Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Script

Docela dost dobře odvedená práce. Do děje jsem se ponořil a vtáhlo mě to. Práce se CGI byla super obzvláště cinematika v závěru před skokem do minulosti (možná i umělecky zpracovaný moment). Je to fakt zajímavá podívaná. Jediné za co strhávám bod je za hudbu, která ve finále zněla dost zle. Prostě tam neseděla. 4 hvězdy. (PS: Dabing je trash) ()

Lachtaan

Po dlouhatánské době dorazil film o klasickém střetu lidské civilizace s emzáky, který disponuje sympatickým obsazením, epesně zpracovanými, až hororovými potvorami a smysluplným dějem. Měl jsem dopředu nulová očekávání a původně si myslel, že Válku zítřka i přeskočím, už jen vzhledem k tomu, že skipla kina na úkor služby Prime Video, kde se dají sledovat jen postarší kousky. Naštěstí jsem dal na vesměs pozitivní recenze a hlavně v první polovině ani nedokázal odvrátit zrak od obrazovky. ()

BROKEN_

Fajn akční sci-fi s mimozemskou invazí, kde se cestuje časem. Režisér Chris Mckay má za sebou film Lego Batman a pár animáků. No a představte si, že tenhle režisér dostal na starost 200 milionový snímek s mimozemskou invazí. Povedlo se mu film ukočírovat? Za mě ano. Je to přehledně natočené, akci zvládnul režisér velice dobře a vizuální efekty vypadají na vysoké úrovni. Scénář je sice slabší, ale zachraňuje to akce, hudba, emoce ( ty na na mě fungovali ke konci ) a samotná monstra, která jsou naprosto skvělá a řeknu vám, kdyby nás tyhle potvory napadly, jsme v prdeli. Herecké výkony jsou nadprůměrné. Chris Pratt v hlavní roli hraje tak jak nejlíp dovede a přiznejme si, že to není nějaký Áčkový herec, někdy jde vidět, že to není ono. Ale pokud ho máte rádi ze Strážců Galaxie, či z Jurského světa rozhodně vám nebude vadit. Sam Richardson mě dokázal několikrát rozesmát, akorát nevím jestli díky tomu, že to bylo opravdu vtipné či trapné, ale díky tomu jsem se mnohdy smál nahlas. Aspoň něco ne :-) . J.K. Simmonse sice nebylo ve filmu tolik, ale ukázal, že je to frajer. Koho ale musím zmínit, tak to je Yvonne Strahovská, která je pěkná a nejlíp hraje z celého filmu. Její dějová linka s otcem na mě celkem fungovala a nepřišlo mi to tam zbytečný. Hlavně potom když dojde na tu emocionální scénu ( nebudu ji říkat, nerad bych to někomu vyzradil ), přiznám se, tekly mi slzy. Což jsem byl velice překvapený. No a nebýt finále tak bych byl z filmu zklamaný. Ta závěrečná pasáž je za mě tou nejlepší věcí na celém filmu a nikdo mi to nerozmluví! Těch posledních 15 minut jsem žral takovým způsobem, že jsem dokonce pořvával na postavy přes televizu. Jo až takhle jsem byl do toho na konci zažraný. Suma sumárum film je to velice dobrý a konečně jsme dostali po delší době nějaké kvalitní akční sci-fi s mimozemskou invazí. Den nezávislosti 2 tomuhle nesahá ani po kotníky. 6/10 ()

Johnny.ARN

Niekto chcel chytiť vlnu a natočil prienik Tiché miesta, Tenetu a Armády mŕtvych. Plus iných polosračiek o rodinných vzťahoch, láske, múdrych zberačoch, hodnotách a prioritách. Trápne. Mega trápne. Ja chápem, že potrebujú napchať všetky barličky a pomôcky do určenej stopáže, ale prečo sa to robí takto okato? Prečo sú tie switche také nezaujímavé, predvídateľné a sto krát videné? Prečo nemám rád Chrisa Pratta? A hlavne, keď už vymýšľam zápletku s cestovaním v čase, prečo si nedám pozor na časové paradoxy? Ultraslabé 2 z 5 ()

Mrkvič

Pročítám komentáře a nikdo se nepozastavuje nad druhou polovinou filmu, která je neskutečně slabá? Začátek je úžasný. Zajímavý nápad, fungující dialogy a postavy. Rodinné vztahy také mají svůj smysl. Chápu, že někomu některé tyto prvky nemusí sednout každému, ale já z nich byl nadšený a chystal se film hodnotit maximálním počtem *. Potom ale přišel zlom a mé vystřízlivění. Hloupostí bylo i do té doby dost, ale jiné kvality filmu je přehlušily. Jenže těch strašných hovadin po návratu bylo strašně, strašně moc. A jak bych se snažil je autorům odpouštět, tak jim je neprominu za ten otřesný finální souboj s matkou všech potvor. To bylo něco fakt otřesnýho a já jen kroutil hlavou, že krávovina půl minuty stará byla lehce trumfnuta další kokotinou. Tři hvězdičky jsou tak za myšlenku války zítřka, ale jinak si moc chvály nikdo z tvůrců nezaslouží. A to jsem při filmu myslel na (pro mě) klasiky jako Hvězdná pěchota a Intestellar. Což jsou sice dva hodně rozdílné filmy, ale o to víc připomenutí obou potěšilo. ()

oveckaoa

Jako nezlobte se na mě , ale ten film je tak debilní až to bolí. Viděl to vůbec režisér a co je nejhorší četl vůbec scénárista co napsal?  V roce 2022 se na fotbale objeví několik amerických vojáků z budoucnosti řeknou, že v roce 2050 a cosi (2052 tuším)  a dojde k konci lidského druhu jelikož jich zničí mimozemšťané nicméně oni v minulosti mají šanci to změnit  posud ještě dobré. Klíč k tomu koho tam posílají není (k tomu se ještě dostanu) tak tam posílají všechny dají jim den na rozloučení a pak je tam pošlou a ještě předtím jim řeknou v kterém roce umřou (k tomu se taky dostanu) neřeknou jim vůbec proti čemu stojí a pošlou je tam. Teď přijdou ty perly výsadek je z x metrové výšky do Miami kdesi na bazén tak, že jich polovičku zabije nebo zmrzačí ten výsadek (ve skutečnosti  by jich to zabilo všechny včetně Pratta jelikož ani ten bazének by ho nezachránil přitom tam stačilo dat moře nebo přehradu a bylo by ok)   pokud tam teda potřebujete každého vojáka proč si jich takhle zbytečně zabíjet nebo pokud to neovlivní jak je tam hodí proč jim nedat preventivně blbé padáky? Proč jim vůbec neřeknou proti čemu stojí a proč vůbec velí  Pratt z nulovými zkušenostmi (z budoucnosti) místo těch 3 co přežily už 3 mise?    V celém filmu je poměr samců dejme tomu 5000 ku 3 samicím jak se teda rozmnožují a proč nešly jen po těch samicích sám to tam kdosi řekne, že bez nich jsou nahraní?   Zajímá Vás jak se dostanete do Ruska , když je tam uzavřený vzdušný prostor normálně letadlem pohodička Rusákom to nevadí.  Mimozemšťané umí létat a umí plavat přesto nedokážou najít jednu základnu na vodě a , když už ji najdou nezaútočí na ni ze vzduchu, ale pěkně si tam zaplavou, aby jich vojáci mohly co nejvíce pozabíjet. Vědci za 26 let nejsou schopni najít jedno blbé ufo v ledovci. 60 procent ()

noriaki

Dopadlo to lépe než jsem čekal, ale i tak má na konci rozporuplné pocity. Tomorrow War se lehce kritizuje i lehce obhajuje. Kombinuje chytlavý námět, fantasticky zpracovaná monstra, excelentní zvukovou složku a slušně zpracovanou akci. Jako protipól jsou tu nevýrazné postavy, a především lobotomická poslední půlhodina, která několika idiotskými scénami téměř zbořila pracně budovanou atmosféru osudovosti. Naštěstí film nenudí a příjemně odsýpá, takže jsem byl i tak spokojený. Na špičku žánru military sci-fi se film nechytá, jenže ta je tak kvalitní a nechutně úzká, že se není co divit. Chybělo málo a mohla tu být další klasika. I tak si ji někdy rád pustím. TOP 10  za rok 2021. ()

venison

Jako dlouho jsem váhala mezi 3* a 4*.. Jako milovník béčkových filmů bych se raději přiklonila k vyššímu hodnocení, ale na můj vkus má "The Tomorrow War" silné nedostatky. V první řadě, ačkoliv Chrise Pratta žeru, tak mu prostě nevěřím, že je vědeckej pracovník.. Ani učitel přírodopisu.. Bejvalej voják? OK, ale intelektuál fakt ne a neudělá to z něj ani dědečkovskej svetr. A za druhé jsem postrádala nějaká devadesátkový hláškovací humor. Tyhle dva nedostatky mohly přidat hvězdu navíc. Jinak monstra byla fajn, zápletka se dala přežít, kýčovité scény s dcerou a předem lehce předvídatelný obsah - všechno beru. Navíc J. K. Simmons byl super zpestření, i když neměl moc prostoru. Celkově film nenudí a příjemně odsýpá. ()

elanius

(55/2021) / Chris Pratt bola dobrá voľba, vie potiahnuť takéto filmy. Inak žiaden zázrak, ale rozhodne lepšie a zábavnejšie ako hociktorý Marvel. Klasický oetný blockbuster. (6/10) ()

ivan bohatyr

Rozpočet byl očividně velký, ale nic extra nám Amazon nepředvedl. Akčně zajímavé, ale ty dojemné chvilky jim nějak nevyšly a dějově se mi to taky nějak moc nelíbilo. Závěrečná bitka byla teda ostrá, chudák příšerka, to mi přišlo jak mučení u kůlu z dob indiánů. ()

Phietros

Veliké překvapení tohoto roku na poli sci-fi žánru. Skoro jsem měl nakročeno k páté hvězdě, ale pár detailů a stopáž to trochu podsekli. V budoucnu naší zemi napadli vetřelci, kteří se vzali neznámo odkud a ničí lidstvo! Přes časostroj se podaří vojákům cestovat a vrátit do současnosti, kde všechny varují že zemi čeká za 30 let zánik, pokud nespojíme síly. Naverbují lidi na pomoc do války v budoucnu, která je ale bez zpáteční jízdenky! Naštěstí se ke skupině odhodlanců přidá Dan Forester, který chce bojovat pro svou dceru a má zkušenosti i prostředky u svého otce, aby rozluštili počátek tvorů a zachránili planetu! 80% ()

ywo666

Prekvapivo dobre. Myslel som ze to bude digi jednohubka. Ale je to prekvapivo drsne a obcas sa to dostane pod kozu. J.K. Simmons je prekvapivo vo forme aj po 70tke. Skoda ze Chris Pratt mi tam uplne nesedel. Respektive jeho postava bola napisana debilne. Obcas robila hlupe rozhodnutia a niektore kvazi hrdinske klise si mohli odpustit. Pritom tu bol potencial ist este hlbsie do existencialneho marazmu. Viac akcie v buducnosti. A uplne finale uz bolo trochu postavene na hlavu. Nevadi. Pacilo sa. Myslim ze 75% odo mna je fer. Lepsie ako som cakal, ale dalo sa z toho vytrieskat viac. ()

JohnSmith

Spoluprací Paramountu a Amazonu vznikla hodně povedená sci-fi řežba, mixující Na hraně zítřka a Vetřelce. Asi to nikdy nebude klasika, ale je to řemeslně velice dobré, svižné, výpravné a nenudí to. ()

bizz_mjc

Za mě asi cajk. Emzáci parádní, akce příjemná, Chris trošku topornější, a i když si film bere z více stran, furt je to zábavná jednohubka. ()

hroubek

Po těch recenzích a ohlasech jsem to čekal mnohem horší. Nebudu chodit kolem horké kaše a hned na rovinu napíšu, že film je hodně hloupej. Naštěstí si toho jsou tvůrci dost vědomi a rozhodli se natočit akční zábavný výplach. Já jsem se na to naladil a film jsem si díky tomu užil. Jasně, nejde o žádný zázrak nebo intelektuální dílo, přesto jako letní blockbuster funguje, více než dobře. Režisér Chris McKay odvedl velmi slušnou práci a zvládl to, zvláště když si uvědomíte s jakým scénářem pracuje . McKay má solidní akci, pěkný vizuál a celkově si tvůrci vyhráli s vzhledem a chování monster. A vůbec mě v tomto momentě netrápilo, že se vykrádá x dalších filmů. Chris Pratt je sympaťák, ale upřímně na vážnější roli nemá a ta poloha mu vůbec nejde. V akčních scénách je super, nicméně dramatická část mu rozhodně nesedla. Dost mi naopak sedla Yvonne Strahovski, která má dobrou roli a zahrála jí s přehledem. Bohužel to samé nemůže říci Betty Gilpin, protože má málo prostoru. Nejlepším hercem je tady J.K. Simmons, jenž je prostě parádní a krade si scény pro sebe. Filmu by slušelo, kdyby byl kratší, na začátku údernější a o trochu méně vážný. Válka zítřka je fajn velký akční výplach, u kterého jsem parádně zrelaxoval. ()

Brain-D

Sakra dobrý vtipný sci-fi akčňák, který by měl být v červených číslech, ale asi pár uživatelů naštvalo vykrádání, kterému se už asi ani nejde vyhnout. Pro mě o malinko slabší "Na hraně zítřka", ale i tak kvalitní. 80% ()

Sany33

Príbeh: Ľudstvo je varované z budúcnosti, že je ľudská rasa na pokraji vyhynutia a potrebujú ľudský kapitál aby mal kto bojovať proti zlým emzákom. Do budúcnosti sa teda vydáva aj náš otec rodiny Dan, ktorý chce pre svoju dcérku aspoň nijakú budúcnosť. To ešte netuší č ho v tej budúcnosti čaká. Herecké obsadenie: Chris Pratt je vo svojej obľúbenej akčnej rovine a v nej mu to jednoducho ide. Vide kde má pridať a kedy má ubrať a rola mu sadla. Nič rušivé som v tomto smere nezaznamenal. Prevedenie: Prvá polovica filmu je na vysvetlenie a láka diváka na akčnejšiu druhú polku. Tam už prichádza na radu aj emočné rodinné vyvrcholenie ktoré má z diváka dostať emócie čo sa aspoň v mojom prípade celkom podarilo, nakoľko mám tiež malú dcérku, dokázal som sa do role otca dosť vcítiť. Koniec už je trocha pritiahnutý za vlasy ale ak v dnešnej dobe chcete divákovi ukázať niečo čo nevidel jednoducho musíte ísť do extrémov. Pocity: Empatia s hlavným hrdinom bol u mňa veľký hodnotiaci artikel. Dobre sa na film pozeralo a mal na scifi celkom hlavu a pätu, čo je dnes už celkom vzácnosť. Pridaná hodnota: Po veľmi dlhej dobe sa na scéne objavilo scifi, ktoré sa dá dopozerať bez mozgovej lobotómie. 90% ()

VanTom

Militaristické sci-fi béčko s áčkovým rozpočtem předvádí chvilkami vtahující válečnou řežbu, hlavně ve finále si je nicméně své hlouposti jasně vědomé, takže se nebojí ještě přitlačit – v přepálenosti, hláškování, patosu či happy endu. Na profíka ex-mariňáka Chrise Pratta je ovšem spoleh a jeho setkání s dcerou má hmatatelný lidský rozměr (ostatní figurky nemají žádný). Rodina nadevše! 7/10 ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)