Darkman III: Na život a na smrt

• USA Darkman III: Die Darkman Die (viac)

Dr. Peyton Westlake ukrývající se pod maskou Darkmana, vynikající vědec s tváří znetvořenou ohněm a nadlidskou silou, stále pracuje ve své podzemní laboratoři na zdokonalení umělé kůže, kterou by nejen jemu, ale všem obětem popálenin umožnila získat zpět zničený vzhled. Stále však nedokáže odstranit základní vadu, totiž časově omezenou životnost umělé kůže, která se na světle rozpadne po devadesáti minutách. Aby získal další peníze na svůj výzkum překazí obchod nemilosrdného šéfa drogové mafie Petera Rookera. Ani uloupené peníze však nestačí na vše, co by Westlake pro svou práci potřeboval. A tu přichází s nečekanou pomocí atraktivní dr. Bridget Thorne, která Peytona sledovala do jeho tajné laboratoře a nabídne mu možnost využít ke své práci její luxusně zařízenou laboratoř. S pomocí špičkového vybavení se mu sice podaří překonat problém způsobující rozpad kůže, dřív než však dokáže svůj objev použít na svou novou kůži, omráčí ho dr. Thornová, která ve skutečnosti pracuje pro Rookera. Nejenže nasadí Peytonovi čip, kterým mu může způsobit nesmírnou bolest, ale navíc společně plánují stvořit armádu superlumpů upravených pomocí steroidů získaných z Peytonova těla. Vědci se sice podaří uprchnout, bohužel ne dřív, než Thorne dokáže syntetizovat potřebný steroid. S maskou temného Darkmana se Westlake pustí do pronásledování Rookera a zjistí, že zločinec má v plánu použít své superlumpy k vraždě nového okresního prokurátora, který se pustil do nelítostné války se zločinem. Peyton si vyrobí masku s tváří samotného Rookera a s její pomocí pronikne do padouchova domu, aby získal zpět svůj upravený vzorec pro výrobu umělé kůže. Setká se tu však Rookerovou opomíjenou manželkou a malou dcerou, které v něm nečekaně probudí city, o kterých si už dlouho myslel, že jsou navždy mrtvé. (oficiálny text distribútora)

choze

Stejně jako dvojka i trojka začíná sestřihem předchozích dílů a recykluje Westlakovy raimiovské návaly vzteku (do kterých přihazuje pár záběrů s novými postavami) a řadu dalších záběrů z jedničky i dvojky, třeba jízdu na drezíně, s níž se konečně dočkáme akční scény. Ta spolu s Darkmanovým během po explodujících barelech není špatná, ale obě jsou krátké a finále je taky slabé, stejně jako nový padouch. Ale na odpad, který jsem tomu kdysi napařil to není, minimálně kvůli scénkám "krysa vs. kočka" (důvtipně natočená jen přes detaily výrazů přihlížejících) a "NĚCO TI SPADLO DO OKA?". ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "I když jsem ji nechal přijít blíž, stále byla na míle daleko... Takže jsem šel dál sám, na své pouti do temnoty." Arnold Vosloo jako chlap, který se díky své zohyzděné tváři přestává cítit člověkem. Na začátku přejímající záběry z předchozích dílů. Poté našeho hrdinu podrazí/mučí... Pak se mstí šéfovi drogové mafie, přičemž zachrání ženu v tísni. V závěru sám odchází do temnoty noci. Další kopie povedené jedničky, která se nepovedla. - 10%. ()

anais

Ne tak úplně hloupé béčko, jak by se mohlo u filmu s podobným zdát. Hrdina je typická komiksová postavička rozpolcená do dvou světů. V jednom chce pomoci sám sobě, v tom druhém však musí pomáhat ohroženým lidem, přičemž tyhle dvě jeho tváře se nezřídka kryjí. Je hezké kouknout na film v televizi, pozdě v noci, kdy už člověk tak úplně nevnímá naivní chování většiny postav a poněkud krkolomné berličky scénáristy (spoiler: nejokatější je na konci, kdy už hrdina má roztok, který mu může regenerovat zničenou tvář, ale jako na potvoru se pár minut před titulky poleptá obličej malé holčičky, které prostě takový hrdina pomoci musí i za cenu, že bude dál trpět). Scénáristům se nedá upřít i určitý cit pro překvapivé situace (narozeninová oslava), ale nic nedotáhnou do konce, každý vtip by mohl být o třídu lepší. Kdo mě rozhodně překvapil byl Jeff Fandy, jehož herecký projev balancuje na hranici parodie a extremní vážnosti. Ve filmu plném spíš toporného herectví působí rozhodně osvěžujícím dojmem. Takže, Darkman 3 není žádná oslnivá bomba, ale v noci v televizi, proč ne. ()

corpsy

Jedna pravda je, že Raimiho pôvodný DARKMAN, nebol vlastne ani tak o akcii, ale o vnútornom boji ústrednej postavy s vlastnými démonmi ( a Durantom ). Tento ďalší prírastok natáčaní back - to - back s predchádzajúcou dvojkou ( proste klobúk dolu natočiť dva filmy, hoc béčka, za mesiac ), nesmeruje vlastne nikam ďalej ( až na to, že vo Westlakeovi sa opäť prebúdzajú city, myslím romantické ), pôsobí to ako remeselne podarený trash a verím, že pred mnohými rokmi, by ma to zaujalo rozhodne viac. ()

Aurus

No podle hodnocení jde o docela dost špatnej film a zároveň o špatné pokračování ale podle mě to tak špatný není. Za nejhorší díl stále považuji podprůměrnou jedničku u které sem se hodně nudil. A dvojku zas považuji za nejlepší díl této série. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou za film, akce tu je povedená, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě 5/10. Prostě průměrný film ale docela dost povedené zakončení série. ()