Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

DaweForeman

Kompletní fraška jedoucí na vlně Strážců galaxie v ještě šílenějším podání. Aneb čím šílenější, tím lepší ne? V žádném případě. Tohle je jenom výsměch, kdy vkusná komedie byla vyvedena do největších extrémů. Poslední dobou mi připadá, že Marvel tak nějak experimentuje s tím, co je přípustné a co ne. Zkouší různé úhly pohledu, způsoby natáčení a zobrazovaná témata. Dále pak má zřejmý problém v podobě hereckého obsazení, kdy herci to nebudou chtít dělat věčně s tím, že je nějakým způsobem musí odvést do Marvelovského důchodu, protože nemůžou použít recykláty nebo náhražky, aby si zachovaly svou návaznost. Musí je nahradit novou generací a tou jsou mladší herci nové generace anebo nejlépe děti, protože kdo nemá rád děti a obzvláště děti se superschopnostma že? Na tomhle filmu je vidět, co všechno je špatně na tvorbě posledních pár let. Nevkusný paskvil, který kazí zážitek ze sledování. A naprosto zbytečně, protože dost velká část filmu je natočena super, kdy tu máme své vážné momenty spolu s nějakým tím napětím, kdy je tu velice zaděláno na super ponteciál, který je zabit těmi patvary, které jsou v úplném začátku a pak ke konci. Pokud chce někdo parodickou komedie, ať si autoři natočí něco vlastního mimo toto univerzum a divák ať se přesune na jiné filmy. V závěru si akorát trochu ještě zamrumlám nad českým názvem "Láska jako hrom" - jako opravdu? Už z kontextu filmu by měl překladatel vědět, co je tím myšleno. ()

Vämpiriüs odpad!

Můj pocit po začátku filmu byl takový, že jsem musel kontrolovat, zda nejsem náhodou na něčem jiném. Celkově po stránce vzhledu vypadal začátek filmu jako nějaké absolutní céčko, tedy až do fáze příchodu Thora. Zde jsem pochopil, že jsem u správného filmu a pouze má absolutně divný začátek. Inu následovala studená sprcha v podobě absolutně namistrovaného nástupu velkého kinga Thora, kde severské národy snad musely hlavou bušit do stolu. Pokud se posunu až do fáze setkání bohů, zajímalo by mě proč původní část pomoci od Dia a jeho blesku byla zaměněna za takový noblesní odpad. Co se asi honilo hlavou autorům, když místo normální verze dali takový paskvil a to volím ještě velmi slušný výraz. Když to raději shrnu, tak pointa v podobě zabijáka bohů byla zajímavá a uřvané kozy naprosto epesní. Jen vlastně všechno okolo byl vlastně absurdní odpad. Říkám si, že MCU chtělo pohřbít jednu ze zajímavějších postav, když vypustili tak absolutní sračku. ()

Durotar93

Za mě je to dobrý film, ale tak ohromně nucený humor jsem ve filmu snad ještě neviděl. Každou chvíli jsem očekával smích v pozadí jako v sitcomech. Ten film měl potenciál být velice temný,, Gorr by byl opravdu skvělý zaporak, který by stál i za dva filmy, ale tady z něj udělali směšnou kreaturu. ()

TheDavid

Omalovánky se vším všudy, které banalizují jakékoliv potenciální dramatické napětí (Bale trestuhodně nevyužitý) pro účely samolibého humoru různorodé kvality. Waititi jede na autopilota a kde předchozí Thorovo dobrodružství mohlo pro některé působit svěže, zde Waititi předkládá poměrně okoukanou podívanou, která sklouzává do kategorické korporátní šedi. Alespoň to uběhlo rychle. ()

johnsnow

Tak teraz som dosť v rozpakoch. Na jedu stranu je to určite najhorší Thor, ale na druhú stranu to nie je tak zlé ako som očakával. Najmä Gorr to tam dobre tiahne k tej vážnej linke a som rád, že okrem jednej fakt vtipnej scény ho vôbec nedehonestovali. Bohovia nevyužitý avšak ich chovanie alá súčasný politici istý šmrnc malo. Akcia slušná, Jane ako Thor prekvapivo v pohode. Potitulkovky zaujímavé a zároveň tá druhá posiela do prdele tvrdenia tvorcov Endgame, že postavy ktoré umrú sa už nevrátia. Hold ale tu to aspoň istý zmysel dáva narozdiel od frišno a jebnuto. 4* ale celá jedna * je za Gorra a jeho linku. ()

JosefTomas

Pojďte děti, budu vám vyprávět příběh o jednom filmovém promarněném potenciálu, kde chcete vidět blesk, ale přitom pouze slyšíte hrom (haha, že jo?). Od Thora, který skrze sólovky přebíhal od Shakespeara ke crazy komedii a v týmovkách se držel spíš jako málomluvný drsňák, se najednou ve čtvrtém dílu stává nepříjemně hloupým a prostým (k tomu navíc zcela zbytečně). Thor zde sice nakousává seriózní myšlenky, ale místo nich je obaluje zbytečně zkratkovitým humorem, co se třeba u mě strefil pouze v jednom případě (aspoň ten smích byl upřímný). Zamrzí i ignorace předešlého dílů, kdy třeba Valkýry romance s Thorem je shozená ze stolu prakticky ihned a navíc se tváří, že vůbec nikdy neproběhla. Toto házení ze stolu mj. pokračuje i u Strážců galaxie (to pro případ, kdybyste se na ně těšili). Thor Láska jako hrom je sice poměrně svižný, ale tak nehorázně blbý, že ho milé děti doporučuji pouze v případě, kdy jste schopni akceptovat "to samé znovu". Thor 4 tak měl mít spíš číslovku 3.5, s podtitulem Ragnarogovější, protože se jede dost na stejnou notu. Nic proti stylu Waititiho, který třetí díl humorem náramně oživil, ale to, co byla ve trojce vítána změna, se ve čtyřce jeví už jako lenost. Sakra, vždyť i ten Doctor Strange 2 byl díky Raimimu rukopisu příjemnější změna, než tohle, ale to se zbytečně rozčiluju a to nemám zapotřebí. On totiž Thor není vyložený průser, ale spíš zbytečná jistota, co zamrzí. Není totiž ničím vyčnívající, a proto příště bych syna Ódina dal do režijních rukou někomu jinému, či jeho sérii poslal nadobro k ledu. ()

DoubleJack

Už takhle nejsem úplným fanouškem Thor: Ragnarok, ale tady je vše zkrátka o úroveň horší. To, co tam fungovalo alespoň trochu, tady funguje špatně, a co tam fungovalo špatně, tady nefunguje vůbec. Film nemá na čem reálně stavět a nemá silnou postavu jako byla Hela v podání báječné  Cate Blanchett. Celé je to odfláklé a neskutečně laciné. Je to jako když jdete k Vietnamci, který vám nabídne ošuntělé kraťasy Karla Lagerfelda s pravopisnou chybou a tváří se, že vše je v pořádku. Ale není! Za scénář by měl dostat někdo vyhazov a za herecké výkony přes držku. Vážná linka funguje asi tak spolehlivě jako wifina v tunelu a vtipy mají říz jako po tuctu piv. Nemyslím si, že má postava Thora v tomhle set-upu ještě co nabídnout. ()

mrclTV odpad!

Opäť Thor od Taikyho ... ak sa vám páčil jeho predchádzajúci film zo série, možno sa vám bude páčiť aj tento. No ak patríte do menšiny (ako ja), ktorej sa tento štýl nepáči, opäť budete trpieť a možno ešte viac ako minule. Gro filmu tvorí trápny a nevkusný humor, pri ktorom neviete, či si film zo seba a všetkých naokolo len tak šialene úmyselne uťahuje, alebo sa tvári skutočne vážne, a je tu aj nejaký dej, ale ten je úplne druhoradý (ak nie treťoradý). ()

Mykhaluu

Byla to mamlasovina na druhou. Chvílemi velmi zábavná, chvílemi se úplně nedařilo. Chvílemi i napínavá a dojemná. Brutálně barevná, asi aby byl vidět ten rozdíl se šedí, když přišla. Nu, nebylo to skoro ani na tři hvězdy. Ale za zmršené titulky a páchnoucí český název filmu rehabilitační hvězda nahoru. ()

petrsponar

Ach jo.. tak už 4 Thor je zamnou. A můžu říct že jsem spíše zklamán,co pochvalím je v prvé řadě soundtrack,hity od Guns N Roses jsou parádní, dále vzhled a i celkově Gorr který je démonický a dá se chápat jeho motivace proč dělá to co dělá,dostalo se mu i krásného vykoupení.Dále Jane byla mi malinko sympatičtější než v prvních dvou dílech. A teď to špatné..V hodně scén bylo až rušivé koukat na ty špatně nedodělaně hnusné efekty   SPOILERY.    Zeuz???!! proč z něj udělali takového nesmyslného panáka,nebo bál jsem se že udělají u Gorra že se bude mluvit jak zabíjí bohy,a přitom je vidět že zabil jen jednoho??jako vážně pak mu moc nejde věřit to jeho poslání,ano asi se hodně stříhalo protože Disney..a pak humor ten tu fakt nefunguje, až otresně rušivý, trapný a hodně hloupý ano pár krát jsem se pousmál ale fakt jen párkrát,je to škoda nečekal jsem nic a vlastně nic jsem nedostal, protože je to takový nemastná duha,ale na konec potěšily 3 camea které jsem nečekal..Ale jsem zvědaví na další díl protože chci vidět bitku mezi Thorem a Herculem, celkově ale Marvel poslední dobou dosti upadá..   4/10 ()

IZFNP

Marveloviek vzniká 5 do roka, takže mi nevadí, ak medzi nimi Thor trvale obsadí túto ustrelenú rovinu. Lenže už v nej musí zostať, takže otázka je, či to niekedy pôjde aj bez Waititiho. Ten okrem šialených a gýčových nápadov predvádza i zaujímavý vizuálny štýl, hlavne s farbami (či s ich nedostatkom) sa hrá krásne. Bale je super záporák, jednoduchý a priamočiary a vizuálne 10/10. Taika stihol do 2 hodín narvať strašnú dardu vecí, v čoho dôsledku sa toho deje veľa a rýchlo. Nepopiera pri tom, že jeho hlavným úmyslom je zabaviť, čoho neraz dosahuje prehroteným spôsobom, ale čo ja viem, k tomu Thorovi mi to ide viac než dramatické roviny, o ktoré sa pokúšali prvé dva diely. Myslím si, že robiť jednotlivých hrdinov v prestrelenom a osobitom štýle je už dnes, po tých desiatkach MCU filmov, jediná cesta. Divák sa nenudí, mnohé vtipy a sprostosti bavia, scenár pripomína živé a farebné stránky komiksu a celé to vlastne brutálne funguje. Za mňa vizuálne i režijne oveľa osobitejší a kvalitnejší zážitok než posledný Strange. Je zaujímavé, že to, čo do MCU priniesli Guardians, Thor zobral a povýšil na ultra nový level, i keď s menšou finesou (čítaj: kým Guardians sú málokedy vyslovene trápni, Thor ku cringu skĺzne častejšie). Thorove šialené vesmírne dobrodružstvá sú aktúlne najviac sebavedomé marvelovky, ktoré sa síce utrhli z reťaze, ale o to zábavnejšie sú. Ale chápem, že nebudú vyhovovať tým, ktorí by si pre severského hrdinu priali dôstojnejšiu cestu. ()

Adalbertina

Thora máme rádi, bavili jsme se, to mě že ne. Ale kdyby ubrali detinskych projevu, filmu by to prospelo. K přehlídce dětinského chování už jen chyběl pokus o zapálení vlastních prdu 🤦‍♀️ Thor se mentalne vrátil na úroveň prvního filmu aka Thor blbecek a adolescent. Prostě komunikace s Jane, a vtípky jakože bůh dostane darem velké kozy, ehhh ne. Naštěstí konec byl skvělý, hlavní zaporak nejlepší na kterého si dokážu vzpomenout, Christian Bale hrál jedna báseň a motivace postavy dávala smysl. Gladiátor Russel Crowe jako bůh Zeus byl třešnička na dortu. Počáteční scéna, kde Thor předvádí van Damme roznozku nás pobavila. Rozhodně povedené scény nechybi, jen jsem u pár scén občas měla chuť zacpat si uši... ()

M_Bery

Bavil jsem se po celý film, a to bylo super. Waititi nám naservíroval zase svoje šílenství v plné parádě, je tu vidět určitý jeho podpis a originalita, protože něco takového se odváží vůbec navrhnout a pak i zrealizovat (navíc u značky jako je Marvel, respektive Disney) jenom on. Pohrál si dokonale s humorem ale i s poměrně dobrou zápletkou a Christian Bale jako záporák byl prostě geniální... Plus černobílý filtr a skvělá kamera při souboji byl skvělý nápad, který (alespoň na mě) velice zapůsobil. Ale! Nemůžu přehlídnout to že tenhle film utíká od předlohy, to že nám pořád cpou pod nos LGBTQ, proti kterému samo o sobě nic nemám, ale když už to je v každém filmu co vyjde, navíc když je vidět jak se tlačí na pilu aby to tam bylo, aby to odpovídalo předpisům pro nominace na ceny, aby za to byly dotace, a navíc když to absolutně neodpovídá komiksové předloze, tak potom už to je silně otravný prvek, který dojmu z filmu (určitě nejen mě) nepřidá. Pokud to takhle půjde dál, že se bude utíkat od předloh podle toho jak se to zrovna bude hodit, tak nám z původních příběhu a postav zbyde jen velké logo MARVEL na začátku a na konci filmu. Kromě tohohle všeho mě mrzí, že i přes veškerý humor mi přijde že postava Thora upadá, bylo by fajn, kdyby se někdy něco o Thórovi v budoucnu dělo trochu ve vážnosti jako o postavě s extrémními schopnostmi, která by si zasloužila stejný pohled, kterým se hledí na Capitana Ameriku nebo Iron mana, protože oni tři byli ten základ světa MCU. Dál mě zklamalo že strážci galaxie se objevili jenom tak na prvních pět minut, ale to bylo spíš o mém očekávání. Taky mě moc nepotěšilo odůvodnění toho proč Jane má Mjonir, a další drobnosti.. ale to se vždycky dá nějak skousnout. Celkově poměrně fajn film. Dějově lepší než Ragnarok. Ale byla tu ta "ale" 6/10 ()

muti

Doteraz asi najlepší Thor. Christian Bale je super villain s kvalitnou motiváciou (napr oproti Thanosovi), vo filme sú krásne OP zbrane, epic scény na "olympe", som rád že som na film šiel do kina ()

LordArthas

Miluji emocionální jízdy...😍 Hnedka v první scéně mě to poslalo do breku a pak to litalo jak na houpačce, smích, brek, smích, smích, brek, dojetí, smích, dojetí, brek... Tohle bylo hodně povedené emocionální porno od Marvelu, výborně skloubené do barevného vizuálu, který nám střídal naprosto topový Bale a jeho B/W😍 Výborně promyšlené detaily, maličkosti, které mohou být pro někoho nucené, ale ve skutečnosti to dává dokonalý smysl. Dabing byl příjemný a 3D jako vždy zážitek 😍 Je to lepší než Strážci Galaxie? Ne... Ale je to nejlepší film z Fáze 4, nejlepší Thor... Vítej na 4 miste😍😍 ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)