Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

rexino

Tie blbé recenzie mi paradoxne pomohli si viac užiť nefalšovanú low-brain popcornovú zábavu. Zápletka bola jasná a marvel mal v rukáve (čo je absolútne výnimočné) dobrého záporaka, ktorému bohužiaľ dal pomerne stupídne motivácie, ktoré sa ale nejak dali prežiť. Popravde som radšej za toto, ako keby pokračovali v hintnutej línii s Mordom na konci prvého Strange. Hororový styling bol fajn a veľmi potešil Raimiho rukopis (Campbellove cameo top), ktorý dal niekde v strede stopáže hlavnému villainovi naozaj cheesy horor look. Naznačený potenciál multiverse bol fajn, aj keď čakal som, že z toho vybijú ešte viac, ale aj tieto camea potešili. Lazy writingu je tam samozrejme dosť a pomáhajú si ním v kľúčových chvíľach, lenže celkový dojem z filmu to pokazilo minimálne. ()

katalog

Tentokráte se musím přiznat že jsem to Marvelu sežral stejně jako ten velký popcorn, říkáte si že už přece více nedáte ale stále se tou dobrotu ládujete až na dno a i tam je mňamka. Krásný vizuální koncert mnohovesmírů se oproti zklamání u Spider-Mana ukázal báječně zábavný, myslím že z tématu vytěžil dost na to abych si řekl, bavil jsem se. Klidně bych ocenil o půl hodiny delší stopáž ale o to víc se budu těšit na další díl. ()

TheHofi

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství nezklamal. Tenhle film vrátil režiséra Sama Raimiho do vod blockbusterů a já jsem za to hodně rád. On si to totiž zaslouží a jeho styl je tu viděl. Samotný film má úžasný vizuál, u kterého jsem byl rád ,že jsem šel na 4DX promítání, hudbu, herce, akci a humor, kterého tu moc není a to je dobře. Jediné, co je škoda, že to mohlo být víc hororové a klidně o půl hoďky delší, ale i tak je to jedna z nejlepší Marvelovek za 100%.. ()

warrenur

Pri "muzikalnej bitke" som uz zial musel vypnut, pretoze to bol moment, kedy si tvorcovia povedali, v multiverze mozeme uplne vsetko, a tak na m serviruju jeden "vizualny div"/rozumej balast za druhym. "Who said that they had to be living"....Uaaaaaa!!!"  Laskavy "zvrat" maminy v zavere sa dal ocakavat, ale naivita a prvoplanovost z toho priam srsala...lacne. Rovnaku ulavu po skonceni som citil i ja, ako typek po zaverecnych titulkoch. Z vedeckeho hladiska a debat ma rozoberanie temy paralelnych vesmirov vzdy bavili. Pre cloveka s predstavivostaou a nejakymi tymi poznatkami je to zaujimavvy namet. Toto marvelovske spracovanie je vsak prilis lacne a hlupucke. Neodporucam, ak nepatrite k fanusikom/fanusickam. Cumberbatch je vsak v kazom svojom "self" je uveritelny. 40% ()

Saur.us

Multiverse je velký maglajs a nevyužitý potenciál mnohovesmíru. Jediné, co zachraňuje nedomyšlený a děravý scénář je osobité uchopení hororového S. Raimiho, který kromě B. Campbella přispěl Marvelu troškou goru (stále bohužel v mezích), temnější i když stále omalovánkovému vizuálu, několika snad až hororovými scénami a jedním poctivým zombiem. ()

Vazbič

Tři hvězdy spíš proto, že MCU laťka je už obecně nízko. Největší klady jsou Raimiho režie a Elizabeth Olsen. Největší mínusy jsou pár nesympatických postav, hromada vrhání světýlek a trapné zkratky typu "I love you", "use your power now", "I cant do it, you can do it"... No a ještě bych si dovolil poznamenat, že bez znalosti WandaVision (kterou vlastně v ČR legálně nelze vidět) divákovi dost utíká motivace Wandy a je více než vhodné si před samotným filmem pustit alespoň nějaký recap. ()

barteca

Opravdu mnohošílenství mnohohrdinů mnohovesmírů.  To mladé toporné tele bylo navíc na pěst. Celé naprosto bez invence. S touto bandou Wandy končím a asi s celým Marvelem. ()

Domis2809

Marvel se otevřením bran do Multiversa dostal na velmi tenkou hranici mezi senzačností a šíleností. Druhý Doktor Strange se z toho snaží čerpat co nejvíce, což se mu i daří, zároveň se nemůžu ubránit pocitu, že se vše začíná ubírat ne úplně tou správnou cestou. Tvůrci se pokouší "šokovat" diváka spojením postav ne z jednoho světa, ale ze všech. Pro mě jako Marvel fanouška to je podívaná (i když taky občas padlo pověstné "WTF?!"), pro běžného diváka to musí být ale lehce zmatek. Co ale oceňuju, je hororový nádech a atmosféra, kterou film měl a u které doufám, že je uvidím častěji. Očekával jsem, že to bude horor typu Morbius, kde nejděsivější bylo, že je někdo schopný něco tak zbabrat. Tady se to ale povedlo, nenudil jsem se ani chvíli, našlo by se sice pár klišé, který film je ale nemá. Jen doufám, že s tím vším Marvel nezajde až moc daleko. ()

SidneyP

No... Někdy více znamená méně. Je jako super, že je tu hromada všeho - cameí, barev, šíleností, ale i já, který se považuje za dost velkého fandu marvelovek jsem se občas ztrácel. Všechno je značně urychlené, America Ch. je vhozená do víru událostí, ale její background není skoro vysvětlen, všechny dějové linky nejsou dotaženy do konce (viz.konec, scéna a šlus) a já mám prostě pocit, že se stříhalo, dotáčelo, lepilo se to trochu dohromady, ať to nějak funguje, ale na můj vkus už je to prostě překombinované. Na to, že je to film od Raimiho, tak celkem zklamání. Kdyby to bylo víc komornější, bylo by to lepší. ()

P.J.2

Za mě rozhodně překvapení ze stáje Marvelu, jednička Doktora Strange nebyla špatná a Benedicta mám rád v každé roli ale až dodnes mě nebavila postava jako taková. Dvojka je otočka o 180° a hrátky s paralelními dimenzemi mohou začít. Po celou dobu byla znát Raimiho režie a hravost. Příběhově sice slabší ale vizuální orgie a pár detailů (ilumináti) si potlesk v kině rozhodně zasloužili. Film šlápne hned v úvodu do pedálů a prakticky až do konce nás nenechá oddychnout. Potěšilo mě že se konečně mohlo v jistých chvílích utrhnout ze řetězu a tak se dočkáme i pár hororových scén i nečekaných úmrtí. Marvel prostě neumí šlápnout vedle. ()

DEADMANincCZ

Ale jo. Základní plot twist o záporákovi filmu byl docela příjemný překvapení a uteklo to taky v pohodě, jen jsem možná čekal větší vyždímání z cameí, protože potenciál na to byl jako nikdy jindy u ničeho jinýho, tak třeba s tímhle překvapí víc konkurenční Flash. Hororovej mi film btw nepřišel ani trochu. Jediný, čemu bych dokázal přidat přívlastek "horor", je tak přeložení MULTIVERSE na MNOHOVESMÍR. ()

B.Wilde

Když si odmyslím herecké obsazení, vizuální efekty, hudbu a to, že je to film řady MCU, co tam vlastně zbyde? Na to, jak moc jsem se na tento film těšila, tak stejně tak jsem byla zklamaná. Ne, nemůžu říct, že to byl vyloženě špatný film... ale bylo to zvláštní, nedotažené a nevyvolalo to ve mě takřka nic. Když to porovnám s jinými Marvel filmy a seriály, byl to za mě nevyužitý potenciál a příběhově mi přijdou lepší snad i všechny MCU seriály co byly v poslední době na Disney+. Něco mi tam chybělo a dost věcí tam přebývalo. Nejsem fanoušek hororu a nejsem fanoušek Raimiho... ale v tom ten problém nebyl. Spoiler část: Jestli se posledních osm let budoval příběh Wandy tímto směrem, tak to byl opravdu velký přešlap. Nevadilo mi, že byla hlavní záporačka filmu, to vůbec ne... dávalo by to i smysl... ale to zpracování bylo strašně blbě udělané a nedotažené (ti co nemají ani páru o WV museli být dobře zmatený) udělat z ní pomalu psychopata, co zabije každého v okruhu pěti metrů, to bylo fakt něco, co mi tam prostě nesedělo. Postava co celý život trpí, přišla o všechny blízké a místo nějakého zadostiučinění a aspoň kousku štěstí to využijí jako stavební kámen pro to, aby z ní udělali nelítostnou mrchu, která jde skutečně přes mrtvoly. Jako že chápu, že pro některé to bylo waaau a užili si každý drsnější moment, ale za mě ne. Jediné plus je tady asi fakt ten Strange. ()

anatheman

Tak tu máme další marvelovku, tentokrát s Doctorem Strangem, který rovněž vystupoval v posledním Spider-Manovi, jehož považuji za snad nejvíce přeceňovanou komiksárnu poslední doby. Ale dobře, to sem možná nepatří. Co tedy říct k aktuálnímu filmu? Začnu tedy klady. Tím nejzásadnějším je podle mě Elizabeth Olsen a její ztvárnění Scarlet Witch. Vývoj a motivace této postavy vyplývají z nedávného seriálu WandaVision, i když si myslím, že díky počátečnímu "okecání" její situace můžete tento jmenovaný počin stejně přeskočit, pokud jste jej nezhlédli. S mírnou příměsí fetišismu rovněž dodávám, že její kostým je zkrátka úchvatný a Elizabeth to prostě sekne. Jop. Zároveň v souvislosti s kostýmy dodávám ještě jeden výrazný klad, a tím je stylistické a vizuální zpracování. Možná se po této stránce jedná o nejvyspělejší marvelovku. Kouká se na to zkrátka s velmi potěšujícím výrazem. Ta kombinace rudé, fialové a oranžové vytváří velmi působivou paletu. No a poslední výraznou pozitivní hodnotou jsou různé, takřka dadaistické vychytávky přítomné v soubojích. Jako příklad uvádím onen souboj s notami. Infantilnost, ale potěší. Jo a jistě. Benedict je jako Strange výborný. Jsem rád i za to, že dostala širší prostor Rachel McAdams. No a nyní k záporům. Se samotnou Scarlet Witch se pojí jeden velký problém, který je typický pro všechny možné nastavované fantasy/sci-fi univerzy. Zatímco v prvních marvelovkách máme postavy, které jsou schopné zdevastovat několik ulic v severoamerických městech, později přijde na řadu Thanos, který vymaže půlku vesmíru. Jasně - to je možná přirozená evoluce, i v kontextu toho, že se ve filmech s Avengery neustále řešily šutry nekonečna. No a teď tu máme totálně OP postavu, která si po přečtení jedné červené knihy takřka v pohodě žongluje s alternativními vesmíry. K tomu se může dostat v pohodě komukoli do hlavy. Proč ne. Jasně, v komiksech jsou nějak vysvětleny všechny možné pseudozákonitosti, já pracuji však jen s tím, co nachystaly filmy. Zkrátka syndrom Dvou bratrů z Ricka a Mortyho. Dalším problémem je, že celková myšlenka, když se člověk setká s nějakým artefaktem, který mu slíbí megaschopnosti, ale zároveň ho jaksi posedne, mi připadá už vyčpělá. Není možné přijít s něčím jiným? No a když o tom mluvím, nepřipadá vám celá premisa tohoto filmu, jako by byla vykradená z Inception? Touha po shledání s dětmi (i když v tomto případě by se jednalo spíše o pseudoúnos), napojená na cestování mezi různými druhy realit? Ne? Ok. Na závěr pouze dodávám, že ke konci je film už dosti natahovaný a překombinovaný, což také snižuje celkový dojem z něj. Takže tedy suma sumárum - 3 hvězdy. Marvel začíná být vyčpělý. ()

panvasik

Opět zdravím se svým dalším nepopulárním názorem :) Nevím jak to říct, ale podle mě Raimi si s tímto filmem i klidně dokáže dosáhnout na Spider-Man triologii. NESKUTEČNÁ a kulervoucí podíváná s užásnými efekty a hereckými výkony, především Elizabeth Olsen. Scarlet Witch je za mě ten nejlepší záporák v celém MCU. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy šel do kina s nějakým očekáváním a dostal všechno co jsem si přál a dvacetkrát víc. Originalita nadevše. Jediné co mě tak trochu zamrzelo, bylo to, že seriál WandaVision je pro tento film příliš důležity, protože člověk, který na seriály nekouká nepochopí proč se Wanda takhle chová a proč chce být za každou, ale DOSLOVA za každou cenu máma. Musím říct že na rozdíl od některých trailerů, které nám Marvel nabídl, ne vždycky se všechno splní, proto jsem trailer bral trochu s rezervou. Ale ve zkratce, tento film na druhou stranu chápu, proč né každý, druhého Doctora Strange nemusí. To jak jsem tady film zveličoval, tím nechci říct že se jedná o převrat v celém MCU jako byli Avengers Infinity War a Endgame, ale myslím tím to, že film se k ním nejvíc přibližuje a upřímně jsem z toho filmu víc nadšený než ze Spider-Mana NWH o_o Jenom doufám, že ten film nespadne do modré 🥺 85% ()

Kopi1

Spoilery. Mrzí mě, že tady seriál s Wandou ani nic neznamenal. Účelem toho seriálu bylo, že se z toho, co způsobila, vzpamatovala a snažila se zlepšit a zde hned od začátku je Wanda vraždící psychopat, kterého nic nezastaví. Což z trailerů nebylo poznat, že bude padouch, takže dobrá práce od Marvelu, protože jsem netušil, proti komu se bude vlastně bojovat. Další takovou věcí, se kterou si nevím rady, byli Illuminati. Zde mi přišli zbyteční a pro příběh nic nepřinesli, čistě prostě jenom fan service a fighty. Dále 'hororové' scény mi přišly trochu laciné a všechny jumpscary se daly předpovídat. Některé vážné scény hraničily dokonce se smíchem (scéna se včelou, proslov od zombie Strange do duše), což je velmi zvláštní pro Marvel a zatím jsem se s tím snad v žádném jejich filmu nesetkal. Všechno to tam ve filmu bylo hozený, aby se neřeklo, než aby to mělo nějaký větší smysl pro příběh. A hon za knihou, která dokáže porazit jakéhokoliv nepřítele (docela laciné psaní...), se během 10 vteřin proměnila v prach a toť vše (přišlo mi, že jde všechny knihy zničit zapalovačem). Konec, kde Strange dostane třetí oko jako vedlejší efekt, byl dobrý, ale hned to napětí zmizelo, když ukázali potitulkovou scénu, že je vlastně všechno ok. Ale dost negativ, teď nějaká pozitiva. Vizuálně naprostá fantazie (jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl na Strange jít), tvůrci se zde zas vyřádili jak mohli. Hudba velmi dobrá, některé takové creepy scény se Raimimu velmi povedly. Také jsem rád, že Wong dostal větší prostor a akce bylo ve filmu opravdu hodně a opravdu dobrý (nejoblíbenější asi boj s notami). Málokdy se ale u Marvelu stane, že by pro mě byl trailer lepší než samotný film, ale bohužel zde nejspíše ano. Pokud by se vybrali jednotlivé scény z filmu, tak všechny parádní, ale poskládaný dohromady ani moc ne. Také jsem doufal aspoň malou spojitost s Lokim, takhle nevím, k čemu ten seriál bude sloužit...Hrozná škoda, velmi jsem se těšil a doufal v lepší vyvrcholení. Benedict ale jako vždy parádní a Wandy výkon ještě lepší, škoda toho, že tvůrci nevymysleli něco více kvalitnějšího a hlavně něco, co by dávalo příběhu větší hloubku a napětí. Průměr. ()

CaptainCzech

Zklamáním bych to sice nenazval, ale upřímně extra nadšený jako z prvního filmu určitě nejsem. Zkrátka z tohohle snímku necítím to správné magično. Spíš klasický Marvel akčňák, avšak s hororovými prvky, které se mi líbili. Na jednu stranu jsem rád, že tu dostala Wanda prostor, bohužel na stranu druhou si myslím, že čistokrevnou sólovku bych bral raději. Hodně cením Ilumináty a to především její mužské osazenstvo, které vykouzlilo úsměv na tváři. Navíc neskutečná scéna kdy procházíme během chvíle xx světy (z toho kreativita čišila). Celkově tu bylo několik kreativních scén, bohužel film jako celek je pro mě zapomenutelný. America Chavez mě vůbec nebavila a tak doufám, že nebude mít extra prostor v dalším filmu Dr. Strange. Celkově hodnotím film jako průměr a proto dostává klasické 3* ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023