Vynikající vědec Peyton Westlake horečně pracuje na převratném medicínském objevu umělé kůže, která mohla být využita k léčbě popálenin. Ve chvíli, kdy se ocitne se svým asistentem na prahu úspěchu, přepadne jeho laboratoř gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem, jehož pýchou je unikátní sbírka ucvaknutých prstů. Důvodem přepadení je Peytonova přítelkyně Julie, právnička, kterou Peyton kvůli své práci poněkud zanedbává. Ta totiž pracuje pro zločinného podnikatele Stracka a čirou náhodou odhalila jeho plán na ovládnutí celého města. Strack poslal Duranta, aby našel buď kompromitující dokumenty nebo Julii. Protože sadista Julii v laboratoři nenajde, vezme zavděk Peytonem a vyhodí laboratoř i s vědcem do povětří. Zatímco Julie považuje Peytona za mrtvého, skončí polomrtvý a výbuchem znetvořený vědec jako anonymní pacient v péči svérázné lékařky, která na něm, jako na beznadějném případu vyzkouší novou revoluční metodu tišení bolesti. Jejím výsledkem jsou odpojená centra bolesti a silný adrenalinový dopink, který Peytonovi propůjčí nadlidskou sílu a jako vedlejší efekt také těžko zvladatelné záchvaty vzteku. Adrenalinem nadopovaný vědec z nemocnice uprchne a vrátí se do své zničené laboratoře. Chce zpět nejen svou tvář a vše co ztratil, ale také se chce pomstít. V opuštěné továrně znovu vybuduje svou laboratoř, kde začne vytvářet ze své syntetické kůže masky s tvářemi různých osob a s jejich pomocí rozjede plán pomsty všem, kteří zničili jeho život. Masky však mají jeden závažný nedostatek a to krátkou životnost. Po sto minutách se vlivem světla rozpadnou a v tu chvíli se Peyton mění v Darkmana, děsivého mstitele s černou pelerínou, špinavými obvazy ukrývající zohavenou tvář a ruce, nadlidskou silou a nelidským vztekem. (oficiálny text distribútora)

cubiczech

Je to podobně temné a sem tam přehnané, jako Burtonův Batman, což není špatně. Herecké výkony jsou průměr vzhledem k žánru, Nesson, nepřehrává, ba naopak, jen škoda, že neměl prostor jít víc do hloubky. Celé je to dost zajímavě natočené, nechybí tam ta brutalita let 80. a viditelný podpis Sama Raimiho. Kdybych to viděl dříve, tak to beru jako klasiko svého mládí. ()

hony23

Nikdy jsem tyto zfilmované komiksové hrdiny nemusel, ale musím přiznat, že Darkman všechny ty Supermany, Batmany i Spidermany strčí do kapsy. Hlavně první půlka filmu mě opravdu bavila, závěr už byl dost přehnanej. Ale jako oddychovka dobrý. ()

RedBoryyys

Pecka ! Myslel jsem,že Tajemné zlo,nebo Návrat oživlých mrtvol,či Evil Dead atd.,už nemají konkurenci,ale tenhle poklad mě velice mile překvapil a potěšil... ;-))) ()

mr.twizta

Take the fucking elephant! Raimiho filmy mam hrozne rad, do jednoho v sobe maji spetku podvratnosti a kilo a pul poctiveho remesla. No a Darkman je ve scene s helikopterama castingovy tape na sitomila. Co si budeme povidat, ke Spidovi to ma stejne blizko jako k Evil Dead, ale mozna prave proto si rikam, ze by se Raimi mel ke komiksum jeste vratit. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Lidi, co si mysli, ze film musi mit pres dve hodky, aby byl obsazny a zajimavy. ()

nanamarak1

Film, jenž totálně pohřbila ta jakože nadsázka a rádoby humorné scény. Hlavně při trychtýřovém tanci a pouťové scéně mi bylo až stydno. 55% ()

Jason13

Béčková komiksová blbůstka, která mě v devadesátkách úplně minula. Takže jí ani nemůžu přičíst body navíc za nostalgii nebo tak něco.. Raimiho práce asi průměr, herci (včetně Neesona) podprůměr.. ()

Imouse

Skvěla hudba, na dobu vzniku uchazejicí efekty a výborný Liam Neeson. Škoda, že teď se Raimi zmůže tak akorát na Spidermana. ()

kakapo007

Tento film mě v trafice zaujal zejména svou obálkou a informací o nepřístupnosti filmu osobám mladším 18 let - ještě při vkládání disku do přehrávače jsem se tetelil blahem, co za prasárny se z obrazovky na mě vychrlí. Po skouknutí však film chtě nechtě dle mého svědomí a vědomí řadím mezi průměrné snímky, i když natočené opravdu osobitým stylem Raimiho. Film mě bavil, to nepopírám,s chutí jsem ho dokoukal až dokonce, ale přesto ve mně zůstává neurčitý pocit, že to mohlo být mnohem lepší, ne tak odtažité. Rovněž by se slušelo přidat několik gore efektů... Jinak herecké obsazení je podle mě dobré, osobité, znetvoření dr. Peytona rovněž překvapivě dobré, hudba vynikající - jakby taky ne, když je od Elfmana, režie zajímavá, opravdu mi některé záběry připomněly Evil Dead, a zvláště mě rozesmála scéna s létajícími zkumavkami. Takže mé hodnocení je nějakých 65% (+/- několik promilí) ()

Hrobař

V současnosti, kdy komix a všemožní "mani"ovládli plátna kin a peněženky diváků, je tahle temná podívaná zatraceně dobrá. Možná díky trikům co vypadají spíchnuté na koleni a dnes působí spíš úsměv na tváři, možná díky tomu kompletnímu americkýmu oldschool-feelingu, sám si nejsem jistej. Faktem je, že Darkman je víc dark něž většina ostatních superhrdinů, navíc není tolik super a nakonec ani moc hrdina ne. Je to prostě chlap s výbornou maskou co má kurevskej vztek. 4 a půl. ()

ConDoom odpad!

Na Darkmana jsem se chtěl podívat, protože mě zaujal jeho příběh, navíc Liam Neeson v temné roli zněl velmi lákavě. Film byl ovšem příšerný. Můžu prominout tragické efekty, protože doba už pokročila, nemůžu prominout ale stupidní dialogy, naprosto absurdní přehrávání všech postav, včetně kočky v Darkamanově novém “domově“. Akční scény byly komičností na úrovni City huntera, což nemyslím, že byl záměr. Parta záporáků s plešatým ukňouraným nemehlem, neschopným ajťákem, smrtícím duem feťák-invalida a vskutku démonickým Durantem? Jestli se na Darkmana nehodí Liam Neeson je věc názoru, ale Larry Drake působil všelijak, jen ne jako geniální záporák. Finální “souboj“ už byl jen završením tohoto bizarního filmového omylu. Věřím, že s dostatečným množstvím drog a správnou partou z toho může být kvalitní pokoukání k popukání, ale jestli jsem tento snímek měl brát vážně, tak bohužel. ()

horrormaker

Film to vôbec nebol zlý. Taký predchodca spidermana. Príbehom, len to bolo o niečom inom. Efekty na hentú dobu, ja neviem, no dalo sa to dajako, snaď to predsa mohlo byť len lepšie, keďže o rok nato prišiel do kín T2, no aj tým rozpočtom to bolo. Som s tým spokojný a nebudem hodlať pozieť dalšie časti, ktoré budú asi úplne suché, bez ničoho. Bez príbehu, bez emócii, bez nápadu, bez efektov ()

uprchlice

Podle mě je "Darkman" opravdu tajemný, jak vyplývá z názvu ;-) V hlavní roli se představil Liam Neeson, kterého jste mohli vidět v "Bídnících", "Zámku hrůzy", nebo také v "Schindlerově seznamu" ;-) Ovšem v "Darkmanovi" se představil jako tajemný mstitel s toužící po té pravé pomstě. Popálený a téměř mrtvý se vrací, aby zabil ty kteří mu znetvoření způsobili. Nebude to ovšem vůbec lehké... ;) Režie se ujal skvělý a talentovaný Sam Raimi, který má na svém kontě trilogii "Lesní duch", nebo "Spidermana" ;) Ovšem střihnul si i pár rolí jako herec (například v nedávno zmiňovaném filmu "Maniac Cop, nebo "Narušitel"). Pokud bych měla přejít k hodnocení "Darkmana", tak si myslím, že hlavní role Neesonovi padla vcelku dobře. Roli zahrál dobře, přesvědčivě a trochu mi připomínal Zorra :-D Jinak si myslím, že "Darkman" potěší spíše akcí, než nějakým masakrem, kde teče krev, ale i tak zabaví po celou dobu až do samého konce... ;-) ()

CheeseFigure

Som spokojný. Občas boli zábery, ktoré mi pripomínali Burtonovho Batmana, inokedy zábery ktoré vo mne evokovali Raimiho neskoršieho Spider-Mana (ktorého som paradoxne videl skôr). Hudba je taktiež úžasná a skvelo dokresľuje atmosféru filmu, napríklad keď Darkman zistí, že mu ohoreli ruky až na kosť. Mladý Neeson je cool a Durant ako záporák tiež ujde. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (viac)