Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

Ace.Anita

Mám ráda rozum. Jako fakt jo. Ale racionalizovat, proč je Lost in Translation boží, to je jako zabíjet růžovozelené hopsací mufiny v japonské arkádě. Zkrátka a jednoduše - měli byste s obojím přestat. ()

Cortes3

Líbilo se mi, že se děj odehrával v Japonsku a nabídl zajímavé záběry. Přišlo mi, že se film vymykal hlavnímu filmovému proudu a a právě proto působil věrohodněji. Obzvláště bych vyzdvihl roli Scarlett Johansson, která se mi líbila. Zajímavé bylo po celou dobu filmu pozorovat rozvíjení se vztahu mezi stárnoucí bývalou filmovou hvězdou a mladou vystudovanou intelektuálkou. Pěkné. ()

Sany33

Asi som to nepochopil alebo si to musím pozrieť viac krát ale ja na tomto filme nevidím vôbec nič svetoborného. Príbeh nemá prakticky čím zaujať a občas mi to príde dosť na hrane s absolútnou nudou. Herecké výkony hlavných protagonistov tiež neboli niečo nad čím človek padne na riť a tak sa mi zdá celý tento film nadhodnotený. Či už po stránke hodnotenia na databázach ale aj ako adepta na zisk ceny filmovej akadémie. Ale ako hovorím dám mu ešte jednu šancu a potom možno nájdem to, čo mi bolo pri prvom pozretí nejasné a zmením názor. Zatiaľ však iba dve hviezdy. 33% ()

LEGACY

Trochu divnofilm, ale asi si mi více líbil než nelíbil, Scarlet je krásná a Bill zde exceluje svými grimasy. Budu potřebovat ještě jedno zhlédnutí, abych se do toho víru Tokia ponořil. ()

sskrblik

Spíše než drama je to takovej zvláštní pocitovej románek, naštěstí vůbec né přeslazenej. Bill Murray a Scarlett Johansson hrají perfektně dvě osamělé duše uprostřed Tokyo hotelu. Z filmu dýchá atmosféra touhy obou hlavních postav po sobě. Jak blízko si jsou, tak ale nemůžou překročit o stupeň dále. ()

witch

Co k tomuhle říct? Ztraceno v překladu patří k filmům, které mi prostě rezonují, o kterých bych radši vůbec nemluvila a jen se na ně dívala znovu a znovu. Pokud mám napsat alespoň ve zkratce pár konkrétních důvodů, určitě mezi nimi bude přesně a zároveň vtipně odvážená konfrontace „gaidžinů“ s japonským prostředím, výborní herci, obdivuhodná práce s barevným laděním a ukázková schopnost ryze filmového vyjádření atmosféry. ()

liuk

Všechen ten humbuk okolo tohoto filmu vůbec nechápu. Ještě ucházející je začátek se dvěma dobrými vtípky: sprcha a výtah, ale pak to s tou one-man-show v podání Billa Murraye šlo jen s kopce. Jediný žebřiček, ve kterém bych ho zařadil na první místo by byl: Nejpřeceňovanější filmy posledních let. Koukejte si na to, proti gustu žádný dišputát, ale já vás varoval ;) ()

masw

Timto filmem jsem si zalibil Scarlett Johansson, kterou jsem do te doby v zadnem filmu nevidel, ale zde me opravdu okouzlila (a neni to jenom tim, ze film zacina zaberem na jeji nadherne macate pozadi v prusvitnych kalhotkch, ikdyz mozna tomu pomohlo, protoze pak jsem ji nemohl dostat z hlavy :D ), Bill Murray byl prvni duvod proc jsem se na to v televizi koukal a rozhodne nezklamal a byl perfektni, stejne jako jednoduchy a pritom vyborny a poutavy pribeh. Anna Faris potesila a sileni japonci az extremne. Tenhle film mam hodne rad, protoze pobavi i pohladi (ja fakt napsal pohladi?). Parada a jasny plny pocet! ()

PollyJean

Tohle přece není žádná komedie!! Ale krásný melancholický příběh, který ovšem vyžaduje od diváka, aby dokázal přeladit na úplně jiné tempo vyprávění, než je poslední dobou zvyklý... ()

ganz

Nevím jestli to bylo tím že jsem film shlédl ve velmi pozdních hodinách, nebo že jsem od něj čekal trochu víc kvůli jménu Coppola, ale cítil jsem se podveden. Film se celý čas snaží vyhýbat typickým klišé z romantických filmů, bohužel čím blíž jste ke konci zjišťujete, že se mu to asi nepovede. Film se snaží nevyužívat typické prostředky tohoto žánru, ale pomocí těch jiných dochází ke stejnému závěru a bohužel zde naráží i složka komediální, která se daří na hodně místech, ale po chvíli už vám pohled na unuděného Bill Murrayho trochu vadí. Pravdou je, že herectví se nedá vytknout ani jednomu herci ústředního dua. Na konci filmu jsem se ale nemohl zbavit pocitu že jsem právě přišel o 102 minut života. ()

latvar

Kladu si otázku jak takový béčkový film může mít 83% v hodnocení? Nenašel jsem v tom žádné kouzlo, žádnou zábavu, prostě nic, co by stálo za řeč. Hned po shlédnutí mažu film z mého disku a určitě se na něj už nikdy nepodívu(maximálně omylem, že bych zapomněl název). 15% ()

V.Silver

Velice se líbí styl, jímž Sofia Coppola vypráví celý příběh herce Boba, který si prochází jakousi krizí středního věku, a mladé Charlotte, která vlastně ani neví, co chce a co by vůbec měla chtít. Krásně propojené obrazy z pulzujícího Tokia i jeho neskutečně klidného a poetického okolí doplněné vkusným výběrem hudby a prvotřídními hereckými výkony... a ten zbytek? Podobně jako poslední věta filmu... ztraceno v překladu. 95%. ()

Vironey

Řečeno velmi neoriginálně: Lost In Translation je pro mě srdeční záležitost, doslova a do písmene. Mezi všemi romantickými i "romantickými" i pseudoromantickými dramaty je tohle snad jediný film, který ukazuje skutečné lidské emoce, skutečné dialogy i situace bez typického vyumělkovaného filmového klišé. Tenhle příběh se totiž v této podobě mohl klidně někde na světě stát... ()

strelenaL

Úžasné město, super příběh. Příběh o lidech kteří se potkají na druhém konci světa. Vznikne mezi nimi přátelství a možná i něco víc… Ač nemám moc v oblibě Scarlett Johansonovou v tomto filmu jsem jí přišla na chuť. Je milá, sexy a plná očekávání co jí život přivane do cesty. Billy Murray je naprosto špičkový. Pohledný pán v letech který přijíždí do Tokya za prací.Teskní po své rodině je unavený a ponořený do sebe.. nachází však v přátelství s půvabnou ženou chuť zpátky do života. ()

Puyi

Film jsem poprvé viděl asi před rokem a rozhodně se nedá říct, že bych z něj byl nějak zvlášť nadšený, to se ale dnes změnilo a nezbývá mi nic jiného, než připustit, že tento snímek je opravdu velmi dobrý. Váhal bych i nad hodnocením nejvyšším... Nechápu proč mě film nezaujal jíž dříve. Co bych určitě pochválil, byl skvěle ironický Bill Murray, ovšem i krásná Scarlett mi ve filmu výborně seděla. Velmi příjemný, úsměvný snímek. ()

vyfuk

Mladá Coppola mě překvapuje. Vím, že její snímky mají v sobě druh poetičnosti a záhaditosti. Tento ho má v podstatě také. Dva lidé, kteří se k smrti nudí a chtějí žít lépe a tak si spolu užívají. Pěkný snímek o naději, smutku a štěstí, který není extra nic světoborného, ale přijdeme, že bez něj by to ve filmografii nešlo. ()

Autogram

Dvaja ľudia sa nudia v Tokiu, a nielen kvôli neprekonateľným kultúrnym rozdielom, ale aj kvôli svojim neuspokojivým partnerským vzťahom. Keď sa potom nudia spolu, tak to naberie obrátky, nuda sa nahradí akčnou zábavou, aby sa to ku koncu filmu bohužiaľ vlažne skončilo. Bill Murray hrá svoju typickú rolu, hlavne gestami a mimikou s minimom reči. Scarlett zvodná ako vždy, občas v spodnom prádle, ich nesexuálny priateľský vzťah bol nabitý emóciami, do konca som čakal, čo z toho bude. Ako priblíženie japonskej kultúry film uspel, len mi tam absentovala typická japonská pracovitosť. Ale dozvedel som sa, že Japonci musia desaťkrát viac rozprávať, aby povedali to isté ako Amerićania. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)