Takmer dokonalý zločin

• Česko Téměř dokonalý zločin (viac)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiálny text distribútora)

xpaja

Dobrý scénář, skvělí herci, působivá hudba a především pečlivě budovaná, hutná atmosféra na pozadí amerického maloměsta. Hodnocení kazí pouze to, že jsem totožnost vraha odhalil tak 20 min. přes koncem. Dávám ---== 80% ==--- . ()

SheldonShamy

Co se stane, když vidíte co se stalo... a co se stane. Vidíte a nemůžete tomu zabránit. Nevíte jak... Musíte jen nečinně přihlížet vraždě. Nádherně prokreslená psychologie postav a minimálně průměrně udělaná zápletka. Stojí za shlédnutí. ()

TesterX

Mrazivý thriller, občas s horrorovou atmosférou, nabízí příběh, který vás nepustí, vychytanou kameru s výbornými hereckými výkony (K.Reeves v roli záporňáka fakt vyniká, zato K.Blanchett dojem trochu kazila). ()

Hrus

Nedoceněný film. Skvělá Cate Blanchett, výborné výkony herců ve vedlejších rolích (K. Reeves a jeho násilnický vidlák je skvělý, stejně jako Hilary Swank a Ribisi a Katie Holmes). Pečlivě vybudovaná atmosféra malého městečka, kde se však stalo něco špatného... Při některých vidění hlavní postavy by se ve mě krve nedořezal a ty dvě nebo tři lekačky se fakt povedly. Nutno však říct, že film si nedělá nároky být horrorem, ale spíše thrillerem, nečekejte, že se budete pořád bát, jde tu spíše o atmosféru. Raimi si vyhrává v detailech (padající tužka) a sám je skvělým dirigentem celého filmu. Škoda, že jsem vytušil vraha trochu hodně dopředu, ale závěrečná "mysteriózní" pointa mi zase hodně sedla. Tenhle film se z mojí topky jen tak nedostane. EDIT Včera sem viděl počtvrté a znovu sem byl u vytržení nad budováním atmosféry a precizností jednotlivých záběrů. Na některých místech sem již věděl, co bude následovat a mráz mi jezdil po zádech už několik vteřin napřed. Snové záběry jsou vizuálně naprosto skvělé! ()

Sekel

Film ktery rozhodne nenudi, ale rozhodne nepatri mezi zanrove nejlepsi a uz vubec ne mezi nejlepsi filmy Sama Raimiho. Hraje tu sice dost hvezd, ale skutecne tu hraji jen Blanchettova s Ribisim. ()

saladín.

Mala a takmer utajena perla. Velmi jednoduchymi prostriedkami a efektivne vytvarana atmosfera malomesta (scenar: Billy Bob T., thank you), usporne a presne typologie a vyborne herecke vykony (cvoci mezi sebou), a to vsetko ako podmaz (!) kuzelne jednoduchemu thrilleru s jemnou davkou mystiky kde vsetko so vsetkym hra. Toto ma dusu (a o Cate Blanchett uz ani slovo). Damy zaiste potesi jedina (co mi znamo) a vyborne zahrana a zarastena rola zaporaka pre Keanu Reevesa. ()

Mistle_

Jak říká Rob Roy :: tři je málo, čtyři moc. Film je opravdu fajn. Bavil mne, hezky se na něj koukalo, nutil přemýšlet. V postavě Cate Blanchett jsem se naprosto našla a to se mi ještě nikdy nestalo. Hudba značně zajímavá, snové obrazy taktéž. Nicméně - scénář opravdu průměrný a snadno předvídatelný. ()

em.redrum

Úžasné a nevídané..Čarokrásná Cate, zručný Sam a atmosféra jako od Shyamalana. Téměř dokonalý zločin tento film přehlédnout :)) ()

paniColombova

Vynikající snímek. Tyhle filmy, to je prostě moje, ale nesmí to být přehnané a tohle nebylo. Cate Blanchett jako vždy super. Nechybělo tomu naprosto nic. ()

BarVo

Hmm, tak neviem. Zahrané to bolo výborne, slabiny scenára to ale nezakrylo. Napätia poskromne, vyústenie bolo totiž celkom predvídateľné a naviac duchariny nijak zvlášť nemusím. Slabý priemer. ()

KeanuTheBest

Pro mě průměrný thriller, který má zajímavou myšlenku. Keanu hodně divný v této roli, vůbec mi na záporáka nesedí. Katie Holmes jako sexuchtivá potvora = dobrý výkon. ()

gezper

Cate je prostě skvělá herečka, Sam zvládá thriller dobře a scénář má pár dobrých nápadů mezi ostatními docela obstojně zpracovanými klišé. Postavy jsou fakt dobře typově napsány a ztvárněny (ta plejáda, hmmmm). Trochu vytunit závěr .. Jedno mi ale nikdo nevysvětlí, jak se z The Gift dostali na Téměř dokonalý zločin, já ty naše distributory fakt nechápu. [80%] ()

LeePriest

Keanu Reeves hraje pěknýho haj.la, Cate Blanchett je naopak sympatická. Atmosféra velice povedená, napětí udržuje člověka v pozornosti a střídá se s okamžiky klidu a pohody. Pochválit musím také Giovanniho Ribisie. Psychicky problémového člověka ztvárnil skvěle. ()