Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

haffen

Veľmi zaujímavý komornejší film o dvoch ľuďoch ktorí sú "stratení" v Tokiu a potrebujú nejak zabiť čas. Zaujímavá sonda do tak odlišnej Japonskej kultúry do ktorej by som sa asi nedokázal začleniť. 4* ()

AgnesDee

Nevím jak ostatní, ale já u tohoto filmu těžce usínala, až jsem opravdu usnula. A zadek Scarlett Johannson na začátek to nespraví. ()

curfew77

Viděno až 17 let poté, nicméně vlastně stejné, jako asi všechno od Sofie Coppola - místy krásně živočišné, a místy utahané a navíc otravné nekonečným vizuálním fetišem, tentokrát z Tokia. ZTRACENO V PŘEKLADU je filmem, který by mě asi víc bavil jako kniha, a chyběl by mi jen (tady ještě počínající) sex appeal Scarlett Johansson. 60 %. ()

JosefTomas

Poctivé drama, ve kterém by jiní tvůrci začali ztrácet rovnováhu a stala by se z toho buď parodie, nebo až moc solidní drama. Naštěstí Sofia Coppola drží vše v dokonalé rovnováze a vážné i vtipné momenty skvěle doplňují příběh a navzájem se neruší. Velký obdiv patří hlavním protagonistům. Scarlett byla na svůj věk už velmi dobrá herečka, které nedělá problém uhrát cokoliv, ale hlavně Bill Murray, jeho výstup smutného, zdrceného, znechuceného herce je ta role, která mu padla znamenitě a navždy bude jeho výkon zapsán ve filmové historii. Scénář je bez debat skvělý. ()

hrumsrt

Ach jo, já fakt nevím... Čekal jsem asi trošku něco víc smyslnějšího, ale ono je to vlastně jen takové plynutí. Ale stejně to "plynutí" jde zatraceně dobře. Výkon Billa Murrayho mě jako vždy velmi nadchl, jelikož on do všeho dá kousek sebe a jeho role mají takový zvláštní nádech. Tady tomu není jinak, kdy prostě způsob jakým poznává, či reaguje na život v Japonsku, je okey. A po jeho boku mu nestojí nikdo jiný, než dnes už ve filmové branži ve zcela jiné pozici, okouzlující Scarlett. Ono není vlastně moc, co hodnotit, jelikož jde jen o ně dva (když nepočítáte partičku japončíků). Milý film, ale nic světoborného.. 60% ()

RigorMortis

Pri prvých záberoch som čakal pseudofilozofický nezmysel, ktorý sa bude hrať na niečo, čím nie je. Bol som však milo prekvapený. Film nenútene hovoril o samote dvoch ľudí uprostred gigantického veľkomesta. Samote, ktorá ich spojila a o láske, ktorá mohla zostať tak akurát platonickou. Všetko bez prehnanej romantickosti. Atmosféru tomu dodával Bill Murray s tým svojim večne utrápeným výrazom. ()

Blazkowicz

Ani jsem nemusel zkoumat, jaký je to je žánr. Okamžitě mě napadlo, že je to nějaké blbé drama s dvoma idiotama, plné hezkých řečiček. Tokyo s tím nic neudělalo. 2-* ()

Mykhaluu

Tak tenhle kousek od Jim Jarmusche (ve kterém si dva lidi neumí sednout do parku a užívat si to, otevřít si knihu ve vaně a ponořit se i do příběhu) mě míjí, a vzal mi nějakých 100 minut života, aniž by mi něco dal. Jo a že to nebylo od Jarmusche? Nu, což v překladech se holt něco ztrácí... ()

Biggles

Pro me rozhodne jeden z nejlepsich filmu lonskeho roku. Strasne mu preju, aby ziskal Oskara (i POMOskara). Bill Murray hraje naprosto genialnim zpusobem. Klobouk dolu pred reziserkou, je videt, ze reziserske geny se dedi. Pokud jste ten film jeste nevideli, rozhodne nevahejte. Skoda, ze mu mohu dat pouze 5 hvezdicek. ()

Frix

Celé je to prostě... Dokonalé. Není co dalšího dodávat, pro mě jasně nejlepší film roku 2003 a určitě nejlepší kousek Billa Murrayho. ()

ric

Nedokážu to popsat, ale to jak mi to zapůsobilo na duši a u srdce, na to se prostě nezapomíná. Nádhera není dost silné slovo. Pro mě až nečekaně skvěle zvládnul svoji roli Bill Murray. ()

wopi

Vynikající film - obrazově i obsahově. Kontrast barevných reklam pokrývajících Tokio a nejistot jedinců, kteří bloudí hotelem a zábavními podniky odlišného světa, je nádherně podán. Opravdu skvělý zážitek. ()

MaxPower

Celkem zajimavy film, ale podle me hodne preceneny. Hodne zdlouhave az nudne, porad cekate jestli se neco stane a ono se nakonec nestane vubec nic.. ()

moore

Ztraceno v překladu je film, který v záplavě současných akčních krváků, laciných komedií k pláči a nereálných romantických lovestory působí hodně opravdově. Pomalé tempo vůbec nenudí a ač je film ve své podstatě spíše smutným,na konci jsem měl neobyčejně vyrovnaný pocit. Následuje potřeba vidět podobně laděné filmy, i když včera jste měli za favorita č. 1 Terminátora ( já vím, že se to nedá srovnávat, ale stejně...). ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)