Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

HellFireFery

Se slzami v očích musím napsat, že jsem takový kvalitativní propad po završení předchozí "marvel fáze" skutečně nečekal. Některé seriály se vydařily. Spiderman se starou partou také potěšil. Vše ostatní mě ale stále více a více od Marvelu odhání pryč a mně to upřímně zatraceně mrzí. Doufal jsem, že Dr. Strange mě přesvědčí o tom, že s Marvelem musím ve svém životě nadále počítat. Pro jistotu do filmu byla přidána i má oblíbená postava Wandy a režie se ujal můj oblíbenec Sam Raimi. Jaké bylo mé zklamání, když celý film začal. Vše působilo jako šité horkou jehlou. Žádné epické scény, rozhovory, napětí... Celé to působilo jako typické béčko, na které se jednou podíváte a podruhé už ho vidět nemusíte. Hororové scény byly spíše jak z hororu pro děti a scénář samotný udělal z ústředních postav jen obyčejné loutky bez špetky života. Když tedy Wanda na konci zažívá další z životních krizí, tak mně jako divákovi je to bohužel úplně jedno (a to jsem tu postavu tak miloval). Uvidíme, co Marvel nachystá příště, ale už teď se obávám, že s Endgame skončilo to, co jsem na Marvelu tak miloval. ()

Elephant13

To se vůbec nepovedlo. Absolutně mě to nebavilo. Šílenost bez špetky propracovaných postav,plná zvláštní akce.. stručně a jasně, jedna hvězda je víc než dost. ()

Werfey

Marvel se v poslední době nehezky předvádí, což jim za normálních okolností ještě toleruju, ale takhle zničit mou oblíbenou postavu? No prosím? První díl byl definitivně jednička, takže si penězožerci řekli, že se vlastně nemůže nic podělat. No… Děj byl nudný, nic nového, nic zábavného, nic strašidelného. (Kdo říkal, že to má být horor?) Jediné, co se udrželo na úrovni prvního dílu byly efekty, ale to film nepodrží a navíc jim něco taky chybělo. Kde nevěděli, jak rozvinout příběh, tam dali příšery a boje. Ale na to, aby tam pořádně zpropagovali “utlačované” menšiny, na to čas měli, to jo. ()

johnsnow

raimiho tam cítiť (nemám síce nakukaný Evil dead ale poznám jeho rukopis) avšak to, že strange bude cestovať mnohvesmírom a on tam s Americou preletí skrz asi 15 vesmírov a potom ostane v jednom skoro 40 minút, no hold čo už. To, že Wanda je záporná som vedel (keďže to pozerám hľa koľko mesiacov po vydaní) ale sklamalo trošku to podanie, proste readovala darkhold a je sviňa a v podstate celý dej WandaVision spláchli do hajzla. Avšak zaujímavé cameá, slušná drsnosť, hudobný súboj, mlátička v Kamar Táž, no skrátka brutus to bolo a keďže prvému strangovi som dal 5*, tu musia ísť určite, ešte vzhľadom k tomu, že tu idú výrazne na hranicu PG-13, koľko sa len dá. ()

Muff

Šílená jízda s několika zajímavými momenty, neuvěřitelně nudnou a otravnou puberťačkou a k sežrání Scarlett Witch. A samozřejmě tu musíme mít trochu toho woke. I přes nejspíš šílený rozpočet to za víc než tři není. ()

Kebabkony

Naprosté zklamání. Příběh je strašně generický a scénář značně nedopracovaný. Hlavní zápletka moc nefunguje a camea, která se zde objeví, filmu moc nepomůžou. CGI je tu někdy až moc přehnané a vypadá poměrně hnusně. Jediná věc, která film udržuje koukatelným je osobitý styl režiséra, který má na kontě původního Spidermana a horo Evil Dead. Hororové prvky jsou zde také a docela fungují, ale někdy jsou až zbytečný. Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc. 6,5/10 ()

Stifmeister

///   Moc jsem od nového Strange neočekával, taky není divu, že jsem si ho pustil až rok po tom, co byl v kinech. I přes to, že když jsem slyšel, že to má "hororové" prvky, tak mi to skoro ani nepřišlo. Jen myšlenka Multiversu mne vždy ve filmech/seriálech bavila, a zde to nebylo vůbec neobrazeno zle. Ale i tak tomu filmu pořád něco chybělo. Naštěstí mám Benedicta jako herce opravdu rád a jsem zvědavý, kdy se zase Strange vrátí a jestli bude jeho 3 samostatný film zpátky tak dobrý, jako 1. díl. |7/10| ()

elpin

Zásadní problém Marvelovek po fázi 4 je, že se snaží diváka zaujmout pořád silnějšími a silnějšími nepřáteli, až je z toho naprosto nepředvídatelný mišmaš kouzel a triků, kdy scénáristi jen luskají prsty a věci na obrazovce se dějí bez nějakého smyslu, pravidel, či logické posloupnosti. Navíc jsou tam všichni nesmrtelní, takže je to prostě maglajs. ()

KolarikKing

Moje očekávání nebyla úplně naplněna. A může za to reklamní kampaň, po které jsem očekával mnohem větší multiverzní šílenosti. Tím, ale netvrdím, že to není dobrý film. Sam Raimi je v tom hodně cítit. Je to opravdu hororovejší a brutálnější, ale pořád je to Marvel. Tam, kde druhý Doctor Strange pokulhává je scénář. Chtělo by to ještě tak půl hodiny. Akce a vizuál jsou úžasné. Celé to táhne Strange s Wandou (Elizabeth Olsen je tu vynikající). Nováček America Chavez je správně sympatická. Ve výsledku je na Multiverse of Madness vidět ta spousta přetáček a že to mu něco chybí. Ovšem já jako velký fanoušek Doctora Strange jsem se dobře bavil. 7/10 ()

PlaCzech

Já jsem celkem spoko. Po malém faux pas v předchozím Spidermanovi se MUDr. Strange vrací, aby ukázal co vlastně můžeme od mnohovesmíru očekávat. Marvel odkazuje na projekty minulé a nadhazuje filmy budoucí. Spojení hororu a klasické marvelovky mi tu přijde jako Pizza Hawaii. Mě nějak extra nevadí, ale chápu že jsou lidi, které to nijak neosloví. Když už nic tak jsme díky tomu dostali pár zajímavých vizuálů kdy ve mně jednou i hrklo. Co mi ale vadilo je jedna specifická scéna, kterou najdete snad v každém hororu a absence Visiona. V kontextu filmu mi jeho absence přijde fakt nesmyslná. Jo, a s mnohovesmírem se nám tu začal rozmáhat takový nešvar. Některé postavy jsou si tak podobné, že člověk přemýšlí jestli je to vůbec ta samá postava nebo nějaká identická alternativní verze již alternativní verze postavy. Celkově je to ale solidní film. Nejsem schopný říct jestli je to lepší nebo horší než první Strange, spíš bych řekl že byl tenhle film jiný.  Na konec jsou dvě potitulkové scény. ()

Buywhat

Názov Multiverse of Madness vzbudzoval dojem, že sa bude jednať o šialenú jazdu naprieč paralelnými svetmi. A ono to tak spočiatku vyzeralo, lenže potom sa z toho stal skôr Mnohovesmír premrhaného potenciálu. Režísérsky rukopis Sama Raimiho je prítomný naprieč celým filmom a po boku Gunna a Waititiho sa jedná o ďalšiu autorskú marvelovku. To je ale tak všetko čo tento film ponúkne. Ako celok to v podstate je dobrý film Sama Raimiho, ale v rámci MCU sa jedná o veľmi priemernú záležitosť. ()

medovec

Přiznám se, že komentáře píšu velmi zřídka, ale u tohoto filmu se vyjádřit musím. Tak blbý film za takový peníze jsem neviděl hodně dlouho. Důvod proč dávám dvě hvězdy jsou pouze za hororové momenty a herce co hrají jak můžou, ale ten zbytek je opravdu hrůza. Obrovské nelogičnosti, propagace LGBT, dementní dialogy. Začínám si vytvářet dosti silnou averzi na studio Disney a budu doufám že Sam Raimi spíš natočí další kvalitní nizkorozpočtovy horor než aby plýtvat svym talentem na takové kraviny. ()

Teoretik

Jsem fanoušek snad každé Márvelovky, některé jsou super některé slabší. Ale tohle je snad to největší dno kterého Márvel mohl dosáhnout. Mám chuť si do očí nalít bělidlo jen abych vymazal vzpomínku na tuhle kokotinu. ()

BlackAdder87

Dr. Strange II. je hodně EVIL a tak trochu DEAD. Konečně marvelovka, která je opravdu jiná a jen se tak netváří, Raimiho rukopis je tady hodně výrazný a celý film se nese v hororovém duchu. Bohužel je vidět že myšák dost tlačil na přístupnost a tak jakoby pracoval s jednou rukou za zády. I tak ale tlačí film na samou hranici PG-13. Jestli by nějaké marvelovce slušelo dospělácké pojetí je to tahle. Dost možná proto je film tak krátký. Umím si dost živě představit cenzory, jak intenzivně škrtají scény aby udrželi rejting. Hodně se uvádí, že proto, aby si člověk film užil je důležité vidět předešlé filmové a seriálové počiny marvelu, to je sice pravda, ale jen částečně. Daleko víc podle mě rozhoduje, jak moc máte rádi Raimiho béčkové horory a jeho specifický humor. Musím také vyzdvihnou skvělou hudbu Dannyho Elfmana, která je v určitou chvíli doslova vizuální. Osobně jsem si to užil a rád na to někdy kouknu znovu, co ž o ostatních marvelovkách z čtvrté fáze, kromě Spidermana říct nemůžu. ()

Anett.Stark

Mnohovesmír šílenství není zas tak šílený, jak nám trailery a tv spoty ukazovaly. ALE je to hodně dobré. Hodně dobrá marvelovka, kterou si celou pro sebe krade Wanda Maximoff aka Scarlet Witch a mně to vůbec nevadí. Wanda je tady neskutečná a až strašidelná. Nepočítala jsem s tím, že ona bude ten hlavní záporák a měla jsem z ní dost smíšený pocity během filmu. U ní si člověk musí uvědomit, že není zlá ani žádné monstrum, je to jen zlomená duše, která chce být jen se svými dětmi. Doctor Strange je tady úžasný, baví mě moc, dokonce bych řekla, že se stal jedním z mojich nejoblíbenějších postav z celého mcu. Jeho vztah s Americou Chavez je strašně krásný a celkově nová postava Chavez je hrozně sympatická, roztomilá a má velkou budoucnost v mcu a už teď se těším na její rozvoj. Musím pochválit hororovou atmosféru, nepředvídatelný příběh, nádhernou scénografii a herecké výkony! Celkově hodnotím slabšími 8/10. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023