Jednoduchý plán

• Česko Jednoduchý plán (viac)

Bratři Hank a Jacob a jejich kamarád Lou náhodou objeví vrak havarovaného letadla s více než čtyřmi miliony dolarů. Hank chce nejdřív nález ohlásit, ale jeho dva nezaměstnaní společníci ho přemluví a vymyslí spolu velmi jednoduchý plán - peníze ukryjí a jestli je nikdo nebude hledat, tak si je rozdělí a začnou nový život. Když Hank o nálezu řekne své manželce Sarah, začne jednoduchý plán komplikovat a výsledkem je mrtvola náhodného svědka. Nervozita spolupachatelů začne stoupat a po další změně plánu je o další dva mrtvé víc. Když už se zdá, že nejhorší mají za sebou, vstoupí do hry policie s vyšetřováním vražd a na scéně se zjeví i podivínský cizinec, který hledá zmizelé peníze. Tím se věci úplně vymknou zpod kontroly a ti, kteří přežijí, se dočkají opravdu zaslouženého překvapení... (oficiálny text distribútora)

Janek

Docela šílenej film, na který jsem koukal náhodou. Film nepostrádá spád a napětí - myslím, že jde o Raimiho vrchol... ()

seale

Paní HUDBA, ale ani kamera nezaostává. Jedná se zároveň o zajímavé poselství příběhu, i když ty jeho vnitřní části byly chvílemi docela nudné. ()

Lacike

Jak si najlepsie uctit predcasne zosnuleho Billa Paxtona? Nejakou jeho peckou a najlepsie jednym z mala filmov, kde hral hlavnu ulohu. Jednoduchý plán pôsobi ako Fargo ale bez humoru. Takze o to viac vynikne neskutocne trpky koniec. Vdaka absencii humoru to nie je az tak divacky privetive. Ma to pomale tempo, kedze sa to snazi pôsobit co najcivilnejsie. Postavy su klasicki vidlaci, ktory vela rozumu nepobrali a miestami ma ich hlupe konanie az stvalo. Fandit som tu ani nemal komu, kedze sa postupne vsetci dopustili nejakeho svinstva. Najviac desivo pôsobi Bridget Fonda ako chladnokrvna manzelka, ktora manzela nuti do stale väcsich svinstiev. Fakt velka skoda, ze sa vykaslala na herectvo. Billy Bob hra zvlastnu postavu. Najprv vsetko poserie a potom ho uplne znicia vycitky. No a Bill Paxton hra obycajneho chlapika, ktory je cim dalej väcsi drsniak a najviac ma potesil tym ako zatocil s Garym Coleom. Hlavne za tu scenu davam aj stvrtu hviezdicku. No a ten trpky koniec je pre divaka takym sladkym bonbonikom. Teda pokial nie je chamtivec a nahodou postavam nefandil. To sa mne nestalo. 8/10. ()

ScarPoul

Veľmi komorne podaný príbeh s netradičným hereckým obsadeným, ktorému kraľuje Billy Bob Thornton ako Jacob. Príbeh fungujúci na princípe príčiny a následku je vyrozprávaný v prostredí zasneženého malomesta, kde náhoda strhne vír udalostí, ktoré zapríčinia pád inak dobrých ľudí. Elfman je emocionálny a Raimi veľmi razantne servíruje jedno prekvapenie za druhým. Necháva si priestor pre emócie aj pre napätie a obidve mu funguje na jedničku. Tento film mám z jeho filmografie veľmi rád. Nepôsobí zložito, ale na to s akou zápletkou pracuje, nenudí ani na sekundu. Koniec zarezonoval. ()

malylada

Tak nějak zapeklitě to vypadá, když parta vidláků najde letadlo plné peněz. Všichni hrdinové mají velké oči, až se navzájem začnou redukovat a následně improvizovat. Scénář hodně kombinuje, rozehrává zvraty, ale mě osobně nedokázal strhnout do té míry, ať už hrdiny, se kterými se moc nedá sympatizovat nebo momenty, které by vyloženě krájely napětí. Thornton s Paxtonem nejvíce vyčnívají, herecky film táhnou. Celkově dokážu pochopit, proč film mnoho lidí řadí tak vysoko, ale vzhledem k podobným žánrovkám jde o lehce nadprůměrnou podívanou.......6/10 ()

argenson

Jeden z těch filmů, který si docela dobře pamatuju i po hodně dlouhý době. Což je zvláštní, protože mě nikdy nebral ten drsnej americkej venkov, kde od chalupy k chalupě je to den jízdy autem a díky vzdálenostem jsou tam všichni trochu podivínští samotáři (rozuměj magoři). Ale je to chytře vymyšlená psychokrimi a po letech jsem si ji užil i podruhý. Potřetí už to asi vidět nepotřebuju, ale s čistým svědomím doporučuju. ()

MrCreosote

Taková vážnější variace na Fargo, které zbožňuji. Tam byli hlavní hrdinové absurdně jednající postavičky, kterým jsme se mohli smát (a taky jsme se smáli), zde jsou to ,,normální" lidé prožívající si svoje vlastní peklo, se kterými máme soucítit. No, já mám radši škodolibý smích než soucitné pokyvování hlavou... ()

corpsy

Aj keď Sam Raimi zrovna netočí nejakú drastickú nechutnosť ( ktoré ja rád ), odskočí si do teritória brilantných thrillerov, podobne ako neskorší THE GIFT. ()

Marsik

Jednoznačné 4 hvězdičky. 17 let starý film, který jsem sice viděl až nyní, ale i v roce 2015 má co nabídnout. Zejména skvělou zápletku, kde se každou chvíli stane něco zásadního pro další průběh. Takové filmy jsou fajn a vy si můžete ulámat hlavu, jak to vlastně skončí. 80% ()

NinonL

Fargo se mi líbilo víc, ale i Jednoduchý plán je velmi dobrý, temný film. Nálezci peněz se dostanou do víru událostí, které nelze zastavit. Mrtvoly přibývají a ještě si peněz ani neužili. Za mně nadprůměrný film. ()

agentmiky

Když se řekne Sam Raimi,vybaví se mi jeho skvělé horory z 80.let,ale Jednoduchý plán ukázal,že umí točit i skvělé thrillery.Po zhlédnutí musím konstatovat,že tento film se nejvíce podobá asi Fargu, i když oba filmy mají pár odlišností.Jednoduchý plán neobsahuje žádné vtipné momenty,to spíše pěkně nervydrásající momenty.Nejlépe zde zahrál asi Billy Bob Thornton,ale ani Bill Paxton nezahrál špatně.Některé chvíle jsem neočekával a konec pěkně vygradoval.Kdo má rád tyto filmy,tak si tady přijde na své.Za mě 90% ()

Alqarin

Mělký hrob/Fargo, liboval jsem si ale víc, severská atmosféra, režisérský i herecký minimalismus a zdrcující finále. Raimiho styl mi prostě sednul, 4,5*. ()

Asgy

Hodně absurdní, ale i tak výborný snímek. Dost mi připomínal Coenovské filmy, hlavně Fargo. Povedená byla jednoduchá, ale atmosféru krásně podkreslující hudba. ()

slord

Coenovsky film ala Sam Raimi. Veľmi fajn krimi, ktorá má výbornú atmosféru a skvelé herecké výkony (najmä Billy Bob Thornton podáva jeden z najlepších). Príbeh sa vyvíja veľmi intenzívne a hlavný hrdina sa topí stále vo väčších a väčších problémoch a celý ten záver je dosť nervy drásajúci, happy end v pravom slova zmysle nečakajte. 8/10 ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců