V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiálny text distribútora)

fragre

V tomto filmu chlapci dbají na svůj zevnějšek více než děvčata, každý ten gang má svérazný imidž, někdy dost náročný na úpravu. Jen ten holčičí gang jsou zde takové šmudly. Také se mi líbí, že všichni zde dávají přednost veřejné dopravě před automobobily, ba často upřednostňují chůzi a běh - to je zdravé a ekologické. Je to prostě velice dobové - tedy pitomé, načinčané a nudné jako dobový pop. ()

Morholt

Ze všeho nejvíc mi to připomínalo akční videohru. Na shromaždišti všech gangů je zastřelen hlavní vůdce, který chce všechny sjednotit, neprávem je z toho obviněn váš gang, kliknete na "Start" a hra, ve které musíte svojí skupinu provést z bodu A do bodu B může začít. Cestou musíte vyřídit nepřátelský partičky v bizarních krojích, utéct policajtům, vyhnout se zbytečnejm ztrátám a zachránit princeznu. Bylo to stupidní, ale mě se to líbilo. 75% ()

Kulmon

Přes všechny ty očividné chyby a náhody mne film neskutečně bavil. Ano je to absurdní, aby se sešlo sto gangů, každej v jednotným úboru jak banda kreténů, aby si spočítali, že jich bude třikrát víc než policajtů a ovládli město. Je podivné, že jeden gang vždycky chytne vlak, zatímco jeho pronásledovatelé o pět vteřin později už ne. Kašlu na to. Film má totiž úžasnou atmosféru, plnou brutálního násilí, a to mám rád. Svou syrovostí si nezadá s Romper Stomper nebo Kdysi byli válečníci. ()

cubajz

s přihlédnutím ke stáří filmu pecka jak kráva! Nejvíc mě dostávali přechody obrazu do komixové malby a nazpátek, to byl pěkně vizionářský počin! Nápadů je tu hromada, třeba DJka vtipně komentující celý hon nebo díky různým oblečkům snadno rozpoznatelní příslušníci gangů - určitě zasloužená kultovka, která v dnešní době snesla víc krve a míň trvalé a synťáků:). ()

cunesk8

Pecka. Perfektní atmosféra NY (Nádherný subway - každý vůz byl sjetý od Graffiti, všude bordel, gangy, supr kostýmy atd). Akce sice bylo méně, ale to je dobře, nebylo to nějak přehnané, jak v nějakém brutálním akčním filmu. V každém záběru bylo na co koukat a tak to má být. Docela těžké se dostat z Bronxu na Coney island když po vás jdou ostatní gangy........ Edit 06.03.2023: Po letech se mi podařilo sehnat kvalitní TVrip z televize Premiéra a musím říct, že ten český dabing byl velmi povedený, což se o dnešním dabingu vůbec nadá říct. Dlouho dobu jsem vůbec netušil, že ten film byl v televizi s klasickým dabingem, jelikož v té době se často používal overvoice. Film jsem si užil, tak jako bych ho viděl prvně. Tento film rozhodně patří do mé síně slávy. ()

• Kolem míst natáčení se neustále tvořily davy zvědavců. Dokonce i ve tři ráno, v největších mrazech. (Matty)
  • Intro písně "Come out and Play", ze stejnojmenného alba skupiny Twisted Sisters, je převzato ze scény, kdy Luther (David Patrick Kelly) sedí v autě a má na prstech sklenice, se kterými cinká. Jediný rozdíl je v tom, že ve filmu říká název gangu, Warriors, a v písni je název kapely, Twisted Sisters. (Mr.Bulanek)
  • Režisér Tony Scott oznámil v roce 2008 plán na remake, který by se odehrával v Los Angeles namísto v New Yorku, kde se konal originální film. „Originální The Warriors byli v New Yorku sedmdesátých let, a vše šlo nahoru a vertikálně. A já teď tvořím současné věci v Los Angeles, takže vše je horizontální. Moje vize The Warriors je Los Angeles v roce 2007 a gangů místo toho, aby jich bylo 30, bude 3 000 nebo 5 000.“ Scott se setkal se současnými gangy, mimo jiné Crips a Bloods, kvůli výzkumu pro svůj film. (SeanBean)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (viac)