John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Cermicek

Hej tak tohle vůbec!!! Sorry jako, ale tohle neberu už ani jako comix/parodii🤷‍♂️. Dokoukal jsem to až na popatý a už ne tak ani z respektu ke Keanovi (ten ho bohužel začíná postupně ztrácet - viz. nejnovější Matrix..🥴), ale spíš ze zvědavosti, jak tvůrci dokážou doprznit "grande finále". A povedlo se jim to náležitě👌 v duchu celého filmu. Tohle byl bohužel hodně satirickej lol i těm největším akčňáckejm béčkům. Kdybych chtěl parodii, tak si pustim Žhavý výstřely, který nikdy nezklamou. Tohle se snaží tvářit strašně cool, ale nevěříte tomu ani vteřinu. Hvězdu dávám jen za vizuál a brokovnicovou scénu (to byl alespoň dobrej nápad)👍 ()

LdaVinci

Wow. Já vím, že příběhově je to plytké a já vím, že to co tam John přežívá a kolik má energie, to je absolutně mimo realitu. Ovšem tohle jsem se rozhodl od 1. dílu ignorovat a absolutně si užívám akci a vizuál. Ten vizuál je prostě nádhernej. Záběry, střih, barvy, lokace- to vše je tak oku lahodící. To, když kamera vyjela do ptačí perspektivy, to mě odrovnalo. Tomu se prostě říká umění. Je tu jedna atrakce za druhou v podobě různorodých bojů s různorodými zbraněmi. Choreografie a souboje tělo na tělo zase precizní. Tohle je definice akčního žánru. Perfektně odvedené řemeslo i na počtvrté. ()

george82

Bohužel za mě slátanina. Jako šikmookého Daredevila bych ještě jakž takž kousnul, ale co ne, tak jsou ti steroidoví tuxedo žabožrouti pana markýze de Namyšlenej krypl. Boha jeho. Debilnějšího záporáka jsem neviděl. A ten konec? Tak to už je jen třešnička na hnijícím dortu. ()

Pitryx

No, můj předpoklad se naplnil. Už není nových nápadů, tak se pucují ty staré. Například s odměnou za Johnovu hlavu a tak podobně. Přesto se tu sem tam něco nového mihne. Místy jsem to už bral jako komedii, protože ty nesmysly už byly opravdu hodně okaté. I když tu je již dosti negativ, přesto musím přiznat kvalitní filmařinu a dobrou zábavu. ()

ESW

Až jednou Keanu přestane zabíjet ve velkém, tak skončí svět, tak jak ho známe. Keanu přispěl světu zabitim [34658 lidi] [46382 lidi] [PŘÍŠTĚ] ()

DJ Kritik

Toto je najslabší diel z doterajších dielov o Wickovi. Tento mi skutočne pripomínal filmy o upírovi Bladovi a jeho tanečkoch s mečom a pištoľou. ()

ratpile

Tohle u mě sérii pohřbilo. Z relativně civilní mlátičky se postupně stala karikatura a hnusná, přestylizovaná, utahaná audiovizuální onanie. I ten Reeves na mě působil jako kdyby ho Stahelski donutil hrát ještě v poslední reklamě na deodorant. Nepochopitelný hype. ()

Olafsson

Perfektní bojové choreografie jako vždy... Ale... Neprůstřelný saka, slepej týpek vymlátí a vystřílí (sic!) x bojovníků jako nic, 50 kilová holka ruší v hand to hand combatu nabušený 100 kilový chlapy jak pírko, John je 20 krát sraženej autem a vstává jak rybička, spadne z 500 metroýho schodiště a pořád vstává atd.. Tohle už je opravdu moc, už stačilo. První a druhej JW byl revoluce, naprostá pecka. Tady už se ale vaří z vody a ždímou se šekely, co to ještě dá. Jsem velmi rád, že jsem na to nešel za nakřesťanské peníze do kina. ()

sniperjozef

Spoiler Alert: Jak se mi prvni a (hlavne) druhy dil libily, tak trojka uz byla trochu uspavajici a ctyrka uz je proste to same porad dokola, jen o neco dele. V podstate kdyby vysla ctyrka jako jedinny JW film, tak bych tleskal. Ale jelikoz je porad to same dokola a film nema zadnou hloubku, tak uz me to proste nebavi. Tesim se az v petce bude zaporak hluchy, slepy, nemy, bezruky a bude bojovat s JW v akcni scene kdy padaji z letadla, kdy JW spadne na ostre kameny, otre se odreninu z loktu a bude mlatit toho somraka dal. A nakonec, uz po 1538694894614 milionte mu vystreli mozek z hlavy.  Co uz tu bylo zmineno a co se mi asi jedine z filmu libilo byla akce z bulanku s ohnivou munici. ()

Vykuk

Bohužel jak to tak bývá u několikátého pokračování, série notně upadá, všechno je horší, nejvíce mě zklamal Donnie, čekal jsem lepší výkon a hlavně zajímavější postavu, byla to fakt nuda a nebylo lehké vydržet do konce, ani už si nevybavuji jak to dopadlo, tak mi to bylo jedno :( Ale první dva díly jsou nezapomenutelné. ()

Pete

Předchozí díly Wicka, byly takovou zábavnou hovadinou. Ve čtyřce je zábava ta tam, zbylo jen otravné, vyčerpávající nic, kde debilní postavy pronáší debilní kecy. Upřímně řečeno, co mám na tom obdivovat? Že má hotel v Osace perfektní osvětlení? Že mají zabijáci luxusní saka na míru, od kterých se odráží kulky? Že Wickovi pěkně šlehá oheň z brokovnice? Není mi 10. Práce kaskaderů a choreografů jaksi zaniká, když omílají stále to stejné, 100x viděné. Jednotlivá pozadí, kde se ti videoherní panáčci tak divně pohybují, jsou docela pěkná, nicméně vlastně nevím, proč na to ještě koukám. Né, pětku né. ()

Gamekeeper77

Čtyřka už vaří z vody. Rvačky střídaj střílečky a kromě toho už nemá film moc co nabídnout. Tenhle příběh je jak kolovrátek a už by bylo načase ho zastavit. 65%. ()

OJan

Zapomeňte na první díl Johna Wicka. Čtyřka je už zcela jiným filmem. A ze všech filmů této série se od něj zatím distancuje nejvíce. Na jedné straně je to pochopitelné a v pohodě, na straně druhé je to velká škoda. Čtvrté Johnatanovo dobrodružství opět přináší naprosto fenomenální akční sekvence. Všechny jsou originální. Až na tu akci u pařížského Vítězného oblouku. Tam jsme mohli akci sledovat v různých jiných snímcích už několikrát. Dále jsou nápadité a po technické stránce jsou samozřejmě zcela bezchybné. Své tomu také přidává skvělá hudba a přehlídka světel. Ano, snad ani v jedné akční scéně nesmí chybět nějaká neonová zářivka. Je to opravdu skvělá věc a bitky či cokoliv jiného, tím získávají zcela jiný rozměr. Ovšem úplně bezkonkurenční je scéna natočená z ptačí perspektivy. To je prostě zlatý fond akční kinematografie. Zde si Chad Stahelski společně s kameramanem Danem Laustsenem a choreografem fakt vyhráli a tuto scénu vypiplali tak, že k dokonalosti moc nechybí. Přesto akční scenérie filmu hanobí pár věcí. Zejména je to už velká neuvěřitelnost. Tu někdo může začít namítat, že všechny počiny s Johnem Wickem byly - minimálně v něčem - neuvěřitelné. Já si to nemyslím, tohle začalo až minulým dílem. Nicméně zde se to posunulo na jinou úroveň. Tak především - slepý bijec je snad nejstupidnější postava v dějinách akčního žánru. Opravdu nevěřím, že dokáže zabít několika zcela přesnými chvaty hojný počet ozbrojenců, kteří proti němu jdou. Místy se tato postava pohybuje a pere jako slepec. Je to ale vše jen na oko, protože jindy provozuje souboj jakoby měl ostříží zrak. To je vážně takový problém, když ho tam navíc ještě pár dalších postav zná, počkat si na něj kdesi za rohem? Dále nevěřím té akci na 222 schodech. Ta je fakt notně přitažená za vlasy, i když je zpracovaná krásně. Na pozadí těchto akcí však podsouvá čtvrtá kapitola Johna Wicka poněkud pofidérní příběh. Ten je dost vachrlatý a někdy nefunguje vůbec. Už to není ten Wick, co se vydal na pomstu. Nyní to sazí pouze na budování univerza kolem hlavní postavy. Do jisté míry to byla zábava, ale tento potenciál byl dohlodán někdy v předchozí části. Teď už to prostě působí ploše a v podstatě už to nedokáže nijak oslovit. Hlavní záporák byl slabý a necharismatický. Jeho zarputilé přesvědčení, že je schopen zabít postavu Keana Reevese se jevilo dost bláhově. Je to škoda. Oponenti byli v této sérii vždy fakt tvrdí a charakterově uvěřitelní. A samotné finále? Vlastně mě moc neoslovilo. A pokud nebude pětka (sice se plánuje, ale podle toho, co čtu, tak kdo ví jestli), tak to ještě nakonec celé ignoruje všechny podstaty této franšízy. Zkrátka jde o audiovizuální bombu, což ale o příběhu nemohu říct. Přesto v mých očích tato čtvrtá kapitola uspěla více, než ta třetí. |65%| ()

Filmaris

Majstrovské dielo! Dostal som presne to, čo som chcel a ešte oveľa viac. To čo tu predvádzajú predovšetkým kaskadéri je level toho najväčšieho šialenstva. Všetko, čo sme videli v predošlých filmoch je tu posunuté o niekoľko levelov vyššie. Súboje telo na telo, prestrelky, naháňačky či scény s autom, kulisy a k tomu všetkému vynikajúce herecké obsadenie. Súboje sú dravé, brutálne, po choreografickej stránke perfektne zvládnuté, sú dlhšie a výborne kombinujú strelné zbrane so zbraňami na blízko. (scéna s nunčakmi nádhera) Čo sa týka prestreliek opäť krásne nacvičené hlavne načasovanie, aj keď je pravda, že mohli byť kratšie keďže ich tu bolo až príliš veľa a často krát boli pridlhé. Kulisy boli aj v tomto filme veľmi pestré. Scéna v Berlíne je jedna z najlepších v celej filmovej ságe John Wick! Krásne sa tu pracuje so svetlom, s farbami a to všetko výborne sníma vždy správne umiestnená kamera, ktorej tu nie je vôbec čo vytknúť. Hudobný štýl tu správne podchytil tón filmu a hlavne v akčných scénach a potešil ma aj soundtrack z jednotky. Bill Skarsgard bol fantastický a bol tým pravým záporákom, ktorému proste prajete smrť, Donnie Yen sa tu neskutočne predviedol po všetkých stránkach a veľmi rád by som si s ním dal spin-off, ako už naznačila aj po titulková scéna. Scott Adkins, ako Killa patrí medzi tie najviac cool postavy aké som v tejto sérií videl a jeho scéna patrí medzi tie najlepšie, čo som kedy videl. (bravúrne spracovanie postavy) pekne sa tu tiež predviedol aj Hirojuki Sanada, Marko Zaror, ktorí už s akčným žánrom majú bohaté skúsenosti. No a samotný Keanu Reeves tu ukázal to najlepšie zo seba a aj napriek vysokému veku to zvládol na jednotku. Len škoda, že sme sa tento krát nezaobišli bez tých tvrdých pádov, ktoré by človek v žiadnom prípade nerozchodil a už vôbec by nebol schopný ďalej bojovať. Tie pády už boli príliš. Má to ale krásne zakončenie a ďalej by som už nešiel. Je to vyvrcholenie jednej z najlepších akčných sérií aká bola kedy natočená a ktorá nemá na pôde akčného žánru absolútne žiadnu konkurenciu. ()

RafaKrakal

Když se smíříte s tím, že John Wick přežije i výbuch atomové bomby, čas plyne jak to zrovna pasuje do děje a největšími bojovými schopnostmi oplývá slepec a chlápek se 100kg nadváhou, tak si Johna Wicka 4 užijete na maximum. Mistrně vykreslený svět nájemných zabijáků, strhující akční scény a grandiózní finále, nadto Keanu Reeves v životní formě. Pro všechny milovníky akčního žánru, kterým nevadí v akčních filmech řada nelogičností, je John Wick 4 takřka povinností. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)