Darkman II: Durantův návrat

• USA Darkman II: The Return of Durant (viac)

Pod děsivou maskou Darkmana, temného mstitele se znetvořenou tváří, se ukrývá dr. Peyton Westlake, ušlechtilý biochemik, který po neštěstí, které ho potkalo, pokračuje v podzemní laboratoři v práci na svém objevu, umělé lidské kůži, která by měla pomoci obětem popálenin. Spojil se přitom s David L. Brinkmanem, dalším mladým vědcem, a společně se pokouší najít příčinu hlavní vady jejich umělé kůže, krátké životnosti. Kůže se totiž na světle po necelých dvou hodinách rozpadne. Do jejich práce však opět tragickým způsobem zasáhne padouch Robert G. Durant, který zázrakem přežil explozi vrtulníku a nyní se vrátil, aby ovládl místní obchod drogami a rozjel velký kšeft s novou generací laserových zbraní. Místo, které si vyhlédne je však odnedávna majetkem jistého mladého ušlechtilého vědce a jeho truchlící sestry Laurie. A tak Durant nezná nic lepšího než vědce zabít a ženu přemluvit k prodeji velmi pádným argumentem. Není divu, že se Peyton naštve a rozhodne se vyřídit účty s Durantem jednou pro vždy. S využitím různých masek se vydává za různé Durantovy spojence, proniká do jeho organizace a postupně jeho členy štve proti sobě. Durant tuší, jak se věci mají a protože nedokáže Darkmana porazit přímo, unese jako návnadu Laurie. To však Darkmanovi přivodí takový záchvat zuřivosti, že Durant nemá šanci přežít. Nebo ano? (oficiálny text distribútora)

Kinpr

Pokud Darkman byl pro mě top, tak tohle je jeho dno. Chybí mi absolutně vše! Liam Neeson, Sam Raimi, Danny Elfman ( jeho motiv je opravdu málo ). Ale co mi snad chybí nejvíc, tak to je ta atmosféra, kterou bezpochyby první a jediný Darkman měl. A to je základ. Dvojka je jako klasický televizní film. Bohužel. ()

helloween93

Absence Sama Raimiho na postu režiséra, absence Liama Neesona + nelogičnosti v ději - Durant přežil náraz helikoptéry do mostu a nemá ani škrábanec. Velkým plusem je právě účast Duranta, který byl dobrý záporák už v jedničce. Ale to je tak všechno, zbytek už je jen video béčko s nesympatickým Vosloem. 2* ()

majo25

Po skvelej jedničke je síce dvojka jasne nízkorozpočtovejšia, ale pri efektoch to paradoxne nebolo veľmi vidieť. Skôr to 'schytal' príbeh, ktorý má 'nábeh aj výbeh' veľmi rýchly, povedal by som prial seriálový (čo možno pripísať rýchlej videoprodukcii). Lary Drake v roli záporňáka opäť nesklamal, čo možno vypichnúť aj niektorým lepším akčným produkciam. Po jedničke zmenený hl. hrdina povedzme že neurazí, inak sa k nemu nedá čo pripomienkovať. Čo by sa dala pripomienkovať, je hromada nelogičností. Celkovo na nenáročné pobavenie toto typické sci-fi béčko z 90. rokov ale stačí. Hodnotenie: 55% ()

zdeny99

Darkman II je ještě slabší než první díl. Tohle pokračování je již ryze béčkový film poloviny 90. let, který je bohužel ještě k tomu hodně nudný. A to je stěžejní problém filmu. Zaujme tak opět jedině maska Darkmana, kterého tentokrát hraje Arnold Vosloo (známý jako Im-Ho-Tep z MUMIE). Spálená maska mi hodně připomíná Freddyho Kruegera, akorát že Darkman má popálenou jen polovinu hlavy. A když si hlavu obváže do obvazů, tak opět vypadá jako Claude Rains z NEVIDITELNÉHO MUŽE. [316. hodnocení, 24. komentář, 44%] ()

GOREGASM

Bez Raimiho a Neesona logicky ubylo kumštu a také peněz. Ne že by první Darkman byl nějaký zázrak, ale dokoukat to šlo zejména díky dvěma zmíněným pánům. Arnold Vosloo má bohužel stejně gumové herectví s prostetickou maskou nebo bez ní a celkově snímek působí velmi televizním, čti nenáročným dojmem. Pro diváka, kterému stačí ke štěstí, že tam sem tam něco bouchne, nebo si dají chlapi po držce, bude pokračování Darkmana beze změny akceptovatelné. Pro mě jde o strmý kvalitativní sešup, kdy motivaci ke zkouknutí třetího dílu budu hledat snad jen po návratu ze sobotního piva v mírně podroušeném stavu. 20% P.S. Pochopil jsem správně, že Darkman v tomto díle je vlastně homeless "superhero"? :-) ()