John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Hollohlaway

Kdyby to nešlo doma přetáčet, tak z kina bych odešel zhruba v polovině. Ta stopáž je prostě šílená, navíc jsem si definitivně ověřil, že to není koncept pro mne, tři díly po sobě zklamání a dvě hvězdy, takže pětku už nedám. Jednotlivé choreo perly ujdou, neříkám že ne, a sem tam je skutečně originální nápad, ale jako celek je to jenom šíleně repetetivní a frustrující příval nepřátel, které Keanu likviduje za pomoci cípu saka a sveřepého výrazu. Potěšil fight Hirojuki Sanada proti Donnie Yenovi, to jsem nečekal, že v životě uvidím,  kamera taky velmi dobrá, ale jinak asi nemám co chválit, celkem se divím, že to pořád někoho může bavit. ()

Masrii

Plot armor tak silný, že to ví i samotná postava a nebojí se vyskočit z okna. Auta si s ním hrají volejbal, válí sudy po nekonečných schodech, Chvílema jsem si myslel, že by bylo namístě přidat mezi žánry komedii. Nevím, asi bych neměl očekávat něco víc, ale nekonečné vlny po 3-4 nepřátelích po pár desítkách opakování už přestávají být zábavné. I přesto, že se jedná o nabitý akčňák, kde padlo více výstřelů než slov, tak jsem se chvílemi nudil. A to o něčem vypovídá. 65 % ()

blackkocour

Třeba si u toho hoňte svoje šulínky šmirkpapírem, ale my se v tichosti rozejdeme.. nevím, kde ten čurák bere tolik potiony of regeneration, ale chci je taky! ()

Fox85

Tentokrát to jsou 4 hvězdy s hodně odřenýma ušima. Bojové scény už se nám trochu opakují a těch zajímavých nápadů je tu méně než v předchozích dílech ()

ZkuKol

Super řemeslo, velkoryse scény, ale 3 hodiny? A ten závěry je takový slabší, vlastně Kodži zemřel úplně zbytečně). Obecně mi přišli Yen i Adkins nevyužití. ()

kenkaku

Přemýšlím jak moc se nadnést nad nelibost, že z fantastického filmu se stal seriál na (zatím) 11 let. Hodně pomáhá casting. Hodně potěšil “Dolor” (z třetího Undisputed). Adkinse jsem sice poznal jen po hlase :), ale dobrý. Pak Ip Man a Scorpion… nebo ironický záporák z Highlandera. To je prostě něco co se počítá. Proti tomu hraje obludná stopáž (opravdu do 3 hodin moc nechybělo). Zcela idiotský začátek (jako proč ten zvrat s Continentalem?). To binární tempo taky nic moc na dobrém pocitu nepřidá (brutální akce střídá úmorně nudné konverzace o ničem). Takže na to půjdeme jinak. Štvalo mě to víc než minule? Ne. Bavilo mě to víc než poprvé? Ne. Takže 4 pro #4 dokud se při druhém sledování nerozhodnu jinak. ()

remy

Z Johna Wicka mi nikdy nespadla čelist. Připadá mi scénáristický líný a stereotypní.  Akčním scénám se hrozně moc věcí musí podřídit - včetně scénáře. A čtyřka jde podle mě v tomhle ohledu nejdál. Na tuhle hru jsem nikdy úplně nepřistoupil. Ona akční stránka je pořád strašně super, ale tak trochu se mi už okoukává. Choreograficky je úžasná, jen mi trochu schází dynamičtější zapojení práce s kamerou - jako jsou pohyby kamery, práce s úhly atp. Navíc bych byl možná radši, kdyby tam těch přestřelek, bitek a mlácení (a že jich je tam fakt hodně) bylo méně, ale bylo tady více highlightů - ve čtyřce bych ze všech asi nejvíce vypíchnul předfinále na schodech, které je zpestřené nemilosrdným deadlinem (který se tady teda moc neřeší, ale co už:) Možná tak trochu paradoxně si na čtvrtém pokračování téhle akční série nejvíce cením a nejsilnější mi připadá v tom, že 1.) v sobě má minimálně jednu postavu, která není jednorozměrným záporákem, ale někým, jehož osobní motivaci lze porozumět a za 2.) že se mu poměrně dobře daří budovat napětí (i přesto, že víte, jak se to celé za moment semele) včetně komornějšího finále, které právě zužitkuje divákovo možné "porozumění" zmiňované postavě z bodu č.1. ()

psychoJoa

Já prostě nevím… ale v mých očích Johnovi právě došel dech. Čtyřka kombinuje vše, co už jsme jak v předešlých kapitolách Wicka, tak v jiných akčňácích viděli… a výsledkem je poměrně nudný průměr. Hodně se střílí, všichni jsou neprůstřelní, mihne se pár zcela nevyužitých katan, motorka, auto, pád z budovy, pád ze schodů, přejetí autem a… konec. Nic nového, žádná zábavná dechberoucí fight-choreografie ani nápaditý scénář nebo děj. Keana zbožňuju, ale bohužel to pro mě sám utáhnout nedokázal (neměl žádné dialogy/monology, žádné pořádné motivace…). Zakončení Wicka tak přišlo později než mělo a bylo značně zadýchané a unavené - zřejmě totiž nedošel dech jenom Wickovi, ale i režii. ()

netahlo

Nesnesitelne dementni film s nesnesitelnou stopazi, kterej jsem ale paradoxne tentokrat dokoukal do konce. Ale byla to rehole, Reeves by mi mel poslat nejaky odskodneni. Zajimavy je, ze cim starsi tenhle clovek je, tim horsi je herec. Vetsinou to byva opacne ... ()

Soweek

4,5* John Wick se posunul od jednorázového akčňáku do vlastního originálního univerza a já to prostě žeru. Čtyřka využívá jasně nastavených pravidel minulých dílů a žene sérii do extrémů, které prostě sluší. Tvůrci si naštěstí uvědomili, že další experimentování se souboji není to pravé ořechové (např nemastné honičky na koni nebo nudné souboje se psy z třetího dílu) a vrací se ke starým dobrým chladným a střelným zbraním. Souboje se tentokrát soustředí na stylizaci více než jindy, řada scén je tak vyloženě komiksového charakteru, načinčané záběry jak od Winding Refna a souboje jsou jak vystřižené z arén pro Tekken. Keanu tu zde nehraje zas tak velký prim a prostor dostávají i jiné charaktery a to vše je sakra dobře, protože to funguje a je to náznak toho, že toto universum nepotřebuje exploitovat postavu Johna Wicka, ale poradí si i bez něj. Těším se tak na řadu spinoffů a budu doufat, že to nebudou jen levné budgetové náhražky. ()

sedm.1

Po výborné dvojce a naprosto dokonalé trojce přichází minimálně pro mě v této akční sérii nepříjemný sešup, který jsem ovšem upřímně ani trochu neočekával. Přeci jen zůstal téměř kompletní tvůrčí tým, a tak by si nejeden řekl, že tady nelze selhat. Jenže stalo se a já se u Johna Wicka 4 upřímně nudil. Ano, musím zopakovat ten výraz, který je pro čtyřku tak zásadní, nudil. Nevím tedy, jestli by tomu pomohlo výrazné zkrácení, nicméně téměř tři hodiny byla prostě neúnosná a vzhledem k obsahu i zcela neadekvátní délka, jelikož ta zápletka je tu vážně velice strohá a přímočará, a roztažení do této stopáže byla sebevražedná mise, podle čehož to pak dopadlo. Jenže pozor, ta chyba není ani tak v samotné zápletce, či jejím vývoji, ale ve zhruba čtyřech dlouhých akčních scénách, které měli evidentně tvořit jádro tohoto pokračování, jenže se stalo to, že se jedná o čtyři doslova monotónní eskapády, kde divák sleduje zhruba dvacetiminutové povětšinou přestřelky, kde po sobě postavy střílejí ze dvou, tří metrů a nic se jim nestane, ato prosím pěkně díky neprůstřelným sakům … jako vážně, ty vole? Směšný, trapný a hlavně totálně nepřesvědčivý. Navíc oproti předchozím dílům není ona akce už ani tolik krvavá a nekompromisní, a především co se týče její choreografie a nápaditosti, tak se upřímně jedná o pád z vrcholu rovnou na držku. Dalším obrovským negativem tu je postava Donnie Yena, jehož slepý zabiják definuje nový level naivnosti a absolutní tvůrčí nesoudnosti, protože tohle se tu předvádí Yen jako slepec, tak to by nesvedli ani všichni komiksoví hrdinové dohromady. Reeves mi pak jako hlavní hrdina přijde snad ještě unavenější než kdy jindy, zde je ale pravda, že já od prvního dílu tvrdím, že tohle rozhodně není castingová trefa do černého, no a Bill Skarsgard jako ústřední záporák je sice výrazný, ale ve finále vlastně ne až tak podstatný. Já prostě nevím, jestli je to způsobeno už přesycením této postavy, nebo třeba trojka nasadila tu laťku tak vysoko, že jsem očekával něco, co už není ani možné překročit, nicméně já si stojím zkrátka za tím, že sice i čtvrtý díl Johna Wicka pořád patří do té nejvyšší akční ligy, ovšem to, že jsem jsem se během těch tří hodin prostě nedokázal bavit, že mě zklamalo zpracování akce, že mě neoslovili postavy, že to není výrazné, ani jinak skutečně poutavé, je fakt, který mě nepříjemně překvapil a který mi nedovolil si ani zdaleka užít ten film tak, jak jsem očekával. Za mě se tak jedná o zatím jednoznačně nejslabší díl, a tak zatímco po trojce jsem byl na čtyřku natřepanej jako pes, tak na pětku budu čekat s pořádnou rezervou a bez nějakých planých nadějí. ()

JamesSi

Mám rád sérii John Wick, Ne kvůli dobrému příběhu, né protože je kůl, ale kvůli skvěle choreografovaným akčním soubojům, které nemají v Hollywoodu konkurenci. Jasně v Asii najdete asi lepší akci, ale v Tinseltownu těžko. Čtyřka víceméně splnila to, co pro mě slibuje. Není to tak dobré jako trojka. Jako jsem si na 100% jistý, že velká část akčních scén (pokoj se skly, celá Osaka, bar v Berlíně) je natočená v jednom a tom samém ateliéru. Nemluvě o naprosto trikových scénách jako ta u Vítězného okruhu. Při scéně v baru zase nechápete, proč tanečníci naprosto ignorují drsné bitky hrdinů. Užil jsem si odkazy na Válečníky, Lawrence z Arábie a jedna scéna vypadala jak z Hotline Miami. Skvělé byly nové postavy - každá měla svůj gimick - Lovec Nikdo a Zatoičovský slepec Cain. Přijde mi, že mě to také baví v té přehnané koolovitosti, absurditě pravidel Rady a pseudointelektuálním hláškám (Na světě jsou jen tři druhy lidí...). RIP Lance Reddick. ()

sQelle

Neskutečně našlapaný akčňák, který zase překonává sám sebe. Tvůrci pochopili, že tvořit tento vesmír se dá jedině tak, že se střílí, šermuje, bodá, kuchá, pitvá, hází granáty a podobně. Rovnou tedy nasype 3 velkolepé akční scény, které vlastně nemají konce a když už skončí, tak to chvilku vyklusá a během pár sekund skočí do další naháněčky. Naprosto jsem žasnul při scéně z ptačí perspektivy ve stylu hry Hotline Miami a scéna kolem Vítězného oblouku je taky naprosto skvostnou. Jediné čeho se bojím, že tahle série je tak moc úspěšná, že se bude ždímat tak dlouho, až se na ní radši zapomene. ()

iXtr3m3

Síce mi už medzi žánrami naozaj chýba sci-fi, ale John Wick pokračuje tam, kde skončil. Subjektívne sa mi síce viac páčila trojka, ale štvorka je slabšia len o niečo zanedbateľné. Moc sa tu nenahovorí, napriek dĺžke, ktorá atakuje tri hodiny, ale je tu toľko fightov, že by to vydalo na tri-štyri filmy, takže nejaká výplň pomedzi to sa musela natesnať, inak by to bola nekončiaca akcia, ktorá by časom nudila. John Wick je tu už naozaj doslova nesmrteľný, samozrejme kým má na sebe svoj "oblek". Mŕtvol tu už bolo určite vysoko cez stovku, v podstate ide po ňom každý, kto je po ruke a naviac sa niektorí predbiehajú a kilujú sa navzájom, kým chcú dostať sami za seba samotného Wicka. Potešila kopa známych fighterov na čele s Donnie Yenom, Scottom Adkinsom či Markom Zarorom, samozrejme ostatný casting rovnako luxusný viď. Hirojuki Sanada, Clancy Brown, Laurence Fishburne, Ian McShane, Bill Skarsgard, v podstate čo meno, to pojem. Čo sa týka univerza, dosiahli sme už asi pomyselné maximum, takže zakončenie by som bral, pretože linka sa uzavrela, možno nie tak, ako by som čakal, ale predpokladám otáznik podobne ako v tretej časti. Technicky bezchybné, choreograficky ultra špička, čo sa týka originality súbojov fight medzi autami a potom predzáverečný fight v opustenom baráku z top-down pohľadu, tak to bol vrchol vrcholov a nemá to konkurencie. Vývoj napriek únikom z trailerov prekvapil, takže za mňa super. Ale ako vravím, trojka mi prišla lepšia, sám nechápem, pretože Donnie Yen je môj extra obľúbenec vrátane Scotta Adkinsa a Marka Zarora, ktorý mi dali spomenúť si na legendárne "Boykoviny"... Inak česť pamiatke Lance-a Reddicka, ktorého som poznal roky z iných produkcii vrátane dabingu v hrách či seriáloch. ()

DavidS.

Předlouhé déjà vu, které nabídne jen jednu neotřelou akční sekvenci, zbytek je rutina (byť stále špičkového řemesla)...A všechna ta neprůstřelná saka, slepí ostrostřelci, teatrální kulisy a prázdné deklamace jsou v rámci stopáže už pouze úmorné až směšné (jako například drift a lidské kuželky kolem Vítězného oblouku)... ()

borec999

Spokojnosť. Z hľadiska akcie je Wick stále bezkonkurenčne to najlepšie, čo môže divák dostať. Stahelski, Reeves a tím kaskadérov sa zas naplno vyšantili a pri viacerých akčných scénach (kruháč, zábery zhora, diskotéka) znova ponúkli niečo štýlové, zapamätateľné a v kine vcelku dych berúce. Z hľadiska deja a budovania mytológie je Stahelski menej doma ako pri akcii, ale ako tak to ušlo. Najväčšie negatíva (pre ktoré strhávam i jednu hviezdu) sú dve: prvým z nich je nesmrteľnosť a nezraniteľnosť Wicka ktorá tu presahuje všetky únosné medze a druhé: nelogickosť v správaní okolitého sveta a náhodných civilistov (diskotéka) pri akčných scénach, ako i samotných postáv. Z hercov som rád, že Donnie Yen dostal (neskoro ale predsa) v Hollywoode konečne poriadnu rolu a v poriadnom filme (doteraz bolo splnené väčšinu len jedno z dvoch) a že tvorcovia sledujú aj súčasný umierajúci segment béčkových akčňákov a zachytili mená ako Marko Zaror, či Scott Adkins. U prvého menovaného som s úlohou a priestorom vo filme spokojný, u druhého už menej. Scottovi síce postava tlstého a mierne šialeného zabijaka herecky sadla výborne, v akcii ho však jemne limitovala a možno by bolo rozumnejšie mu dať váhovo "konvenčnejšiu" postavu a viac priestoru ukázať čo vie. Japonská enkláva Sanadu a debutujúcej Riny Sawayama taktiež výborná. No a Bill Skarsgard za mňa osobne nebol najideálnejšia kastingová voľba a celý čas pôsobil ako päsť na oko. To je však iba môj subjektívny názor... Celkovo je štvorka Wicka akčný nářež, ktorý má dobré tempo, pri ktorom aj 3 hodiny ubehnú ako voda, no u ktorého mi spomínané nedostatky na 5* znova nedovolia ísť. Aj keď to bol zrejme najlepší akčný film, aký tento rok uvidím. 85% ()

Ronan

John Wick je proste návod ako robiť akčné filmy v tomto storočí. Veľa ľudí hovorí, že tu je málo dialógov, ale ruku na srdce, John Wick patrí medzi filmy, kde sa viacej bojuje ako rozpráva. Každá bitka sa postupom filmu upgraduje, napr. v Osake je prakticky rovnaká ako v iných Wickoch, ale akcia v tom starom dome je zase o level vyššie a keď som si myslel, že v Johnu Wickovi už nič nového nebude, tak vždy ma prekvapili. Nové postavy sú fajn a Donnie Yen so svojou charismou sa vedel vyrovnať  Keanu Reevesovi. Keď som zistil, že Donnie Yen bude slepý, tak sa mi zdalo už príliš, ale nakoniec to bolo fajn. Jedine čo mi už vadilo, bolo keď padal po schodoch. ()

Wotan

Musel jsem to rozdělit na dvě seance. Je to roztahaný a nudný, ale co taky furt vymýšlet. Keanu už taky není žádnej mlaďoch a válení na zemi vypadá jak jóga pro důchodce. Lemingové opět znovu v akci a kromě duelu na konci je vzdálenost, kdy po sobě střílí tak cca do deseti metrů max. Chtěl bych mít tak odolný zvukovody jako gerojové v téhle taškařici, bo ustát tolik ran blízko hlavy a neohluchnout je hodno obdivu. Stačil by jeden klučina s optikou a Honzík Knotek by byl ukončen během chvilky. ()

KoRner

Akčná jazda s toľkými hviezdami, že to pripomína Expendables. Nemá význam sa vyjadrovať k akčným scénam, ktoré sú samozrejme špičkové, ale páči sa mi, že každá postava je v niečom až komixovo iná, takže je ľahko zapamätateľná. Máme tu slepého Donnieho, tučného Adkinsa, zabijaka Zarora, psychopata Skarsgårda a mnoho iných, ktorí aj na malom priestore zaujmú. Len tá stopáž by mohla byť o hodinu kratšia, aby sa predišlo repetívnosti strieľačiek a chýbala mi tam aj výraznejšia hudba, ktorá mohla film vyšperkovať podobne ako jednotku. ()

666Carnage

Svět Johna Wicka se prohlubuje a i když některé dialogy nejsou zrovna nejlepší musí se necháte, že co není v textech je v akci. Člověk by řekl, že v akčních filmech nejde už vymýšlet něco nového a ono jde. Osaka, Berlín a hlavně ten Paříš. Ta akční scéna z pohledu ze shora je pecková. Film je delší to ano, jenže ta akce to tomu hrozně vynahrazuje a je jí tam tolik, že to uteče stejně rychle jako kulka z Johnovi pistole. 85% ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)