Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

grangerova

Když jsem viděla prvního Strange, byla jsem vlastně docela nadšená. Byl srozumitelný, vtipný a přístupný i divákům, kteří nehltají každý produkt marvelovské franšízy. Nic z toho se ale o druhém díle říct nedá. Velkou část času se tu diskutují věci, které se staly v X jiných filmech, přičemž bez jejich znalosti vám nedávají smysl ani děj, ani motivace postav. Vtip se v mezičase taky někam ztratil, celé to bylo překombinované a pocitově i zbytečně dlouhé. Hlavně mě ale z principu opravdu nebaví sledovat film, k jehož plnému pochopení mi nestačí znalost jedničky, ale vyžaduje znalost celého marvelovského univerza. ()

Naby

Tak pro někoho, kdo má rád sci-fi to je celkem zajímavá podívaná. Nevím proč, ale stěně mi to tak nějak nesedí, prostě některý detaily se honí kolem celého filmu a nakonec drobná trivialita to může celé změnit. Takový dva krát řež a jednou měření 😉. Na jedno zhlédnutí to určitě je, ale když tenhle film minete, taky se nic nestane. Celkem 3,4* ()

Dodagrad

Tenhle film milujete nebo nenávidíte. Jde tady velmi cítit pojetí filmů Sama Raimiho a není to tak díky tomu typická Marvelovka.  Přesto za mě je to kultovní zážitek. Nicméně pokud hledáte klasickou Marvelovku. Asi hledejte jinde. Tohle je spíše režisérský majster Marvel kousek :). ()

Mukade

Kam to ten idiot nagrcal, do vetracieho "komína" , všetci napojený na tú "stúpačku" budú mať radosť z dobrej vône LMAO  ................................ Illuminati lol, Black Bolt loool ()

rosswell1987

Wanda Strange🤦🏼‍♂️tohle se moc nepovedlo,žádné velké překvapení,chyběl tomu wow efekt a co se týče horové snahy, tak do toho to má daleko🤪 Snad nás Thor nezklame jako doktor 🔨 ()

murinvm

Po prvním Strangeovi velké zklamání, doufám že jsou Raimiho matky hrdé (slabé 4/10)...a horor?važně?...nejděsivější bylo když si Superman sundal slipy...po shlédnutí čtvrtého Thora jsem nucen změnit hodnocení... ()

Reyer

Bohužel, už moc kombinovaný. A přijde mi, ze uz pouze jde o peníze a vydělat co nejvíce. A rádoby nádech hororu, absolutní blbost. Omlouvám se, mám rád Marvel. Ale tohle 🤔 Dávám 3 jenom proto, že je to hezký natočené a pěkně efekty...ale to je vše.... ()

DoctorLenny

Já, uh ... já nevím? Takový pocit jsem měla, když jsem vyšla z kina. Upřímně, Doctor Strange 2 rozhodně nesplnil má očekávání, ale já se ještě pořádně nerozhodla, jestli je to dobře, nebo ne. Když jsem vyšla z kina po prvním Venomovi, kde člověk očekával superhrdinně vtipně seriózní film s Tomem Hardym a dostal to, co dostal, byla jsem z toho kultovního bizáru hrozně nadšená, protože film už od začátku dával vědět, že se nebude brát vůbec vážně. Tady jsem byla trochu v rozpacích, jelikož náhlý přerod z akčního mysteriózního filmu do téměř až horrorových, i když extrémně béčkově horrorových, scén a dlouhých záběrů na obličej postav mě zkrátka překvapil. Marvelovské filmy poslední dobou hodně křičí "Neberte se tak vážně." ale možná by to jednou za čas nezaškodilo. Některé scény mi přišly nedotažené, jindy zase přechody mezi scénami úplně neseděly, pak najednou scéna utla a děj se posunul dopředu, aniž by se vyjádřil k ději mezitím. Za mě stále ještě dost rozporuplné 3 a půl hvězdičky. Pořád to byla super jízda plná zajímavých nápadů, švihlých řešení a nečekaných superhrdinů, ale plný počet tomu dát zkrátka nemůžu. ()

Lanco

Marvelovka na úrovni 2008-2010 marveloviek. SPOILER ALERT: Vela bojov uplne zjednodušených, len rýchlo odpálkovaných, kopa prvoplánových nezmyslov (duchovia pri finálnom boji), Mordo pri stretnutí so Strangom bol predstavený ako super odveký záporák, ale v MCU zatial spolu ani nebojovali.  Marvel začína niektoré filmy flákať. Prepojenie na MCU slabé, napriek tomu, že sa snažili spraviť silný fanservis.  Slabé. Slabé. Slabé. ()

karelhura

Poslední Marvelovka na kterou jsem se nechal přemluvit od své ženy, díky bohu i ona má stejný názor. Mimochodem chtěl bych být v paralelním světě kdy za zhlédnutí takové pi..... by měli platit divákovi. ()

jirikzaboj

Je to pořád dokola ta stejná písnička. Hodně lidem už poslední dva roky překypuje trpělivost a začínají být naštvaní, protože šablonovitost Marvelovek je stále opakující se. Já až do nedávná tak úplně nesouhlasil a snažil jsem se spoustu scenáristických kliček odpouštět, protože jsme pořád na poli adaptací komiksových filmů a v takovém případě je třeba být střízlivější. Ovšem samotní tvůrci nám už poněkolikáté naslibovali jakousi revoluci , na kterou se máme těšit a že to bude něco doposud nevídaného a právě Multiverse of Madness byl s tímto tvrzením nejčastěji spojován. Já si pod pojmem šílenství představuji opravdu šílenství a očekávání jsem měl fakt vysoko. Mohl jsem být hádám skromnější, ale opět. Sázel jsem na slova tvůrců a nezbývalo mi, než se opravdu těšit. Největším štěstím tohoto filmu je opravdu Sam Raimi a jeho kreativita jde krásně po vizuální a doprovodné hororovější stránce znát. Bylo krásné se na to dívat, ale občas mi to přišlo až moc přitažené za vlasy a já měl pocit, jako by nám RAIMI chtěl celý film jen dokola vyprávět o tom, že to točí on. Opravdu jsem měl až vnucené jisté sekvence, ve kterých nešlo o nic jiného, než aby se jen předvedl a působí to často jen jako reklama a jakási forma nostalgie na dobu, kdy byly komiksovky v plenkách a tento člověk odstartoval tu éru. Ono by to možná fungovalo lépe, kdyby ten film neměl tak mizerný scénář a nelogičnosti postav. Konkrétně té záporné, která staví na své osobní opakující se lince a její motivace není dostatečně odůvodněná, aby se chovala takhle. Samotný Strange je skvělá postava, ale opět velice nevyužitá a to sakra na to měli 2 hodiny. Jedna dvacetiminutová epizoda What If..? zvládla jeho postavu vyždímat daleko více a lépe. Kde je sakra chyba? Vedlejší postavy jsou nicméně fajn a celkově ten film hodnotím o něco lépe, než první díl. Elfmanova hudba byla na plátně skvělá a patří asi k tomu nejlepšímu, co může tento film nabídnout. PS: po důkladném rozložení myšlenek jsem přišel na to, že se mi to vlastně dost líbilo a samotná záporná postava je to nejlepší, co na filmu je. Bohužel jistá rozhodnutí z hlediska scénáře neuchopí emocionální stránku a rozuzlení se nedočká žádného zadostiučinění, což není chyba postavy, ale samotného scénáře.  PS2: Hudební fight patří k těm nejvíc kreativním akcím, co jsem mohl v rámci MCU vidět. ()

Darthorias

Očakávania naplnené ale aj trocha toho sklamania. Plusy: herecké výkony sú skvelé dokážete si obľúbiť skoro všetky postavy najviac asi Vandu, hudba prvotriedna klobúk dole, CGI kvalitné už taký MCU štandart, camea pár postáv naozaj nemuseli pchať do trailerov ale nevadilo mi to, film nieje HOROR ako taký ale jemné prvky a jump-scary tu sú film si nesie charakteristický Raimiho podpis. Mínusi: príbeh v pár bodoch hrozne vynecháva a áno zapadá to do seba ale ľahko sa v tom môže niekto stratiť toto je film presne pre ludí ktorý už videli MCU filmy a seriáli hlavne Wanda-Vision a Loki, hra na city nie úplne funguje, stopáž 127 minút je hrozne krátka ja by som 20 minút navyše len uvítal film prejde hrozne rýchlo pretože má skvelé tempo o tom žiadna ale ten fakt, že to prejde tak rýchlo ukazuje že veľa toho prešvihnete a ak ste pozorní rýchle strihy v niektorých scénach hrozne bijú do očí, bolo vydieť že niečo sa muselo vynechať a za mňa je to škoda, no a alternatívne verzie "niektorých postáv" sa snažia pôsobiť silne a nadvecou "všade boli, všetko videli, všetko zvládnu" a úprimne toto nefunguje. Celkovo sa ale jedná o skvelý film u ktorého ale už naozaj potrebujete poznať MCU seriáli čo bolo povedané už pred dvoma rokmi ale až teraz to bolo vidieť, že bez seriálov sa už orientovať nebudete. Hodnotím na 80% ()

lukas.frydry

Já to nechápu tvl... ve Spidermanovi tak parádně otevřeli celej příběh, Loki byl taky skvělej, trailery vypadaly dobře, pak sedím v kině a říkám si WTF ? Jakože efekty na úrovni Harry Potter 3 minimálně v půlce filmu. Neskutečně trapná úvodní scéna, kdy jsem si jen říkal, že co to je za varianta Strange ? To je Dumb Strange nebo co ? Celej příběh je jak podle šablony a ještě je vidět, že se to brutálně, ale fakt brutálně muselo přetáčet, vůbec to není dodělaný, celý to působí, jak kdyby z toho filmu někdo hodinu vystříhal ... Na co tam byli Ilumináti, když je po desetivteřinovým představení Wanda v následujících dvou minutách všechny sejme jak hovno... Kdo neviděl Wandavision a What If ? tak nemusíte na film ani chodit, protože nebude ten příběh pro Vás dávat vůbec smysl ( ale ono je to celý divně slátaný) ... America Chavez je neskutečně chabě vytvořená postava, co na plátně dvě hodiny dokola mele, jak neumí svoji moc ovládat, aby jí Strange v posledních 3 minutách filmu promluvil do srdíčka a ona najednou umí všecko ...  Toto celý by si zasloužilo pětiminutový shrnutí ve What If a nemusel se natahovat zbytečně takovej film, kterej akorát kazí dojem z multiversu ... První Strange byl nic moc film s parádáním audiovizuálem, tohle je špatnej film, kde polovina efektů vypadá jak CGI z roku 2003, pár brutálně cool efektů to nezachrání... Očekávám, že to v kinech propadne, protože jinak nevím, co se těm lidem odehrává v hlavách... První co mě napadlo po shlédnutí bylo, že si musím pustit 3 filmy, který mi spraví po tomhle náladu ... Sin City, Mr. Brooks a Snyderovi Watchmeni... Tyhle tři filmy, ač je každej úplně jinej mi přijdou, že vyjadřují podobný myšlenky, jako se snaží tady tenhle špatnej Strange... ()

Oup

Výborné, bosorácke, kvalitne spravené pol hororovo ladené medzidimenzonálne dielo majstrov umelcov digitálneho umenia. Určite lepšie ako posledný spíďo, rozmýšľam, že mu idem odobrať jednu hviezdičku.. A reku aj idem. ()

Belphegor

Parádní blockbuster? Ano. Film, co ma hloubku? Ne tak docela. Pro nenáročného fanouška to bude ráj, spoustu efektů, parádní akce, super záběry a i ten děj odsýpa a má co nabídnout. Mě to ale nestačí. Poslední dobou na mě od Marvel filmů dýchá překombinovanost. Studio na nás házi pořád nové a nové hrdiny a další dějové linky, ale pořádně ještě neodvypravělo ani staré tahouny. Když byla první a druhá fáze MCU, všechno se to budovalo do nějakého bodu. Teď ovšem jen otvírá nové záležitosti a stěžejní pointa další fáze zní zatim dost roztřepaně. Trochu jsem čekal, že nám Mavel Studios po dvou letech ukáže, kam to všechno vlastně bude eskalovat a dost jsem čekal, že to už  bude v Eternalech, a nic, tak jsem to čekal tady, taky nic. Navíc mi vadí idea multiversu, kdy si studio vlastně kdykoliv může vytáhnout mrtvého superhrdinu z jiného vesmíru, popřípadě s ním začít další hokus pokus. Dobrá, nebudeme plakat nad rozlitým mlékem. Ještě věřím, že to mají nějak vymyšlené a nějak to vyeskaluje. Nový strange se mi vlastně líbí, Wanda je super záporak s dobrým potenciálem k budoucímu přerodu (ne nevěřím, že umřela). Co ale vision? A co Shang-chi? To je právě to, co mě štve nejvíc. Marvel prihazuje ale neřeší předešlé. Na konci WandaVision nám Vision znovu ožil a nasál vzpomínky z Wandy, pak odletěl neznámo kam. A tady, ve filmu v podstatě o Wandě, o něm nepadne ani zmínka. Takže Wanda je schopná kvůli dětem z jinyho vesmíru zničit skoro celý multivesmír, ale Visiona v tom svém už neřeší. Divný. Shang-chi naposledy odešel s Wu, tak kde teďka je? Chápu, že se dá říct, že asi jinde, ale tady v tom filmu je ohrožený celý multivesmir a nikdo s Avengeru se nenamáhala přijít. Docela dost nepravděpodobné. Další věc, co mi nesedí, je finále...Wanda mohla Americu zabít snad 50x, na začátku filmu to, že ji někdo vezme sílu, vypadá jako rychlovka, tady ovsem 15 minut Wanda počká, jen abychom mohli dostat střet se Strangem. Taky mě vadí, že stačilo, aby Strange přišel a řekl Americe, aby v sebe věřila a to stačilo, aby se svou sílu naučila ovládat, což vlastně vyřešilo celou záležitost. Nemyslím si, že to tak funguje. Musím ovšem říct, že se mi líbí finální proměna Wandy, i její pohnutky, ale mohli být vic psychologické. Nový docktor Strange si nezaslouží 4 hvězdy ale tři jsou málo. Já dám čtyři za vizuál, který je působivý, a za záběrování. Rád si to pustím ještě jednou, ale vím, že u toho budu nadávat. ()

ErzebethB

Pozor! Obsahuje spoilery!! Pro mě velké zklamání, na nového Strange jsem se neskutečně těšila, je to můj nejoblíbenější Marvelák a film měl obrovský potenciál si hrát s efekty, suchým humorem a hlavně příběhem, ten je neskutečně plochý, prvoplánový a nezajímavý. Záporačce tikají biologické hodiny a tak jí prostě cáká na maják, její roli jí vůbec nevěřím a na to, jaký to mělo potenciál (např. scéna v chrámu šarlatové čarodějnice mohla být pojata daleko víc epičtěji - zjištění, boj, šok, cokoli...), boj o základnu Kamar Taj je jak z Harryho Pottera a Volďa by se od ní mohl učit... A ta snaha být LGBT friendly, ta mě vyloženě vytáčí, lesbické matky? Proč? Abychom si uvědomili, že okolo nás tihle lidi existují? No a ? Mí nejlepší kamarádi jsou gayové a jim samotným se to ve filmovém průmyslu příčí... No, dalo se z toho vysosat více, odcházela jsem z kina dost zklamaná. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023