Bež!

• Slovensko V zajatí (viac)

Pred materinskou láskou sa nedá uniknúť. Z bezpečného prístavu matkinho náručia sa však niekedy môže stať smrtiaca hrozba. Mladé dievča Chloe o tom vie svoje. Je na vozíku a vyrastá osamote, izolovaná od sveta, iba so svojou milujúcou mamou. Ich vzťah a život sa môže zdať bežným ľuďom zvláštny, možno až znepokojujúci, nikto však nemôže mame Diane uprieť urputnú snahu chrániť svoju dcéru, starať sa o ňu až do roztrhania tela a mať ju pre jej vlastné dobro stále pod dohľadom. Chloe má množstvo zdravotných problémov, potrebuje starostlivosť na plný úväzok a s oddanou mamičkou tvorí zohratú dvojicu. Keď sa však v sedemnástich chystá na vysokú, začne odhaľovať čoraz desivejšie tajomstvá. Namiesto odpovedí na otázky sa od svojej mamy dočká len ďalších obmedzení. Chloe je pripútaná k invalidnému vozíku, z oceľovo pevného materinského objatia však musí za každú cenu utiecť. Odpovede na jej otázky sú totiž ešte strašnejšie, než si dokázala predstaviť. (Bontonfilm SK)

Tosi

Prostoduchej, béčkovej thriller, u kterýho jsem po chvíli pochopil, že ho musím brát s nadsázkou, jinak to nedokoukám. ()

Sfinkter

Film by si zasloužil hodnocení maximálně 5 z 10 možná za technickou stránku a poměrně schopné herce, ale celá zápletka je hloupá a naivní, dobré drama možná pro děti. ()

Johnny.ARN

Nie zlé, len pred nedávnom som videl veľmi podobný film, takže momenty prekvapenia tuto u mňa nezafungovali. Čajka ale pri úniku zo svojej izby podala perfektný výkon. Za napätie a výkony 3 z 5 ()

MikyAff

Kdo viděl The Act, nebo aspoň trošku zná skutečný příběh, kterým se tohle inspiruje, tak ho zvrat příliš nepřekvapí. Oceňuji tvůrce, že si tu pár věcí upravili podle svého a přidalo to trochu šťávy. Sarah Paulson je jako vždy skvělá a snímek na vás udělá docela i dojem. Jen nijak víc nezasáhne a neuvízne v paměti. ()

venison

Spíš thriller, prvky hororu jsem nijak neregistrovala. Obsazení je dobře vybrané, scénář je přijatelně béčkový, místy úsměvný, ale zaujme. Sarah Paulson a Kiera Allen hrály obě velmi obstojně. Nic převratného, ale v rámci žánru se na film vcelku dobře kouká. Doporučuji všem, kdo mají slabost pro odlehčené krimi filmy. ()

bizz_mjc

Dobře natočený napínavý thriller/drama, u něhož přemýšlím i nad čtvrtou hvězdou. I když pointu už od půlky víte, Chagarty úspěšně bojuje s tím, aby vás udržel v očekávání až do konce. ()

lykan9

V zajetí je velmi působivým thrillerem, který bych jinak hodnotil slušnými třemi hvězdami. Témat člověka posednutým jiným člověkem vzniklo už mnoho a scénář tohoto nijak nevybočuje z řady. Něco navíc však tento film má, a to je obsazení. Jak Sarah Paulson, tak Kiera Allen jsou skvělé a povyšují celek o příčku výše. Zejména moje oblíbenkyně Sarah byla opět úžasná. Když k tomu přičtu velmi kvalitně pozvolné dávkování napětí a pár scén, které mi určitě aspoň na chvíli utkví v paměti (část s internetem a závěr mezi ně patří), tak se tento thriller řadí mezi to lepší, co tento žánr poskytuje. ()

Jaro.Krafcik

Takmer to isté ako pátranie od toho istého režiséra, neprekročil svoj tieň. Miestami ma to nebavilo a fakt chýbalo väčšie napätie. Ak by aj boli otvorené kinosály, asi by sme na toto nešli a pochybujem že sa tento rok nájde ešte nejaký dobrý film. A či sa kiná vôbec otvoria. Inak celkom dôstojný thriller, horor určite nie. Hlavná herečka sa mi viac páčila v Ratchedovej. 3* ()

zsn

Nebylo to zlé, ale moc peněz a nápadu tomu neobětovali. Sarah miluju, je to jedna z nejlepších hereček současnosti, co film / seriál - to perla, ale tento snímek byl opravdu trochu víc neobroušený. ()

blackkocour

Thriller pro maminy, co se zleknou i Caspera v animované pohádce, a pro kterých je Troška komediální Bůh. Po všech směrech prvoplánovaná, předvídatelná a rožvejkaná hořčice pro antrítídou postižené, pro tělesné a mentálně zpomalené a pro krajkově impotentní jedince. Sarah Paulson je správně šáhlý blázen, a svou psychopatickou povahu hravě zahraje, i bez známky hereckého talentu, (AHS fans pochopí..). Nebylo to zase tak špatně natočené, hravost a atmosféra tam nějaká bude, jen je to maximálně tak pro televizi. Věřte mi, kdybych se po těch 2 letech konečně netěšil do tmavého sálu, kde odevšad slyším chroupání hnusné kukuřice, zvuky chichotu a šuštění, které spíš ten zažitek ruší než zpřijemňuje, anich bych lubrikant nenačl, ale na blockbuster zatím nemám buňky, a do kina, fakt jen v těch nejnutnějších případech. Když už tu máme teenku na vozíčku, a asi deset tisíc prášků, co musí denně vyšňupat, jako pražácký feťák na hlaváči, by moje úchylná část mě, tudíž celá část mě, by toho krásně využila, a do toho granka bych posypal i pár cukříků psychotropných látek. A když ještě k tomu je celý den doma, a jen tak z tichého a znecivilizovanýho místa sama neodjede (na vozíku určitě..), tak proč toho nevyužít?? Koitus nemusí být třeba jen pro rozmnožování, od pasu dolů je mrtvá, tak by to možná ani necítila.. okey, už toho nechám. ()

Anet21

⚪Neviem. Pripomína mi to také tie staré monotematicky zamerané komorné thrillery typu Red Eye, skrátka niečo, čo ak by vzniklo okolo roku 2000, určite by sa to rýchlo stalo populárnym. Dnes už ale po tom, čo sú vlastne akékoľvek inovatívne myšlienky vo filmoch skoro nereálne a každý žáner je, takpovediac, ,,dosucha vydojený," si toto, aj keď vcelku klasické dielo nemôže myslieť na veľký úspech. Predovšetkým, keď už sa celosvetovo ,,prepálila" kauza Gipsy R. Blanchard a jej života s podobnou ,,dobrou" matkou.⚪Pretože, ono to reálne ani nie je veľmi dobre napísané. Vzťah medzi matkou a dcérou je budovaný len pár minút, čo nám ako divákom neposkytne čas si vytvoriť k postavám sympatie, alebo aspoň pochopiť ich dynamiku, veľký zvrat, ktorý by sa mal udiať niekedy v záverečných 80% deja sa tu odhalí asi po 20 minútach a potom už dej len pasívne dorazí do svojho, aj tak predvídateľného konca. Samotný záver je potom hlavne zbytočným scenáristickým kúskom, ktorý nás chce presvedčiť, že niečo inovatívne predsa len vymysleli. No, tak super.⚪Dej ale nemá ani potrebnú atmosféru strachu a napätia, ani hlavnú hrdinku, s ktorou by ste extrémne sympatizovali (lebo je všetko tak urýchlené, že sa nedá inak), dokonca aj motivácia záporáčky je sporná, nehovoriac o logických lapsusoch ako napr.: Ako sa dá len tak uniesť novorodenec z nemocnice.⚪ Jediným pozitívom je snáď iba obsadenie reálne fyzicky postihnutej herečky v hlavnej úlohe, pretože až keď vidíte podobného človeka na obraze pochopíte, ako diametrálne odlišne ovláda napr. vozík na rozdiel od zdravého herca a tieto detaily sú potom práve to, na čo sa vo filme oplatí zamerať.⚪Ps.: Nemôžem zabudnúť na úžasnú klišé barličku - Hmm, ako divákom vysvetliť, čo sa v minulosti stalo? Hlavná postava bude mať v skrinke krabicu s obrázkami, dokladmi a novinovými výstrižkami, ktoré sú ešte zoradené chronologicky a významovo za sebou, čiže si z nich môžeme celý príbeh poskladať. Geniálne :D⚪ ()

Kelly2502

***SPOILERS AHEAD*** Až na tri veci, s ktorými som mal problém to bolo super. Prvá bola scéna s mailmanom, ktorá mala jasne vyústiť do toho, že Chloe pred svojou matkou utečie, no scenár si pripravil pár nelogických detailov a zabezpečil si tak pravý opak, len aby si film získal dlhšiu stopáž. Druhá bola veľmi over-the-top postava matky. Chápem, že je to psychopatka, ale miestami boli jej reakcie a monológy dosť cringe. To je ale skôr problémom scenára, než hlavnej herečky (casting je skvelý). Tretím problémom sú samotné zvraty. Už Searching s nimi pracoval na hrane, boli ale nápadite podložené počas celého filmu cez postavu policajtky a tak s ich uveriteľnosťou nebol problém. To, že je zvrat v Run predvídateľný mi osobne nevadí, katarzia pri odhadnutí pointy je niekedy väčšia, než keď sa vynorí odnikiaľ. Problémom je, že ten zvrat je odhalený cez klišovité objavenie fotiek a novinových článkov a drží práve na over-the-top správaní matky, ktoré mi tak vadilo. Druhý, záverečný zvrat kazí výsledný dojem ešte viac (double plot twisty by som zakázal :D Nemyslím, že som niekedy videl film, kde by druhý plot twist na konci filmu výsledný dojem vylepšil). S prihliadnutím na vek režiséra (29? whaaat) je to ale super film. Jeden z mála kvalitných thrillerov čo tento rok uzreli svetlo sveta. 75% ()

xLIGHTx

Pri tomto filme mám určitý problém, očakával som mizériu, resp. úplne sivý/šedý priemer.  V čase pandémie, keď ešte i tých novších filmov je skromný počet a rozhodne nie všetky sú kvalitné, skrátka, v podstate ma Run dosť prekvapil a to milo. Má to svoje muchy, ale imho dosť zaujímavý nápad, dobré a pomerne /pre mňa/ nevšedné poňatie a vťahujúcu komornú atmosféru. Sarah Paulson je tu veľmi veľmi "zlobivá". :) Veľmi dobrá voľba, čo sa týka hlavnej úlohy /kedysi som ju veľmi nemusel/. A ten koniec, myslím to finálne finále, pôsobí satisfakčne. Hm. To bolo prosto, sakra, fajn!! Dobre mi to padlo. ()

Lukoboss

Münchausenův syndrom v zastoupení je odporná diagnóza, která je v tomhle filmu vyobrazená tak věrohodně, až je to nepříjemný a diváka to nenechá klidným. S. Paulson se na svou roli hodí, její uhrančivej pohled je přesně ten, kde se láme láska a na druhé straně naprosto ďábelský zlo. A první polovina filmu je výborná, temná, taková správně svírající (škatulku horor si u tohoto snímku odmyslete!), ale jak začíná docházet k postupnýmu vysvětlování, přibývá naprosto debilních náhod. A zase jsme u toho... logika v kopru, některý situace jsem i okomentoval slovy "no to si z nás snad dělají prdel!?" a v tu chvíli vím, že to není ono. Slušně začínající film nakonec zapadne mezi průměr a zrovna tady je to docela škoda, řekl bych. ()

sedm.1

Run je až nečekaně zábavný thriller, jenž sice rozhodně nedisponuje kdovíjakou originalitou, nápaditostí, či překvapivostí, na druhou stranu musím vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě až o komorní film, s minimem postav a s opravdu dost přímočarou zápletkou, upřímně uznat, že jeho zpracování je vážně fungující, výrazné a opravdu nenudící. Film tak nabere od začátku sakra svižné tempo, které navíc nepoleví až do závěrečných titulků, a tvůrcům se v něm po celou dobu velmi úspěšně daří držet diváka v permanentním napětí, zápletka navíc postupně velmi funkčně graduje a samotný závěr je pak už docela slušná jízda, se sice nikterak objevnou, přesto naprosto nenudící pointou, a úplně poslední scéna je pak více než povedenou třešničkou na celém tomto chutném dortu. Působivost celého filmu pak podtrhuje i výborné duo ústředních hereček, kdy si obdiv zaslouží především skutečně tělesně postižená Kiera Allen, jenž podala přesvědčivý a silný výkon, a co se týče Sarah Paulson, to je vážně zvláštní typ herečky, na kterou jsem si doposud, i s ohledem na její ostatní filmy, nedokázal udělat názor, nicméně minimálně zde se své role zhostila zatraceně výrazně a fakt jsem jí tu upřímně od začátku nesnášel, svini jednu, takže též zatraceně přesvědčivý výkon. Run tak zkrátka sice na jednu stranu kvůli své tuctovosti neohromí, hned na tu druhou jde ale díky svému zábavnému a fungujícímu zpracování o upřímně vážně povedenou žánrovku, která rozhodně nezklame. ()

coscarelli

Nič viac ako sterilizovaná psycho-1hubka. Priemerná tonáž, ktorú Som kedysi spatril tu i tam/ no ale nebolelo. Pomaly a isto blížiac ku koncovke sa Mi {chtiac- nechtiac} rozjasnilo (čo sa nestáva často) , i tak..onedlho ľahko sa zabudlo. ()