Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Gediman

Docela to ušlo. Asi jsem si to málo spoileroval, ale překvapil mě hlavní záporák. Tohle jsem opravdu nečekal. A také návrat jedné staré známé postavy. Zápletka je ale poněkud jednoduchá a film rozhodně není horor. Od cestování napříč paralelními vesmíry jsem čekal trochu víc. Více v mé audiorecenzi. ()

baiskon108

Další postEndgame marvelovka, další zklamání. Strange i Wanda tu měli nakročeno k dost prokreslenýmu emočnímu dnu, ale ani u jednoho to nebylo vůbec dotažený… Nejvíc nevyužití byli ale Ilumináti, kteří mě sice překvapili, ale to bylo v podstatě vše, co dokázali... Ty smrti byly sice brutálně nápaditý, ale štval mě ten nesoulad, to drsňácký až zbrklý zacházení s alternativními postavami, zatímco na druhé straně ten velice opatrný přístup u postav hlavních… Jinak Raimiho hororové pojetí absolutně kvituju a dal tak snímku výrazný a rozpoznatelný ksicht, což MCU potřebuje. Škoda jen toho scénáře. ()

Hapretor

Hmm ... skvělé ... jen na zabití času ... dost nezáživné ... vůbec vtipné ... pár hlášek sedlo, ale to absolutně nestačí ... žádné nápady - vychytávky ... nic ... prostě ve výsledku zbytečné ... a v dalším díle by mu mohl vyrašit druhý penis ... třeba ... u těhle hovadin bych se tomu ani nedivil ... fakt pakárna ... pořád v tom "topit" peníze ... ()

gumbo

Měl jsem radost, když quality tv přineslo na televizní obrazovky kino formát. Bohužel už nemám radost z toho, že se trend obrátil. Tohle totiž jsou spíš 2 díly nějakého seriálu než plnohodnotný celovečerák. Scénáři chybí gradace a vůbec nějaká smysluplná stavba. Příliš se hraje na vizuál a moc se neřeší proč se to a tamto zrovna děje, hlavně aby to vypadalo pěkně a neotřele. Herci se sice snaží a produkční kvality jsou opět vysoké, ale to bohužel nestačí. 65% ()

Rathalos

Doctor Strange prichadza na filmove platno po druhykrat a urcite nie naposledy,ale mne sa tento druhy film pacil o nieco viac ako jednotka a je to pravda,sialenstvo to je,ale v dobrom slova zmysle...:-) ()

Trešlson

Vlažné reakce pravděpodobně dokázaly zchladit má očekávání natolik, že mi to vlastně až tak špatné nepřišlo. Výhrady obecně bych měl, protože některé věci srážejí druhého Strange vlastně úplně zbytečně. Na druhou stranu pokud se obecně žehralo nad kvalitou záporáků v marvelovských sólovkách, Wanda to zvládla opravdu na výbornou a směle bych ji zařadil mezi ty opravdu nejlepší v celém MCU.  Hodně fajn mi přišla nově příchozí America Chavez v podání neokoukané Xochitl Gomez a za mě se povedl i fanservis v polovině filmu (obecně považuji prostředí část na Zemi 838 za nejlepší z celého filmu). A prim hraje Mnohovesmír šílenství i v těch hororovějších pasážích. Bohužel některé dialogy a pokusy o humor působí dost trapně, zbytečné macho chování Strange, které mi k jeho charakteru představeném v předchozích filmech vůbec nešlo (scéna s Campbellem) a štvalo mě to i ve třetím Spider-Manovi. A pak mi víc než nedůstojné přišlo některé CGI a masky, což už opravdu ve filmech jako je tento nepřijde v pořádku. Ale abych nekončil na negativní stránce, pozitiva určitě převažují a jako popcornovka to funguje a uteče bez problému. 70% ()

char_t

Marvelu se v poslední době nedaří. Kvalitní příběhy už nejsou potřeba, na nějakou tu miliardu zisku postačí tuna CGI, hodně barviček a dostatečně okaté zastoupení minorit. Ne že by druhý Dr. Strange přesně tohle nesplňoval taky. Ale povedlo se najít nadšence, co tuhle mašinérii dokáže ukočírovat, a ještě přidat něco ze sebe. Raimi je totiž z Multiversa cítit na hony daleko. Od povinného camea Bruce Campbella, přes příjemný hororový nádech (asi poslední žánr, co v MCU ještě nebyl), až po práci s kamerou. I početná multiverzní camea se podařilo utajit mnohem líp než u Spider-mana a zapasovat do příběhu výrazně méně destruktivně. Výsledkem je komiksová zběsilost, která sice nevstoupí do dějin po boku třeba prvního Iron Mana nebo Avengers, ale na rozdíl od svých současníků (Eternals, Shang-chi...) si ji rád někdy pustím znovu. 75 % ()

BOURQUE

Vizuálne svet (alebo svety) Dr. Strange je (sú) stále cool, ale menej prekvapivý a úspešne realizovaný ako v prvom dieli (spíš by som povedal, že tie ponúknuté možnosti nie sú celkom využité). Sam Raimi sa nebojí zapožičať ingrediencie zo svojich niekdajších filmov, predovšetkým je to vidieť na hororových scénach. (Milé prekvapenie pri objavení Bruca Campbella.) Známe hlavné a vedľajšie postavy, nehovoriac o tých z multiverzumu, sú opäť v pohode. Problémom sú dve veci: 1) Z hľadiska príbehu (jadro) nič extra nového alebo prekvapivého. 2) Scenár a vedenie príbehu si vyžaduje mať viac znalosti seriálu WandaVision. Najväčším plusom je šikovné zakomponovanie staronových komixových postáv z mutlimervzumu. P.S.: Charlize Theron sa pripojuje... Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

sadlokan

Entree"cpt.Pickarda"a zejména notový tanec mi stačily ke skoroštěstí.Na druhou stranu důvody tohoto megabordelu jako typu že Wandi chce za synkama vod alternativní Wandi do jinoprostoru jsou tedy,ehmm,slabé.Já bych dělal takovou rotyku kvůli daleko zásadnějším věcem.Třeba dát si kouli pizzy od Ashe! ()

massdonfel

Jak toto mohlo vůbec projít ?  Nezkutečně klišé příběh, který při zamyšlení nedává vůbec smysl. Z Dr. Strange se vůbec nechová jak Dr.Strange, všichni "čarodějové" v Kamatáž nebo jak se to vyslovuje jsu praktiky jen panáci. Wandiny schopnosti dělají to co se zrovna hodí v danou dobu. A její chování je taky naproto iracionální, tak je to big bag guy, nebo ne? achjo  A to kdybych alespoň nečetl o čem byla Wanda/Vision serial tak bych ani nepochopil hlavní zápletku. I když slovo zápletka je možná moc optimistické tady Co nám tento film vlastně ukázal?  1. celá myšlenka multiverse je úplně k hovnu toto opravdu není comic ale film,prakticky nic co se stane jakoby se nestalo a studio si bude používat jakékoliv postavy kdykoliv je napadne.. 2. Wanda je OP as fck  a získá zrovna ty správné schopnosti když to scéna zrovna potřebuje a  "zabila se " - sure Jim 3. původní Dr.Strange už neexistuje. 4. Nová postava Amerika je ve filmu proč vůbec, ta kniha sama o sobě by bohatě stačila..a dávalo by to i více smysl. Takto jsme tam měli postavu který byla uplně o hovně a sloužila jen pro dialogy na vysvětlení děje..  5. pokud nebudete sledovat dalších 10 ruzných TV serii od Disney tak filmum nebudete vůbec rozumět. etc. už mě to fakt nebaví na ten film vzpomínat 3/10 a to jsem fakt hodnej ()

strikeman

Druhý Strange nemá hluboký příběh nebo kdovíjak promyšlenou zápletku - je to čistá efektní zábava, což se ale při dosazení Sama Raimiho na režisérskou stoličku tak trochu dalo očekávat ;-) Takže kdo tak jako já očekával nenáročnou, nenudící a hororovým vizuálem okořeněnou podívanou, byl spokojen... 75% (3 a půl*) ()

loki5

Nenáročná zábavná vizuálně nápaditá Marvelovská blbost na kterou sice zapomenete 15 minut po shlédnutí ale při jejím sledování se bavíte. Proč ne. 65% ()

helloween93

Občas je znát Raimiho hororově laděmý vizuál, ale Feige s hlavouny z Disney ho nenechají naplno vyřádit, takže ve finále je druhý Strange opět generická family friendly komiksovka pro rodiny s dětmi. Akorát je tam navíc PG-13 likvidace jednoho superhrdinského týmu v alternativní realitě a cameo Bruce Campbella z Evil Dead, kterého stejně nikdo ze zoomerů nezná. 3* ()

Tomo

Další z řady marvelovských zklamání. Plno digibordelu, plno kouzel, plno zvratů, minimum atmosféry, žádný zájem z mé strany.. ()

geek.ondra

Raimiho velkolepé šílenství plné nápadů, cameí, narážek a velkolepé akce. Někoho možná naštve že všechny ty atrakce tu jsou na úkor příběhu či propracovávání postav ale já se při pohledu na tu nekompromisní epiku smál jako malý dítě. Takže jako popcornová oddechovka je Multiverse of Madnes absolutně prvotřídní prozatím co jako osudová pohádka která posune hrdiny ale i celý vesmír zase do dalších fází vývoje se může jednat o zklamání. Já ale ocenil že tentokrát se tvůrci rozhodli na to překombinovaný propojování vykašlat a prostě si to jen užít. Takže mistr Raimi je zpět a moje víra v Marvel snad taky. 8/10 ()

dudunecek

Geniální práci s obrazem, kamerou, střihem a obecně Raimiovským hororem naprosto podráží velmi slabý scenář, dotáčky a naprostá neucelenost. Raimi očividně ukázal, že pořád strašně umí. Jen ať mu prosím dají levnější látku, a ať se vysere na Marvel. Díky němu je ten film nad průměrem. 6/10 ()

JamesConnorG

Bohužel zklamání. Děj osekaný, nedodělaný a v některých momentech nudný. Postavy ujdou, ale s některými jsem se moc neztotožnil (America). Hudba excelentní a vizuálně to vypadá skvěle. Sam Raimi se tu fakt vyřádil a film má skvělý nádech temna, ale i tak mě druhý Strange neuchvátil a za mě to utrpěl samotný příběh. 60% ()

HenryIvan

Aj ja som sklamaný. Ostal som sklamaný z prijatia tohto filmu. Nemožno povedať, že by tento film nemal muchy alebo žeby nebol priestor na akési zlepšenie, no ja som asi na rozdiel od iných nešiel do kina s tým, že budem svedkom ďalšieho Avatara (ktorého trailer sme videli a neviem na čo sa čakalo 13 rokov). Čakal som Marvelovsky blockbuster a to som aj dostal. To, že sú veci, ktoré sa dali spraviť inak, neznamená, že som si svoj trip do kina neužil. Presne na toto sa chodí do kina. Ja som až také obrovské diery v scenári neobjavil, správanie postáv podľa mňa dostatočne vyplynulo z predchádzajúceho kontextu, po grafickej stránke nešlo veľa vytknúť a konečne sme boli svedkami trochu iného Marvel filmu. Áno, akási povestná filmová formulka tam stále ostala, no po prvý krát som sa pri ich filme zľakol (opakovane) a konečne sme boli na hrane PG-13, aj keď len v odlišnom vesmíre, kde nemáme žiadnu afiliáciu s postavami. Slúžili niektoré aspekty filmu účelu ?? To určite, no mne to neprekážalo. Dúfam, že toto ostane v červených číslach, lebo inak by to bola škoda. ()

Johny M.

Těch marvelovek už je tolik a některá hold musí bejt slabší.... ale tahle to ku*va neni!!! Je to trochu jiný, o malinko drsnější a s relativně jednoduchou zápletkou, ale nemálo zábavný. Super camea a ještě Charlize? No to jsem se málem vystřík :D ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023