Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

alisa.upir

To je taky teda tragédie tenhle film. Spousta věcí nedává smysl (třeba úplně na začátku, kdy se jde ptát ty červený čarodějky, jestli by tu holku nehlídala - určitě by ho nenapadlo, že z toho může být průser…)  Marvelovský filmy mě přestávají bavit ne proto, že by mě přestali bavit superhrdinové. To ne. Ale přestávají mě bavit, protože kvalita těch filmů, zejména story writing, tak strašně upadá, že za chvíli vánoční speciály od Hallmark network budou víc oceňovaná kinematografie než tohle… ()

Radiq

A jéje, jak jsem čekal, kvůli Doktorovi se ten MCU začíná pěkně rozesírat. Teda on ho opravdu rozesral už dřív, ale jak tak koukám na ostatní postavy a události, ono by to nevyhnutelně k tomu bordelu vedlo stejně. Mordo - teď už baron a ještě navíc Karl (a jsem zvědavej, kdy se pochlubí ještě dalším jménem Amadeus) - má tedy vlastně pravdu. Dobré, že se konečně taky někdo obrátil na stranu zla. Zlé, že Scarlett Witch je tak strašně všemocná... nebo alespoň hodněmocná. Že se tam objevily alternativní verze hrdinů z předchozích filmů a seriálů, z toho mám trochu rozporuponé pocity. O Agentce Carterové coby prvním avengerovi sice víme už z první série What If..., tmavá Captain Marvel a trochu jiný Black Bolt, ok. A pak někdo (John Krasinski), kdo o sobě poněkud domýšlivě říká, že je z Fantastické čtyřky - tak to musí být hodně velkej fantastickej borec. A kupodivu i Professor X (Patrick Stewart) z X-Menů, wow, to bude možná ještě zajímavé propojení. Jinak vizuál je udělaný moc pěkně, to musím uznat. Ale za ty prachy ještě aby nebyl. Po předchozím Spider-Manovi a po tomto filmu předpovídám celému MCU silně slábnoucí tendenci, protože jak chcete vyždímat ještě něco normálního, když už tam vymysleli tyhle komplikovanosti. A mě baví normální, ne komplikované (narážka na číslování paralelních vesmírů mluví za vše a bojím se, že se v tom pak nevyzná už vůbec nikdo - orientuje se vůbec někdo v komiksech?). Ale jedno velké plus tento film má, a to cameo Bruce Campbella, jak mlátí sám sebe, chch. To pobavilo zaručeně nejvíc. Je vidět, že Sam Raimi nezapomíná... ()

Sabrewulf odpad!

Takže tento film z diváka (tedy ze mě) dělá debila hned 3x!!! Ono se to pěkně popořadě stupňuje, tak to sjedem od začátku. Stupeň číslo 1: Člověk se jak dement snaží nakoukat všechny Marvel filmy (i ty, o které vůbec nemá zájem), aby byl stále v obraze a neušla mu nějaká navazující souvislost. Nutno podotknout, že mi to bylo úplně k hovnu, protože nějaký idiot dostal IMBECILNÍ NÁPAD, že začne ke kinofilmům míchat i seriály. Tudíž jsem vůbec nepobíral, co se Wandě stalo (což bylo evidentně řešené v seroši WandaVision). Fakt nejsem degen, abych kvůli jednomu filmu sjížděl další tuny materiálu. Stupňujeme na fázi 2: Kdo četl můj koment k Infinity wars, ví, že jsem abnormálně alergický na nepoměry sil superhrdinů, které se mění jak na jezdícím pásu podle toho, jak zrovna scénář potřebuje. Když Scarlet Witch, která v Infinity wars dostávala na držku od dvou nýmandů, kteří vůbec nic neuměli a tady vymlátila celý chrám s hromadou kouzelníků včetně Dr. Strange, skřípal jsem sice zuby, ale řekl jsem si, že možná v tom seriálu opravdu přišlo něco, co z ní už definitivně udělalo supersilnou kouzelnici, tak jsem to ještě přešel. Když už ale TAHLE supersilná kouzelnice, která v jedné scéně  pouze svou myslí(!)zabije ve vteřině jednoho superhrdinu, hned za ním zabije svými čáry máry (taktéž v pár vteřinách) dalšího superhrdinu, ale s Kapitánkou Amerika se tam handrkuje ve fyzickém souboji a ta jí lehce uskakuje, dělá salta a podobné pičoviny, začal jsem ten sranec proklikávat vpřed, protože - však víte - debila ze mě nikdo dělat nebude. No a při tom proklikávání, kdy jsem se proklikal do finální půlhodiny plné multivesmírných fantasmagorií, přišla fáze 3, která už diváka vyloženě uráží. Jde o stejnou šaškárnu, která se objevila už v Black Panterovi 2 a tedy-> na konci filmu přijde řešení, které mohlo přijít už na začátku filmu. V tu ránu letěl odpad, i když jsem chtěl původně dát alespoň jednu hvězdu za Bruceovo cameo, pomrkávající na Evil Dead. Protože - však víte - urážet mě nikdo nebude. Samozřejmě by na dlouhý rozbor byl i celý ten nesmysl ohledně motivace Scarlet, kor když je přes 600 (!) multivesmírů, ve kterých je možné všechno a ona řeší takovou KONINU a tak hovadským způsobem. Mimochodem, ta Wanda je čím dál víc na přesdržku. WTF bitku s notami či dvě povinné lesbické matky už komentovat ani nemá cenu, bo by mi bylo blivno. Hlava nebere, jak se v současnosti lije tolik milionů dolarů do filmů postavených na tak imbecilních scénářích. A to ti scénáristé ještě stávkují? Za co chtějí přidat, proboha? Bych jim přidal maximálně tak do držky za ty jejich výžblepty. ()

Nivenx

První i druhý díl má silné režiséry a proto taky to dopadlo tak dobre, I když půlka filmu mě srala. Naštěstí ke konci zo raimi utáhnul a dopadlo to v pohodě. Po pravdě dát dokupy takový chliv to chce obdiv! ()

sugythesugar

Na Doctor Strange in Multiverse of Maddnes som sa dosť tešil. Bol tu prísľub multiverza, réžie sa chopil Sám Raimi s veľkým budgetom. A dostal som až na pár veci presne to čo som chcel. Film drží pohromade, pravidlá dávajú zmysel a dodržujú sa (čo sa o No Way Home nedá povedať) a hlavne Raimi je tam veľmi citeľný a dokonca v dvoch scénach vykráda sám seba (Spider-Man 2) ale mňa to úprimne potešilo. Illuminátom by som síce vymyslel trošku lepšiu zostavu, ale prekvapilo ma že to nie sú tí Illumináti, ktorých poznáme z komiksov takže palec hore a schvalujem. A hlavne otvára to dvere do Secret Wars (II) a na to som mega zvedavý. Celkovo mám z toho dobrý pocit a keby to nerobil Raimi, tak by to nebolo ani polovičné. A aj napriek môjmu skepticizmu sme dostali pár vyložene hororových scén. Film je očividne veľmi prestrihaný a keby mal o pol hodinu viac, tak by mu to pomohlo, ale vďaka tomu, že mám načítané, tak som nepotreboval toľko vysvetľovania. 7-8/10 ()

Remivsremi

Sedlo mi to více než první díl. Ano je přímočará jízda, kde se na nějaké hlubší prokreslení motivů jednotlivých účastníků z vysoka kašle. Střih je někdy neúprosný, návaznost scén pokulhává a na konci si řeknete, že se vlastně nic zásadního nestalo a může se jít vesele dál na další rozjuchané dobrodružství. Mě to však v kině sedlo a já se bavil. Rozhodně budete mít pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem více. Více dimenzí, více šílenosti či momentů s hlubším dopadem. MCU má však seznam snímků, který se druhému Strangeovi dívá na záda a přeje si mít stejné kvality. Krásných 70%. ()

ondraondra

Je to celé takové divné a šílené (haha). A ne v tom dobrém slova smyslu. Najde se tu pár skvělých scén, ze kterých jde cítit režisérký styl Sama Raimiho, ale jako celek to moc dobře nefunguje, je to chaotické a rozpadá se to jako domek z karet. Od MCU filmů sice nečekám nic světoborného, ale doufal jsem, že se alespoň budu bavit. Tohle je prostě nuda, která ani nevypadá kdovíjak hezky. A to radši ani nebudu zmiňovat všechny možné postavy, které jsou tu naproto zbytečné a působí až bizarně. Ten multiverse mě už zkrátka přestává bavit. Ale abych jenom nehanil, tak musím říct, že mě velmi potěšilo cameo jednoho starého pána. Jinak je to čistý průměr. 6/10. ()

Script

Práce s kamerou a vizuálními triky opravdu tvůrcům jdou. Potíží je střih, režie, samotný děj a jeho zakončení. Téma multiverse je poměrně dost nevyužitý a dost se mi nelíbí jak Marvel nedává energii do prostoru pro témata, která by mohla být absolutně lépe využitá. V podstatě se rozhodnou rozpracovat projekt tak, aby obsahoval jednu scénu, která bude vyzdvihávat film nahoru z horších čísel, ale zbytek filmu je jim absolutně u prdele. Prvních 60 minut jsem se nudil, protože postavy vedli konverzace, které neměli žádnou hloubku a děsně to kazilo atmosféru filmu. Přišlo mi, jako kdyby neměla ani jedna jediná postava nějaký kus charakteru. V momentě, kdy záporák začne bojovat s Ilumináty tak začne film být (opravdu) poměrně zajímavý, ale postupně najede zpět na staré koleje nezájmu a lhostejnosti vůči ostatním. Neměl jsem důvod fandit ani jedné jediné postavě (a to mám rád Wandu, kterou ztvární skvělá Elizabeth Olsen). Často se tam objevovali předvídatelné, klišovité scény, které jsou typické u hororů, ale většinou nefungovali. Když hlavní protagonisti nechali zavřít ocelové dveře v tunelu vedoucí pod řekou (jako několik dalších X dveří před tím), tak se najednou zastaví, aby mohla nastat jumpscare scéna, ale vy když to sledujete, tak si říkáte "WTF.. jako proč??". No a samotný závěr je už jakýmsi hřebíčkem do rakve pro fanoušky WandaVision. Možná by bylo lepší, aby se producenti zamysleli nad samotnými koncepty, které produkují. Produkují filmy, které mají (kurva dost) nevyužité potenciály. Můžou si produkovat X filmů kolik chtějí, ale ať se zamyslí nad jejich kvalitou. ()

Motinski

Nový Strange sa celkom podaril, no stále nejde o niečo čo výrazne vybočuje zo štandardov aké Marvel servíruje roky. Cítiť Raimiho, dokonca veľmi, hlavne v druhej polovici a to ma potešilo. Nové aj staronové postavy sú super a nato že sa všetci balí že bude film krátky, tie dve hodiny sa využili na plno. Čakal som ale omnoho bláznivejšiu jazdu. Multiverse si pýtal odvážnejší prístup a tu podľa mňa zlyhal scenár. Nechcem povedať že to bolo vyslovene niečo jednoduché a obyčajné, no film sa pred premiérov prezentoval ako blockbuster z ktorého nám padne sánka. A to sa nestalo ani náhodou. ()

UhLee

(6/10). Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro mě představoval velmi vyhlížený projekt. Prezentoval se jako film, kde se budou moct tvůrci konečně naplno odvázat a naplno rozjet "Multiverse koncept". Byla následná očekávání nakonec naplněna? Ani v nejmenším. Film se mi líbil asi do první poloviny a potom už to mělo sestupnou tendenci. Očekával jsem, že se tvůrci utrhnou pořádně ze řetězu a budou tady vesmírné bitvy s monstry z jiných dimenzí, nebo třeba různorodá camea postav. Tohle jsme dostali, ale v daleko menším měřítku. Velké plus vidím v tom, že to měl pod taktovkou Sam Raimi. Bez něj by to byla jenom další generická Marvel podívaná bez špetky originality. Díky němu jsme dostali parádní kameru společně s nápaditými souboji. Herecké výkony byly taktéž na velmi vysoké úrovni. Netušil jsem, že Elizabeth Olsen dokáže v sobě najít takový kus herectví, takže smekám. Ovšem co mě teda totálně zklamalo byla hudba. Dannyho Elfmana považuju za Pana skladatele, ale tady mu to hodně ujelo. Ve výsledku si teda z kina odnáším docela nepříjemnou pachuť v ústech, protože ten film mohl být lepší a to v mnoha ohledech. Nevyužitý potenciál a velké množství finálních střihů tomu trochu zlomily vaz. Zatím nejslabší kino zážitek roku.  Navíc se trochu obávám o budoucnost celého Marvel Cinematic Universe. Pokud to Thor 4 v červenci nepotahá a neuspokojí momentálně rozčarované fanoušky, tak bude mít Kevin Feige velký problém. PS: Cinestar mě totálně nasral, protože nám nepustili trailer na Avatara, ale místo toho nám tam hodili jakousi další českou hnojačku. Holt si budu muset počkat, až se prosinec přiblíží a budou ten trailer dávat znova. ()

filmmovier

Zklamání. Uvítal bych to fakt delší a nápaditější, tohle mělo neskutečnej potenciál, dle mého názoru ale nebyl využit naprosto vůbec. Camea jsou sice parádní (obzvlášť to Stewartovo a samozřejmě Bruce Campbella), ale jednotlivé vesmíry jsou prostě strašně, ale strašně nezajímavé a nudné. Cumberbatch válí, Emily Olsen je úžasná (ačkoliv Wanda mi tady lezla totálně na nervy) a co se samotného příběhu týče, tak ten je taky vlastně docela nezajímavý a svým způsobem pitomý. Sice jsem si to užil, ale jako celek je druhý Strange velmi nedotažený. Hororový Raimi z toho hlavně v druhé polovině kouká na sto honů, ale je nevyužitý. Dark Strange mohl být skvostný, ale je nevyužitý ještě mnohem víc. America Chavez je fajn. Tohle skutečně mohla být velká událost a proto je škoda, že zásahy byly tentokrát až příliš velké. 4* jsou slabé a celé mi to připomíná druhého Thora, ačkoliv až tak strašné to opravdu není ani zdaleka. 70%. ()

Triple H

Po hype o najhororovejšej či najdrsnejšej marvelovke som tam toho hororu veľa nenašiel. Pár vecí objektívne je mimo bežné Disney štandardy, ale nič čo by ľubovoľnej ratolesti malo spôsobovať traumu, alebo čo by divákovi čo už čo-to videl mohlo zdvihnúť tep. Okrem toho je Strange 2 guláš všelijakého mávania rukami, kolotočového čárymáryovania, z prstu vycucanej ezoteriky, skákania z univerza do univerza, pózovania nových tvárí/navrátilcov, aby fanúšikovia mohli vyskočiť zo stoličky so slovami "aha, aha, aj tento tam je". Mne to prišlo často ale viac prvoplánové a smiešne než cool. Onen multiverzový nápad slúži len ako efektné krovie, intro jednej v MCU doteraz nevidenej postavy ma nechalo úplne chladným (a casting síce je trendy, ale ja by som volil asi niekoho iného), cameo druhej z úplne inej série úplne zbytočné a potitulková scéna s jednou mega hviezdou mi už prišla ako moment, kedy MCU po 28-ich filmoch a asi ďalších 10-tich seriáloch začína v snahe o cool momenty preskakovať onoho v zámorí v podobných prípadoch skloňovaného žraloka. A viem, že sme v MCU a u Disneyho, ale Strange naozaj nemusí byť Peter Parker 2 a sypať v každej druhej scéne pubertálne hlášky. Podobne chladným ma nechal aj prvý Strange, čiže možno si Feige a spol. v tejto sérii len vyberajú slabšie chvíľky, resp. sa jedná o postavu, ktorá je ťažšie filmovo uchopiteľná. A zrejme neskôr zase príde niečo ako Infinity war či No Way Home čo bude niekde inde a možno sa v takto obrovskej frančíze slabšie veci vyskytnúť musia. Každopádne pokiaľ sú hlasy (a sú), ktoré Marvel označujú len za prvoplánovú, umelohmotnú, polotovarovú pásovú výrobu, tento film podobné predsudky napĺňa. ()

SniperG1

Po první více jak polovině si říkám proč to má tak malé hodnocení, pač to až na pár menších drobností bylo aspoň pro mne velice dobré. No ale v části druhé poloviny už jsem to začínal chápat a finální část ten jen potvrdila. Těšil jsem se moc a přišlo zklamání...60% ()

LUKICKK

Strašně dobrý fanservis co se týče postav, které se v multiversu objevily a to nejen z pohledu postav jakožto Marvel postav, ale i jakožto herců, kteří je hráli, jinak bych tomu asi dal 6/10 čili by to byly 3 hvězdy. Má to dost mezer a zároveň je to dost přeplácané, v multivesmíru začíná být trošku bordel a hodně věcí mi v tomhle filmu chybělo, nebo mohlo být více prozkoumáno/rozebráno a zase naopak tam bylo dost věcí, které mohly být trošku jinak a lépe nebo nemusely být vůbec. Benedict Cumberbatch jakožto Doctor Strange je stále velmi sympatický a úžasný, ale bohužel to tímhle sám neutáhne. Sam Raimi jakožto režisér taky nezklamal a splnil, to, co jsem očekával a využil své hororové prvky tak, jak mu rating tohoto filmu dovoluje, ale chyba je nejspíše hlavně ve scénáři, který velmi kulhal. Marvel teď šlape po tenkém ledě a já doufám, že pod ním nepraskne. Film mě bavil a kdyby to nebyl Marvel, tak to považuju jako fajn sci-fi/ akčňák nebo tak něco a těch 7/10 co tomu dávám mi přijde jako celkem přepal, ale jsem nenáročný divák, takže jsem si film i tak užil. ()

Ryuuhei

Do kina jsem vcházel jako malý kluk (juchů, mnohovesmír!), během filmu jsem si stihl projít pubertou (to mě nebere) a nakonec i dospět (asi to už lepší nebude). Od nového Doktora Strange jsem očekával mnoho a dočkal se mála. Děj okolo Wandy mě nezaujal, ta postava mi zkrátka nepřijde zajímavá, zápletka okolo ní chabá a jediné, co na ní mohu uznat, tak její zlou Scarlet Witch formu, která dávala všem slušně na zadek (nečtu komiksy, o její moci jsem dosud pochyboval - a to byla chyba). Doufal jsem ve větším zakomponování mnohovesmírů, nějaké ty bizarní situace a ve výsledku jsem se kromě řady krátkých přeskoků dočkal jen jakési obskurní alternativní současnosti s Brucem Campbellem alias prodavačem pizza koulí (to vážně?). A horor? Hlasitě se směju! Jestli tohle někdo považuje za horor, nevyzná se v žánrech. Scén, které by se daly nazvat hororovými, bylo poskrovnu. A krvavost s krutostí, kde byly veškeré drsné záběry mimo kameru, opravdu za horor nepovažuju. Ve výsledku jsem z filmu mírně zklamán, opravdu jsem očekával víc a dle hodnocení vidím, že se tentokrát s mnohými i shodnu (hurá!). Bylo naivní si myslet, že po Spider-Manské pecce minulý rok se hned takhle najde něco, co ji předčí. No, nenašlo. Za mě maximálně tak lehce nadprůměrná, nijak zvlášť propracovaná Marvelovka s nevyužitým potenciálem. P. S.: Jednu věc jsem si každopádně na celém promítání nesmírně užil - teaser na nového Avatara. ()

Lachtaan

Největší dilema ohledně finálního hodnocení v celé škále prakticky již nekonečného Marvel světa. Na jednu stranu v mnoha ohledech svěží vítr, v jistých naplněná očekávání, v jiných ale spousta zbytečných klišé, kterých se Feige bude prostě zuby nehty držet a nedá volnou ruku ani mistrovi hororového žánru, který na nás během filmu několikrát tak skvěle pomrknul s touhou se pořádně odvázat. Zápletka samotná neslibuje nic převratného, hezky ale uceluje potřebu nakoukat WandaVision i WhatIf a dost možná dát šanci i dalšímu nadcházejícímu seriálu. Až v nějakém paralelním vesmíru dostane Strange Rkový rating a Raimiho opět k dispozici, budu pětkovat o sto šest. [viděno v Kino Šumava Klatovy 8.5.2022] ()

Johnny.ARN

No, ja som hlavne očakával, že sa dozvieme niečo viac o multiverze, jeho využitiu, fungovaniu a celkového prínosu pre MCU. Dostal som zopár jumpscarov, Dark Stranga, ktorý, keď sa naplní predpoveď What if ...? narobí ešte celkom paseku, Wandu, ktorá je síce stále na zožranie, len jej trochu preplo a plno súčastného povinného bordelu, od zberačov až po dve matky. Marvel predviedol to, že triky robiť vie a toto bolo asi zatiaľ najvác. Spajdy nebol zlý, ale tak vymyslieť zelený New York neni malo, pozor. Hej no, aj enviro agitka tam bola tiež. Príbeh ale má niekoľko logických dier a to z neho robí niečo, čo som nečakal. Mohli by sme to rozdeliť do dvoch rovín. Rovina toho, či to posúva MCU a rovina toho, aký je samotný film. Jednotka je splnená, nové postavy, nová budúca zápletka a s multiverzom sa ešte stretneme. Film samotný si ale sám podkopáva nohy tým, že to, čo sa malo robiť hneď, sa robí na konci a tie dve hodiny potom vyznejú dosť zbytočne. Rozhodne som ale zvedavý na ďalší vývoj MCU a na zodpovedanie niekoľkých otázok. A až tak hororové to nie je. 3 z 5 (4dx CinemaCity Aupark) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023