Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

flyer.nick

Usnout u filmu v kině se mi naposledy povedlo při Hobitovi. A teď u Strange. Mnoho povyku pro nic, kdo neviděl Wandavision nemá šanci se u filmu chytit. Většinou vesmíru se jen proletí a ty vizuální orgie se moc nekonají. A dost by mne zajímalo, která část toho filmu měl být horor. Že si někdo stoupne do domu Adamsovy rodiny moc hororové není, možná ten digibordel za ním je děsivý. ()

RanMori

Tohle mě vskutku neuspokojilo. Výbornou práci tu odvedli pouze kostyméři a umělci přes hudbu a CGI. Ale ten scénář... že to takhle musel odnést zrovna Strange, taková výborná postava. A Vanda mě docela štvala, že předtím chtěla jen být s Visionem a udělala pro to i to, co udělala ve VandaVision, ale tady už po něm ani nevzdechne. Už jen kluci, kluci. První Marvelovka, kterou nemám chuť si pouštět znovu. ()

KiJi

DUCHOVÉ ZE ZÁHROBÍ NEZNAMEJÍ HNED ŽÁNR HORROR. POŘÁD JE TO MARVEL-POHÁDKA. OVŠEM I JEDNA ZOMBIE BY TO MOHLA ZMĚNIT Poslední dobou asi nejlepší marvelovka. Ty předchozí filmy od End Game (včetně té) byly spíše nudné. Ve druhém Strangeovi se vizualisti a trikaři doslova vyřádili. Sice jsem to viděl ve 2D v Atmos, ale myslím si, že je to film na 3D. Pár příkladů – průlet několika dimenzemi, jedna je i animovaná; souboj Strangeů s notami, zrcadlová past na Wandu a další souboje mágů a jiných hrdinů. Herecké výkony tentokrát všech jsou skvělé, pravda některé postavy jsou spíše stafáží. Ocenit se musí i hudba Elfmana. Bohužel to je vše, co lze vychválit. To nejdůležitější, příběh, dosti zakopává a má trhliny. I když díky multivesmíru teď Marvel může vymýšlet ledacos, tady velkou zápletku nepředvedl. Jednak si bere motivy ze seriálu Wanda-Vision, ale pravidla nebo hlídací organizaci multivesmíru ze seriálu Loki absolutně přehlíží. Příběh de facto stojí na střetu Scarlet Witch vs Strange. A protože by to bylo málo, tak napasovávají problematickou postavu – ego – Strange a chvílemi to vypadá, že hybatelem děje není Wanda, ale Strange. Občas do dialogů vsunou rádoby vtipkování, naštěstí to je opravdu občas. A že to je první Marvel-horror? Ale ne. Je to temnější, strašidelnější. Ale fakt horror ne. Někteří recenzenti si myslí, že několik lekavých scén, pár ožehlých mrtvolek a vylezení Wandy z gongu jako duch v Kruhu, znamená hned horror. To byly i některé díly Harry Pottera děsivější.  P.S. A taky se mi nezdá, že by padající socha, byť obří, zabila Captain Marvel…??? ()

zuzik01

No… nic moc teda. Jeden z těch slabších dílů. V podstatě mě tam nic nepřekvapilo a utíkalo mi to hrozně pomalu. Ty hororové prvky se tam moc nehodily a celkovo mě to zklamalo. Taky dementi, když dají úplně něco jiného do trailerů, tak co mám pak očekávat, že. -_- ()

Polux

6/10 | Mnohovesmír promarněného potenciálu:-). Feige si může gratulovat, že osud tomu chtěl a třetí Spidey šel do kin jako první a namlsal/nahypoval diváky na alternativní reality a camea kdekoho, což následně trailery na druhého Strange ještě násobily, díky čemuž v kinech slušně inkasoval. Přestože jde (opět) o tradičního zástupce dlouhé řady průměrných dvojek/trojek, které slouží jen jako vycpávka mezi jednotlivými velkými eventy, popř. celými fázemi (čest všem výjimkám). | Řemeslně samozřejmě ok, herci fajn (Olsen jednoznačně vede:-)), akce vcelku slušná (bohužel ale žádná do budoucna ikonická scéna se nekoná) a to je tak zhruba vše. Příběhově značně odbyté, možnosti alternativních realit trestuhodně nevyužity (to i ten třetí Spidey si s tímhle konceptem dokázal poradit, resp. vyhrát, lépe a to v jeho případě šlo jen o hození pár postav odjinud do "našeho" světa, dokonce i seriálový Loki je jiná liga a o takovém Everything Everywhere All at Once ani nemluvě, to je už úplně jiný sport:-)), camea po všem tom hypu a historkách, jak se mocně přetáčelo a přidávaly se další postavy, doslova o ničem (Stewarta jsem sice moc rád v jeho roli opět viděl, ale postava a její přínos zápletce je pouze na úrovni "hele, koho jsme dokázali ukecat, aby se asi na 5 minut ukázal v našem filmu") a zdaleka nejlepší humorná sekvence je o postavě, která v MCU pouze dočasně "hostuje", to hovoří za vše. | Plus teda tímto filmem ustanovené potvrzení, že filmy budou asi vážně těsně navazovat na seriály, mně také ne-až-tak-potěšilo. Protože i u těch epizod si dají práci s nějakým minutovým recapem na úvod (a to mají mezi sebou jen týdenní rozestupy), zatímco tady se veškeré události ve WandaVision pro ne-diváka odbydou jednou větou, která navíc žádnou informační hodnotu nenese, ale zároveň z nich celá zápletka a motivace některých postav vychází. | V alternativním vesmíru by byl druhý Strange možná pecka, v tom našem, ve kterém přichází po Civil War, třetích/čtvrtých Avengers nebo třetím Spideym, bohužel nikoliv a je to škoda. Potenciál tady byl mnohove..., totiž nesmírný:-). | PeZet ()

rime

Marvel je těžce na sestupné spirále. Vytěžil co se dalo. Použil skoro to nejlepší, ale produkce poslední dekády ukazuje, že rozumné scénáře došly. Už jsou to jen prapodivné slepence bez promyšlené vnitřní struktury. Obrázky, skutečně jenom pohyblivé obrázky, CGI bez obsahu, neschopné strhnout byt jen svým vizuálem. Celá fáze 4 je jeden velkej průser a nelze očekávat jakékoli zlepšení. ()

Lillyilly

Achich ouvej, jednicka Strange byl super - melo to pribeh, slapalo to. Tohle je roztahany a zdlouhavy, pribeh s silenou Vandou, nooo jako Benedikt je super, hral dobre ale tohle se pribehem a dejem moc nepovedlo. ()

matous20063

Z pohledu fanouška MCU, je to pro mě zklamání. Film s obřím potencionálem který se nevyužil. Na druhou stranu ten nápad tam je, zpracování multiverza taky nebylo vůbec špatné, ale třeba záporák byl extrémně nudný. Fakt sorry ale Wanda která fetuje vidiny z jiné reality je extrémně nudnej záporák, ale jedno se jim povedlo, doopravdy jsem chtěl aby už chcípla, legit ano, záporák mi byl strašně nesympatický ale to má být že :-D. Děj filmu byl hodně dlouhý a místy i nudný, a to měl film pouze 2 hodiny. Za mě celkem zklamání, ale člověka který se šel podívat na nový super cool biják do jeho nejbližšího biografu to je pěkná podívaná. 65% ()

CheeseFigure

Skúsim bez spoilerov. Ja som spokojný. Síce je pravda, že koncept mnohovesmíru by šiel rozviť a spracovať ďaleko originálnejšie a zaujímavejšie, ale nevadí. Cumberbatcha mám rád a v úlohe mi sedí, rovnako ako v jednotke. Nová postava Americi Chavez mi napriek počiatočnej povahe nevadila a celkom som si ju obľúbil, i keď chápem, prečo niektorým vadí jej malý vývoj. A som rád, že je v tomto filme cítiť Raimiho rukopis. A aj mi v kine tie tóny boli povedomé a dobre som odhadoval, že za ne môže Elfman. Ďalšie plusy sú spoileri-SPOILER: Som rád, že zo Scarlet Witch spravili záporáka. A som rád za ten kontrast. Na jednej strane máme krutú čarodejnicu, ktorá neváha kosiť tých, ktorí jej stoja v ceste, na druhej strane sú jej motívy pochopiteľné a celkom aj sympatické. Trocha mi pripomínala Kingpina z Into to Spider-verse. Illumináti i napriek malej úlohe potešili a ich úmrtia prekvapili. Na pomery MCU boli celkom brutálne, si myslím. A Profesor X v podarí Patricka Stewarta odkazujúceho na starý X-Men animák ma úplne dostal a som rád, že mi to internet nespoilerol. A zombie Strange je potom čerešnička na torte. KONIEC SPOILERU. Jasné, šlo by to spraviť nápaditejšie, ale mňa to bavilo. A nevadilo by mi, keby Raimi robil i na treťom diele, lebo si myslím, že i tam by sa dal zúžitkovať jeho hororový rukopis. ()

Elan1

Tento film ma sklamal. Čakal som viac. Príbeh suchý, postavy nudné. Marvel si asi myslý že ked bude vo filme vela postav a nejake camea tak to bude okamzite dobry film. No ja si to nemyslim. Príbeh ma absolutne nezaujal. Prva cast Doctora Stranga je omnoho lepsia. ()

soukyd33

Nejnebezpečnější je zoufalá (matka). A ta dělá zoufalá rozhodnutí. Tohle bych vůbec nečekal. 😳 Efekty super. Herecké obsazení super. Herecké výkony super. Prostorový zvuk výborný. Humor, částečný. Akce, vysoká. Poznámka: Po skončení jsou ještě dvě krátké scény. Ta druhá není podstatná. (Nemusíte v kině zbytečně čekat, až do úplného závěru, závěrečných titulků.) Viděl v kině: Chodov, Praha. Hvězdiček 3 ()

Destoroyah

Nový Doktor Strange je celkom pekným úkazom ako zničiť kúzlo prvého filmu. Dvojka je sama o sebe zlá ale v niektorých bodoch je naozaj podarená. Film ma zaujal hlavne preto pretože má hororové prvky. Aj keď to je pravda tak som prekvapený že Marvel vytvoril polovičný horor. Aj keď viem že filmy od Marvelu sú niekedy až príliš neudržané nad hranicou medzi dobrým a zlým tak tento film Marvelu trocha prešiel do zlého. Inak celkom som sa aj bavil. HODNOTENIE: 6/10 ()

DIATOR05

Na druhého Doctora Strange jsem měl větší očekávání, ale to neznamená, že mě to zklamalo. Horor s mírným humorem (který je u Marvelu v poslední době až nucený a tady jsem si ho ani nevšiml) je Raimiho silná stránka. Scénáristicky je to slabé, v podstatě ten příběh a jakým způsobem je vyprávěný, či zápletka a konec mě moc nebavily, jen jsem čuměl na ten vizuál a hravé souboje. Kdyby to netočil Raimi, tak to je na 5-6/10, ale jelikož jde vidět ten jeho styl, ta hravost, to pojetí tak za mě 7,5/10. ()

Sopholojong

POZOR SPOILERY! "Are you happy?" Komiksovka s tak sofistikovanymi vizualnymi atrakciami (animovane i "paint" univerzum!), "multiverse" prechodmi a napakovana "stovkami" odkazov a cameii (Illuminati), ze bude potreba zhliadnut ju s nejakym tyzdnovym odstupom este raz. A "raimiovka" par excellence (druhy Spidey ale stale neprekonany) so vsetkymi Samovymi trademarkami jeho najslavnejsich strasidelnych pocinov - zaklinacska kniha Darkhold, vyhrabavanie sa mrtveho Strangea spod zeme, jeho zombie podoba, lietajuci kostlivci etc. K tomu lisiacky charizmatak Benedict, sladka newcomerka "America Chavez", dovtipny Wong, sympaticky pritazliva Rachel a ta "carodejnica jedna", ktora vsetkych herecky prestala a ide si za svojim cielom cez mrtvoly. Toto vsetko su ale len pevne vedlajsie linie/atrakcie k ustrednemu bodu rozpravania o normalnej, nikdy nehynucej laske, ktoru neprelomia ziadne univerza, ani cary/mary. O laske k detom (posadnuta Wanda) a k zene (smutny Strange vs. Christine). No a na zaver jedna laskominka, ktoru ovlada Marvel dokonale... Iluminati v alternativnom, kvetmi a stromami obrastenom svete, kde su pospolu Professor X, cierna Captain Marvel, Krasinskeho Mr. Fantastic (mimoriadne sa tesim na reboot), cernosska obdoba Strangea, Captain Carter a ten v prilbe, co zabija "posepkanim do ucha" (nepamatam si meno, ale "zgegne" hnusnou smrtou). PS1: Zo zvratu v poslednych sekundach (Third Eye) mi skoro vypadol caj z ruky. PS2: Post-credit scenky su mimoriadne vymaznane (Theronka a "It's Over" Campbell). ()

Jakub.Holien

(Předem se omlouvám za pár vulgarizmů, které byly nezbytné) Již dávno jsem zanevřel na Disney/Marvel kraviny. Na tento film jsem se podíval pouze díky přítomnosti Sama Raimiho jakožto režiséra a z jedné části jsem dostal, to co jsem chtěl, ale z druhé jsem zase viděl "kokůtky" z vedení Marvelu, kteří si prostě svoje sračky museli prosadit a tím celý film defakto zkurvit. Doufám, že lidem v nejbližší době dojde, že podporovat tenhle megakolos, který dělá vše jen proto, aby se líbil masám není správné a celé filmařské umění se z toho už vytratilo. Sam Raimi má nepřehlédnutelný vizuální styl stejně jako Robert Rodriguez, Robert Eggers, Denis Villeneuve, Stanley Kubrick nebo třeba Quentin Tarantino, který zde byl zašlapán do země. Ano pár hezkých chvilek to má, ale opravdu to stačí? 2,5/5 jenom díky toho že si Sam Raimi v některých scénách prosadil evidentně svoje. Normálně bych dal i za povedené počítačové efekty, ale to je již standart u takových blockbusterů. Tento film měl šanci mě přesvědčit abych dal dalším Marvelovkám šanci, ale jenom mě utvrdil v tom, že mě Disney/Marvel už nikdy nepřekvapí originálním nápadem, který by nebyl dopředu předvídatelný. Proč by to taky dělali, když zástupy ovcí žerou každou píčovinu co vypustí jako by to byla zlatá cihla. Ale stále lepší než Endgame... ()

RavenSpector

Ani trochu mě není jasná ta škatulka hororu. Kde byl? Já na něj nenarazil. Strange 2 je obyčejný animák s herci. Něco jako Scooby-Doo, jen mnohem přeplácanenější, blbější, barevnější. Cirkus na plátně, ovšem nemající hlavu, patu. Definivně poslední marvelovka na kterou jsem se podíval. ()

Bohdy67

Tak osobně mě zatím nová fáze MCU velmi zklamává... Nemastné, neslané Shang-Chi a stejně nudné Eternals,  zachránil na plné čáre nový Spider-man, právě i díky přítomnosti Dr. Strange...O to víc sem se na nový jeho celovečerák těšil, ikdyž už z trailerů jsem si říkal, že to asi úplně nebude můj šálek kávy. A ono... Nebyl.  Už jen to, že v podstatě hlavní roli měla Scarlet Witch alias Wanda Vision, která v podstatě natrhla prdel všem i Strangeovi. Přítomnost Iluminátů vcelku zajímavá a hlavně profesora X jsem opět rád viděl. Ale jinak v podstatě dvě hodiny, které sice úplně neurazí, ale rozhodně nepůjdete z kina s tím wooow efektem... Trochu mi to připomíná pocity z FF9, kdy jsem z kina šel s tím, že vlastně nevím co si myslet a doma si na film ani nevzpomenu a pořád mám v hlavně starší díly... Tak jako tady, když si budu chtít pustit něco od Marvelu, rozhodně to nebude dvojka Strange...58% ()

Radous04

Šel jsem do toho asi s moc velkým očekáváním. Na to jak je to všude popisováno děsně hororově, tak se za mě moc horor nedostavil. A to už opravdu v každým filmu musí být místo maminky a tatínka maminka a maminka nebo tatínek a tatínek? To jako vážně? ()

SunHee

Byla jsem docela zklamaná. Spousta scén nedávala smysl. Postavy si protiřečily neskutečně. V jeden moment řeknou jednu věc a hned v dalším momentu totálně otočí o 180°. Prostě, co to je? Doctor Strange má neskutečný potenciál v tom, aby se režisér na této postavě vyblbnul. Jiné dimenze, jiné vesmíry atd., ale přišlo mi to ve výsledku nic neříkající. Ač film má built up na novou zápornou postavu, přišlo mi to opravdu špatné. Proč však tomu dávám tři hvězdy je kvůli Elizabeth Olsen. Já její podání Wandy naprosto zbožňuji. Ač je až moc přehnaně OP postava, u ní mi to vůbec nevadí a není nijak proti srsti. Její background, storyline, škoda že se na ní nevyřádili trochu více, nevytáhli trochu více toho zla. Ty hororové prvky byly dokonalé, k ní to prostě sedí (SPOILER: okay, o tom, že na Captain Marvel spadne blbá socha a zabije ji, to je prostě totálně na hlavu. Jako pardon?)  Já vím, že Marvel má pořád, co nám dát, ale trochu se obávám, že nadcházející filmy a storyline už nebude vůbec to, co nám Marvel dal do Endgame. Ač i v průběhu toho byli slabé filmy, asi mě zatím nezklamaly natolik, jako tenhle začátek "nové éry". Škoda. ()

Colomba666

⭐️S ohledem na kvality prvního dílu, musím zkonstatovat, že se jedná o velmi slušný propad do hlubin análů kinematografie. Aby hlavní zápletkou byla nešťastná pinda, toužící se shledat se svými haranty, je trošku hodně mimo, primárně z toho důvodu, že se jedná o marvelovku. Zatím propadák roku. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023