Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

meda2016

Cumberbatch kdysi bez pláštíku byl zárukou zajímavého děje a prožití příběhu. Teď se ale na filmy s ním bojím jít. Tohle je zhmotněné divákovo utrpení. Trikaři se ale mohou u bourbonu poplácávat po rameni a říkat si, jak jim to pisálci dialogů znehodnotili. A zvedá se jim z toho, stejně jako mně, žaludek. (Ve filmu Casablanca jsou pánové se jménem aut.) ()

pepan9135

Od druhého Doktora Strange jsem očékával mnohem více. Už jen z názvu ''multiverse of madness'' jsem tak trochu doufal ve více šílených blbostí. Navíc se režie chopil Sam Raimi. Ovšem...chyba je ve scénáři. Příběh občas nedává hlavu ani patu, někdy ani nevíte co se děje a začnete se lehce ztrácet. Efekty a skvělý herci tohle dost tahají. Hudba je vskutku skvělá. Kamera také nezklamala. Bavil jsem se, ale má očekávání to nenaplnilo. Příběh je předvídatelný. Nicméně film nebyl nic hrozného, ale ani žádné dílo. Nadprůměr. 60% ()

Rurdaa

(5/10). První Doctor Strange byl skvělý! Neskutečně jsem se těšila na další pokračování, ale zbytečně. Film byl dobrý cca do půlky. Od poloviny šel film od desíti k pěti. Hudba mi k některým pasážím neseděla a příběh byl nic moc. U závěrečné scény jsem si říkala úplně „WTF?? Co to jako je?“ Přišlo mi, že k vítězství  potřebovaly hlavní postavy, jenom poplácání po rameni a ujištění „to dáš, jsi totiž dobrá/dobrej“ Líbil se mi klasický arogantní a egoistický humor Doktora Strange. Elisabeth Olsen zahrála Scarlet Witch opravdu skvěle. Na to, že měl být film hororem, tak v něm moc hororových prvků nebylo. Můj osobní názor je, že Marvel slábne a je to vidět. Např. Black widow byla taky hodně "slabá". Ještě můžeme doufat, že ho trochu vyzvedne Thor Love and Thunder. ()

SamGee

Po deväťročnej pauze uviedol režisér Sam Raimi snímku Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, v ktorom sa snažil preskúmať koncept multiverza a zároveň priniesť hororový element. Ako Raimi ukočíroval tento projekt?       Najprv však k deju. Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) musí zachrániť svoj svet i mnohovesmír pred Wandou Maximoff (Elizabeth Olsen), ktorá chce získať späť svoje deti potom, čo ich stratila v minisérii WandaVision.    Musím povedať, že samotný scenár má diery. Neskúma multivesmír do dostatočnej hĺbky a zbytočne ochudobňuje motivácie postáv. Keby režisér sa viac zameral na ľudský element, príbeh by bol o niečo lepší. Jediné, čo fungujú, sú humor, hororové prvky a easter-eggy.     Hoci postavy nie sú prepracované, herci podávajú slušné výkony. Benedict Cumberbatch obstojí v hlavnej úlohe, vedľajšie postavy America Chavez (Xochitl Gomez) a Wong (Benedict Wong) sú zábavnými spoločníkmi a Elizabeth Olsen vyniká v roli ženy, ktorá robí hrozné veci z osobného dôvodu.    Technická stránka filmu je dokonalá.  Akcia ponúka inovatívnu choreografiu, hudba Dannyho Elfmana je elektrizujúca, hororové sekvencie pôsobia strašidelne a vizuál s počítačovými trikmi a kamerou dodávajú snímke farebnosť.       Pokračovanie Doctora Stranga nevie narábať s expozíciou a charaktermi, ale získava si fanúšikov marveloviek perfektnou akciou, mixom hororu a komédie, pestrofarebným vizuálom a sympatickými hercami.       Scenár: 6/10,  Postavy: 5/10,  Herci: 7/10,  Hudba: 8/10,  Akcia, hororové prvky: 9/10,  Vizuál, počítačové triky, kamera, výprava: 8/10,  Celkovo: 7/10. ()

imaginer21

Silné tři, slabé čtyři. Zdánlivě odvážný žánrový mix v rámci MCU těžce zadupává povinné zaškatulkování do PG12. Ne, že by nebylo co sledovat, ale hlavním úskalím druhého Strange je naprosto nedomyšlený koncept, resp. jeho (paradoxně, vzhledem ke stopáži) nedostatečně uchopená realizace. Z multiverza jsem si chtěl odnést nějakou marvelovskou verzi Rimmerova přeskakování, namísto toho jsem sledoval zoufalý souboj zmateného Strange s ďábelskou verzí jinak milované Wandy (jejíž motivace mi nepřišla - navzdory všeobecnému dojmu z jejích traumat v předchozích marvelovkách - příliš dostatečnou na to, aby se z ní stala záhy tak bezcitná svině). Nakonec vše paradoxně nedrží nad vodou Strangova postava, ale ve všech vesmírech nedostižná verze jeho milé a samozřejmě (snad ne poslední) cameo Charlese Xaviera. Na plátně to přitom všechno vypadalo tak pěkně, pestrobarevně a roztočeně. Škoda, potenciál tu byl takřka mnohovesmírově nekonečně obrovský. ()

Grimaldi

Když pominu Spider-Mana, který je víc Sony než MCU, tak se přiznávám, že je to první marvelovka, jakou jsem z fáze 4 spatřil. Velký vliv na to měl jistě i covid ale nemůžu se zbavit dojmu, že s příchodem seriálů na Disney+ se začíná celá Feigeho vyze hroutit. Ani jednička Strange nebyla úplný zázrak, ale rozhodně byla fajn a dvojka mohla být taky. Jenže se od vás očekává znalost Wandavision i když tu legálně není k sehnání. A dle všeho to bude do budoucna horší. No nevím, jestli se té budoucnosti budu nadále účastnit. Beztak bude stačit jeden skvělý film a určitě jo. Otázkou ale je, kdy se nějaký takový dostaví. ()

KinXandor

Čekal jsem od Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství trochu větší šílenství, ale nebylo tomu úplně tak. Sam Reimi skutečně autorsky podepsal tuto marvelovku tak, že nepůsobí jako klasická marvelovka a jsou tam vidět různé jeho ikonické scény, které využíval ve svých předchozích filmech. Díky němu se film drží v pozitivním ohlase. Zároveň hudba od Dannyho Elfmana je dost atmosféricky trefná a je vidět, co přesně se v dané scéně hodí za typ hudby. Co bych ale vytknul z je scénaristická práce - některé scény ve filmu působí dost zkráceně a někdy i nesmyslně. Kdyby byl film třeba o půl hodiny delší a více se rozvinuly některé scény či by se úplně předělaly, nezlovil bych se ba naopak více ocenil. 7/10 ()

kacer4

Cítim sa dosť oklamaný. Dobrý marketing vie spraviť svoje. Trailery navádzali na niečo úplne iné ako sme dostali. Z časti je to super (ustrelená Wanda, zombie Strange, ...) ale inde zavládlo trpké sklamanie. Ide najmä o najväčší ťahák filmu - Illuminati. Za celú sériu marvel filmov/seriálov by sme napočítali snáď na jednej ruke, koľko superhrdinov zomrelo. A tu ich je päť rozsekaných (v niektorých prípadoch doslova) za asi tri minúty.  Tento film slúžil len k predstaveniu postavy America, ktorá vie otvárať portály. Okrem tohto si za týždeň asi na viac nespomeniem. ()

kockodan

Jsem sám, nebo je nás víc, komu nezničitelná Wanda, na kterou nikdo nemá, leze už neskutečně na nervy??? Odkud se bere její síla? Proč jí sakra někdo nevezme lopatou pořádně přes držku, a je klid??? Celé to dětinské máchání rukama ze kterých šlehají blesky různobarevných jiskřících energií mi lezlo neskutečně na nervy už v KundaVizy, a teď tu máme přímo zástupy idiotů oháklých do cosplay, dělajících Liza jazz hands jako o zlatou přílbu! Ne, prostě ne. Ta Latino representation blbka s prasečím ksichtem byla taky na odstřel, o Rachel McAdam's Apple se nebudu ani vyjadřovat. Tu si asi produkce půjčila z Hornbachu kde hrála fošnu, ne? Za celkovou nudnou slátaninu při které jsem koukal na mobil, a za dvouhodinovou masturbaci oddělení CGI efektů (Ok, ok, we get it, umíte udělat na počítači monstra co nahání Cucumber-batche po multiversech 🙄) 15%! ()

Rian_witcher

Marvel předvedl opět skvělé vizuální představení. To je asi ten největší úspěch, kterým se film může chlubit. Bohužel méně bylo skvěle vtipného arogantního hláškování Strange, které provázelo jeho postavu v přechozích filmech. Občas se objevila perlička, která mi stále vyloudila úsměv na tváři, ale opravdu jen občas. Wanda - Scarlet byla sice bezvadným "padouchem" a výborným soupeřem Strange a jeho suity a její souboje byly asi tím nejlepším, co se ve filmu dělo, ale scény kde nebyla připomínaly vatu, která měla vyplnit hluché prostory filmu. ()

HellsAngel

Z trailerov som mal pocit, že Raimi chce – aspoň pokiaľ ide o postavy z alternatívnych vesmírov – tromfnúť nedávneho Spider-Mana. Po premiére už ale viem, že zatiaľ čo multidimenzionálne dobrodružstvo Petera Parkera (resp. Peterov Parkerov) malo solídny príbehový oblúk a hlavne funkčné emócie, Doctor Strange in the Multiverse of Madness je len načančanou prehliadkou bohatého portfólia postáv od Marvelu, ktorá vo mne nezanechala hlbší dojem. Odhliadnuc od slabého príbehu mi v hlave celý čas blikala kontrolka, či je to naozaj v súlade s koncom WandaVision, kde si Scarlet Witch prešla emocionálnym prerodom – prišlo mi to ako alternatívny vesmír, lenže nebol. Na druhej strane, peniaze sú z toho cítiť a pri prepnutí do oddychového režimu film dokáže veľmi slušne pobaviť, no jediná vec, ktorá v pozitívnom zmysle stojí za zmienku, je občasné koketovanie s hororovými prvkami. V tomto ohľade by som si však prial, aby Raimi zašiel ešte ďalej. Každopádne druhý Doctor Strange je historicky prvá marvelovka, ktoré vo mne vyvolala pocit, že ma tento cirkus prestáva baviť. Vidina nasledujúcej dekády, v ktorej budeme skákať z jedného vesmíru do druhého, ma až tak neláka. Hlavne keď pochybujem, že Marvel má jasný plán, čo ďalej. Zatiaľ to totiž vyzerá tak, že len hádže na plátno zaujímavé nápady. No uvidíme, možno ma najbližšie filmy presvedčia o opaku. Kiežby. ()

HennessyVSOP

Prilis mnoho hejtu na relativne nadprumerny komiksovy titul a jeden z tech poslednich kvalitnich, ktere nejspis uvidime. Doby Avengers jsou pryc, motivy u Strange me bavi a rezijne je to zvladnute dobre. Scenaristicky funguje humor a mnohovesmir umoznuje tvurcum realizovat nektere no-no napady, ktere by v klasickem marvelu neprosly. Filmu chybi ale vice charismatickych hercu, vyjma Cumberbatche se tu v podstate kope druha liga a tak to bohuzel s odchodem Avengers i zustane. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023