Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Dataminer

Ukázky natěšily, ale film samotný mě bohužel zklamal. Není vyloženě špatný, ale ke kvalitám jedničky má jednoduše daleko. Ději nepomáhá ani nutná znalost děje ze seriálu, bez níž chybí potřebné propojení. ()

boss123

Sam Raimi si po niekoľkých rokoch opäť zopakoval réžiu komiksového filmu tentokrát to však nebol Spider-Man, ale pokračovanie filmu Doctor Strange. S názvom Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Musím povedať, že po prvých traileroch som sa veľmi tešil a mal som vysoké očakávanie. A v konečnom dôsledku môžem povedať, že sa z veľkej časti aj naplnili. Raimiho rukopis je cítiť v priebehu celého filmu a takmer v každej scéne. Čo je výborná správa a veľký plusový bod pre film. Na rozdiel od iných filmov pod krídlami Marvel Cinematic Universe, ktoré niekedy pôsobia ako pásová výroba. Kamera a hudba sú priam labužnícke. Krásne sa navzájom dopĺňajú. Behom niekoľkých scén Raimi na pomery Marvelu až nezvyčajne pritvrdil a myslím, že toto jeho nové dielo určite neodporúčam pre najmenších. Herci predvádzajú  svoj vysoký štandard. Elizabeth Olsen, ktorá stvárnila Wandu si film doslova kradne pre seba a vo svojej úlohe je bezchybná ako doposiaľ nikde. Svedčí jej to ešte omnoho viac ako predtým. Ostatok nemá inú možnosť len jej zdatne sekundovať. Myslím, že bez okolkov môžem povedať, že film so svojím tempom možno až príliš lieta. V niekoľkých scénach som si neraz povedal, že by sa mohlo spomaliť nech si môže divák film viac vychutnať a viac popremýšľať nad vývojom deja. Bohužiaľ sa to viackrát nestalo. Za najslabšiu zložku by som označil dej. Scenáristi sa pri tvorbe príbehu veľmi nezapotili. Navyše tomu vôbec nepomáha ani strih, keď mi prišlo, že niektoré scény boli skrátené viac, ako bolo treba. Čo viedlo ku tomu, že sa striedali jedna scéna za druhou bez toho, aby ich divák stíhal vnímať a dostatočne si ich užiť. Hlavne samotný dejový obluk hlavnej postavy bol taký jednotvárny, že si hlavný hrdina vlastne ani neprešiel nejakým dôležitým charakterovým vývojom, a tak vlastne skončil tak isto, ako aj začal. Najviac v tomto smere bola prepracovaná Wanda. Aj, keď sa mi jej motív samotný príliš nepozdával. Zámienka pre to, čo robila bola síce po emocionálnej stránke celkom silná a pomerne logická bohužiaľ, ale ku tomu, ako sa Wanda správala behom filmov a čím všetkým si prešla nie veľmi pravdepodobná. Práve preto mi jej správanie ku jej postave  veľmi nesedí. To by bolo asi tak ku negatívam všetko. Nemôžem povedať, že by som si film neužil. Má množstvo veľmi dobrých a silných scén. A rovnako tak niekoľko výborných cameí. Nejaké chybičky síce zrážajú hodnotenie dolu, ale nie sú veľmi podstatné. Raimi zvládol svoj návrat veľmi dobre. Pokračovanie Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva zvláda režijne ukočírovať bez problémov a dokonca sa mu podarilo to, čo len veľmi málo režisérom dokázal filmu dať svoju vlastnú tvár. Obsahuje niekoľko originálnych nápadov a ja som len rád, že som si to užil na veľkom plátne. Určite odporúčam a som zvedavý na prípadné ďalšie pokračovanie. Dávam štyri z piatich a 80 percent. ()

Stinger78

Ačkoliv v trailerech to vypadalo jako záležitost, která bude chaotická jak cyp, tak nakonec mě to bavilo více, než první díl. Odsýpalo to, potěšily hlášky. ()

Sashmen13

Přiznám se Vám, už mě trochu štvou ty filmy/seriály co nesou jméno jedné postavy nebo události, aby pak byli o někom a něčem jiném. Když koukám na seriál o doktor House, čekám, že se hlavně dozvím o panu doktoru a jasně, může být jedna/dvě epizody o něčem jiném, ale hlavně je tam ten House a dělá věci. Poslední dobou se mi to děje čím dál častěji, že se chci mrknout na dobrodružství nějaké postavy, abych ta postava hrála v příběhu druhé housle. Jako kdyby v prvním kapitán amerika byl na začátku příběh malého Redsculla, jak šel v organizaci nahoru, jak založil Hydru atd. a uprostřed filmu se poprvé objeví Cap aby mu nakopal prdel. Ale nic, sry, to du hodně off topic. Co můžu říct, že "horor" je tak docela komedie a jako, ironicky jsem se docela nasmál, hlavně black bolt scéna, ale skoro všechny události kde "krutě a smutně" umírají charaktery, které znám 5 minut, byly docela zábavné. Co taky shledávám za zábavné, jak bylo několik a ještě více filmů věnováno aby vyhajpovalo Thanose, aby nakonec Baba Yaga z východní evropy (i guess) co má krámy a krizi středního věku málem zničila celej multivers (mějte na paměti, že Thanos chtěl jen zabít polovinu lidí ve svém vesmíru, lol amatér). A ještě k tomu, abych pochopil její velmi deep a tragický příběh, musím se podívat na seriál... no, tak radši ne kluci, Obík mi bohatě stačil. ()

Bragi66

Co pořád mají v té USE s těmi dětskými komiksy? A proč zrovna Avengers? Je to naivní tak, že ani nadsázka to z bláta hlouposti nevyndá. A nadsázky tak zase moc není. Všichni dramaticky přehrávají a berou se šíleně vážně pri pseudomagických výzvratcích. O co více animací o to méně myšlenek a imaginace. Přes vizuální přeplácanost tomu chybí originální imaginace. Slovo "paralelní" sice ve filmu padna v každém záběru, po nějaké rozvětvenosti nebo hloubce však ani památky. Je to plochoploché. Komedie to také není (kromě toho rozhovoru o Spidermanovi), není to ani napínavé. I ty postavy a hrůzáci jsou dětsky gumoví, krev se tam neprolévá (tedy kromě trochu odřeného čílka). To třeba Sin City (2005), to je úplně jiná liga, to doporučuji). ()

zurivymlok

Sam Raimi má svou čarodějnici i "necronomicon"  a vznikl tak jeden z režijně nejnápaditěšjších marvelů, který měl občas až hororový nádech a patrně byl i nejbrutálnější. Přesto však patrně vlivem scénáře je to po většinu stopáže hrozná nuda a stejnou měrou jako je z toho cítit Raimi je z toho též cítit marvel, kterého jsem osobně už "přejedený". Asi bych raději více příběh, kde jde více o postavy jak o přehlídku omalovánkových efektů. Scarlett Witch však mezi tradičně nezáživnými marvelovskými padouchy vyčnívá i díky výše zmíněné hororové režii. Celkově však průměr kdy začínám mít čím dál méně motivace marvel vůbec sledovat. ()

surprise

Mnoho vesmír šílenství je šílený. Chudáci děti, tohle nemohou pobrat. I starší a pokročilí budou s tím mít problém zaháčkovat se alespoň v nějakém paralelním světě. Ale podívaná je to parádní a nořit se do té významově mnohonásobné kaše mě bavilo a rád si v tom zaplavu znova. ()

Venom

Nový Doctor Strange bol za mňa po odchode z kina priemerný film ale na druhé pozretie si ma ten film dostal. Je cítiť že je to autorský film, Raimiho film a že dal zo seba všetko . Tie hororové prvky a aj referencie na staré Raimiho boli výborné. Tak isto cameá niektorých postáv ma dosť potešili. No a Scarlet Witch ako záporačka na mňa veľmi fungovala. To čo započala vo WandaVision tu krásne pokračovalo, jej motivácie boli pochopiteľné, uveriteľné až som mal niekedy pocit že fandím viac jej ako Strangeovi. No a keď už som pri tom Strangeovi tak ten bol samozrejme ako vždy výborný. Benedict Cumberbatch sa pre tú rolu narodil. Jeho chémia s Doctorkou Palmerovou a tak isto aj s Americou Chavezovou bola skvelá. America ako nová postava si ma získala a veľmi sa teším na jej ďalšie účinkovanie v MCU. Ešte musím vypichnúť kameru, ta bola výborná. To atmosféricke snímanie bolo neskutočné. Samozrejme tento film má aj nejaké chyby viz že je ako na bežiacom páse. Keby bol tak o 20-30 min dlhší tak by bol určite perfektný. Mne aj celkom vadilo že tu máme pár LGBT postáv. Ale ináč všetko ostatné ako hudba, herecké výkony a potitulkové scény boli výborné. Za mňa nejakých 9.5/10 ()

brkerez

Bezkrevnej digitální produkt, v kterym pobíhá čáryfuk třetí kategorie, kterej vypadá jako by měl dítě Oldřich Nový a upír z Nosferatu. Nikdy sem Dr. Strangovi a těm děsně pravidelnejm kružnicím a trojuhelníkům co kreslí ve vzduchu nepřišel na chuť, působí to na mě nejumelejš a nejzbytečnějš z celýho Marvel univerza a příběh z Multiversa to teda nezachránil. Herci pravděpodobně stáli celý dny před zelenym plátnem a nejvíc se činili kluci za kompama a i když se Strange prochází po ulici tak to vypadá tak neskutečně umělohmotně jak kulisový pohádky za komára nebo starý díly Star Treku. Příběh tomu nasazuje korunu, měl sem co dělat abych nezapomněl co se na plátně dělo před 5ti minutama a musel dávat přestávky. Začínam bejt bručounskej tým Scorsese, tyhel komiksový nabarvený bezpohlavní shity mi přidjou čím dál víc o ničem. ()

Holly_Molly

Pochybnosti, že se Raimi nechá příliš omezit současnou Marvelovskou formulí, absolutně nebyli na místě! Ikdyž tam nějaký kompromisy najisto proběhli, Samík z toho smrdí na sto honů, má to hróómadu zajímavejch nápadů a například jistej masakr celýho superhrdinskýho týmu, je absolutně kulervoucí a rozhodně mimo klasický mantinely. 👁️ ()

Andy.222

Nevěřil bych, že to někdy o nějaké Marvelovce napíšu, ale tohle už bylo vyloženě BLBÉ. Celou dobu stopáže jsem se nemohl zbavit pocitu: "Co to tam ku**a nacvičují? Vždyť Strange s Wandou jsou tak silní že by měli být jeden s druhým hotoví během pěti minut. Proč to jeden nebo druhý neskoncuje? Jasně protože by nebylo o čem točit, že?" Věřím že na stejný problém bych pravděpodobně narazil i v jiných Marvelovkách, ale zde to bylo poprvé co mě to vysloveně mlátilo do hlavy (obzvláště poté co Wanda tak snadno zlikviduje jiné postavy které by měly být silné). Wandino psychopatické chování bylo též takové... Meh! Po událostech z Wandavision mi opravdu tak nějak nedávalo smysl. Jistě, jsou tu narážky na to že Darkhold korumpuje etc. ale my to přiměřeně pomalé "nahlodávání" nevidíme, prostě já jsem tu najednou záporák, vemte to jako fakt. Hm... No já takhle úplně nefunguji. O ostatních postavách se snad taky netřeba zmiňovat, odflákli je stejně jako Wandin vývoj. Takže suma sumárum na to proč na to vůbec koukat tu zůstává tradičně pěkný vizuál, pár dobrých nápadů a zčásti setrvačnost. ()

sh4ris

Já Strange z ostatních Avengerů nijak zvlášť nemusím. Vzhledem k tomu, že se jich zde ale objevilo více a navíc pár jiných cameo, neměla s tím až takový problém. Co filmu vyčítám, je, že hlavní postavu tohoto dílu vlastně vůbec nepoznáme. Proč jí mám fandit? A proč jí tak zarputile fandí Strange? Vím, že má, co se týká záchrany Země (a vesmíru celkově), Stephen u lidí škraloup. Ale ze scénáře nebylo úplně poznat, co je jeho motivací. Navíc mám pořád v hlavě kreslený What if, kde konkrétně jeho díl byl z těch nejlepších a nejsilnějších a tam jsem jeho motivaci velmi dobře chápala....Jinak Wanda nudná jako vždy. Kamera a záběry ale skvělé, občasná hororová atmosféra mě taky potěšila. ()

pencho

A) nechutné vystavění příběhu na předpokladu, že žena může naplnit svůj život jen skrze děti B) nemá vesmír 616 spermabanku? C) proč musí pro knihu všeho dobra do středu reality, ale kniha všeho zla je dostupná v několika edicích v každém vesmíru? D) proč se síla schopnosti každého superhrdiny mění v každém filmu, jde o to, že neměli budget na víc herců, tak nashromáždili všechny schopnosti do jedné osoby nebo spíš o to, že je jakákoli koherence všem úplně jedno, hlavně pokud se jedná o hodně akce, občasný trapný vtip jakoby podvracející nedostatky filmů z MCU a spoustu nahodilých barevných energií které lítají sem a tam.  Aspoň, že to natočil Raimi, a jeho styl aspoň trošku do filmu prosákl, ikdyž tento film dokazuje, že jakýkoli film z MCU nespoléhá na režisérovi nebo jakékoli kreativitě kohokoli až na Studio Marvel. Fast food filmu. ()

horrormaker

Sam raimi je citelny v minimalne polovici stopaze. Je to jeho remeslo, podavat strach a zaroven stylovost. Aj ked nejdeme prekonavat lesneho ducha, tak je tu na nieco urcene pre deti celkom zaujimava situacia, kedy moze byt pre nich toto dost strasidelne. Pozastavte sa nad tym, kolko scen tam je. Dost. Napriklad tam mame ( aj ked nie az tak extra ) gore sceny. Jak sa im to podarilo pustit von? Neviem, ale som za to velmi rad. ()

Martin.Proko

Po ukončení příběhové linie v posledních Avengerů přichází několik filmů a seriálů které naznačují nové příběhové linie , které se po konci Thanose tomhle tom vesmíru zrovna budou odehrávat a nejen v tomhle vesmíru...  ... Film hodně navazuje na seriál Wanda vision, který pokud lidé neznají tak nemusí vše chápat stejnak obsahuje odkazy na kreslený seriál What if...  ... Záběr je dobré ozvučení sedělo vtipné momenty což je zvláštní , protože Strange by měl být teoreticky pěkný suchar....  ... Teoreticky lze říct a nebude to zase takový spoiler, že film je víc o Vandě než o Strangeovi... Prostě u mě dobrý. ()

Pan_Jouda

V téměř vyschlé studni zábavy od nekončící telenovely od Marvelu je tento film příjemným zjištěním, že ještě stále jde tento vesmír dojit zábavnou a koukatelnou formou. V kině jsem si film užil a patří k těm lepším z jejich nedávné tvorby. Nicméně zlaté časy Marvelu, kdy z jejich filmů byli všichni uneseni, pomalu odeznívají.  PS: To opravdu ve všech vesmírech jezdí jenom automobily značky Ford? :) ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023