch pro českou tvorbu to je a když už nám nejdou filmy,tak aspoň tyhle malé projekty ukazují potenciál.Bez ohledu na získanou cenu je každopádně tahle minisérie primárně silná v aktuálním tématu a jakožto rodič,kterému se brzy děti dostanou do svého teen období mám,stejně jako další,strach aby je něco podobného nepotkalo a pokud nedej bože ano,aby měli oni i já možnost to řešit.Na někoho to evidentně působí jako laciná moralitka,ale z mě to poměrně slušně ukazuje tu odvrácenou stranu internetu a hlavně fakt,že na to vlastně nejsme vůbec připraveni (třeba v rámci práva určitě ne)...80% ()

Aljak

Vynikajúci a mimoriadne aktuálny krimi thriller, ktorý je zrejme inšpirovaný úspešným americkým filmom Searching. Nič to však nemení na fakte, že #martyisdead vynikajúcim spôsobom odprezentoval hrozby sociálnych sietí, internetu a prílišnej dôvery k cudzím ľuďom, ktorá veľmi ľahko môže skĺznuť ku kyberšikane a totálnemu psychoteroru. Dejovo to bolo vyvážené, plné zvratov a zaujímavým vývojom až k rozuzleniu. Kiežby takéto filmy pomohli odvrátiť tú prílišnú dôveru mládeže v sociálne siete. Jednoznačne, 5* ()

BarryLyndon

Po nadšení z Markoviče jsem si doplnil první seriál Pavla Soukupa a opět jsem byl nadšený. Neleknete se krátkých epizod. V podstatě je to celovečerák a to hodně povedený. ()

PavelVanekArt

Fajn téma, super technický zpracování, ale něco mi na tom hrozně nesedělo. Možná postavy, možná herci, možná oboje. Neměl jsem z toho žádnej feel, což je škoda. Nejvíc to potopil finální twist(y). 3* za zvolený téma a poctivou filmařinu. ()

Alfréda

Suma sumárum: Ten klučina v hlavní roli je naprosto boží a přála bych si vidět ho víc. Herecky mu po kotníky nesahá nikdo z dalších obsazených (pominu-li postavu ajťáka z jedné z posledních epizod, který byl aspoň sympatický). Dívat se na některé další herce a dramatické situace mne doslova bolelo. Rozuzlení a odhalení pachatele, i jeho motivace, byli krutě předvídatelné. Nachytání s telefonním číslem propojeným s facebookovým účtem nesmírně naivní. Desetiminutová stopáž víc ke škodě než k užitku. Onen nápad s Modrou velrybou by měl, dle mého názoru, větší potenciál, i delší životnost, než je případ šikany mezi dvěma puberťáky (kde některé jejich kroky byly už krajně nelogické nebo absurdní). Nicméně děkuji, fandím. 70% ()

zette

Myslel jsem, ze pro cloveka jako ja, ktery komunikuje jen pres SMS a maily to nebude svym zpracovanim nijak atraktivni... Ale namet je velmi aktualni a je to i dobre natoceno. Slusna myslenka, i pres velmi kratkou stopaz si serial drzi napeti a dobrou atmosferu. ()

angel74

Hodně kvalitní webseriál zabývající se kyberšikanou, který disponuje docela slušným tempem a skvěle vygradovanými jednotlivými díly. Více než aktuální téma s mimořádně silnou výpovědní hodnotou, podpořené dost dobrým scénářem, dovedlo tvůrce k zisku ceny Emmy, což je v našich končinách zcela jistě úspěch z říše snů. (85%) ()

Ryuuhei

Na poměry české tvorby skvělý, napínavý seriál, který se rozjíždí pomalu, ale zhruba v polovině graduje a přináší dost uspokojivý závěr - aneb koloběh pokračuje. Jen si trochu říkám, zda s tou svou kontroverzí a poselstvím, že je lepší jednat na vlastní pěst, než se obracet na policii, trochu nehazarduje. ()

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (viac)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (viac)