Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

papadoce

Tak, čím začneme, negatívami či pozitívami. Zhrniem najprv v skratke. Dobrý režisér, veľmi zábavné, Gorr do siene slávy, ale aj málinko neprehľadné, občas sílený humor, nepochopil som na konci aké bolo vlastne želanie. A zdĺhavejšia verzia. Thor patril a patrí medzi to najlepšie medzi Marvelákmi o tom žiadna. Prvý, ten Branaghov, bol síce ešte šunt, ale Temný svet a Ragnarok boli už špica ľadovca a konkrétne Ragnarok bol vôbec najuvoľnenejším Marvel produktom zo všetkých a to vďaka WhyTits (no lebo sú nádherné). Tentokrát to Taika trochu preplácal, ale stále to bavilo, skôr mi naopak na úkor humoru chýbalo trochu viac akcie. Všetko to ale absolútne vyvážil zase raz dokonalý Kiko Balík a jeho Gorr. Kat bohov si to totiž bezproblémov ženie do prvej päťky top zloduchov v mojom denníčku. Mať tak Thanos takýchto kamarátov, nebol by dostal na prdel a spravodlivosť by bola zvíťazila. Takto mu len zas nakopal riť zazobaný miliardár, ale to je už stará story. Priznávam, že som trochu nepochopil prebožštenie Džejn na Lady Thor a už vôbec sa mi nepáči, že už sa kde kto môže chytať Mjölniru. Slovami klasika “To ako prrrrr”. Každopádne Thor je stále v prvej lige, je prvým Avengerom so štyrmi sólovými zárezmi a určite nie s posledným. Tentokrát za štyri, ale tento týždeň vidím znova tak doskladivenia. Skal!!! A po druhom sľúbenom zhliadnutí som pochopil aj prerod Džejn a Mjölnir aj posledné želanie. Mojej retardovanosti sa nejako podrobne venovať nemusíme všakže. 90%. ()

RAFT

Režisér Taika Waititi natočil další pokračování Thor: Love and Thunder a prý to mělo být tak,zábavné a svěží jako jsme viděli u filmu Thor: Ragnarok.Je to vtipné ,ale,dlouho ukecaný film , kdyby ve filmu bylo víc akce atd a ne kecání tak,možná se z filmu by byl daleko lepší .Co mě asi nejvíce štvalo ta dětská scéna to už sem si říkal ne ,ten film snad byl natočený pro děcka ne.Portman jako Jane Foster / The Mighty Thor dobrá,Bale  skvělý dobrý výkon ,zeus / Crowe pár scén ale ,jinak v poho možná ještě nám ukáže víc.Čtvrtý Thor mi ze,všech připadal nejslabší ,tak snad příště .Ještě že,sem nestihl kino díky .60% ()

JohnZ87

Čtvrtá fáze MCU je taková nemastná, neslaná. Marvel jakoby pořádně nevěděl, kam po Endgame vlastně směrovat a jak to celé uchopit. Tohle nejisté experimentování vedlo mimo jiné ke vzniku minisérí s často druhořadými a nepříliš známými postavami (což by až tak nevadilo), ale co je horší - také k druhořadým příběhům. A sem spadá i čtvrtý Thor, který působí podobně rozpolceným dojmem jako druhý Doctor Strange. S humorem se možná už až příliš tlačí na pilu, přesto film dokáže být občas vážný i lehce dojemný. Baleův záporák Gorr působí dostatečné démonicky a charismaticky, přesto je ale svým způsobem vylíčen celkem zkratkovitě, díky čemuž jeho postavě chybí patřičná hloubka. Zkratkovitost se ostatně prolíná celým filmem a nevyhnula se bohužel ani lince s Mighty Thor. Nechybí samozřejmě už tradiční LGBT tlačenka. Ze samotného Thora se definitivně stala humorná karikatura sebe sama. Obě potitulkové scény jsou fajn, paradoxně ale ani v jedné nevystupuje Thor. Čtvrtý Thor působí celkově lehce komornějším a sevřenějším dojmem a ani akce není kdovíjak zapamatovatelná. Linka s "komplikovanými" vztahy Thora s jeho zbraněmi je fajn. 65% ()

Brooks

Ragnarok mal humorné a dramatické momenty vybalansované lepšie. Aj dejovo bol zábavnejší a pekne pracoval s postavami. Tu to Waititi s humorom prehnal a na všetko ostatné sa vykašlal. Nefunkčných pokusov o vtip je priveľa, niektoré dialógy sú až nestráviteľné. Scenár je prázdne spojivo medzi rutinnými akčnými scénami so slabým CGI. Dejový posun v rámci Marvel univerza nulový, Thorov charakterový posun uponáhľaný a nedôveryhodný. Všetky vážne momenty sú hneď znevážené detinským humorom a z filmu robia sebaparodickú frašku. Waititi dostal príliš veľa voľnosti a utrhol sa z reťaze. Jediným svetlým bodom je Baleov démonicky namaskovaný Gorr a jedinými dobrými scénami sú tie z čiernobielej planéty. Najslabšia marvelovka. 2* ()

teuwik

Tohle byla moje poslední naděje, že si ještě užiju nějaký Marvel film. Ale nepřišlo to. Zklamání. Je tohle konec kvalitních Marvel filmů? ()

maramashi

Nie nie naozaj je to fakt zlé, Taikiho humor mám rád ale tu mi to nesedelo vôbec. S MCU toto nemá spoločné už vôbec nič, nebolo to ani vtipné ani akčné a ani to už nebol ten MARVEL ako býval. Filmu som dával šancu od kedy som o ňom počul až do štvrťky filmu, vtedy mi došlo že to naozaj je také alebo aj horšie ako ľudia vravia. Thor ako postava bol tak odporne nepríjemný a umelý že som mal pocit že film je NETFLIX adaptácia. Jediné plus bol Christian Bale a scény s "temným svetom" ktoré boli spravené naozaj úchvatne, inak film zbytočný zabijak času a nervov. 30% ()

honeja

Tak nízké hodnocení si film nezaslouží! Christian Bale je jako God Butcher skvělý, ztřeštěný Zeus Russel Crowe pobavil a návrat Natalie Portman potěšil. Film obsahuje vtipné momenty, a i když je slabší než Ragnarok, tak rozhodně nenudí a příjemně plyne. Písně Guns N' Roses jsou použity velice umně a celkkově mi styl Taika Waititiho sedí. Láskyplné poselství filmu může někomu vyznít banálně a kýčovitě, já jsem však za něj vděčný. ()

Ajka1

Taika se utrhl ze řetězu a naservíroval nám nejšílenější a nejbarevnější Marvelovku vůbec. A já se rozmýšlím mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože na mě už tam těch ztřeštěností bylo někdy možná až moc. Pokud mám ale srovnat s jinými (jako třeba nový Dr. Strange), tak tam ty čtyři nakonec spadnou. Jedno je však po tomto psychedelickém úletu naprosto jasné. Taika miluje děti. Asi si na to budu muset zajít ještě jednou. Z té druhé řady mě tak akorát bolí za krkem. Jo a jen tak mimochodem, ta vikingská loď tažená kozama? Tak to je vytažený přímo z původních severských legend. Radši si nejdřív přečtěte Norskou mytologii od Neila Gaimana, než zas žačnete rejpat, šťouralové. Muhehehe. :P EDIT 30.7.2022: druhá projekce, ale tentokrát nikoliv ve zpropadeném multikinu, ale v malém komorním, s kvalitním obrazem, vyváženým zvukem a dostatečnou vzdáleností od plátna. A vypadalo to skvěle. Na pět to není, ale silné čtyři za příběh rozhodně. Je to lovestory a děti byly boží. A to doslova. Komu se to nelíbí, ať příště zůstane doma. ;-) ()

darthvader77

Je to tak trochu prokletí posledních filmů Marvelu. Multiverse of Madness bez Multiversa a řezníka bohů, který neřezničí bohy. Na filmu je hrozně vidět, že pacing uteče rychlostí světla. Film působí jako pětiminutová záležitost, na chvíli nezastaví a diváka nenechá vydechnout. To ovšem také ale znamená, že film nenudí narozdíl od Dr. Strange má mnohem lepší a napadítější akce, Necrosword i Mjolnir jsou naprosto fantastické a akce s nimi výtečná. Též oceňuji napadité černobílé scény spojené s Gorrem. Také je naprosto fantastické finále, kterému se povedlo to, co totálně selhalo v MoM. Vygradovalo výborně, záporákův vývoj a následná změna názoru působi mnohem organičtěji. Líbí se mi, jak ho museli porazit a přesvědčit a to se počítá. Takže za mne osobně výborný Waititi. ()

Bobris

Nedostatek emocí a humor tzv. "na hraně", kde opravdu vtipné momenty se potkávají s lehkou trapností v symbióze s jedním z nejlépe vykreslených záporáků v Marvel historii. Méně je někdy vice. 75% ()

vvaalleerr

Nemám úplne dobrý pocit z tohto filmu. Humor ma veľmi nebavil. Gorr je extrémne vynikajúci a zachraňoval ten film. Hudba bola dosť dobrá. To je všetko. Maybe next time. 6/10. ()

PlysovyMacko

Taika Waititi si mysli, ze je vtipnejsi ako naozaj je. Je to farebné, akcne, ale dej je až na druhom mieste, na prvom mieste je kopec trápnych  vtipov. Thor býval mojim obľúbeným avengerom, ale už zo seba robí len idiota. Začiatok skvelý, koniec skvelý, stred ťažká nuda. Feministicke a queer kvóty naplnené. Páčil sa mi Christian Bale, ktorý hrá na sto percent. Zeus trápny a koniec s dievčatkom úplne mimo. Strážcovia sú tu päť minút. ()

Hyperbolic

Čekal jsem od toho víc, ale stejně jsem se bavil. Taika akční scény prostě umí a některé souboje patří k těm nejlepším, jaké nám zatím MCU nabídlo. Gorr je parádní záporák, Bale si to očividně užíval. Ragnarok mi však stejně přišel lepší, kromě toho, že ukáže nějaké nové bohy z jiných mytologií (a jednu hodně zajímavou postavu z komiksů) tento film prakticky nepřináší příběhově/charakterově do MCU nic nového. ()

Midar

Při pohledu na tržby se sice může zdát, že je nový Thor s podtitulem Láska jako hrom trefa do černého, ve skutečnosti jde ale o přímo podprůměrnou marvelovku, ve které ani oscaroví herci jako je Christina Bale či Russell Crowe mnohdy nevědí, co mají vlastně dělat. Láska jako hrom je tak nakonec jen další zcela zbytečnou marvelovkou, ve které se kromě našlapané hudby nedočkáte vůbec ničeho, ani pořádné akce, ani pořádného příběhu. Postavy se prostě jen pohybují z místa na místo, během toho ze sebe sypou jeden příšerný vtip za druhým a celé to vyvrcholí trapnou finální bitvou a úmorně doslovným a natahovaným závěrem. MCU je tak oficiálně ještě více v hajzlu, než jsem si myslel. Více zde. ()

kubilov

Nejdříve zařazení. Čtvrtý Thor je druhý nejlepší film o Thorovi po nepřekonatelném Ragnaroku, málokterá vícedílná filmová série má své nejlepší zásahy až tak daleko. Love and Thunder ale trápí docela podobné problémy jako druhého Doctora Strange. A je otázka, zda je většina z nich - které do značné míry vycházejí z možného přesycení filmového publika novými marvelovkami - vůbec vyhnutelná. Velkou devizou jsou všudypřítomné fóry, které se ale stávají postupem času možná až příliš infantilní a repetitivní. Skoro bych i řekl, že je ale Love and Thunder snad i ve výsledku vtipnější než Ragnarok. Nejhorší pak byl přechod mezi koncem Jane, sotva vteřinovou zatmívačkou, na kterou navázal další vtípek. Zvlášť poslední akt filmu tak byl poměrně rozpačitý. Slabší 4*, dost zachraňuje Christian Bale. ()

helrohir

Ako po humornej stránke je to vcelku ok, len to v tomto smere občas tlačí príliš na pílu a pripomína skôr paródiu, než fantasy so solídnym príbehom, kde bol humor len jednou z ingrediencií, ktorá dávala predošlým "Thorom" s ostatnými príbehovými prvkami kompaktnejšiu príchuť. A je to zarážajúce o to viac, že základná príbehová kostra s únosom detí a slušne vypracovaným záporákom v podaní Christiana Balea (jeho výkonu je na takúto "srandičku" aj škoda), má oproti zvyšku filmu až protikladnú náladu a atmosféru. Pritom tieto náhle zmeny nálad rozhodne neprospievajú diváckemu emocionálnemu nastaveniu a častokrát "zabijú" scénu, na ktorú nadväzujú. Vizuálne je to samozrejme špička, ale v dnešnej dobe je to snáď už povinnosť. Zaujímavý je aký taký vývoj jednotlivých postáv a ich vzájomných vzťahov. Na prvý pohľad sa od Raganroku veľa nezmenilo, lenže Waititi trochu viac popustil uzdu svojej bezmedznej fantázii, a výsledkom je síce zábavný, ale nekompaktný guláš. 55%. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)