Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (Cinemart SK)

Hapretor

Škvor: Bored and Dumber ... pro mě těžko dokoukatelné ... kouknul jsem na to jen kvůli Ch. Baleovi ... přišlo mi ho líto ... nemohl si vybrat debilnější roli pro rok 2022 ... herec jeho formátu to nemá za potřebí ... u Chrise HomoSworda jsem zvyklý na žádné grimasy, žádný impozantní výkon, je to pohledný chlapík - ale jako herec strašné poleno ... hrůza ... toto byly mé nejzbytečnější a nejnudnější a nejdebilnější dvě hodiny strávené v poslední době u televize ... tohle byla hrozná morda ... jestli to mělo být vtipné, tak vůbec - jestli to mělo být drsné, tak vůbec - jestli to mělo být romantiké - už jen podle názvu - tak vůbec ... u Odina ! ... ono to bylo úplně o hovně !!! Taiko, jdi už do hajzlu !!! ()

Gediman

Mno... jako jo, je to dobré. Hlavní příběhová linka je vážná a vlastně i dojemná, celkově to ale kazí nadbytečný humor a vtípky. Gorr je zahraný dobře, ale mám výhrady k jeho designu. Zeus je taky fajn, jsem zvědavý, co všechno ještě ukáže (pokud bude v dalším filmu). Celkově musím říct, že Ragnarok byl lepší. Měl styl, byl tam humor, ale když šlo do tuhého, bylo to vážné. To tady moc není. Velmi chválím plakát, který je naprosto dokonalý! Více v mé audiorecenzi. ()

montongery

Chvilkami jsem nevěděl, jestli sleduji Marvelovku a nebo nějaký nedělní rodinný sitcom. Bohužel se režisérovi (který jinak patří mezi mé oblíbenci) nepodařilo pospojovat sleď krásně vypadajících scének do smysluplného příběhu. Hlášek, na kterých film chtěl asi stavět, zde bylo na můj vkus moc, až to v polovině filmu přestalo být vtipné. Třetí hvězda jde za super záporáka a za zobrazení jeho zrodu a taky za poslední pětinu filmu, kde se střet a zakončení doopravdy povedlo. To mezi (teda 3/5 filmu) by šlo s klidem vynechat.. ()

hazaba

Bylo to vtipné a odlišné od ostatních marvelovek. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a navazovalo to na předchozího Thora. Odlehčené se super hudbou, která ve starších vyvolává nostalgii po osmdesátkách/raných devadesátkách. ()

loki5

Takhle je to Waititi a tak je to třeba brát. Ten člověk je trochu blázen, ale jeho filmy jsou prostě sranda a když to neberete moc vážně tak si to prostě užijete. Má to spoustu nápadů v pozadí. A také to trochu vyžaduje toleranci k jeho typu humoru. 65% ()

char_t

Recyklace přesně ve stylu MCU fáze 4. Vtip s Mattem Damonem? Znovu a delší. Camea? Víc. Nová zbraň pro Thora, nový držitel kladiva? Zas a znovu. Boj do rytmu Guns'n'Roses? Víc, víc, víc. Jasně, celé je to precizně zpracované, CGI boží, akce šlape... Ale ve finále Thora drží nad průměrem jen naprosto geniální Christian Bale. A toho, přesně podle tradice kvalitních Marvel záporáků, už znovu neuvidíme. Škoda. 55 %. ()

sadlokan

Kolik měl Ch.Bale natáčecích dnů?Tři?A z toho čtyři strávil v maskérně.To je jen o den méně než když mu tupírovali přehazovačku. ()

CaptainCzech

Jedním slovem TRAGÉDIE! Jak nízko Marvel klesl od Endgame. Jako parodie by film fungoval dobře, ale toto má být oficiální pokračování mé milované jedničky? Humor je tu příšerný, kolikrát mě až vytáčel. Posun postav na nule (vlastně spíš do mínusu) a zesměšňování minulých filmů je k zblití. Bůh hromu je oficiálně pryč a místo něj nastoupila ultimátně nabušená karikaturní kreatura. 1* za Gorra (motivace, pěkný příběh leč bohužel krátký a jeho vizualizace) nic jiného si pochvalu nezaslouží. ()

P.J.2

Thor nám nějako zhloupnul a zároveň je ještě víc namyšlenej než předtím. Bůh ví jestli je to chvilkovou team jízdou se strážci galaxie nebo si vylakoval ego při workoutu, každopádně se chová jako kokot, což je tu občas na přes držku. Bale je tu fenomenální a vlastně dost film zachraňuje. Jinak mi odlehčenost vůbec nevadila, je to taková jednohubka. Jane sexy jako vždy ale ten konec s dětmi mi připomněl Shazama a to teda vůbec nebyl kompliment, až mi naskočila husina. Člověk by si řekl po Ragnaroku budou alespoň akční scény na úrovni ale i tady byl propad. V této fázi překvapil pouze Strange. Snad to bude lepší... ()

Folky

Po několika měsících všudypřítomného nadávání na přehnaný humor, jsem ho přece jen čekal víc. Všechny vtipy nevyjdou, Waititi už to zvládl líp, ale přesto fajn zábava se super záporákem. ()

Wallis3 odpad!

Taky jste při sledování tohoto spektáklu zaznamenali to žuchnutí? To Marvel dopadl na své dno! Takový pocit vyložené trapnosti jsem u filmu dlouho nezažil. Napětí nulové, příběh žádný,  chemie vůbec, ty pubertální kecy a výlevy, kterých byl film plný, lezly na nervy. Zatímco předchozí Thorové měli nějakou kultůru, tady to byl hnus. Hemsworthe, u sta hromů, kam jsi Thora poslal, když jsi četl scénář!!!?? Sorry, Christiane Bale, tys jako jediný tam za něco stál, ale prostě ten odpad tomu neodpářeš. ()

strikeman

Od shakespearovského dramatu ke komedii a od komedie k sebeparodii - tak by se dala stručně shrnout cesta jednoho marvelovského modela napříč galaxiemi a čtyřmi sólovými snímky. Je těžké tento film nějak seriózně zhodnotit, protože on očividně seriózní ani nechce být, a tak je výsledkem jakási popkulturní space karikatura, které můžete napálit stejně tak odpad jako třeba 4 hvězdy - záleží na vkusu a vašem vnímání příslušného typu humoru... 25 až 75% ()

helloween93

Waititi úplně nevěděl, jestli natočit přiteoublého Thora nebo osudového Thora, výsledkem je Thor: Love and Thunder, kde se mísí oboje, ale celkem dost nevhodně. Marvel už ve fázi 4 retignoval na bavení dospělých a focusuje se čím dál víc na děti. Bale v roli creepy Gorra jakoby vypadl z nějakého úplně jiného sci-fi, protože se moc nehodí do family-friendly pojetí. Na Love and Thunder je vidět, jak tenká je hranice mezi hláškováním a sebetrapností. A na téhle hranici se pohybuje celý Waititiho Thor. Diváci to filmu dali patřičně sežrat a kromě nízkého hodnocení byly podměřené i tržby, které se zastavily u 760 mil. $. 3* ()

Trešlson

Kdyby se z Love and Thunder udělala chlastací hra, kde je pravidlem, že se člověk musí napít pokaždé, když zazní Guns n' Roses, většina diváků by skončila s nepříjemnou kocovinou. Nebýt efektního střetu Gorr vs. 2x Thor a Valyrie a po emoční stránce vcelku fungujícího finále, sáhl bych s hodnocením ještě o level níž..  Film jinak krásně reprezentuje to, kde se současný stav MCU nachází.. More of the same, akorát v dětinštějším podání, kde je místy člověku až trapně, že na něco takového kouká.. 55% ()

animario

Ne taková svěží rána kladivem jako Ragnarok,ale pořád slušnej rock 'n' roll. Z boha hromu se sice ve Waititiho režii stává už trochu karikatura a komedie bylo místy až moc, ale co.. Tenhle nadhled a komiksová hravost mi k Thorovi sedí. Finále s Odinson jugends bylo fajn. 3,5* ()

geek.ondra

Tady už to Waititi opravdu přehnal. Z kdysi vznešeného Thora udělal groteskní kravinu plnou dětinskýho humoru, otravných barviček a bizarních momentů. Nad vodou to držel jedině Christian Bale jelikož každá scéna s ním byla opravdu tak velkolepá a osudová jak bych si asi představoval. Jinak je to ale stupidní hovadina pro pětiletý děcka. 4/10 ()

AngelG

Po super Ragnaroku je tohle značně, značně slabší. Moc jsem se na to těšila a to i kvůli Christianovi Baleovi, ale bohužel mě to zklamalo. Celý děj se motá hlavně kolem nudné Jane a její mega love story s Thorem, která se vzala nevím odkud. Naposledy jsme je viděli spolu v druhém díle a poté jen občas někdo někde prohodil její jméno, ale tím to haslo. Takže si opravdu nejsem moc vědomá, že by to bylo tak vážné a silné pouto, jak se tenhle film snaží prodat. Co se Baleovi postavy týče, tak naprosto promarněný potenciál. Vzhledově vypadá skvěle a hraje to Bale a oni mu dají asi tak celkem 15 minut z celého filmu. Humor také ne vždy padl na úrodnou půdu a z celého filmu jsem měla pocit hrozné prázdnosti. I teď den poté mám problém si vzpomenout co přesně v jaké části bylo, jak mdlé to celé je. Bohužel tudy cesta nevede. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)