Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Hyperbolic

Hype byl asi větší než jaké to nakonec bylo, ale já se bavil. Sice zde bylo možné využít multiverse více, přidat jiné postavy a kontexty, ale tvůrci na to chtěli jít asi pomalu, podobně jako na začátcích Infinity ságy. Dokážu si představit, že kdyby sem naházeli všechny X-meny, fantastický čtyřky, Inhumany a alternativní známé superhrdiny, byl by v tom extrémní bordel. Raimi takhle dostal možnost si zarežírovat to co je jeho, tedy první "horor" v MCU, nějaký gore zde byl, lekačky a napětí taky, a přineslo to zase něco nového. WandaVision se mi líbilo moc a tohle je v podstatě jeho pokračování a dokončení arcu Scarlet Witch, takže za mě nice. ()

ostravak30

Doctor Strange byl úchvatný v tom, co dnes s filmem dokáží moderní technologie a jak mohou být zobrazeny alternativní vesmíry. Byla to nejen příběhová, ale hlavně obrazová a vizuální show, která místy brala dech. Tím pádem jsem do kina šel s tím, že vím co od druhého dílu čekat. A tvůrci opět nezklamali. Co se vizuality týče, znovu se jedná o velkolepou záležitost, kterou bude leckterý jiný film o hrdinech Marvelu překonávat. S příběhem je to už horší. Kdo se nevyzná v neskutečně složitém a propojeném světě tohoto komiksového univerza, je v koncích. Například vůbec netuším, kdo je WandaVision. Pro mě je to nějaká zpovykaná matka, co přišla o děti, zbláznila se z toho a chce je jakýmkoli způsobem zpět. Tohle je příběh pro rodičky, který jistě zaujme a v mnohém tuto ženštinu pochopí. Jinak je to pro mě ale spíše další soupeř k poražení přestože si tentokrát Strange sáhne hodně hluboko do svých sil. Celý film postavit jen na efektech se dá, ale maximálně jednou, podruhé už to chce silnější příběh. Ten mě tentokrát až toliko nezaujal, navíc u dalších postav moc nechápu, jak jsou propojeny. Kde se vzal kupříkladu profesor X zde, když X-Meni nějak zmizeli z diváckého podvědomí, mi jasné není. Pro běžného diváka tak zůstane řada otázek a jen málo odpovědí. ()

zubrik66

Vizuálne mu nie je čo vytknúť, no príbehovo je to slabučké. Nájsť dobrého záporáka pre vyniknutie hrdinu je veľmi dôležité a Wandy Witch je slabá. Tento film len prekypuje egom Steveho a nič nové neprináša. Jedinou zaujimavou epizódou je zombie Strange, ten celkom pobavil. ()

Uberlord

Je to barevné a hýbe se to. Nově to navíc splňuje všechny potřebné kvóty, takže tady jsme v suchu.  Jsem opravdu rád, že jsem vyrůstal na Marvelu v nejlepší formě. Raimi tady protlačil poměrně silnou, hororově laděnou nótu. Což jako výsledný mix s potřebou ukázat silné ženské postavy a naplnit nejrůznější kvóty, dává docela snesitelnou podívanou. Přesto jsem vyprskl smíchy, když Amerika vykřikla "Moje maminky!"...  Marvelovky už mají docela vystřílené náboje. A tak jedou trošku generické a ploché storky. A to málo, se ještě ke všemu - bohužel - odehrává na pozadí, které jasně říká. Že chlapi hledí jen na svůj prospěch a není na ně spoleh. A rovnováhu nastolují až silné ženy, které ví, co a jak se patří. Strange bohužel nejvíce těží z hororového nádechu, který je nezvyklý. A dává tomu novou šťávu. Ale strašně trpí na 100x opakovaná, nudná klišé. Jako třeba nepřesvědčivé souboje, kdy mágové tahají luky a šípy. Nebo dokonce "středověké" dělo (wtf). I ten humor jaksi neroste s divákem. Ale naopak jde na ruku mladším generacím. Takže jsem se zasmál pouze u scény s matkami. A když jsem viděl tu velkou prdel Kapitánky Marvel... (Ale vtipných scén, je tu pomálu. A rozhodně jejich absence není na škodu).  K tomu to hraní/nehraní slečny Gomez... No. Jednou stačilo. Jsem rád, že jsem z toho vlaku hned po Endgame vyskočil. ()

Renie42

Bylo to šílené jako všechny ty paralelní světy. Kdyby dr. Strange nedorazil za Wandou, tak by se asi nic nestalo a dále si snila o svých dětech a měla ovocný sad někde bůhví kde. Ale stalo se a ten úvodní boj s chobotnicí s jedním okem mi připomnělo mořskou hvězdu z filmu Sebevražedný oddíl 2, kde se úplně stejným způsobem zlikvidovala. Mám pocit, že Wandu vykreslili jako potvoru a tu zlou, jen to tak nebylo, ona chtěla žít ten svůj život, jaký si zkusila ve WandaVision, ale někde v tom paralelním světě se to děje.  Bylo příjemné vidět profesora Xaviera, ale jaksi jsem nepoznala Captain Marvel, trochu ji přebarvili na černo zdá se mi a Captain Carter byla v pohodě, jen ten jejich svět byl takový rozbitý. Třeba bude mít někdy více prostoru se ukázat. ()

ACDCKL

Teda, tohle byl čistý průměr. Čekal jsem supr akci, ale tohle byl čistý mišmaš, kde se létalo z místa na místo a nemělo to moc logiky ani zaujetí. A když už se v pořádné akci ukáže Scarlett Witch, tak jí ihned utnou. Potěšení u filmů bylo rozhodně ukázání Charlese Xaviera v podání Patricka Stewarta, alternativní Captaina Marvela, Captain Británie a Johna Krasinskeho. Za mě jasný 3*, ne-li méně. ()

nudla

Po jedničce se skvělým obsazením a zábavným scénářem jsem se na dalšího Strange neskutečně těšila. Bohužel jsem se dočkala šílené patlaniny. Celkový příběh je nezáživný a celý film je postavený na extrémním množství přeplácaných vizuálních efektů. Tématika multiversa mohla být určitě udělána zajímavě, zde jsme se ovšem nedočkali ničeho jiného než pár portálů a skoků do jiných vesmírů, které byly tlačeny pouze z vizuální stránky a jinak byly stejně nezajímavé jako zbytek filmu... Tak třeba to příště bude lepší ()

Jereme

Film má silné i slabé stránky, Benedikt je fajn, hlavní záporná postava jako taková také, i když finále se mi úplně tolik nezdálo, zápletka je taková celkově slabší... Ale nenudil jsem se a po technické stránce je film povedený a určitě za jedno shlédnutí stojí... ()

Rayen1

Horor? Ale kdeze, nenechte se vysmát... Film je neuvěřitelně prekombinovanej (scéna s Iluminates byla spíš k smíchu, i když solovku s Captain Britain bych viděl rád) a někdy fakt nedává moc smysl. Strange je ale pořád Strangerem a s Wandou (která je znepokujicim stylem sexy) to drží jakž takž pohromadě. Za poslední dobu zatím asi nejhorší film z MCU... ()

Hawaj

No to byla zase über přaplácanost. Inflace kouzel a efktů až došlo k přesycení hned v první čtvrtině. Bohužel to bylo na úkor přiběhu. Prostě to bylo jako manýristický obraz. první díl měl aspoň nějaký kloudný příběh a dalo se doktorvi fandit, ale tady už to byal čistá fantasmagórie kde tvůrci jen postrkovali figurky, aby se mezi sebou midlili bez nějakejch hlubších motivací. ()

johnsnow

raimiho tam cítiť (nemám síce nakukaný Evil dead ale poznám jeho rukopis) avšak to, že strange bude cestovať mnohvesmírom a on tam s Americou preletí skrz asi 15 vesmírov a potom ostane v jednom skoro 40 minút, no hold čo už. To, že Wanda je záporná som vedel (keďže to pozerám hľa koľko mesiacov po vydaní) ale sklamalo trošku to podanie, proste readovala darkhold a je sviňa a v podstate celý dej WandaVision spláchli do hajzla. Avšak zaujímavé cameá, slušná drsnosť, hudobný súboj, mlátička v Kamar Táž, no skrátka brutus to bolo a keďže prvému strangovi som dal 5*, tu musia ísť určite, ešte vzhľadom k tomu, že tu idú výrazne na hranicu PG-13, koľko sa len dá. ()

JosefTomas

Velmi smutný pohled na jednu promarněnou šanci. A přitom to bylo tak slibné: atraktivní téma ukrývající nespočet možností, k tomu výborní herci pod režijní taktovkou navrátivšího génia Sama Raimiho s hudebním podkresem neméně geniálního Dannyho Elfmana, plus všechna očekávaná pozlátka k tomu, jak bývá u Marvelu zvykem. Jenže ono nic a po poměrně zrychleném úvodu přichází na řadu expozice a vzápětí expozice a expozice... v tom filmu se prakticky jen vysvětluje, než aby se řešilo a bohužel vzápětí není ani moc co řešit. Je škoda sledovat mistry řemesla se patlat v něčem, co by ustáli obyčejní rutinéři, přičemž jde zároveň o jediný smysluplný důvod, proč si nový Strange pozornost zaslouží. V rámci MCU totiž nepředstavuje kdo ví jak důležitou existenci a já se jen divím, že zrovna takový svět k prozkoumání nedostal seriálové vyprávění, nýbrž jen filmové (i když v rámci finančního to chápu) a prakticky zabil největší potenciál možností multiversů. Ta stopáž je krátká a tempo zrychlené, takže se sice nebudete nudit (i když, jak se to vezme), ale nedostanete nic extra. Zrovna od filmu, co měl být další událost, je to dost slabý výkon a ani camea (což začíná být evidentně nový Marvel trend) to nezachrání. PS: Opětovná snaha jít po emocích se úplně minula účinkem. Během projekce jsem se dojal jen jednou a to při traileru na Avatara 2. Je třeba psát víc? ()

Barghest

Jako vážně? Tohle fakt někdo odklepl jako dobrej nápad? Raimimu ale asi zapomněli vysvětlit, že netočí béčkovej horor. Některý sekvence působily jak úvod lacinýho porna a dialogy byly občas asi tak stejně přirozený. Navíc to trpí neduhem většiny dnešních komiksáren, a to je naprosto nezajímavej digibordel, kterej je tu chvílema extrahnusnej a navíc nataženej prakticky na celou stopáž. Problém tohohle filmu je, že je naprosto tuctovej a nedokáže nabídnout nic navíc. A když už se o nějakou invenci pokouší, tak to zoufale nevyjde. Doktor Strange je fajn postava, ale k čemu mu to je, když ho nacpou do takhle nepovedenýho filmu? ()

mrclTV

Nevýrazné, také tlachanie do vetra, dej oničom, akcie je tu veľa (ale aj tá je taká nezáživná, proste predražená laserová šou), nič tu nie je čo by diváka mohlo zaujať (no dobre, prechody do "mnohovesmíru" bola jediná zaujímavá vec), inak nič. Nezáživná kombinatorika (ešte kto s kým nebol v jednom filme?). Len v Disney/Marvely si môžu odškrtnúť ďalšiu položku a pripísať pár miliónov k tržbám v účtovníckom Exceli. ()

Pitryx

Nehorázná blbina, jak dějem, tak scénářem a vším ostatním. U filmu mne držely jen špičkové a nápadité efekty. Jen ty mají u mne plných sto procent. Jenže film se má hodnotit jako celek a to u mě vydá s velkou bídou tak na třicet procent. Na čas jsem koukal poměrně často a konec jsem jen uvítal. Pokud možno už Marwel nikdy ne. 30 % ()

Recenzon

Jako ne no. Prvního Strange absolutně zbožňuju a miluju ( Za mě asi nejlepší marvelovka ), a tak jsem byl na dvojku natěšenej a o to víc mě trápí, že to očekávání nesplnilo. V určitých momentech špatné cgi a nesmyslné chování postav mi to tak trošku zkazilo, ale i tak musím říct, že mezi těmi novými marvelovkami je tohle z těch lepších. ()

DoubleJack

Raimi vtisknul do tohoto filmu to, co v jsem v Marvelu ještě nikdy neviděl. Je tam kousek Evil dead, je tam kousek hororu a celé je to zatraceně odvážné. Má to svůj styl a toho si vážím. Elizabeth Olsen je skvělá herečka a odvedla úžasný výkon. Osobní problém jsem měl ale v tom, že jsem předtím neviděl Wanda Vision. Proto jsem během filmu nedokázal být napojen na její motivaci a to mi následně kazilo i závěr filmu, protože jsem zkrátka nedokázal pochopit její naléhavost. Moc jsem si během filmu také pochvaloval myšlenku, že Strangové z jiných realit často balancují mezi dobrem a zlem, což mělo představovat určitou výzvu pro našeho Strange. Ten však nemá důvod chovat se většinu filmu špatně a proto toto téma vyznívá trochu naprázdno. Celý film zároveň výrazně padá na tom, že se toho snaží odvyprávět neuvěřitelně moc a proto je tempo až kontraproduktivně rychlé. Strange není špatný film, ale má trochu schyzofrení problémy pramenící z nekonzistentního rychlého scénáře. Na druhu stranu velmi oceňuji režiserskou vizi a proto nakonec dávám slabé 4 hvězdičky. ()

MiTrAnDiR

Ano,Doctor Strange je vizualne podareny projekt,plno akcie,ktorá odsýpa,zname a sympaticke tvare.Je to zkratka podareny blockbuster na,ktorý sa oplati ist po dlhom case do kina,ALE... Na druhej strane plno skrytej ,nechutnej satanistickej symboliky,ritualnej obete,vysavanie adrenochromu z deti,LGBTQ X agenda,multikulti ekomeko.... na vlastne riziko ! ukazky su zavadzajuce,len pre info ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023