Vynikající vědec Peyton Westlake horečně pracuje na převratném medicínském objevu umělé kůže, která mohla být využita k léčbě popálenin. Ve chvíli, kdy se ocitne se svým asistentem na prahu úspěchu, přepadne jeho laboratoř gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem, jehož pýchou je unikátní sbírka ucvaknutých prstů. Důvodem přepadení je Peytonova přítelkyně Julie, právnička, kterou Peyton kvůli své práci poněkud zanedbává. Ta totiž pracuje pro zločinného podnikatele Stracka a čirou náhodou odhalila jeho plán na ovládnutí celého města. Strack poslal Duranta, aby našel buď kompromitující dokumenty nebo Julii. Protože sadista Julii v laboratoři nenajde, vezme zavděk Peytonem a vyhodí laboratoř i s vědcem do povětří. Zatímco Julie považuje Peytona za mrtvého, skončí polomrtvý a výbuchem znetvořený vědec jako anonymní pacient v péči svérázné lékařky, která na něm, jako na beznadějném případu vyzkouší novou revoluční metodu tišení bolesti. Jejím výsledkem jsou odpojená centra bolesti a silný adrenalinový dopink, který Peytonovi propůjčí nadlidskou sílu a jako vedlejší efekt také těžko zvladatelné záchvaty vzteku. Adrenalinem nadopovaný vědec z nemocnice uprchne a vrátí se do své zničené laboratoře. Chce zpět nejen svou tvář a vše co ztratil, ale také se chce pomstít. V opuštěné továrně znovu vybuduje svou laboratoř, kde začne vytvářet ze své syntetické kůže masky s tvářemi různých osob a s jejich pomocí rozjede plán pomsty všem, kteří zničili jeho život. Masky však mají jeden závažný nedostatek a to krátkou životnost. Po sto minutách se vlivem světla rozpadnou a v tu chvíli se Peyton mění v Darkmana, děsivého mstitele s černou pelerínou, špinavými obvazy ukrývající zohavenou tvář a ruce, nadlidskou silou a nelidským vztekem. (oficiálny text distribútora)

Stejšn

Kdyby v hlavní roli byl Bruce Campbell, dal bych tomu 5 hvězdiček. Takhle pro mě průměr. Vůbec - minimální obsazování B.C. do větších rolí v 90. letech bylo snad největším promrháním hereckého talentu v dějinách. Jediné, co nedokázal ani on zachránit, byla snad jen Moontrap. ()

jprmusic

Při vší úctě k Raimimu je Darkman přihlouplé béčko se zoufalými hereckými výkony a přiblblými dialogy. Vůbec nemá smysl komentovat scénář a přihlouplé vyznění filmu jde bohužel na vrub pana režiséra. Radši zombíky než tohle. ()

horor2

Srdeční pecka. Liam Neeson jako Darkman, toužící po pomstě. Sam Raimi dává kus sebe a jdou vidět jeho hororové prvky. Larry Drake je záporák již od pohledu. Frances McDormand skvělá. Colin Friels zahrál pěkného hajzlíka. Menší rolička na závěr padla i oblíbenci jménem Bruce Campbell. Super! Takto to mělo zůstat. ()

Blazkowicz

Žádná velká hitparáda to není, ale nějak výrazně špatné to taky nebylo. Přišlo mi to spíš takové béčkovější, prostě na jedno shlédnutí. Ničím výjimečným to nevybočuje, má to vzhledem ke kvalitě přiměřenou délku a náhodou Liam Neeson byl v pohodě. Vzpomněl jsme si při tom na další devadesátkový film, věnující se "neznámému" komiksovému hrdinovi. The Crow. To už je ale úplně jiná liga než tohle. 3-* ()

hrumsrt

No, asi spíš takové superhrdinské céčko, po kterém bych se ale jako adolescent v té době mohl utlouct! Ještě před Spider-Manem si Sam Raimi vytvořil vlastního superhrdinu, ale zda se mu to plnohodnotně povedlo se teda úplně říct nedá. Celé si to našrouboval do revenge story, což funguje jako jasná páteř příběh, ale v nepříliš dobrých rukách se z toho stavá berlička. Raimi je dobrý režisér, ale v téhle době ještě nebyl zvyklý točit podobné vysoko rozpočové megafilmy, a proto nám to končí přesně někde na půl cesty mezi superhrdinou a Evil Deadem. Úvodní origin je příšerný! Nevíte, ani která bije a už už má na sobě kabát s obvazy a přeskakuje z jedné budovy na další. Jakmile se ale do toho příběh i já pořádně dostaneme, tak už z toho máme alespoň tuctový superhrdinský akčňák, jaký jsme dostávali v letech devadesátých. Liam Neeson je spíše charizmatický herec a svoje nejlepší role ho ještě čekali, podobně jako Raimi se ještě potřeboval vyhrát. Jakože střídaní tváří tedy i herců (což stojí i za jednoznačně nejlepšími momenty), no tak jako kde měl ten Neeson něco uhrát?! Proto zkrátka jeho výkon nemá naprosto žádnou přidanou hodnotu. Pochopil bych, že z toho může být i kultovní status ovšem já dostal jen slabý odvar všech témat, která film zobrazuje. Za mě hrozně plochý scénář a bohužel ani nic aspoň trošičku ikonického, co bych si z toho mohl odnést. Několikrát jsem si v průběhu zavzpomínal na novější Vránu, která ale kvalitou výrazněji roztáhla křídla. Jako finální wtf obrázek bych jen dodal, jak tupě hrdina přišel ke svojí síle.. 45% ()

maoc

Tento film nestárne, naopak. V záplavě CGI umělotin září jeho poctivá výprava jako holá prdel z mechu. Nádherně udělané drobnosti i velké akční scény, masky, hudba Dannyho Elfmana a, a, a... V tak dokonalém světě, kde se díra do hlavy na dýchání dá udělat kolem trucku je snadné Darkmanovi odpustit že Frances McDormand není krásná, ale jen neotřele zajímavá, že místo výčitek se zcela v duchu noir lísá k padouchovi, že logika a fyzikální zákonitosti světa si daly šlofíka a ani jeden z padouchů mi nepřišel dost padoušský. Ten film má kouzlo Raimiho ranné tvorby, kdy se podobně jako ranný Jackson moc nesere s tím, co si kdo myslí, ale servíruje svojský pohled na svět, hrdinství, pomstu, vědu, lásku... Z filmu jsem cítil hodně inspirace Ohavným doktorem Phibesem, Fantomem opery a asi ještě tunou dalších věcí, ale Darkman je přesto díky silné imaginaci a čitelnému režijnímu vedení zcela svůj film. A výborný film. I po těch letech. Možná právě díky těm létům. ()

Bilky

Sam RAimi? Toto? Aj ako komedia by to bolo zle! Ten strih, efekty - no des! Liam bol uplne odveci ale ze aj Frances sa dalo nahovorit na taketo cosi.... Najhorsie je ze zaver jednoznacne vravi ze existuju aj dalsie diely...dakujem,neprosim! ()

Dr.Loomis

Horor by k tomuto filmu až tak nedával. Moc tam toho není co by se hororu podobalo. Liam Neeson se mi v této roli líbil,nezahrál to špatně. Je to takové scifi béčko s příchutí akčního filmu. Komiks jsem nečetl ani nikde neviděl,tak nemohu posoudit. Za mě tento film.65 % Raimi natočil i lepší filmy jako byl Evil dead,ale tímto filmem si to u mě nepokazil. ()

sirrgulo

Docela solidní starší akční horor. Liam Neeson mi ve filmu seděl, nakonec byl taky hlavním důvodem proč jsem chtěl film vidět, protože od Schindlerova seznamu na něj nedám dopustit. Ve filmu se mi nejvíce líbili části ve kterých byl sám ve své laboratoři a snažil se dokončit svůj výzkum a naplánovat pomstu a během toho se ze všeho zlého co ho potkalo nezbláznit. Díky hezké hudbě Dannyho Elfmana jsou právě tyto scény důvodem proč se film dá schlédnout. ()

Ygan

Raimiho styl z trilogie tady prostě nemůže fungovat, toto vyžaduje mnohem vážnější, vyzrálejší a profesionálnější přístup. V tom filmu nefunguje nic a dokonce i Danny Elfman je trochu nevýrazný. Mimořádně nekomplexní a chtěně/nechtěně komický film. Ze sci-fi thrillerů z prostředí laboratoří mnohem víc doporučuju nedávno viděného MUŽE BEZ STÍNU. ()

Idealista

Snímek o muži který necítí bolest , jen hněv a ten dá svým nepřátelům pěknně sežrat . Neměli ho ti parchanti znetvořit a odloučit jej od ženy kterou miloval . Musí se se plýžit ulicemi v maskách jiných a pomalu a jistě se z něj stává někdo jiný - Darkman ! Brutální , kýčovité , emotivně nabité ! Ne dokonalé ale pod kůži se mi to dostalo ! ()

Wulz

Příběhově se mi Darkman líbil opravdu dobře....moc jsem si Peytona (dakrmana) oblíbil, jenže... Děsnej začátek, a hold už i ty efekty... Ale joo jinak jsem si film užil a klidně zase někdy pustím, ale spíše jen nějaké scény, celí film už asi ne. ()

Víteček

Příliš velké béčko, které není ani dost zábavné, ani akční, ani dost dobře podané a ani dostatečně WTF, aby se nějak víc zapsalo do historie, vysloužilo si pozornost a stálo za podívání. 40 % za některé nechtěně vtipné momenty. ()

matass

Tak na tohle jsem se nevydržel dodívat do konce a musel nastoupit kamarád rychloposuv. Pár lepších momentů nemůže zachránit trapně přehrávající záporáky, nic moc zápletku ani opravdu zběsilou kameru. Zub času asi hodně zapracoval a za sebe prohlašuji, že v roce 2007 je tento výtvor nepoživatelný. ()

Zuzato

Bohužel filmu škodí někdy až stupidní monology/dialogy. Neeson určitě není typ drsného, comixového hrdiny... i když uhořelého půl ksichtu mu k vizáži drsňáka notně pomohlo ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (viac)